Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון שריטה ברכב - תיקון בשיטת Touch Up

שימו לב! השרשור הזה בן 1125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תענוג לראות השקעה שנעשית מאהבה. כלים מתאימים, צבעים, עמדת עבודה מסודרת ונקייה.

כל הכבוד.

אני יודע שאף פחח לא מתעסק בצביעה מקומית של שריטות, למה הם צרכים את הכאיב ראש הזה 

שיאלץ אותם לעבוד שעות, סבלנות אין סופית, ובסוף הכסף לא יצדיק את המאמץ, וגם התוצאה תמיד לא תהיה מושלמת

ותגרור תרעומת מצד הלקוח שלא מבין שלא ניתן לטשטש

מטבעו צבע אינו עמיד מפני שחיקה (אין לו את היכולת) לכן בא אחריו  צבע לכה להגן על הצבע.

בשריטות לא עמוקות (כיסוי חלקי) הפוליש אפילו הפיניש מסיר את הצבע, מיוחד לאחר יום. חשוב להבין שלמרות שנראה שהצבע ייבש

לאחר כמה שמועות, הוא עדיין עובר תהליך של שבוע/שבועיים עד ייבוש מלא. 

מה עושים, אם אלו נקודות אבנים (מה שאני מתקן כל חודש, לא יכול לראות נקודה בגודל מחט מעל הצבע) נותנים נגיעה בלי לעשות פוליש

לאחר כמה ימים בשטיפה מיישמים QD. בטיפול הבא (בדרך כלל כמה חודשים) עושים את כל תהליך הדיטיילינג כי מילא הצבע כבר יבש.

מה שאתה צריך לעשות זה לעבור עם צבע (מזמן רציתי לקנות העט הנ"ל,פשוט פטנט גאוני) לחכות כמה שעות או יום

לעבור עם שלייף סבון הכי עדין על ידי עטיפת הנייר מעל חתיכת עץ קטנה, או השימוש בעיפרון גם טוב. שפשוף ממש עדין, מעבר עם פוליש (פיניש)

ליישר את האזור, לנקות, ולעבור עם מעל לכה. רק אז הצבע לא ייסר, תוכל להגיע לגובה נכון, החיבור יהיה נכון יותר לשאר הצבע.

לא עבודה פשוטה, אך שווה את המאמץ שנותן סיפוק אין סופי. אם לא ברור? אסביר שוב בצורה יותר תמציתית. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, yogev20 כתב:

עמדת עבודה מסודרת ונקייה.

ממש לא, אולי עמדת צילום מסודרת, בפינת האוכל. את העבודה עשיתי ברחוב, כשאין שמש ישירה על הרכב.

לפני 24 דקות, yogev20 כתב:

לחכות כמה שעות או יום

לעבור עם שלייף סבון הכי עדין... מעבר עם פוליש (פיניש)

ליישר את האזור, לנקות

חיכיתי יום, אבל הקומפאונד הסיר הכל. הפוליש יתנהג אחרת? אולי באמת אחכה כמה שבועות. אחרי פרק הגשם הנוכחי איישם QD, ואתן לצבע להתייבש.

שוב, תודה על תחזוקת הפורום הזה והעצות המחכימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, pasat04 כתב:

חיכיתי יום, אבל הקומפאונד הסיר הכל. הפוליש יתנהג אחרת? אולי באמת אחכה כמה שבועות. אחרי פרק הגשם הנוכחי איישם QD, ואתן לצבע להתייבש.

הקומפאונד מעט יותר אגרסיבי, עדיין זאת לא הסיבה להורדת הצבע אלא שכבה דקה של צבע על השריטה.

הכי טוב כפי שציינתי, נייר מים הכי עדין (2000 נניח) מעבר ממש עדין מעל הצבע לשטח את הקצוות וליישר, רצוי שכבת לכה (ככה הצבע לא ינשור)

שוב נייר מים, לסיים עם אוטם צבע. בשטיפות אני ממליץ קבוע על תכשירי QD. המוצר האחרון שאני משתמש בו, ממש איכותי. (כתוב בפרויקט של הקיה פורטה)

יש לו ערך מוסף מעבר לברק ויכולת דחיית מים היידרופובי,  הוא מספק הגנה מסוימת. (רואים לפי הבידינג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yogev20 כתב:

נייר מים הכי עדין (2000 נניח)

יש לי רק 3000 ו-5000 🤷‍♂️, אני מניח שהם עדינים יותר. אחכה כמה ימים לייבוש ארוך יותר, ונראה אם לא ירעדו לי הידיים לגעת בצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש טכניקה שמאפשרת למלא את השריטה כמעט לחלוטין. לא מומלץ למי שלא מבין את התחום, גם צבעים לא יעשו את זה

אפילו תיקון רגיל הם מעדיפים להימנע לעשות (שריטות וכד')

משייפים את המקום עם מכשירים (כמו שופין דק) שחודרים לעומק הצבע, מיישרים את המקום היטב

עוברים עם צבע ייסוד, מילוי כמה ידיים (3/4) עם כמה שכבות  צבע. סיים עם לכה, פוליש וציפוי מעל.

