Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות בגיר כפול מצמדים.. בוולוו (הכל הסתדר לשביעות רצונו)

Kangaro
שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקריאת סוף הסיפור - קראו כאן

אני קורא סמוי בפורום זמן רב, אך הפעם אשמח להתייעץ אתכם לגבי המקרה שקרה לי.

קניתי לפני מספר חודשים רכב מסוג VOLVO V40 T4 בסוכנות "מאיר טרייד אין" (היבואן הרשמי). הרכב הוא שנת 2015, אשר כידוע באותן השנים הייתה בבעלות פורד. המנוע ברכב שלי הוא של פוקוס אקובוסט (1600, 180 כ"ס) והגיר הוא אותו הגיר אשר נמצא בפורד מונדאו (כפול מצמדים רטוב, POWERSHIFT DCT450). הרכב עבר כ25 אלף ק"מ.

לפני כשבוע נדלקה לי נורה "transmission performance reduced" בזמן שעמדתי בחניה. כיביתי את האוטו, הדלקתי אותו ומאז לא ראיתי את ההודעה שנית. עיינתי בספר הרכב, היה רשום שבמקרה כזה יש לנהוג "בזהירות" ואם ההודעה חוזרת לפנות למוסך.

אבל אני החלטתי לפנות בכל זאת למוסך לאחר ההודעה הראשונה. התחברו למחשב, מצאו שיש בעיה בחיישן במוח גיר :shock:.

בקיצור, אי אפשר להחליף את החיישן, צריך להחליף את כל המוח. סכום צנוע של כ-15,700 ש"ח.

הרכב שלי עדיין באחריות מהטרייד אין, אבל האחריות לא כוללת "תוכנת ניהול מנוע ממוחשבת", לכן התיקון הוא עליי. מה שכן האחריות כוללת זה חיישנים. האם זה תקין לדעתכם?

חברת מאיר החליטה כמחווה של "GOOD WILL" להשתתף ב70% מן העלות, כך שהחלקים + עבודה יעלו לי כ-6000 ש"ח.

בקיצור, אני רוצה להתייעץ איתכם. מה אתם הייתם עושים במצב כזה?

יש לציין את הפרטים הבאים:

1. ההודעה הופיעה פעם אחת בלבד, הרכב נוסע כרגיל ומעביר הילוכים כרגיל.

2. מחוות הרצון הטוב של מאיר בעלת תוקף של כמה ימים מעכשיו.

3. החלק עולה בחו"ל כ-4500 ש"ח, כלומר הסכום אותו הציגה חברת מאיר מנופח, וההשתתפות של 70% לא משקפת את המציאות.

בנוסף שאלה מאוד חשובה למי שיודע:

האם פורד מציעים אחריות מורחבת על המכטרוניקס בגירים הרטובים שלהם? כלומר בפורד מונדאו. אני יודע שהם מציעים אחריות מורחבת בפורד פוקוס.אם כן, גם וולוו צריכים לעשות כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שלא תקין זה חיישן ( ורשמת שחיישנים באחריות ). לא צריך לעניין אותך מה מחליפים כדי לתקן תקלה בחלק שבאחריות.

אין קשר בין חיישן מוח גיר לתכנת ניהול מנוע.

בקיצור, מנסים לחייב אותך על עלות אמיתית של החלק + העבודה, וככה מגיעים ל 6000₪.

ממש good will....

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק את הקו הבא: הרכב באחריות -> הופיעה תקלה -> באבחון התקלה נאמר שמדובר בחיישן דפוק-> החיישן באחריות.

עד כאן הבנתי נכון? כלומר, הבעיה שאובחנה צריכה להיות מתוקנת במסגרת אחריות ללא כל תשלום מצידך, צודק?

אם כך, וככל שהיבואן/מוסך לא יכול להחליף חלק שהינו באחריות מבלי להחליף איתו חלק אחר (והרי זה מצב אובייקטיבי- אי אפשר להחליף רק חיישן), הרי שזו בעיה שלו, שאחרת, הלכה למעשה, האחריות ריקה מתוכן.

ועכשיו חשבתי על זה- אם החיישן באחריות אבל יש החרגב לתיבת ההילוכים, הרי שמדובר בסעיפים נוגדים בתעודת האחריות. מדובר בחוזה אחיד? אז הוא מנוסח כנגד המנסח.

מודה שלא בדקתי את עצמי לעומק, וצריך לבדוק אם ניתן לבסס את זה.

