Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריח רע מהרכב אחרי ניקוי מושבים

שימו לב! השרשור הזה בן 3986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבוע נעשה טיפול מושבים מלא עם קניית הרכב והפוליש ווקס,לפי מה שהבנתי הוציאו את כל המושבים וניקו אותם עם גרניק/סבון.

מאז אמרו לנו לאוורר את הרכב כמה שיותר עם חלונות פתוחים,הריח נהיה ממש בלתי נסבל ומסריח כשניכנסים לרכב.

קניתי ריחן של קליפורניה (דובדבן אם זה עוזר) ובכלל לא מרגישים שהוא קיים בגלל הריח.

אשמח לפיתרונות או חומרים מיוחדים שאפשר לטפל בזה,כי בכל מקום אפשרי הרכב פתוח ובנסיעות החלונות פתוחים כל הזמן.

תודה לעוזרים.

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשבוע נעשה טיפול מושבים מלא עם קניית הרכב והפוליש ווקס,לפי מה שהבנתי הוציאו את כל המושבים וניקו אותם עם גרניק/סבון.

מאז אמרו לנו לאוורר את הרכב כמה שיותר עם חלונות פתוחים,הריח נהיה ממש בלתי נסבל ומסריח כשניכנסים לרכב.

קניתי ריחן של קליפורניה (דובדבן אם זה עוזר) ובכלל לא מרגישים שהוא קיים בגלל הריח.

אשמח לפיתרונות או חומרים מיוחדים שאפשר לטפל בזה,כי בכל מקום אפשרי הרכב פתוח ובנסיעות החלונות פתוחים כל הזמן.

תודה לעוזרים.

תופעה מוכרת כאשר קיימים עודפים של נוזלים בתוך הרכב. בעזרת החום והדלתות הסוגורת נוצר ריח של עובש.

בזמנו זה קרה ברכב של ההורים שלי לאחר ששקעו בהצפות של הגשמים האחרונים בחורף האחרון.

ראשית הרכב אכן צריך אוורור רב . שעות רבות של רכב פתוח לרווחה.

בנוסף אתה צריך לאתר את המקומות הלחים.

והדבר הבא שעבד עבורי הוא לשפוך אבקת סודה בכמויות על כל השטיחים ברכב.

לאבקה 2 תפקידים

הראשון הוא לספוח נוזלים והיא עושה את זה היטב.

השני הוא לנטרל ריחות ואת זה היא גם עושה.

לאחר שלושה לילות כאלו נכנסתי לרכב והוא היה כמו חדש. ואז נותר לי רק לשאוב את האבקה (זה לא קל כי היא נתקעת בשטיחים)

ואפלו אפשר לעבור עם חומר ניקיון כלשהו לפיניש סופי.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרון עם אבקת סודה יכל להיות טוב אם לא היו נוסעים ברכב בכלל...מכיוון שנוסעים עליו כמעט כל יום זה טיפה בעייתי.

אין בחוץ איזה חומר חזק שיכול לנצח את זה? אפילו להעלים טיפה.

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרון עם אבקת סודה יכל להיות טוב אם לא היו נוסעים ברכב בכלל...מכיוון שנוסעים עליו כמעט כל יום זה טיפה בעייתי.

אין בחוץ איזה חומר חזק שיכול לנצח את זה? אפילו להעלים טיפה.

לדעתי לא.

המים ספוגים בתוך הריפוד, שטיחים וכו'.

חומרים לא רלוונטיים אולי שואבי אבק/מים תעשייתיים למרות שלא נראה לי זה יעזור.

תתאר מה בדיוק נשטף בזמנו ואיך? היכן הרטיבות או הלחות? אם אתה נוגע בידיים באזורים השונים אתה יכול לחוש בלחות?

דרך אגב אפשר לשאול היכן טיפלו לך ברכב? ומה הכוונה בניקוי מושבים בעזרת גרניק???

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למושבים אין אזורים לחים,הכל יבש (לפחות עם הידיים)

אני לא בדיוק הבנתי מה השטיפה כללה אך לפי מה שאני יודע הוציאו הכל ושמו סבון וקירצפו את המושבים,חיצונית רואים תוצאות שהמצב שלהם הרבה יותר חדש אך הריח לא עוזב אותנו. :-(

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למושבים אין אזורים לחים,הכל יבש (לפחות עם הידיים)

אני לא בדיוק הבנתי מה השטיפה כללה אך לפי מה שאני יודע הוציאו הכל ושמו סבון וקירצפו את המושבים,חיצונית רואים תוצאות שהמצב שלהם הרבה יותר חדש אך הריח לא עוזב אותנו. :-(

מבין אותך ידידי.

