Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש הבדלים מהותיים בין חישוקים קלים מקוריים לתחליפים סיניים?

david1
שימו לב! השרשור הזה בן 1447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 1.5.2020 בשעה 10:16, david1 כתב:

נאמר לי על ידי המוכר שכל החישוקים, גם אלה של קונצרן פולקסווגן, מיוצרים גם כך בסין, ואין הבדל

אצל סינים מה שתשלם, זה מה שתקבל. 

בתרבויות אסיאתיות נחשב לא מנומס להגיד "לא". אם תציע הצעת מחיר נמוכה לישראלי/אירופאי/אמריקאי, הוא לא יסכים לעשות את העבודה.

לעומת זאת, סיני יגיד כן, אבל יחסוך איפה שאפשר ואי אפשר, כדי לתת לך מוצר במחיר שאתה מבקש, וגם להרוויח בעצמו (כי הוא גם רוצה לאכול).

הכיתוב MADE IN CHINA/PRC כבר מזמן לא אומר שמדובר בזבל זול, אבל יש הבדל תהומי בין יצרן ליצרן, ובין מוצר למוצר, בהתאם לרמות מחירים. כמו בכל מקום בעצם.

והחישוקים שVAG מזמינים (ושעוברים בקרת איכות מחמירה של VAG) הם ממש לא באותה איכות שמוכרים באוטו דיפו ב999 שקל לרביעיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלק מהיצרנים הסינים יש אישורים למוצרים שלהם ברמה אירופאית, כגון TUV וזאת על מנת לסחור בשווקים האלו. 

אתה יכול לפנות ליבואן או אפילו ליצרן ולברר זאת ולקבל העתק של האישור, אני מניח שזה מרגיע לראות יש אישור מכון תקנים רמה כזאת למוצר שאתה ועמד לרכוש. .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה: היו פוסטים בפורום טכני על רכבים ששהיו בהם רעידות במהלך נסיעה, לאחר שהחישוקים הוחלפו לסיניים.

בוצע איזון גלגלים/כיוון פרונט/בדקו את כל מערכת המתלים/גם תושבות מנוע.

המסקנה המתבקשת הייתה שהחישוקים הם הגורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Legend כתב:

נקודה למחשבה: היו פוסטים בפורום טכני על רכבים ששהיו בהם רעידות במהלך נסיעה, לאחר שהחישוקים הוחלפו לסיניים.

בוצע איזון גלגלים/כיוון פרונט/בדקו את כל מערכת המתלים/גם תושבות מנוע.

המסקנה המתבקשת הייתה שהחישוקים הם הגורם.

יכול להוסיף על מקרה אישי שאני חוויתי. ברצון (בדיעבד מאוד טיפשי) לשדרג חיושקים בקוטר 16" מקוריים שחשבתי שאינם אסתטיים, התפתיתי ולקחתי חישוקי "רפליקה" של Audi S5 בשתי מידות מעלה. לא משנה כמה בדיקות/כיוונים ביצעתי, הרכב רעד מעל 100 קמ"ש ולא היה מנוס אחר מאשר להחליף אותם. למזלי הרב, אחרי חודשיים של חיפושים, נפלתי על זוג מבוגר שרכשו לבן שלהם Audi A3 2.0 חדשה והוא התעקש להחליף גם כן את החישוקים המקוריים. לקחתי ב-1,500 ש"ח את הרביעייה המקורית (עלותה אצל היבואן כ-7000 ש"ח), הרכבתי ומאז כמובן שלא הייתה רעידה אחת, גם לא ב-150 קמ"ש.

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יבואנים שמתקינים חישוקים קלים בהתקנה מקומית. 

בזמנו קניתי איביזה חדשה עם חישוקים קלים בדיוק כפי שהוצגו באולם התצוגה.

ביום המסירה,  הרכב הגיעה עם חישוקי הברזל המקוריים.    

נאמר לי שהחישוקים הקלים המקוריים בדרך מספרד ולא עלו על המשלוח יחד עם הרכב.

