Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חסרונות של דאציה סנדרו 1.5 טורבו דיזל לפי דעתכם

scott12

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,יצא לי לראות רכב שבוע שעבר,סנדרו סטפווי ידנית 1.5 טורבו דיזל שנסעה מעל 100 אלף קמ ב5 שנים,האם זה נחשב המון לדיזל?

הבנתי שיש לה רצועת טיימינג,יודעים מתי צריך להחליף?אולי עכשיו צריך כבר?רכב בן 5 אפילו שרק 100 אלף קמ?

מה החסרונות חוץ מהפשטות שלה?

אמרו לי שהחליפו שמשה ומראה בגלל סלע שעף ממשאית על הרכב ואמרו יש גם תיעוד במצלמת רכב ושעשו טיפול רכב לפני 4000 והחליפו קלאץ ב80000 קמ

במידה וצריך להחליף טיימינג אז גם משאבת מים צריך?

הייתם משלמים מחירון על הסטפוואי הזאת שנסעה מעל 20 אלף קמ בשנה?אני חושב שאם צריך אכן להחליף קלאץ ומשאבה וגם כי סתם סנדרו אז להוריד לפחות כמה אלפים מהמחירון

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20 ק"מ בשנה זה לא הרבה, בטח לא לדיזל

למיטב זכרוני טיימינג במנועי K9K זה כל 5 שנים או 120000 ק"מ המוקדם מביניהם, אז ממילא צריך לעשות טיימינג ברכב הזה - תגלם את זה במחיר. תתקשר לאחד ממרכזי השירות ותוודא, גם תוכל לקבל הצעת מחיר https://www.dacia.co.il/service/service-centers.html
לרוב כשמחליפים טיימינג נהוג להחליף משאבת מים כי כבר הכל פתוח והעלות הנוספת זניחה. זה לא חובה.
אם החליפו קלאץ לפני 20 אלף ק"מ אז לא צריך כנראה לקזז את זה במחיר, כן הייתי מקזז מחיר של החלפת טיימינג + משאבת מים מהמחירון + עוד קצת שתמיד טוב.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, elibaba כתב:

20 ק"מ בשנה זה לא הרבה, בטח לא לדיזל

למיטב זכרוני טיימינג במנועי K9K זה כל 5 שנים או 120000 ק"מ המוקדם מביניהם, אז ממילא צריך לעשות טיימינג ברכב הזה - תגלם את זה במחיר. תתקשר לאחד ממרכזי השירות ותוודא, גם תוכל לקבל הצעת מחיר https://www.dacia.co.il/service/service-centers.html
לרוב כשמחליפים טיימינג נהוג להחליף משאבת מים כי כבר הכל פתוח והעלות הנוספת זניחה. זה לא חובה.
אם החליפו קלאץ לפני 20 אלף ק"מ אז לא צריך כנראה לקזז את זה במחיר, כן הייתי מקזז מחיר של החלפת טיימינג + משאבת מים מהמחירון + עוד קצת שתמיד טוב.

תודה,לגבי הקלאץ פשוט סיפרתי משהו מה שהוא אמר שהחליפו,לא היתי מקזז כי זה בלאי שיכול לקרות אך כנראה אקזז טיימינג ומשאבה וטסט שמתקרב בצעדי ענק

לא יודע אם מחוסר ידיעה או אנשים משחקים אותה טיפשים הם לא יודעים אף פעם מתי צריך להחליף לרכב שלהם טיימינג ובמקרה הם עברו את הזמן של ההחלפה כשהם רוצים למכור רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן 100 אלף ב5 שנים זה מאוד מעט, ועוד בכלל לK9K שהם שורדים עד ל 750+ אלף באירופה בהנחה שטופלו כמו שצריך.

וכן טיימינג הוא כול 120 אלף או 5 שנים המוקדם ביניהם אז כדאי לעשות את זה בהקדם, אני קניתי פלואנס שלא עשו לה טיימינג יחסית הרבה זמן כול הרצועה הייתה יבשה עוד שניה נקרעה (היו המון סדקים) מזל שעשיתי החלפה יזומה, על הדרך החלפתי משאבת מים כי שלי נזלה אבל עדיין מומלץ להחליף כי העלות זניחה ואם היא תנזול בעתיד סתם תשלם על פירוק מנוע בשביל להגיעה אליה תעשה על הדרך. כול התענוג עלה לי פחות מ2000 כולל מעמ.

