Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת ולתמיד: מהו קבל ומה תפקידו במערכת? (פוצל משרשור ההתקנה באלטו)

Alex Dls
שימו לב! השרשור הזה בן 5057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או קיי ניר אני מקבל את התנצלותך בהודעתך הקודמת

אין צורך לערב את מנהלי הפורום

אני יודע ומאמין שזה לא בכוונה לפגוע אלא בלהט הרגע

לענינינו: מטרידה אותי מאוד העובדה שאתה מציין באותה הודעה שהרכבת קבלים בגלל דרישת לקוח (עיניין של מראה יופי וכ"ו)

אני לא מוטרד מזה שאתה מרכיב מוצר בגלל שלקוח חושב שזה יפה ונראה טוב להיפך רוב כספי הולך לדברים "שנראים טוב"

(להזכירכם יש לי בבית אישה בריאה ועוד 3 בנות בגילאי 21-18 8))

אבל מה שמטריד אותי מאוד זה שאתה די עומד על כך שקבל לאורך זמן מזיק למערכת החשמל

ניר תסלח לי אבל זה נראה לא טוב וזה בלשון המעטה !

אני אקח את דבריי בחזרה אם תרשום פה כתגובה שחיברת את הקבל רק למתח הפעלה של הצג הדיגיטלי

כי אם לא אז זה דורש הסבר הרבה יותר רציני

מעבר לכך בתשובה לשאלת על קבלים במגברים אשיב ואומר (מתוך אינטואיציה ויידע בסיסי ולא מתוך שיחות נפש עם מתכנני המגברים) שלדעתי זה פשוט עיניין של חוסר מקום ובגלל זה מסתפקים בקבלים קטנים מינימליים בתוך המגבר

דרור

דרור, כמובן, ואם זה לא היה ברור אני אחדד, שמחברים קבל "סתם בשביל היופי", כמובן שדבר היחידי שמתחבר זאת התצוגה הדיגיטלית:).

ויש המהדרין בחיבור כבלים לקטבים של הקבל, מבלי שהכבלים מחוברים בצידם השני לכלום:).

זה היה ברור מאליו(לי לפחות).

רק ציינתי את הדבר בתור אחת מיני רבים מהתופעות שאנחנו נתקלים בהן על בסיס יומי.

אם תשאל אותי? לחבר מד דיגיטלי שיראה מה המתח החשמלי ברכב בעלות של 300-400-500 ש"ח זה ממש מיותר.

מה גם, שגם נתקלתי בהתקנה מלאה של מגברי פיניקס גולד טיטניום, עם קבל 20F שלהם שמותקן שם רק בגלל שהוא נראה דומה בעיצובו למגברים:).

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

או קיי הבנתי ניר

כמו שאמרתי לוקח את דבריי בחזרה אם התקנת הקבל הייתה רק לשם החיווי הדיגיטלי

לגבי התקנות מוזרות\ מטורפות\ מפחידות\ מצמררות\ וקורעות מצחוק ובכי ביחד אני יכול לפתוח איתך שרשור שייגמר בסיום מונדיאל 2014 בברזיל 8):-P

דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק אני חושב שדני התכוון לזה שהמצבר והאלטרנטור מקדימה.

והמגבר כ-5 מטר אחורה.

דני צודק מבחינת עיקרון

נראה לי שכבל ארוך הוא התנגדות לקפיצות מהירות של זרם

דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבל C OUT תפקידו לשפר את תגובת המעגל לשינוי זרם מהירים של מיקרושניות.

האם אין תפקידו של קבל זה מקביל לתפקידו של הקבל החיצוני עליו אנו מדברים? אני מבין שהערכים שונים - הקיבול, הזרמים, התדרים, ומשכי הזמן הנחשבים "רגעיים". אבל האם יש הבדל עקרוני, ואם כן - מהו?

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהרמז בהודעתי לא היה ברור. במידה והויכוח האישי והמטופש ימשיך מעל דפי השרשור המעורבים יזכו להתראה.