מאחר ומדובר בלא מעט כסף, זה שווה בדיקה.

מה דעתכם?

בן

נ.ב יש גם משהו בדבריו של הבחור מעלי גם. ושוב , אם זה חוזה אחיד, הניסוח פועל נגד המנסח.

עריכה אחרונה על ידי benj

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג, פשוט תענוג. כל יבואן מתעלה על קודמו.

תחפש פה שרשור של בעלים של אקובוסט misterb ותיעזר בו. הוא פעל בהצלחה מול היבואן של פורד, אולי יעזור במשהו, מול מאיר.

בנוסף, גם לפי הבנתי מהטקסט המצורף שצירפת - זה באחריות של הטריד.

דבר שלישי / מתי נגמרה האחריות הכוללת על הרכב של היבואן עצמו?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, איפה עכשיו כל מי שטוען שהגירים הרטובים של פורד אמינים מאוד בניגוד ליבשים, שיעלה ויבוא...

אני כתבתי כאן מספר פעמים שהמוסכניק שלי (מסוכך מורשה מאזדה פורד) ציין בפני שהגיר של המונדאו (הרטוב) אפילו יותר בעייתי מזה היבש ובניגוד לזה היבש בו עלות החלקים זולה יחסית (3k₪

לסט קלאצ׳ים) ובנוסף יש לו הארכת אחריות (עד-10 שנים על המחשב), לזה הרטוב חלקי החילוף יקרים מאוד (תיקון בדר״כ נגמר ב-20k₪ לדבריו) ואין לו הארכת אחריות כלל..

לפותח השרשור, על הגיר של המונדאו אין הארכת אחריות ובנוסף מדובר ביבואן אחר כך שגם אם היה זה לא אומר כלום.

אני חושב שאם הם הודו שהתקלה היא בחיישן אז תקרא טוב טוב את תעודת האחריות ותבדוק האם יש החרגה לחישנים של הגיר.

אבל לדעתי זה בעייתי וככל הנראה הם צודקים, לא ניתן לפתוח את המחשב ולהחליף רק את החיישן ולכן מחליפים את כל המחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, התכוונתי כמובן ל'תוכנת ניהול גיר ממוחשבת'

האחריות מנוסחת כך:

"תיבת ההילוכים - בית הילוכים, גלים, גלגלי שיניים, מסבים סינכרוניים, טבורים, שרוולים, אטמים פנימיים, רכיבי המערכת ההידראולית, משאבת שמן, דסקיות חיכוך, שסתומים וחיישנים שבתוך תיבת ההילוכים.

האחריות אינה מכסה את מערכת ניהול תיבת ההילוכים הממוחשבת."

תענוג, פשוט תענוג. כל יבואן מתעלה על קודמו.

תחפש פה שרשור של בעלים של אקובוסט misterb ותיעזר בו. הוא פעל בהצלחה מול היבואן של פורד, אולי יעזור במשהו, מול מאיר.

בנוסף, גם לפי הבנתי מהטקסט המצורף שצירפת - זה באחריות של הטריד.

דבר שלישי / מתי נגמרה האחריות הכוללת על הרכב של היבואן עצמו?

האחריות של היבואן היא לשנתיים בלבד. קניתי את הרכב וקיבלתי אחריות של חצי שנה נוספת מהטרייד אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה יצא מהשירשור הזה אבל אותי שבשנה הבאה יחליף את הלקסוס לגיפון חדש הם הפסידו, ומאוד חשבתי על הXC60, מרגע לרגע אני חושב יותר ויותר שגם הרכב הבא שלי יהיה לקסוס (או הלבנטה אבל אני משתדל להירגע ולא להוציא סכום כל כך גדול על רכב). נחכה לראות את התמחור והאיבזור של הX3 החדשה ונחליט.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיישן הוא במערכת ניהול? אם כן יש לך בעיה. האחריות מכסה חיישנים פשוטים בתוך התיבה עצמה.

לדעתי אתה צריך לבלוע את הצפרדע ולהחליף. ככה אתה רוכש שקט נפשי ומאין "ביטוח" על נזק פוטנציאלי של 16K אם זה יידלק שוב והם לא יילכו לקראתך.

אופציה שלישית - לנסות ולהעיף את הנבלה, אבל לא בטוח שתפסיד במכירה פחות וזה לא יתגלה בדיאגנוסטיקה.