דבר עם המוכר שיעשה טיימינג עם משאבה ותסגרו על מחיר, או שתתקזז על עלות הטיימינג.

נגיד כשאני הייתי בחיפוש אחרי הפלואנס אנשים רצו מעל המחירון ולא היה שום תיעוד להחלפת טיימינג ולא רצו להתקזז, עד שמצאתי אחד שהיה מוכן להתקזז ולקחתי ממנו. 

סטפווי לא רכב כזה סחיר, אז אל תתבייש להתעקש על הטיימינג. 

בקשר למנוע 100א לדיזל זה כלום ועוד בכלל למנוע הזה ספציפית אז אל תדאג בקטע הזה, מה שכן זה מנוע דיזל והוא מאוד רגיש להזנחה תבקש תיעוד של החלפת שמן כול 15K מינימום, אחרת אם בעל הרכב זלזל זה יכול לפגוע מאוד במנוע ובטורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, xdmanxd99 כתב:

כן 100 אלף ב5 שנים זה מאוד מעט, ועוד בכלל לK9K שהם שורדים עד ל 750+ אלף באירופה בהנחה שטופלו כמו שצריך.

וכן טיימינג הוא כול 120 אלף או 5 שנים המוקדם ביניהם אז כדאי לעשות את זה בהקדם, אני קניתי פלואנס שלא עשו לה טיימינג יחסית הרבה זמן כול הרצועה הייתה יבשה עוד שניה נקרעה (היו המון סדקים) מזל שעשיתי החלפה יזומה, על הדרך החלפתי משאבת מים כי שלי נזלה אבל עדיין מומלץ להחליף כי העלות זניחה ואם היא תנזול בעתיד סתם תשלם על פירוק מנוע בשביל להגיעה אליה תעשה על הדרך. כול התענוג עלה לי פחות מ2000 כולל מעמ.

דבר עם המוכר שיעשה טיימינג עם משאבה ותסגרו על מחיר, או שתתקזז על עלות הטיימינג.

נגיד כשאני הייתי בחיפוש אחרי הפלואנס אנשים רצו מעל המחירון ולא היה שום תיעוד להחלפת טיימינג ולא רצו להתקזז, עד שמצאתי אחד שהיה מוכן להתקזז ולקחתי ממנו. 

סטפווי לא רכב כזה סחיר, אז אל תתבייש להתעקש על הטיימינג. 

בקשר למנוע 100א לדיזל זה כלום ועוד בכלל למנוע הזה ספציפית אז אל תדאג בקטע הזה, מה שכן זה מנוע דיזל והוא מאוד רגיש להזנחה תבקש תיעוד של החלפת שמן כול 15K מינימום, אחרת אם בעל הרכב זלזל זה יכול לפגוע מאוד במנוע ובטורבו.

תודה,הוא אמר שיש ספר טיפולים במוסך שהוא טיפל ואפשר ללכת להדפיס ולראות

אנסה לדבר איתו על מחיר נראה מה יגיד

יש עוד חסרונות לרכב הזה חוץ מהפשטות שלו בהגזמה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, scott12 כתב:

תודה,הוא אמר שיש ספר טיפולים במוסך שהוא טיפל ואפשר ללכת להדפיס ולראות

אנסה לדבר איתו על מחיר נראה מה יגיד

בעקרון בידוד רעשים סלון שמרגיש כאילו אתה בשנות ה90 (ולא בקטע הטוב).

אבל אם אתה מחפש רכב אמין חסכוני ונוח ולא מחפש מותרות כמו סלון יפה בידוד רעשים סאונד טוב זה אחלה רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, xdmanxd99 כתב:

בעקרון בידוד רעשים סלון שמרגיש כאילו אתה בשנות ה90 (ולא בקטע הטוב).

אבל אם אתה מחפש רכב אמין חסכוני ונוח ולא מחפש מותרות כמו סלון יפה בידוד רעשים סאונד טוב זה אחלה רכב.