לשאלתך ניר- בדיוק כמו שיצרני מייצבי מתח לא מכנסים קבלים לתוך הצ'יפ כך גם יצרני המגברים לא יכולים לספק את כל קבלי ה- Bulk הדרושים. קבלים לטובת תדרים גבוהים הם מספקים, בתוך המגבר. מדובר בעניינים של עלות ונפח.

לדבריו של b-a-s-s בנוגע לפרמטר השני, לא הצלחתי להבין כלל במה מדובר. לקבלים בכללי (באלו של אודיו יש הרבה פחות נתונים) יש את הנתוים הבאים:

1. קיבול.

2. מתח מקסימלי.

3. התנגדות טורית (ESR)

4. השראות טורית (ESL).

5. התנגדות והשראות זליגה.

6. עקום היענות לתדר.

7. טמפ' עבודה.

8. זרם טעינה פריקה מירבי.

ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אין תפקידו של קבל זה מקביל לתפקידו של הקבל החיצוני עליו אנו מדברים? אני מבין שהערכים שונים - הקיבול, הזרמים, התדרים, ומשכי הזמן הנחשבים "רגעיים". אבל האם יש הבדל עקרוני, ואם כן - מהו?

דני

אין הבדל עקרוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר ניקוי הודעות שמרביתן היו השמצות השרשור נפתח מחדש.

ושוב, אנחנו מזהירים, התראות יחולקו בלי לחשוב פעמיים למשתמשים אשר ימשיכו לנגח אחד את השני, לאף אחד אין חסינות. שמרו על פרופורוציות והגיבו לעניין בלבד.

צוות המנהלים.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, וסליחה מראש על ההתעלקות בשרשור זה, אך נושא מערכת החשמל ברכבי עלה כרגע לאחר התקנת המערכת, המצב הוא כזה:

האם יש צורך בשדרוג מע' החשמל ברכב?

ברשותי רנו קליאו מודל 2002, אלטרנטור מקורי שמוצהר 90A ומצבר שאינני יודע את נתוניו. המצבר בן יותר מ-3 שנים וברור היה לי שאצטרך להחליפו, לאחר שהיום הוא הלך לעולמו.

כשהאוטו מונע בווליום גבוהה יש הבהובי אורות ממש זניחים, המערכת עובדת כרגע ללא סאב אך מותקן גם מגבר לסאב וסה"כ 3 מגברים.

האם עליי לשדרג אלטרנטור וגם מצבר?

כמו כן, האם עליי להוסיף קבל במקרה הזה?

אבי, שהוא מהנדס אלקטרוניקה במקצועו השווה את המצבר לבריכה שהאלטרנטור כביכול הוא הצינור שמזרים מים לתוכה והצרכנים האחרים הם צינורות שיוצאים מהבריכה. כך שלפי דבריו אין כל היגיון לשים אלטרנטור של 140A על מצבר של 72A כי הצריכה המקסימלית תהיה מוגבלת עפ"י המצבר ולא עפ"י האלטרנטור. האם נכון הדבר..?

עליי לציין שבעתיד יתווסף צרכן נוסף- הסאב.

אנא דעותיכם ועזרתכם בעניין זה.

תודה מראש ושבת שלום.

under construction...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שהבנת לגמרי את מה שאביך הסביר לך כיוון שאין קשר ישיר בין קיבולת המצבר (נמדדת ב- Ah) לבין הזרם המקסימאלי של האלטרנטור.

מה שאמור לקבוע האם נדרש להחליף אלטרנטור הוא צריכת ה-DC המקסימלית של המערכת. בכלים יותר פרקטיים- מה ערכי הפיוזים של המגברים?

בכל מקרה אני מציע להפריד את השאלה מהשרשור הנוכחי כיוון שאין ממש קשר אליו. עדיף שתקבל תשובה מסודרת לשאלתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...