Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מורשה פיג'ו - לובינסקי. אכזבה מאין כמוה.

eclipse20
שימו לב! השרשור הזה בן 2845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נחזור לצד הטכני לרגע,

החלפת מוטות קישור. לא בדקו אולי הגומיות של האנטי רול גמורות? זה אחד הדברים שנגמרים בזמן שרכב עומד זמן רב.

אני מתנייד לאחרונה ב-306 4 דלתות 1.6 אוטומטי AL4. גם ברכב הזה יש נקישות מהמתלה הקידמי.

רכשתי מוטות קישור של TRW ב-100 שקלים לזוג, תושבת מנוע תחתונה ב-20 שקלים של SASIC, זוג גומיות לאנטירול ב-70 שקלים.

מקווה שתתעשת ותבין שזה לא רכב למוסך מורשה יבואן.

אלעד

אין לי את הזמן + הידע הטכני לבצע החלפת תושבות/ מוטות גישור בעצמי.

מפאת עובדה זו אני נאלץ לשלם פערי תיווך על חלקי חילוף וזמני עבודה של מוסכים.

כמו 90 אחוז מהאוכלוסיה לא?

רק שיפסיקו לעבוד עלינו. אין לנו בעיה לשלם על מה שצריך.

The difference between a man and a boy is the price of the toy.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הדבר שהכי צורם לי זה שבוחן לא לקח את הרכב שלך לאחר תיקון לבדיקה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר שהכי צורם לי זה שבוחן לא לקח את הרכב שלך לאחר תיקון לבדיקה.

כמה המהות הבטיחותית של מוטות הגישור נחשבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתה מזהה אצלי ומה לא, ואל תיכנס למקום הזה עם אף גולש באתר, כי אנחנו מתייחסים כאן לגופו של מקרה ולא לגופו של אדם.

זה שקניתם רכב שהיה במשפחה ככה שהוא לא חתול בשק זה לא רלוונטי. אתה מבין שלרכב יש בלאי בלי קשר למשפחה שהחזיקה אותו? שחלפים לא מחזיקים לעולמים, ו 12-16 שנים זה הרבה למרבית החלקים 'העובדים' ברכב. אתה מבין שגומיות מתבלות ומתייבשות? אתה מבין שגומי מאבד מהאלסטיות שלו?

מה זה שקרעו אותך פי כמה ממחירי שוק, או שזה גם מטאפורה ורק התכוונת לומר שהם יקרים יותר ממוסך כללי? תביא שתי הצעות מחיר לאותה העבודה ותשווה.

יש לך רכב ישן, מחיר חלקי החילוף לרכב לא משתנים עם השנים. כשהפיג'ו שלך היתה בת שנה מחיר המוטות קישור היה פחות או יותר זהה למחירו היום. מחיר החלפים לא יורד בגלל ששווי הרכב עכשיו נמוך. הוא נותר ללא שינוי.

מה מנע ממך מלברר קודם? למה אתה מחליט X ואז מאשים אחרים בהחלטה שאתה קיבלת בדעה צלולה?

אגב, אני לא משאיר כרטיס אשראי בשום מקום, וגם במוסך בודק כל חשבונית ומוודא שהיא הולמת את העבודה שנעשתה. (בטפול האחרון גיליתי שהמוסך לא חייב אותי על 300 שקלים של עבודות חוץ שביקשתי ממנו. הסבתי את תשומת ליבו לכך. זה פועל לשני הכיוונים)

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לעניין הבטיחות.

אם אתה מספר שבאחת הפעמים שיצאת מהמוסך כבר ביציאה שמעת את הרעש - בוחן היה אמור לעלות על זה.

לא נראה שבוחן היה בטקס הפרידה מהרכב שלך. בעיני זה אלמנטרי. בוודאי בסוג תלונה כמו שלך.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתה מזהה אצלי ומה לא, ואל תיכנס למקום הזה עם אף גולש באתר, כי אנחנו מתייחסים כאן לגופו של מקרה ולא לגופו של אדם.

זה שקניתם רכב שהיה במשפחה ככה שהוא לא חתול בשק זה לא רלוונטי. אתה מבין שלרכב יש בלאי בלי קשר למשפחה שהחזיקה אותו? שחלפים לא מחזיקים לעולמים, ו 12-16 שנים זה הרבה למרבית החלקים 'העובדים' ברכב. אתה מבין שגומיות מתבלות ומתייבשות? אתה מבין שגומי מאבד מהאלסטיות שלו?

מה זה שקרעו אותך פי כמה ממחירי שוק, או שזה גם מטאפורה ורק התכוונת לומר שהם יקרים יותר ממוסך כללי? תביא שתי הצעות מחיר לאותה העבודה ותשווה.

