Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לאנשי המיזוג(בחירת מזגן עילי או רצפתי)

pipinoadar
שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

יש לי שאלה לאנשי המיזוג(וגם לכולם) בפורום.

אני עומד לפני רכישת מזגן לסלון בבית(קומה אחרונה,גוש דן,בנין ישן)גודל הסלון הינו כ 30 מטר מרובע וישנו מעבר פתוח אל המטבח(גודלו כ 10 מטר מרובע)

מבחינה חזותית אני מעדיף מזגן רצפתי (מטריף אותי שיהיה באמצע קיר בסלון קוביה ענקית,את הרצפתי אני יכול להסתיר הרבה יותר בקלות)

הומלץ לי על מזגן תאדירן 35 ואלקטרה 35,שניהם עיליים וכמעט בעלי אותה עוצמת קירור (בסביבות 30,000 BTU)

כשחקרתי את עניין המזגן הרצפתי(תדיראןBALANCE 35)אשר עוצמת הקירור שלו הינה 29000BTU כולם ניסו להניא אותי מלרכוש אותו בטענה שהוא לא יקרר כמו העיליים(הוסבר לי על פיזור האויר ועל הפרשי העוצמות)

ההרגשה שקיבלתי ממספר בעלי מקצוע היא שמנסים לדחוף לי את העילי רק משום שכולם קונים היום עילי(אפקט העדר?)

בכל מקרה,רציתי לדעת במבעלי המקצוע בפורום האם יש אמת בדבר ועליי באמת להתרחק ממזגן רצפתי או שאין שחר לדברים ואני אוכל לקבל עוצמת קירור טובה לא פחות ממזגן עילי.

באם יש למישהו מהפורום את אחד המזגנים אשמח באם ישתף אותי בהתרשמות האישית שלו.

תודה לעוזרים,

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית מזגנים עיליים מקררים יותר טוב ממזגנים רצפתיים. אולי זה רק הניסיון האישי שלי והתחושה היא סובייקטיבית לחלוטין אבל זו דעתי.

מעבר לזה אתה מתלונן אומנם על ה"קופסא" הזו שתקועה באמצע הקיר (דווקא לא ממש באמצע אלא למעלה...) וזה מה שמטריף אותך, אותי דווקא מטריפים המזגנים הריצפתיים שתופסים מקום בגובה הריהוט\טלויזיה\שולחן ומהווים מטרד ממשי לאנשים שמתנהלים כשרגליהם על הרצפה ולא בתקרה, כשבנוסף לזה הם מגבילים אותך לחלוטין מבחינת מיקום של טלויזיה\שולחן\ריהוט בסלון.

דווקא היום ישנם מזגנים עיליים דקים ויפים שיכולים להשתלב בסלון בצורה מאוד אסטטית. לא פלא שכבר כמעט ולא מייצרים היום בכלל מזגנים רצפתיים....

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית גם וגם.

לא יודע לענות על ההבדלים בעוצמות הקירור כי אלו לא אותם מזגנים, אבל הרצפתי תקוע בבית, מקרר בצורה מאוד חזקה את מי שקרוב אליו והרבה פחות את מי שרחוק, פחות נוח לניקוי הפילטרים, וממש מפריע לעיצוב.

צביקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהבחינה המדעית נטו, אוויר קר כבד יותר מאוויר חם ולכן הוא יורד למטה ומנדף מעלה את האוויר החם.

על כן- הגיוני שתפוקת הקירור במזגנים עיילים תורגש הרבה יותר!

עדר לא עדר, גם אני מעדיף את ההגיון של פיזור אוויר מהתקרה ומטה ו"תפיסת" מקום שאינו שימושי גם ככה (ריצפתי גוזל מקום בגובה שניתן לנצלו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

אני יודע שהמקרה אצלי חריג,אבל מזגן רצפתי פשוט מסתדר אצלי יותר טוב מכיוון שהוא מוסתר בפינת הסלון אחרי הספה.

בכל מקרה הבנתי וקיבלתי את דעתכם,יותר חשוב לי בית קריר מאשר סלון יפה ולח...

יש למישהוא נסיון עם אחד מהדגמים הנ"ל?

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הפרמטרים שמסרת ומה שאומרים המחשבונים של היבואנים, מזגן עילי של 25,000-26,000BTU תפור לדרישות ולמיקום הדירה.

אני לא מכיר את מבנה הדירה ואיך המטבח מתחבר לסלון, אבל אם קיים ספק שהמזגן לא "יגיע" מהסלון למטבח, שקול מזגן של 2 כ"ס בסלון (כ 18,000BUT) ומזגן של 1 כ"ס במטבח (כ 9,000BTU).

אין לי ניסיון עם המזגנים שציינת אבל ההבדלים בין המותגים המוכרים הם מזעריים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה יש רצפתי שכבר 20 שנה מקרר יפה וחזק. היתרון שלו שיש לו אפשרות "דו מזגן" כלומר זריקת אויר לשני כיוונים מה שאיפשר התקנה חכמה (צנרת הכי קצרה) על קיר פנימי כדי לקבל מיזוג הסלון הגדול והחדר מצידו השני של הקיר שצמוד אליו. המיזוג מגיע תוך 20-30 דקות למטבח וכל הסביבה, גם מרחק 10- 15 מטר. המזגן של אמקור, אמינות בינונית משנתו העשירית.

הבעיה שכיום לא עושים כאלו - מה שיש הם מזגנים בטכנולוגיה ועיתוב ישנים, לדעתי חבל לקנות כזה.

דווקא למזגן רצפתי יש יתרון בקירור - כי אויר קר יורד למטה. כיון תריסים לחצי גובה חדר יוצר קירור מיידי ולא מקרר מייד את החלק העליון שצמוד לתקרה , שממש לא רלבנטי לנוכחים. (עניין של הסעה או הולכה, כמו שקוראים לזה אם אני זוכר משהו מהפיזיקה שלמדתי).

גם בחימום יש תועלת - מכוונים למטה כדי לקבל אפקט חזק למטה עד שהאורי החם יעלה למעלה.

אבל מה זה כבר משנה - רוב המזגנים יעשו את העבודה, על חברות טובות ורעות היה פה שרשור.

אל תחשש מהעיצוב של עילי - הם דווקא יפים יותר וממילא הם שם למעלה, מה זה משנה. מאידך - הרצפתי יכול להיות זירת עיצוב לדור הצעיר - ע"י מגנטים ואיזה פרארי ואוטובוס קומותיים שהוצמדו אליו...

תתעניין בטכנוגית אינברטר או מזגני VRF שמאפשר לשים כמה יחידות פנימיות (כלומר כמה חדרים) עם יחידה חיצונית אחת.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...