Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לסטודנט פישר באוניבסיטה הפתוחה?

ronka
שימו לב! השרשור הזה בן 2622 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה חודשים הייתי ביום פתוח של הפתוחה ועשיתי לעצמי בזמנו תזכורת לאפריל להרשם לסמסטר קיץ. מפה לשם היום הזה הוא מחר ואני לא יודע מה לעשות עם עצמי, דיי מרגיש שאני הולך לקפוץ ראש לתחום שאני לא יודע עליו כלום. :roll:

קצת רקע, בן 23 עובד כמפתח אתרים(בתחום בו אני מעוניין להמשיך גם אחרי התואר). מעוניין לעשות את התואר תוך שילוב העבודה כמה שאפשר משרה מלאה. בעל 5 יח' במתמטיקה ופטור באנגלית מהפסיכומטרי. חשוב לציין שלא הייתי במסגרת לימודים כבר מעל ל5 שנים(פסיכומטרי לא נחשב).

ההמלצה של היועצת היה להתחיל עם קורס אחד, מתמטיקה בדידה, ואחרי זה לראות עם כמה קורסים להמשיך לסמסטר הבא. חברים אומרים שמתמטיקה בדידה זה לא טוב כקורס התחלתי ובכלל מומלץ להתחיל עם אלגברה 1. האם זה משנה?

יש פה חבר'ה שעברו את זה ויכולים לתת טיפים? המלצה לפורומים/אתרים/קבוצות פייסבוק להתייעץ ולדבר עם אנשים בתחום?

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתמטיקה בדידה (מוכר גם בתור מתמטיקה דיסקרטית) הוא קורס של 4 נק"ז. קורס מאוד תיאורטי ולא אינטואיטיבי.

אלגברה 1 - אני מניח כי הכוונה לאלגברה לינארית 1 (קורס מספר 20109)- קורס של 6 נק"ז. קורס שמתבסס על מתמטיקה 5 יחידות.

לדעתי, חברים שלך צודקים. למרות שאלגברה לינארית 1 הוא קורס של 6 נק"ז, הוא המשך יותר אינטואיטיבי (במיוחד אם יש לך 5 יחידות מתמטיקה).

אך לפי התיאור ההתחלתי (לא יודע מה לעשות עם עצמי וכו') - כדאי לך לשקול אם אתה יכול ומוכן להוציא כסף על דבר שלא בטוח שתטרח להשקיע בו... (וזה מצריך הרבה השקעה ומשמעת עצמית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על אשנב למתמטיקה, לפני שאתה לוקח קורסים במתמטיקה.

אם אני לא טועה, הוא נותן 6 נק זכות, קל לקבל בו ציון טוב, והכי חשוב נותן בסיס חשוב לקורסים אחרים במתמטיקה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתמטיקה בדידה (מוכר גם בתור מתמטיקה דיסקרטית) הוא קורס של 4 נק"ז. קורס מאוד תיאורטי ולא אינטואיטיבי.

אלגברה 1 - אני מניח כי הכוונה לאלגברה לינארית 1 (קורס מספר 20109)- קורס של 6 נק"ז. קורס שמתבסס על מתמטיקה 5 יחידות.

לדעתי, חברים שלך צודקים. למרות שאלגברה לינארית 1 הוא קורס של 6 נק"ז, הוא המשך יותר אינטואיטיבי (במיוחד אם יש לך 5 יחידות מתמטיקה).

אך לפי התיאור ההתחלתי (לא יודע מה לעשות עם עצמי וכו') - כדאי לך לשקול אם אתה יכול ומוכן להוציא כסף על דבר שלא בטוח שתטרח להשקיע בו... (וזה מצריך הרבה השקעה ומשמעת עצמית).

הכוונה הייתה בכל מה שקשור לאיך להתחיל את כל הסיפור הזה. עם איזה קורס וכו'.

בהתחשב שסמסטר קיץ הוא קצר יותר מסמטר רגיל עדין מומלץ להתחיל עם קורס אלגברה לינארית ולא מתמטיקה בדידה?

האם חייב לעשות שיעורי בית במקצועות האלה לפני שאני מתחיל את הסמסטר? או שמתחילים את הקורסים האלה ברענון של החומר?

How many of us ever know what it is to become the perfect version of ourselves

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמת' בדידה היא אבן בנין חשובה מאוד וסוג של פילטר להבין אם התואר מתאים לך, עם זאת בתור קורס ראשון אתה נדרש להרבה השקעה, בעיקר כדי להבין את השפה המתמטית.