כעבור מספר שבועות קיבלתי זימון מצ'מפיון להגיע לפנצ'ריה מקומית כדי להחליף  לחישוקים הקלים "המקוריים"  שהוזמנו.

כמובן שהיה מדובר בחישוקים קלים סינים שצ'מפיון בחרו להתקין כחלק מחבילת אביזור מקומית.   אני כמעט בטוח שזה לא נעשה בתאום עם סיאט העולמית.

את החישוקים החלפתי לסט הרבה יותר איכותי לאחר זמן קצר.

האיביזה באולם התצוגה עם החישוקים "המקוריים" 

IMG-20140307-WA0000.jpg.0d759c6df8e900b6533053e5e3e381df.jpg

וכפי שזה נראה במציאות אצלי:

1.JPG.466cae389b91684e44e45c689e5bfaaf.JPG

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, banji man כתב:

יש יבואנים שמתקינים חישוקים קלים בהתקנה מקומית. 

כבר לא, מלפני כשנה וחצי, לא היתן לרשום לכביש רכב עם חישוק שונה ממה שהופיע איתו לבדיקות זיהום אוויר.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמון מעולה, בדקתי עלויות של ג'אנט מקורי בעקבות נזק, מחיר של ג'אנט אחד היה גבוה ב50% ממחיר של סט סיני אבל של חברה מוכרת.
סט משומש OEM,עלה יותר מכפול.
במזל מצאתי את הג'אנט הבודד למכירה באיביי ורכשתי מיד.

אישית אני נגד חלופות זולות.
וסתם לידע כללי כי קראתי פה הצהרות בנוסח "הכל מיוצר בסין" צירפתי תמונה.

וכן, תוצרת גרמניה והוא קיבל חבטה רצינית כאשר נכנסתי לבור בכביש, ראיתי כבר ג'אנטים נשברים בעבר, פה זה נגמר בסדק ונהגתי ככה כ1000 ק"מ עד שבריחת האוויר הפכה לבעייתית.IMG_20200425_184130_840.jpg20200425_182919.jpg

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

• אהבתי 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
בתאריך 2.5.2020 בשעה 08:34, Maor Parizat כתב:

יש לי רק דבר אחד להגיב על מה שנאמר פה

האלומיניום שממנו מיוצר הגאנט "האיכותי" מגיע מסין.

וזה אותו סוג אלומיניום שהם מייצרים ממנו גם בסין

אז תרשמו מה שאתם רוצים. אלומיניום זה אלומיניום

חומר רך. כל מכה יכולה לשבור אותו.

לא משנה אם זה איכותי או לא איכותי.

גם הכי איכותי נשבר מבורות.

אבל מי שמספיק דביל לקנות גאנט באלפי שקלים

רק בשביל השם זה זכותו.

זה לא נכון.

בחומרים, כל חומר, ממצב גולמי עד סיום היצור, יש מדרג כ"כ רחב של איכות ובקרת איכות שאין שום אפשרות להשוות ולבטל בכזאת קלות מחלקות שלמות של אנשים שזה תפקידם - לפתח ולעקוב אחרי האיכות הזאת.

מה שאמרת עכשיו זה בעצם שכל מה שמיוצר הוא מותג מדבקה וזה רחוק מהמציאות. וזה מתחיל בצעצועים ונגמר באביזרי בטיחות.

והטענה שגם מוצר איכותי נכשל - מה היא באה להגיד? שזה לא יכול לקרות כי שילמנו פי 4 מהזול? אין שום מצב כזה. לכל מוצר ולכל חומר יש תכונות ונקודות כשל, בטח כשמדובר במוצר (ג'אנט) שהוא הראשון לפגוש בור או מדרכה במהירות.

בקיצור, גם אם חישוק איכותי ממותג מתומחר לדעתנו גבוה מאוד, זה לא בעלמא. כי מעבר לתכונות חומר וייצור, יש גם תכונות דינאמיות שחשובות לחלקנו ונעדרות לחלוטין מהמוצרים הזולים.