יש לך רכב ישן, מחיר חלקי החילוף לרכב לא משתנים עם השנים. כשהפיג'ו שלך היתה בת שנה מחיר המוטות קישור היה פחות או יותר זהה למחירו היום. מחיר החלפים לא יורד בגלל ששווי הרכב עכשיו נמוך. הוא נותר ללא שינוי.

מה מנע ממך מלברר קודם? למה אתה מחליט X ואז מאשים אחרים בהחלטה שאתה קיבלת בדעה צלולה?

אגב, אני לא משאיר כרטיס אשראי בשום מקום, וגם במוסך בודק כל חשבונית ומוודא שהיא הולמת את העבודה שנעשתה. (בטפול האחרון גיליתי שהמוסך לא חייב אותי על 300 שקלים של עבודות חוץ שביקשתי ממנו. הסבתי את תשומת ליבו לכך. זה פועל לשני הכיוונים)

אני ממש רוצה להבין לאיזו פינה אתה מנסה להיכנס ?

הסברתי שאין שום הצדקה בדיעבד למחירים. הבהרתי שזה נובע מתחושה שיש מי שדואג לך ומטפל לך ברכב במקצועיות מוחלטת ועל כך אתה תשלם פי 4. מאות אם לא מליוני אנשים פועלים כך אך ורק מתוך פעולה פסיכולוגית וצורך של לקיחת אחריות של גוף גדול ומוכר ולא ללכת למוסך ללא חשבוניות וללא אחריות.

כל מה שאתה אומר נכון, אין הצדקה, אין הגיון. ואני בעצמי גם מדגיש את אותה נקודה.

לא הבנתי על מה אנחנו מתנגחים?

אתה מנסה להוכיח ש? אני תייר? קשה לי להאמין.

אימי רצתה מורשה וקיבלה. כרגע נקווה שהיא תבין שאין הצדקה ותסביר זאת גם לאנשים אחרים.

לגביי בלאי לרכב... יש לרכב בלאי מוגבר, בדיוק בגלל זה החלפנו כל מה שדרוש וגם מה שלא היה דחוף במרוצת השנים האחרונות.

העובדה שבוצעה דיאגנוסטיקה שגוייה בכל ארבעת הפעמים לא מוכיחה שום דבר אחר מכל טענותיי.

לא בכיתי על כסף!!! בכיתי על העובדה ששילמתי לחינם ושכרגע דורשים ממני לשלם עוד כדי לכסות על הטעות שלהם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את המוסכים ללא חשבוניות וללא אחריות?

בין מוסך מרכזי של היבואן למוסך מדרכה יש הרבה מאוד מוסכים פרטיים שנותנים קבלות ואחריות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין התנגחות.

אני באמת מנסה להבין.

בדיוק כמו ש shayy אמר,

כשיש טענה על רעש דבר ראשון בוחן צריך לנסוע איתך ולשמוע בדיוק לאיזה רעש אתה מתכוון.

בתום האיבחון, הוא אמור לעשות נסיעת מבחן (המהדרין יאמרו יחד עם בעל הרכב) על מנת לוודא שהרעש טופל והלקוח מרוצה.

בטיפול החלפת שמנים בקיה ריו (בתום שנה, ובתום שנתיים) לא שיחררו אותי עד שבוחן לא נסע עם הרכב.

לך לשאפט או אורן או גבע, ואני בטוח שהדברים יסתדרו הרבה יותר טוב ממה שהם היום. היית צריך לגשת אליהם מהיום הראשון שהרכב אצלכם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את המוסכים ללא חשבוניות וללא אחריות?

בין מוסך מרכזי של היבואן למוסך מדרכה יש הרבה מאוד מוסכים פרטיים שנותנים קבלות ואחריות.

נכון מאוד.

אבל הקיצון של מורשה זה מוסך ללא חשבוניות. רק כדי להמחיש את הפאן הפסיכולוגי שעובד במוסכים מורשים על אנשים שמחזיקים מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקומם אותי לא פחות אותם אלו שמיתממים ולא מבינים שיש פה בעיה רצינית. ולא אחת ולא שתיים יש פה הפקרות חוגגת ואף אחד לא נותן את הדעת. אז או שאנשים חסרים ממנה או שהם בעצמם או שהיו בעלי מקצוע שנוהגים באותם אופנים. אשכרה חלק מהתגובות פה הם הפנים של אותם מקומות.

