Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אפשר לשתול בימים אלה? זה הזמן לשתול אבטיח?

anonport

פוסטים מומלצים

אני תמיד מנביט במקום מוגן כי מספיק איזו תנודה רגעית במזג האוויר כדי לחסל לגמרי נבטים רכים - יובש פתאומי או מבול. סתם לזרוק זרעים באדמה שלא הכנת/איווררת/דישנת זה מתכון בטוח לאכזבות.

כבר בדור רביעי של פלפלים חריפים שהתחילו מהמכולת :)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, עדי-אל כתב:

שתלנו בעבר מלפפונים, עגבניות, קישואים וחצילים.

הילד הרס הכל...

אתם הימנים תמיד תמצאו את מי להאשים 😉

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, DareDevil כתב:

אם תוכל מחר לצלם את הקרקע ולשלוח פה אולי אפשר יהיה לוותר על הקמה של ערוגות גידול. אצלם את הקרקע אבל מודיע מראש שלא נראה אכנס לתחום הזה לעומק. בעבר הצלחנו לגדל אבטיחים מזרעים שנפלו על האדמה ורק בדיעבד גילנו כשהאבטיחים התחילו לצוץ. בתקופה אחרת שתלנו זרעים קנויים וגם הם הניבו תוצרת. לא היה שום התעסקות.  

אתה גר בבניין או בבית פרטי? בית פרטי

לפני 20 דקות, לירון .ה. כתב:

אתה מנביט את הזרעים קודם?, יכול לקנות בכל משתלה את החמגשיות של ההנבטה, ומצע שתילה. מתחיל שם,ומעביר לערוגה, או עציץ שיש לך שתיל קטן. אין לי זמן להגיע לרמות כאלה :-(. בסה"כ גומה שתילה והשקייה. אם מדובר על יותר מזה אני אוותר. אבל היי-שאלתי גם לגבי זמנים לכל שתיל. יודעים פה משהו לגבי זה? יש פירות קיץ ששותלים עכשיו נכון? אני מתעניין לגבי מלונים ואבטיחים בעיקר. ואם יש הבדלים בין זרעים קנויים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נצל"ש

יש לי עציץ לואיזה שאני מטפח ונהנה לקטוף ממנו עלים לתה. לפני כמה ימים שמתי לב שלא רק אני נהנה ממנו. 

מה הדברים האלו ואיך אני מעיף אותם בצורה בטוחה?

20240220_074802.thumb.jpg.6cf6b28846a1ce58d32445ac9104a909.jpg

20240220_075040.thumb.jpg.e4125277d9009287dd2b4ea327195c52.jpg

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב יש לך כנימות.

לא הייתי מרסס איזה רעל...

תנסה לרסס מים עם חומץ..

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות חומר הדברה מתאים (שיעלה הרבה יותר מעציץ חדש...) ואז להדביר ולא להשתמש בשיח במשך חודש. יעבוד, אבל חסר היגיון כלכלי.

אפשר לזרוק את העציץ, לנקות היטב את הסביבה ולקנות חדש. הכי מהיר הכי זול.

ואפשר לעבור עלה-עלה עם מטלית ולנקות את העציץ בצורה מכאנית עד שלא נותרת בו שום כנימה. הכי זול אבל לא הכי מהיר.

הניסיון הפרטי שלי עם חומץ/סבון/קפה/מה שהאינטרנט העלה עגום למדי ולכן אני לא ממליץ.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים את זה בשביל התחביב והרגשה טובה לא בשביל להרוויח כסף. אם יעזור אז עדיף 

לפני שעה, Night Driver כתב:

אתם הימנים תמיד תמצאו את מי להאשים 😉

הוא שמאל(נ)י אז בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Igalz כתב:

נצל"ש

יש לי עציץ לואיזה שאני מטפח ונהנה לקטוף ממנו עלים לתה. לפני כמה ימים שמתי לב שלא רק אני נהנה ממנו. 

מה הדברים האלו ואיך אני מעיף אותם בצורה בטוחה?

20240220_074802.thumb.jpg.6cf6b28846a1ce58d32445ac9104a909.jpg

20240220_075040.thumb.jpg.e4125277d9009287dd2b4ea327195c52.jpg

https://vgi.co.il/product/guard1sale/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, אני פחות משתמש בדשנים, אלא רק מוסיף קומפוסט לאדמה. מצד שני, אני גר באיזור השפלה שהאדמה היא אדמה כבדה יותר ומכילה יותר מינרלים. בנוסף לכך, משתדל לשמור על חרקים ותולעים שעוזרים ולא לרסס כלל (אלא אם כן יש משהו מאוד ייחודי כמו חדקונית התאנה).

לדעתי, שני הדברים הכי חשובים הם אור ומים:

תשגיח שהשתילה נעשית במקום עם הרבה שמש

תסדר השקיה מסודרת ולפי זמנים וכמויות שנקבעים על ידי הירק שאתה שותל. אבטיח ומלון לדוגמא יצרכו יותר מים מאשר קולורבי. ירקות ופירות קטנים או נושרים הם בדרך כלל בעיה של חוסר אנרגיה לצמח = חוסר מים ואור.

לגבי כנימות - בדרך כלל לשים את העציץ בחוץ בגשם שוטף יעיף אותן, לחלופין שטיפה בזרם מים שיעיף אותן ולא את העציץ... עוד אופציה היא לגדל פרות משה רבנו שאוהבות לאכול אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, שביט כתב:

בקארספורום אף פעם לא תקבל תשובה שלילית לגבי אבטיח.

תלוי בסוג הפיצה, בתאכל'ס.

הזכרת לי משהו:

image.png.50630be809827ad59ea38850608c60da.png

• מצחיק 3

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...