ההורים שלי הגיעו למצב שהם לא יכלו להכנס לרכב.

פשוט נתתי להם את שלי למשך שבוע ודאגתי לטפל בבעייה.

במידה ורק אדם אחד נוסע ברכב, לעבודה וכו' אז תפזר אבקה מאחורה ועל השטיחים ליד הנהג. לא משנה היכן האזורים הלחים הסודה תספוג חלק גדול מהלחות.

במידה ואין לך ריפודים והכסאות במצב מקורי אתה יכול לשים עליהם גם סודה בתנאי שבהמשך תשאב הכל בצורה מסודרת.

לגבי המקום שטיפל לך ברכב. אל תחזור לשם! זאת חוצפה ממדרגה ראשונה להביא לך רכב ספוג במים ולהגיד לך תאוורר אותו.

אין פתרונות קסם לבעיה הזו. אני מכיר אנשים שהיו צריכים לייבש במשך שבועות את רכבם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אני אבדוק שוב את עניין הנסיעה אולי אפשר לארגן בסופ"ש שהרכב יעמוד.

במידה ואני שם את האבקה,כמה זמן מומלץ לחכות עד שאני מנקה אותה מהרכב ? בערך.

Scan Speak

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אני אבדוק שוב את עניין הנסיעה אולי אפשר לארגן בסופ"ש שהרכב יעמוד.

במידה ואני שם את האבקה,כמה זמן מומלץ לחכות עד שאני מנקה אותה מהרכב ? בערך.

עד שהריח נעלם.

אצלי זה היה שלושה ימים.

תעשה את המקסימום שאתה יכול.

שואל בשנית לגבי המקום שטיפל בך בצורה כלכך "יפה", ראוי לציין זאת שאנשים אחרים ידעו מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שקראתי שניקו לך את המושבים בגרניק, הכל היה ברור, איך לא?

בזמנו ניקיתי את השטיחונים ברכב בבית עם מים וסבון, לאחר מכן השארתי אותם לכמה דקות להתייבש ואז הייתי חייב לבצע נסיעה דחופה אז זרקתי אותם עוד חצי רטובים לרכב ונסעתי.

אחרי זה פשוט השארתי אותם ברכב...אחרי יומיים חזרתי והיה ריח לא נוראי אבל ריח לא טוב שהעפיל על הדובדבן של קליפורניה (שזה לא דבר של מה בכך :lol: ).

שמש, שמש ועוד שמש....צריך שהכל יתייבש.

לפתוח חלון זה רעיון טוב כי בקיץ נורא חם וזה יכול לאדות את כל הנוזלים.

אותי היה קצת מלחיץ לשים אבקה על המושבים, פתח חלון יום יומיים, אפילו טיפה העיקר שהאדים יוכלו לצאת מהרכב ותהיה תחלופה של אויר.

אדים אאוט - אויר נקי אין.

If you can't see the bright side of life, just polish the dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך אחרי השטיפה הספוג ספח אליו הרבה מים שלא הספיקו להתייבש ויצרו עובש ותחב ברכב, ומכאן הריח.

אפשר לנסות מנטרלי ריח למינהם. במקרה הכי גרוע אתה יכול לנסות לפרק את הכיסאות ולשטוף אותם שוב טוב טוב עם סבון שיעבור הריח ולייבש בשמש עד שהכל יהיה יבש.

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קיבלתי רכב שעבר 4 חורפים עם דליפה בבגאז' וכתוצאה מכך התנקזו מים בכל הבגאז' והיה ריח בלתי נסבל מה שעשיתי היה לרוקן את הרכב מכל החפצים היקרים שאפשר לשלוף (לא היו כי הרכב היה חדש, אבל ברכב שבשימוש לקחת כסף רשיונות ודברים דומים, ופשוט השארתי אותו שבת שלמה מתחת לחלון של הבית שלי עם כל החלונות פתוחים, עשה את העבודה מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מנטרלי ריח לא יעזרו כאן אלא רק ייבוש כללי של הנוזלים שנשארו בדפנות הרכב

עם חלונות/דלתות פתוחים לכמה ימים -כפי שהמליצו לך פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...