תודה.זה אכן מה שמחפש ומחפש רק ידני ואמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לדעתי רכב טוב, שילוב בין ביצועים טובים לצד צריכת דלק, נוחות נסיעה טובה.

הסלון אכן פשוט אך דווקא הבידוד לא רע.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yulianx כתב:

אני לדעתי רכב טוב, שילוב בין ביצועים טובים לצד צריכת דלק, נוחות נסיעה טובה.

הסלון אכן פשוט אך דווקא הבידוד לא רע.

תודה על התגובה.אלך על זה אז אם ירד מחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, scott12 כתב:

זה נכלל תחת קטגוריית "פשטות" אבל לדגומא אין בטנות פלסטיק בבתי הגלגלים, כיוון גובה פנסים עם כבל, מדפי מזגן גם עם כבל, צירי מכסה מנוע חשופים, מחשב דרך ובכלל רמת המידע שמספק לוח שעונים זה משהו של תחילת שנות ה 2000 ולא 2019. 

אבל זה רכב Low Cost ואלו דברים מובנים מאליהם, בגדול האוטו בסדר גמור במיוחד בגרסת דיזל, מתלים נוחים, ומרווח פנימי טוב לסופר מיני.

קלאץ' אצל נהג מיומן יכול בשקט להחזיק 200 אלף ק"מ לכן לא ברור למה הוא החליף ב 80 אלף. אבל בכל מקרה זה יתרון, אתה מקבל קלאץ יחסית חדש.

תבקש לראות תיעוד טיפולים מודפס. טיימניג לעשות בטיפול הקרוב. 

אם אתה מחפש תחליתיות וחסכון וגיר ידני, זה רכב מתאים. 100 אלף ק"מ זה כלום בהנחה שביצע 5 טיפולים ולא פספס חלק מהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, scott12 כתב:

תודה.זה אכן מה שמחפש ומחפש רק ידני ואמין.

אז נראה לי שאתה בכיוון הנכון. אבל זה לא מניסיון עם הרכב בעצמי

לפני 6 שעות, scott12 כתב:

לא יודע אם מחוסר ידיעה או אנשים משחקים אותה טיפשים הם לא יודעים אף פעם מתי צריך להחליף לרכב שלהם טיימינג ובמקרה הם עברו את הזמן של ההחלפה כשהם רוצים למכור רכב

זה נראה לי הגיוני מאוד שאנשים לא יודעים מתי צריך להחליף. אני לדוגמא לא יודע מתי והאם צריך. אבל בשביל זה אני הולך למוסך שאני סומך עליו.

מצד שני, מי שעבר את זמן ההחלפה ולא החליף אז לא מטפל טוב ברכב שלו. בין אם יודע או לא מתי צריך היה להחליף. 

בקיצור: הידיעה לא חשובה. הפעולה כן חשובה.

לא הייתי חושד במי שלא יודע שהוא מסתיר. ולא הייתי מתפעל ממי שיודע ולא מחליף בזמן....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, scott12 כתב:

שלום לכולם,יצא לי לראות רכב שבוע שעבר,סנדרו סטפווי ידנית 1.5 טורבו דיזל שנסעה מעל 100 אלף קמ ב5 שנים,האם זה נחשב המון לדיזל?

100K הם לא המון באופן כללי, אבל זה די הרבה (יחסית). זה בהחלט רכב שעבד. עדיין לא כמות חריגה של ק"מ.

הבנתי שיש לה רצועת טיימינג,יודעים מתי צריך להחליף?אולי עכשיו צריך כבר?רכב בן 5 אפילו שרק 100 אלף קמ?

הנחיות מועדי החלפת הטיימינג עודכנו והן כל 80K או 4 שנים

מה החסרונות חוץ מהפשטות שלה?

חסרונות היא מילה קצת גדולה - בסה"כ רכב בסיסי אמין ונוח למדי. לא זריזה כמו מנועי בנזין אבל מתרגלים גם לזה.

הייתם משלמים מחירון על הסטפוואי הזאת שנסעה מעל 20 אלף קמ בשנה?