עריכה אחרונה על ידי Ahbarony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה יצא מהשירשור הזה אבל אותי שבשנה הבאה יחליף את הלקסוס לגיפון חדש הם הפסידו, ומאוד חשבתי על הXC60, מרגע לרגע אני חושב יותר ויותר שגם הרכב הבא שלי יהיה לקסוס (או הלבנטה אבל אני משתדל להירגע ולא להוציא סכום כל כך גדול על רכב). נחכה לראות את התמחור והאיבזור של הX3 החדשה ונחליט.

אתה מודע לזה שבXC60 זה גיר פלנטרי רגיל? אתה מודע לזה שהשרות בלקסוס אחד היקרים ובלתי גמישים שקיים?למה לא ג'וליה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודע לזה שבXC60 זה גיר פלנטרי רגיל? אתה מודע לזה שהשרות בלקסוס אחד היקרים ובלתי גמישים שקיים?למה לא ג'וליה?

לגבי שירות יקר בלקסוס אין לי מושג על מה אתה מדבר, טיפול קטן ללקסוס שלי באילת עלה 500 לטיפול קטן ו1700 לטיפול גדול עם ברקסים ולא פחות חשוב במשך 3 וחצי שנים על הNX והIS היו 0 תקלות. בקיצור אני מאוד מרוצה ובגלל זה יש סיכוי טוב שהרכב הבא שלי יהיה RX.

לגבי הגוליה היא לא רלוונטית מאחר שהיא לא גיפון, מה שרלוונטי זה הסטלביו שהיא גם תבחן בקרוב יחד עם גרנד צירוקי.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שירות יקר בלקסוס אין לי מושג על מה אתה מדבר, טיפול קטן ללקסוס שלי באילת עלה 500 לטיפול קטן ו1700 לטיפול גדול עם ברקסים ולא פחות חשוב במשך 3 וחצי שנים על הNX והIS היו 0 תקלות. בקיצור אני מאוד מרוצה ובגלל זה יש סיכוי טוב שהרכב הבא שלי יהיה RX.

לגבי הגוליה היא לא רלוונטית מאחר שהיא לא גיפון, מה שרלוונטי זה הסטלביו שהיא גם תבחן בקרוב יחד עם גרנד צירוקי.

הנסיון שלי פחות טוב. במשך שנתיים יצא לי יותר מהמצופה לבקר ברחוב יגאל אלון. גם שרות השינוע שלהם לא מתאים כי אתה צריך להגיע פיזית כדי להראות להם את התקלה. האמת גם עם אינפיניטי לצערי יצא לי להכיר את המוסך בראשון מקרוב. חשוב להגיד שבשני המקרים התקלות נבעו מהתקנות מקומיות, אבל זה לא עוזר לי מבחינת כאב ראש וזמן מבוזבז.

אני גם לא כל מבין איך אתה שם בשורה אחת RX, גראנד צ'רוקי עם XC60 וסטלביו שנמצאים בקטגוריות שונות. הראשונים הם ג'יפים בגודל מלא, בזמן שהשניים באמת ג'יפונים.

Having said that הלב שלי היה הולך על גראנד בגרסת טריילהוק, אבל כנראה שהייתי שם את הכסף על RX200. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיון שלי פחות טוב. במשך שנתיים יצא לי יותר מהמצופה לבקר ברחוב יגאל אלון. גם שרות השינוע שלהם לא מתאים כי אתה צריך להגיע פיזית כדי להראות להם את התקלה. האמת גם עם אינפיניטי לצערי יצא לי להכיר את המוסך בראשון מקרוב. חשוב להגיד שבשני המקרים התקלות נבעו מהתקנות מקומיות, אבל זה לא עוזר לי מבחינת כאב ראש וזמן מבוזבז.

אני גם לא כל מבין איך אתה שם בשורה אחת RX, גראנד צ'רוקי עם XC60 וסטלביו שנמצאים בקטגוריות שונות. הראשונים הם ג'יפים בגודל מלא, בזמן שהשניים באמת ג'יפונים.

Having said that הלב שלי היה הולך על גראנד בגרסת טריילהוק, אבל כנראה שהייתי שם את הכסף על RX200. :lol:

כולם בין 300 ל400 אלף. זה מה שמשותף.

לעניין של פותח השירשור. לך לעורך דין שיוציא מכתב לוולוו ובנוסף תכתוב לאודי עציון מידיעות אחרונות. אני חושב שזה יפתור את הבעיה. לא יזיק לך לעשות קצת רעש במיוחד שיוד חודש משיקים את הXC60 ומאיר לא נראה לי רוצים עכשיו פירסום שלילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...