זה דיון שאמור לזעזע את אמות הסיפים ויש מיליונים כאלו שרובם אולי פשוט לא כתובים ובדיונים אבל אלו דברים שקורים בשגרת היום היום בארץ בטונות. בן אדם שילם ממיטב כספו בשביל לקבל תמורה ובמקום זה ממשיכים לסובב אותו במעגלים ולצחוק עליו. אם זה היה תלוי בי היו נשארים כמה מוסכים בודדים בארץ

sent from another world

עריכה אחרונה על ידי yanivnn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקומם אותי לא פחות אותם אלו שמיתממים ולא מבינים שיש פה בעיה רצינית. ולא אחת ולא שתיים יש פה הפקרות חוגגת ואף אחד לא נותן את הדעת. אז או שאנשים חסרים ממנה או שהם בעצמם או שהיו בעלי מקצוע שנוהגים באותם אופנים. אשכרה חלק מהתגובות פה הם הפנים של אותם מקומות

sent from another world

סוף סוף תגובה שפוייה. (יסלחו לי כל שאר חברי הפורום שהגיבו)

כשאני שומע וקורא פה סיפורי מעצבנים על בעלי מקצוע חסרי מקצועיות אני מיד מתקומם.

אבל... זו בדיוק התוצאה של המחאה החברתית.

מחינו, צעקנו, ישנו בכיכר. אבל בסופו של דבר התפצלנו וממשיכים לז*** אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, אם נתמצת, קיימת ציפייה ממוסך שמתהדר באצטלה של מוסך מורשה יבואן, שיפתרו בעיות כמו שצריך ללא ניחושים (מושכלים?) ושיעלו על תקלות צפויות.

אם המקרה המתואר היה קורה במוסך מדרכה, אני בטוח שהתגובות היו אחרות.

בכל אופן, גם אני למדתי בדרך הקשה שמוסך יבואן זו לא ערובה לאיכות (אני לא מתייחס למקרה הספציפי הזה), ולכן בין אם מדובר ברכב חדש או ברכב ישן צריך לבחור את המוסך שמומלץ אצל מכריך.

אני לא מקבל את הביקורת שמוטחת בפני פות"ש מדוע רכב ישן טופל במורשה. זכותו ללכת למוסך יקר ומקצועי בדיוק כדי להימנע מהפתעות עתידיות או חוסר מקצועיות.

לגופו, נסה להגיע איתם לעמק השווה, וככל שלא יסתדר תוכל לפנות לאיגוד המוסכים וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, אם נתמצת, קיימת ציפייה ממוסך שמתהדר באצטלה של מוסך מורשה יבואן, שיפתרו בעיות כמו שצריך ללא ניחושים (מושכלים?) ושיעלו על תקלות צפויות.

אם המקרה המתואר היה קורה במוסך מדרכה, אני בטוח שהתגובות היו אחרות.

בכל אופן, גם אני למדתי בדרך הקשה שמוסך יבואן זו לא ערובה לאיכות (אני לא מתייחס למקרה הספציפי הזה), ולכן בין אם מדובר ברכב חדש או ברכב ישן צריך לבחור את המוסך שמומלץ אצל מכריך.

אני לא מקבל את הביקורת שמוטחת בפני פות"ש מדוע רכב ישן טופל במורשה. זכותו ללכת למוסך יקר ומקצועי בדיוק כדי להימנע מהפתעות עתידיות או חוסר מקצועיות.

לגופו, נסה להגיע איתם לעמק השווה, וככל שלא יסתדר תוכל לפנות לאיגוד המוסכים וכו'

אם נתמצת, נוכל להגיע להבנה שפגעו בי, ניסו לצחוק לי ולמשפחתי בפנים, ניסו להתחמק מטעות שנעשתה, ניסו בסופו של דבר לתקן את הטעות שלהם על חשבון הכיס שלי במקום להודות ולהוציא לקוח בהרגשה חצי נעימה.

שגם אם הוא יספר הוא לפחות יציין שהוא פוצה וסודר כל מה שהיה צורך לסדר לאחר הטעויות.

אין לי כל סיבה לפנות לאיגוד המוסכים כי הסחבת הזו שאני צופה לא מתאימה לי.

יש באמתחת משפחתי הקרובה 4 עורכי דין ו 2 שופטים.

הליך משפטי לא יעלה ולו שקל אך יגרום לבזבוז זמן ולבסוף הגעה לפשרה לפני הדיון שיקבע. אז בשביל מה כל הפוזה?

אני מאמין שאם יפנו אלי כמו גברים, בעלי עסקים אמיתיים שלוקחים אחריות על מעשיהם הכל יסתיים והכל יתועד פה באותה מידה שכל טעויותיהם תועדו פה בפורום.

אינני כפוי טובה.

ושוב, הרצון המהותי שלי בפתיחת השרשור הוא למען אזהרה לחברי הפורום.

כדי שלא משנה לאיזה מורשה הם נכנסים, שידעו שאם הם משלמים כל כך הרבה שיוודאו שהם מקבלים תמורה כפולה כדין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...