המחירון של הדאצ'יות לא בשמיים. אם היא במצב טוב ושווה את הסכום, אז כן

אני חושב שאם צריך אכן להחליף קלאץ ומשאבה וגם כי סתם סנדרו אז להוריד לפחות כמה אלפים מהמחירון

מה דעתכם?

לדעתי אתה נלהב בהגזמה להוריד את המחיר של הרכב. למה אתה חושב שצריך להחליף קלאץ' שהוחלף לפני 20K? ולמה צריך להתחשבן על משאבת המים? אולי גם תוריד מחיר על הצמיגים, הרי תצטרך להחליף אותם מתישהו

יש לי סנדרו כזאת משנת 2018. פרסמתי לא כ"כ מזמן סיכום של כמה שנים איתה כאן בפורום: 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Buki כתב:

זה נכלל תחת קטגוריית "פשטות" אבל לדגומא אין בטנות פלסטיק בבתי הגלגלים, כיוון גובה פנסים עם כבל, מדפי מזגן גם עם כבל, צירי מכסה מנוע חשופים, מחשב דרך ובכלל רמת המידע שמספק לוח שעונים זה משהו של תחילת שנות ה 2000 ולא 2019. 

אבל זה רכב Low Cost ואלו דברים מובנים מאליהם, בגדול האוטו בסדר גמור במיוחד בגרסת דיזל, מתלים נוחים, ומרווח פנימי טוב לסופר מיני.

קלאץ' אצל נהג מיומן יכול בשקט להחזיק 200 אלף ק"מ לכן לא ברור למה הוא החליף ב 80 אלף. אבל בכל מקרה זה יתרון, אתה מקבל קלאץ יחסית חדש.

תבקש לראות תיעוד טיפולים מודפס. טיימניג לעשות בטיפול הקרוב. 

אם אתה מחפש תחליתיות וחסכון וגיר ידני, זה רכב מתאים. 100 אלף ק"מ זה כלום בהנחה שביצע 5 טיפולים ולא פספס חלק מהם. 

תודה,הוא אמר שהחליף ב80 אלף קלאץ והקדים כי צריך ב85 אלף להחליף אך פעם ראשונה ששמעתי על זה שמחליפים קלאץ באופן יזום כטיפול סתם כך,

אבקש שידפיס לי טיפולים שעשה 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה החלפת קלאץ' יזומה בקילומטרז' מוגדר. 

לדעתי הוא מתבלהל עם משהו אחר. תתעלם לחלוטין מכל מה שהוא מספר ותבקש לארות תדפיס טיפולים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, razi_pazi כתב:

אז נראה לי שאתה בכיוון הנכון. אבל זה לא מניסיון עם הרכב בעצמי

זה נראה לי הגיוני מאוד שאנשים לא יודעים מתי צריך להחליף. אני לדוגמא לא יודע מתי והאם צריך. אבל בשביל זה אני הולך למוסך שאני סומך עליו.

מצד שני, מי שעבר את זמן ההחלפה ולא החליף אז לא מטפל טוב ברכב שלו. בין אם יודע או לא מתי צריך היה להחליף. 

בקיצור: הידיעה לא חשובה. הפעולה כן חשובה.

לא הייתי חושד במי שלא יודע שהוא מסתיר. ולא הייתי מתפעל ממי שיודע ולא מחליף בזמן....

תודה רבה

לפני 16 שעות, Platinum כתב:

יש לי סנדרו כזאת משנת 2018. פרסמתי לא כ"כ מזמן סיכום של כמה שנים איתה כאן בפורום: 

תודה,אקרא את זה

לפני 1 דקה, Buki כתב:

אין דבר כזה החלפת קלאץ' יזומה בקילומטרז' מוגדר. 

לדעתי הוא מתבלהל עם משהו אחר. תתעלם לחלוטין מכל מה שהוא מספר ותבקש לארות תדפיס טיפולים. 

צודק,כך אעשה,בכל מקרה הצעתי לו שיוריד מחיר בגלל שצריך להחליף טיימינג ומשאבת מים על הדרך וגם טסט שמתקרב,אמר יחשוב על זה

אם תהיה תשובה חיובית אבקש ממנו כמו שאמרת שיביא תדפיס טיפולים לפני הבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...