Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וולבו V40 T3 מנוע 2.0

`Infinity
שימו לב! השרשור הזה בן 781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר כמה חודשים בתהליכי חיפוש ג'ולייטה 1.4/1.75 בנתיים לא ההצלחה.

נתקלתי השבוע בוולבו V40 T3 מנוע 2.0 153 כ"ס שנת 2016.

אחרי שראיתי את האקזמפלר המדובר ולפני שאני משלים את תהליך הקניה אשמח לקבל מידע על האוטו.

1. מה משמעות הדגמים בוולבו T3/T4/T4 ולמה יש גם T3 וגם T4 עם אותו מנוע 2.0?

2. יש דרך להגיע למפרט האבזור של הרכב נכון לאותה שנה ודגם (T3 KINETIC)?

3. אשמח לקבל מידע על אמינות המנוע ואפשרות שיפור, האם זמינות תוכנות להעלאת ההספק דומה לזו בבמוו/VAG/אלפא?

4. מעבר להבדל הקוסמטי/גובה המרכב האם יש הבדלים בין הדגם הרגיל ל CROSS COUNTRY?

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על אחת משתי יחידות של V40 ידנית שהגיעו ב-2016.

1. פעם המספר אחרי ה-T היה מס' צילינדרים היום הוא מסמל הספקים. ככל שהמספר גבוה יותר ההספק גבוה יותר.

2. הדגם הזה אף פעם לא שווק בצורה סדירה לכן אין בנמצא מפרט רשמי לדגם זה.

3. כלל שידוע לי אפשר להעלות את הספק המנוע - אין לי מושג מי מתעסק בזמן.

4. מהדגם הספציפי הזה יש רק שתי יחידות מהדגם הרגיל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם אתה מחפש כח, לך לכיוון ה T4.
כמובן T4 מ2015 ואילך עם מנוע וולוו 1969 סמק ו190 כס.
יהיה מאוד קשה למצוא T5 ונראה לי שמאסת בחיפושים לכן אני לא מציע אבל זו כמובן האופציה הבכירה.

מוזר לי נפח המנוע, ככל הידוע לי T3=1.5L

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדגיש: מדובר על אחת משתי יחידות עם גיר ידני לכן אם רצונו בגיר ידני דגמים אחרים לא רלוונטיים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי v40 2016 עם מנוע T4 190.
בזמנו ביררתי אם אפשר לעשות לה תוכנה, ממה שביררתי ה-T3 זהה ל-T4, רק מוגבל בתוכנה, ואפשר להגיע למעל 190 כס.
בכללי המנוע נחשב מאד אמין, לי היה אוטומט שקצת סירס אותו, ידני יהיה שיפור ניכר כנראה.
הנה דוגמה לאתר שמוכר תוכנה למנוע (רק להתרשמות, זה דורש לשלוח להם את המחשב מנוע לפתוח נעילה):

ebacbc7c5fd0ac6667044084be8d4a74.jpg

אני יודע שבחיפה יש מוסך שמתעסק עם תוכנות לוולוו - גרישה ממוסך אנרג׳י, מקצועי ומומלץ מאד.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה שמתעסקים אבל יש כאלה בארץ שעושים תוכנה, אפשר לחבר אותך למישהו אם וכאשר תקנה. 

אחרי שישנתי על זה הגעתי למסקנה שאולי אפשר לעשות פרוייקט מעניין של שדרוג T3 ל T5 באמצעות מנוע T5 מגופה של איזו S60 T5 שמכרו פה בכמויות.... אם זה אותו בלוק מנוע וכו'.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אותו בלוק כנראה. יחס דחיסה שונה בין ה-T3/T4 לבין ה-T5, והבדל בגודל של המיסב קראנק.

http://australiancar.reviews/Volvo_VEP4_VEA_Engine.php

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, נשמע אחלה רכב, ייחודי. הייתי הולך על זה בהנחה שמגיעים לעמק השווה במחיר.

במקרה הגרוע אם לא תתחבר, השוק של הכלים האלו רותח לאחרונה, תוכל למכור אותו דיי בקלות.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אז כמעט שנה וחצי אחרי שמכרתי את האבארט,

התלבטתי הרבה זמן אם להתפשר פעם ראשונה על אוטומט או להתעקש על ידני.

בידני לא היה הרבה אופציות - בעיקר כיוונתי לג'ולייטה 120 כ"ס או 170 כ"ס, במשך כל התקופה לא הצלחתי למצוא אפילו אקזמפלר אחד ראוי לקחת לבדיקה - וראיתי המון, כולם היו במצב מזעזע.

הגעתי אפילו למצב שאני מוכן להתפשר על רכב שהוא לא יד ראשונה וגם הגדלתי את התקציב - מצאתי ג'ולייטה 120 כ"ס ידנית, יד2,  במצב סביר, בצבע שלא אהבתי אבל המוכר היה אמין וגלוי והחלטתי להתקדם, אבל הרכב עבר תאונה משביתה לפני השלמת הקניה.

ראיתי גם כמות די נכבה של ג'ולייטה תלתן אוט', וזה הרכב היחיד שהייתי מוכן להתפשר בשבילו על עניין הגיר, אבל מסתבר שהשוק שלהם בוער, המוכרים מבקשים הרבה מעל המחירון/מה שמוצע במחיר ריאלי נחטף תוך ימים בודדים.

התחלתי לפזול לכיוון של לאון 125 כ"ס, יש המון מודעות ועל פניו מדובר במשימה הרבה יותר פשוטה מאשר למצוא ג'ולייטה במצב טוב - אבל לא הצלחתי להתגבר על התדמית של הרכב והחלטתי לוותר.

משיטוט ביד2 (סינון - ידני/יד1/מנוע מעל 1.4 סמ"ק) הגעתי למודעה הנ"ל:

וולבו V40, מנוע 2.0 טורבו, ידנית, יד ראשונה, ק"מ נמוך, דגם קרוס קאנטרי המוגבה קלות - אחרי שיחה עם המוכר לוודא שאכן מדובר בגיר ידני - מסתבר שהוא שכן שלי אז קפצתי ברגל לראות את הרכב, אהבתי ולקחתי כמה ימים ללמוד על הרכב/מנוע.

מפה לשם במקרה התפרסמה עוד V40 ידנית אבל עם נתונים פחות טובים ועבר ליסינג - כמובן שהיה פער במחיר בין שתיהן.

אחרי נסיעת מבחן קצרה, דווקא על זו עם הנתונים הפחות טובים, החלטתי שהרכב מתאים לי - המנוע מרגיש חזק מאוד, הרבה יותר מה 153 כ"ס שעל הנייר, בטוח שהרבה יותר חזק מהג'ולייטה 120 כ"ס, מבפנים מרגיש הרבה יותר עדכני - לוח מחוונים דיגטלי, מושבים נוחים מאוד, מראות מתקפלות אוטומטית, עצירה אוטונומית.

בסופו של דבר אחרי שקלול כל הדברים -  החלטתי להוסיף את ההפרש ולקנות את ה V40 של השכן, יד פרטית ראשונה, 47K ק"מ, היסטורית טיפולים מהמוסך המורשה.

נ.ב. מסתבר שהיה עליהם שרשור כשמאיר התחילו ביבוא.

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! ותהנה מהגיר, יש סיכוי לא רע שזו הידנית האחרונה שתחזיק...

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...