ועוד הערה לגבי יצרנים סינים בכלליות: זה לא שהם לא ייצרו מה שתגידו להם, הם ייצרו איך שתגידו להם.

תטמיעו איכות, יעשו איכות. לא - לא.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.5.2020 בשעה 08:11, david1 כתב:

חברים תודה רבה על התושבות המפורטות. 

רק אבהיר נקודה אחת - השאלה שלי על החישוקים הסיניים (מצ"ב תמונה שלהם) הייתה מאחר והם מצאו חן בעיניי, ולא מטעמי חסכון כספי. למעשה, אין לי מגבלת תקציב בעניין, ובוודאי לא כוונה להתפשר בכהוא זה בכל הנוגע לבטיחות של הרכב. 

בכל אופן, אני מבין שצביעה מחודשת של החישוקים המקןריים היא הפתרון המומלץ. שתי שאלות יש לי בעניין הזה: 

הראשונה - האם צביעה בתנור, שנעשית בחום ובטמפרטורה גבוהה, לא פוגעת בחישוקים באיזה אופן? 

השנייה - בכל הרכבים שהיו לי, הצמיגים שהורכבו על ידי היצרן, החזיקו הכי הרבה זמן. תמיד הוסבר לי שסט הצמיגים הראשון מחזיק יותר זמן בגלל שהרכב מגיע מאוזן לחלוטין מהיצרן, וזה תורם לתת השחיקה של הצמיגים. האם פירוק והרכבה של החישוקים והצמיגים, יכולים לפגוע ביתרון הזה? 

20200430_140756.jpg

חברים,

כאמור, לאור הערותיכם, השאלה כרגע היא בנוגע לצביעת החישוקים המקוריים הקיימים. האם הדבר פוגע בהם, האם יש חסרון כלשהו להליך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד תצבע בצורה טובה ואצל מישהו שיודע מה הוא עושה, לא תהיה בעיה.
כמו שהמליצו פה כבר, ממליץ על צביעה באבקה אצל גל רייטר מ"רייטק".
בזמנו כשבדקתי זה עלה 345 ש"ח לג'אנט בגודל 17 אינץ'.
כנס לאתר שלו ותבדוק.

www.powdercoat.co.il

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 17 דקות, david1 כתב:

חברים,

כאמור, לאור הערותיכם, השאלה כרגע היא בנוגע לצביעת החישוקים המקוריים הקיימים. האם הדבר פוגע בהם, האם יש חסרון כלשהו להליך?

לא, הטמפ' בזמן צביעה אלקטרוסטטית רחוק מאוד מגרימת נזק, זה איפשהו על רבע הדרך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להעלות לפה תמונה. אני בטוח שתקבל עזרה ותשובה מדויקת ע"י חברי הפורום.

אופציה נוספת היא להשתמש בגוגל ולחפש את הרכב שלך כפי שהוא נמכר במדינות אחרות אצל הדילרים הרשמיים.

אם החישוק שמותקן ברכב שלך מופיע גם במדינות אחרות כנראה שהוא מקורי.

בנוסף, חלק מיצרני הרכב מפרסמים קטלוגים מסודרים, הם כוללים מפרטים מדויקים ואופציות שידרוג של החישוקים בתוספת תשלום.

חפש שם את החישוק שלך.

דוגמה לחישוקים מקוריים של וולוו מהאתר הרישמי שלהם:

https://accessories.volvocars.com/en-ca/XC60(18-)/Accessories/Sections/wheels/2019

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

במחשבה שנייה, פשוט בדקתי את מפרט הרכב ולפי ICAR הוא מגיע בלי חישוקים קלים, משמע שיש לי אפטר מרקט.

מקווה שהם באיכות טובה ושל יצרן מוכר כי אני לא מתכוון להחליף סט שלם לרכב בן יותר מ6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...