זאת העבודה הכי יסודית, אבל מדובר על עבודת מעבדה שהיא אומנות לכל דבר. (וסבלנות אין סופית)

מי יפתח דבר כזה? אולי אני פעם, כשאהיה מחוסר דאגות כלכליות. (לשם הנאה ויצירה)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה מצויינת, אחת הטובות שראיתי. כנראה שהעט הזה באמת עושה פלאים.

הזכרת שיש לך גם עט לכה, מאיפה? 

• אהבתי 1

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

את עט הלכה קניתי בזמנו עבור תיקונים ברכב הקודם שלי, מאתר paintscratch.

הם ממליצים לרכוש סט של שלושה עטים: primer (צבע יסוד למילוי השריטה), עט צבע תואם לרכב ועט לכה.

יש באתר הסברים כתובים וסרטוני הדגמה.

20210114_161448.thumb.jpg.757f60a9e510c5bf0aeb68e4adb91e42.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי הלוואי יהיה בעל מלאכה שיהיה אפשר לעשות כאלה תיקונים אצלו בארץ. עשיתי לכמה שריטות אצלי עם הבקבוקנים עם צבע ולכה מחברת זאבי אבל זה רחוק ממושלם כמו כאן. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.1.2021 בשעה 20:50, pasat04 כתב:

עט מיוחד לצביעה נקודתית ועדינה (Fine Line Painting Pen) עולה פחות מ-50 ש"ח, חובה לכל מי שצבע הרכב חשוב לו. ראו סרטון הדגמה. העט הזה הוא הכוכב האמיתי של הפרויקט הזה.

איפה רכשת? בקישור שצירפת אין אפשרות למשלוח לארץ.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי בנובמבר 2019, בתקופה שהיה משלוח חינם לארץ, ברכישה מעל $49. זה לא במלאי אצל המוכר ההוא, ולכן חיפשתי באיביי. לא שמתי לב שלא שולח לארץ. מתנצל.

קבל קישור לאמזון, למוכר ששולח לארץ, עם עלות משלוח. לדעתי, שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עשיתי עבודת Touch Up על שתי שריטות מאוד עמוקות (לא יודע למה לא צילמתי אותם בצורה שיראו את השריטות) בהחלטה של רגע.

ככה זה אצלי, אני מחליט, יורד ומתחיל לעבוד. לא חושב שזה יצא מושלם, רחוק מכך- אבל לעומת מה שזה היה, זה עדיף.

חומרי עבודה. כמובן צבע תואם + צבע נוסף שייתן את הגוון הלבן שנהב (צבע בעייתי) לכה, ומקשה.

נייר 3000+ 2000. פוליש. אלכוהול, מכחולים. (קניתי סט שיש בהם כמה סוגים)

שריטה לפני. (שוב, אני מצלם לאחר מעשה -וחבל)

נראה לי שזה ברור כמה השריטה עמוקה.

IMG_20210122_083619.jpg

IMG_20210108_104925.jpg

כלי עבודה כולל צבע ולכה.

IMG_20210125_085927.jpg

IMG_20210125_094520.jpg

IMG_20210125_094351.jpg

IMG_20210125_085934.jpg

IMG_20210125_085945.jpg

IMG_20210125_090253.jpg

לאחר מעבר ראשון ושלייף סבון. (עשיתי 5/6 מעברים)

IMG_20210122_083614.jpg

IMG_20210127_075103.jpg

תוצאה סופית,  לאחר ימיים שאני רואה ולא מרוצה. לא מתעצל, רוקח שוב צבע רק שהפעם ערבבת ביחד עם לכה ומקשה

מעבר, המתנה יום שלם, שלייף סבון ביחד עם שטיפת הרכב, אוטם צבע, וסיום עם QD על  כל הרכב.

זה פחות או יותר, לא מושלם, ואפשר להגיע לתוצאה יותר טובה.

הלוואי והיה לי מקום סגור לעבור בנחת ללא לחץ של לעבוד בחוץ כמעט על הכביש.

IMG_20210127_075059.jpg

IMG_20210127_075055.jpg

לפני מעבר עם פוליש.

IMG_20210127_075520.jpg

IMG_20210127_075432.jpg

IMG_20210125_094507.jpg

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20 

אני הייתי בנוסף, ממשיך לתת טאצ'ים של לכה מבריקה עד למילוי מעבר לשריטה.

שיוף עם נייר מים עדין + פוליש.

לדעתי, כך גם התוצאה הייתה יותר טובה, כי הלכה החדשה עם הלכה של הרכב היו גורמים לטשטוש כמעט מוחלט של השריטה.

אבל גם ככה כמו שעשית יצא מעולה.

כל הכבוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...