החומר בבדידה הוא ברמה מאוד גבוהה אך המבחנים הם סבירים ביותר. בליניארית המצב קצת שונה, גם החומר שלדעתי, הוא בין המקיפים יותר בליניארית 1 מבין האונ' ולא בכדי כולם לומדים מהחוברות של הפתוחה, וגם המבחנים לא קלים כל כך. לדעתי אפשר להצליח בליניארית גם בלי בדידה, אך הרבה יותר קל ברגע שיש את התפיסה שמת' בדידה נותנת.

לא חושב שצריך לעשות את שיעורי הבית במקצועות האלה מבעוד מועד (וגם לא בטוח שתבין מה לעשות בלי הרצאות/תרגולים), ובדרך כלל ה"רענון" הוא ממש ברמה של חצי מהשיעור וחצי מהתרגול, במקרה הטוב. הנחת היסוד (השגויה) של רוב האונ', שאני מכיר, היא שאתה מגיע ישירות מהבית ספר לכיתה באונ'.

אם החלטת על בדידה אז תעבור קצת על הספר של ארנון אברון (בפרקים הראשונים), אם ליניארית אז ממליץ להסתכל על כמה הרצאות ראשונות של צילג (ביוטוב).

ברגע שאתה מגיע למשהו שאתה לא מבין (לפחות ממש בחלקים הראשונים), חיפוש ברשת ולרענן את אותו תת-נושא.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - חייב להודות - פספסתי את העניין שזה סמסטר קיץ.

לא כל כך הבנתי את שאלתך לגבי שיעורי בית.

לפני שאתה מתחיל ללמוד - מאוד מומלץ לעשות ריענון של מתמטיקה תיכונית 5 יחידות.

צא מנקודת הנחה שהמרצה איננו עושה ריענון לחומר (גם לא קצר) אלא ישר מעביר את החומר שהוא צריך להעביר במפגש - במיוחד רלוונטי כשרוב הלימוד הוא לימוד עצמי (עם מעט הרחבות במפגשים עם המרצה).

ממליץ בחום על אשנב למתמטיקה, לפני שאתה לוקח קורסים במתמטיקה.

אם אני לא טועה, הוא נותן 6 נק זכות, קל לקבל בו ציון טוב, והכי חשוב נותן בסיס חשוב לקורסים אחרים במתמטיקה.

אני מצטרף להמלצה -> לקחת את הקורס הנ"ל בסמסטר קיץ, ואח"כ יהיה לך יותר קל להיכנס לנושא המתמטי, ובעיקר למתמטיקה בדידה (מתמטיקה המטפלת בקבוצות אינסופיות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורס ראשון עדיף לעשות מוגבר ולא רגיל, מצד שני לימודים במתכונת מוגברת שונים ממתכונת רגילה בעיקר בקורסים במטמתיקה,

תיעזר בשיעורים המוקלטים במערכת אופק, הם מצילי חיים לפני ממ"נים ותרגולים.

המון למידה עצמית, משמעת עצמית נדרש ממך בתהליך.

בנוסף,

קבוצות פייסבוק וואטזפ הן חשובות מאין כמוהן להתייעצות ולנסות לדוג עזרה בהבנת החומר - תחפש את מספר הקורס בפייסבוק ותמצא את הקבוצה העדכנית ותצטרף אליה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ותואר מדעי המחשב תעשה אשנב למטמטיקה, זה קורס קליל יחסית ונותן הכנה טובה לשאר הקורסים במטמטיקה.

אומנם הוא לא חלק מהתוכנית אבל במדעי המחשב הוא כן יחשב לך כ6 נקודות לתואר, כמעת כולם במדעי המחשב מתחילים מהקורס הזה.

http://www.openu.ac.il/courses/04101.htm

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניגשתי ללינארית.

לקחתי הנחיה מוגברת, לא שווה כלום.

חוץ מזה, המורה לא כותבת את המבחן, אתה צריך ללמוד לבד מה אתה עושה במבחן, החוברות על הפנים, של הטכניון עדיפות בהרבה, מבחנים קשים מאד.

סהכ החומר היה קל, אבל הדרך שהעבירו אותו נוראית, יותר מידיי זיוני שכל על שטויות שאפשר ללמוד בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...