Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה משרד הרישוי מצפים ממני??

Avi135

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, סולל הדרך כתב:

אם ביטלתי חלון חשמל למנגנון ידני אז גם צריך אישור

קצת רצינות, אם רשום ברישיון הרכב שיש חלון חשמלי אז אמור להיות חלון חשמלי.

במידה וביטלת, אתה צריך לעשות שינוי מבנה. פעם זה היה יותר טרטור והיום קצת פחות.

כן צריך לשלם כמה שקלים פה ושם אבל אני מניח שיש בתחום הזה מספיק עבודה בשביל שמתקין מאושר משרד הרישוי, יאשר את החלון בשביל 200 שקל.

הדרך הישרה לפעמים יותר זולה.

להעביר את הרכב דרך מוסך או מאכער יעלה יותר בטווח הרחוק, כי צריך לשלם כל טסט.

להעביר כמו שאתה מציע יעלה יותר בטווח הקרוב, כי יהיה טרטור אם הוא נפל על הפקידה שקמה לא טוב בבוקר ואז בעצם הבחור חזר לנקודת הפתיחה שלו.

להעביר עם אישור מהמתקין, יהיה הכי מהיר וזול, כן זה מצריך זמן בשביל למצוא את המתקין שרוצה כסף קל.

נתנו פה כמה מתקינים, אני ממליץ ללכת על מה שהציע רפי לין. יכול להיות שדווקא זה יהיה הכי טוב בעבור פות"ש :wink:

אם אתה מבין למה אני מתכוון..

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.11.2023 בשעה 17:39, DareDevil כתב:

יכולת לחסוך את כל הטרטורים הללו ולסגור מול מתקין דלתות. תעשה סיבוב טלפוני בין כל העוסקים ותראה איפה תקבל את האישור בזול. תעביר למשרד הרישוי ותמשיך למכון רישוי.

עשיתי סיבוב טלפוני (מתקיני דלתות ומהנדסים שמורשים לעשות שינוי מבנה מטעם משרד התחבורה), המחירים נעים בין 500 ל- 1,000 ש"ח לפני מע"מ.

בתאריך 28.11.2023 בשעה 17:39, DareDevil כתב:

שלטון פקידים, קשה לי להאמין שמה שאתה אומר הוא נכון כי מדובר בנוהל, לא משהו שהם מחליטים עליו.

זה נוהל שלא כתוב בצורה ברורה ולכן כל פקיד/ה מחליט/ה לפי הקריזה בראש שלו באותו רגע.

בתאריך 28.11.2023 בשעה 19:25, סולל הדרך כתב:

מה בדיוק אמור להיות באישור?
הרי לא החליפו דלת, אלא רק ביטלו את המנוע החשמלי
אם ביטלתי חלון חשמל למנגנון ידני אז גם צריך אישור

אפילו לא ביטלו את המנוע, זו תקלה שקיימת כבר הרבה שנים.

שאלתי את הפקידה בטלפון אם כשאני מחליף מערכת שמע או נורה בסלון הרכב גם צריך אישור ממהנדס או מכון? ציחקקה וזהו.

בקיצור - שלטון הפקידים.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך 2 אפשרויות, לשלם 500 ש"ח + מע"מ
או "לייצר" מסמך כזה בעלות מופחתת של הדפסת צבע... רק אומר!
אני בדר"כ לא אוהב לעבור על החוק וחושב שאת החוק צריך לכבד!
אנד יט... עדיין לא משוכנע שבמקרה הזה הייתי מוציא 500 ש"ח מהכיס בשביל לפתור את הבעיה

בתאריך 29.11.2023 בשעה 00:11, DareDevil כתב:

קצת רצינות, אם רשום ברישיון הרכב שיש חלון חשמלי אז אמור להיות חלון חשמלי.

במידה וביטלת, אתה צריך לעשות שינוי מבנה.

היות ואין בזה שום שינוי מבנה ואין בזה שום השפעה בטיחותית אז זה לא עניינו של אף אחד
יש גבול בכמה אפשר לרדת לפרטים ולשגע אנשים בשטויות חסרות משמעות

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@סולל הדרך אכזבתני, אני על סף thumbs down. מה שאתה מציע "מתכתב עם" אישורי הנשק. לא הייתי מעלה על דעתי לזייף מסמך, בוודאי ובוודאי לא להציע חאחר לעשות זאת. מה גם שכנראה תתפס די בקלות.

אין לי מושג מה המשמעות הבטיחותית של השינוי. אולי יש,צורך במנגנון נעילה שונה? לא יודע. איפה,המומחה, @kompy?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה משווה את זה לאישור לנשיאת נשק?

מה בדיוק יבדוק "המהנדס? הרי אין פה שינוי מבנה!!!
הדלת נפתחת?
הדלת נסגרת?
הדלת ננעלת?

אז מה צריך אישור מהנדס?
החוזק המבני לא נפגע

אני בנאדם מושלם, אין לי בכלל תכונות שליליות (נגיד)
מלבד העובדה שאני לא מסוגל להתמודד עם טמטומם ולעשות דברים for the sake of doing something

מה בדיוק יתפסו בזיוף? הפקידה תתקשר למהנדס ותאמת את המסמך? הצחקת אותי
אנשים נרצחים ברחובות ולאף אחד לא אכפת... אז זה מה שמציק כרגע למשרד התחבורה?

אני בנאדם מאוד ישר, אבל חלאס יש גבול לכמה אפשר לרדות בנו

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר שלאישורים האלה נוסח מחייב, שאותו פות"ש לא מכיר. סביר שהפקידה מכירה את הלוגואים של אותם מתי מעט שמורשים לאשר שינויי מבנה. מכאן הדרך להסתבכות קצרה. ובצדק.

מאחל לך לפגוש פעם ביורוקרטיה גרמנית, כדי שתבין מה זו ביורוקרטיה נוקשה עם כללים לא מובנים.

כפי שלמדתי פעם - לא תמיד הבוס צודק, אבל תמיד הוא הבוס (כנ"ל אשתך). אל תנסה להלחם בטחנות רוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדרבא אם הבירוקרטיה קשה זה טוב כי ברור למה לצפות

אבל פה יום הפקידה עצבנית וצועקת עלי ויום אחר היא מבסוטה ומורידה לי את הצורך בשיעורים בעוד שבמיסמך שלי כתוב שאני צריך לעשות שיעורים

זה לא מחזיק מיים

ובסוף כולנו משלמים את המחיר של החלטורות האלה-

לא אצלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, sperial כתב:

סביר שלאישורים האלה נוסח מחייב, שאותו פות"ש לא מכיר. סביר שהפקידה מכירה את הלוגואים של אותם מתי מעט שמורשים לאשר שינויי מבנה. מכאן הדרך להסתבכות קצרה. ובצדק.

הנוסח נמצא פה - נספח א

https://www.gov.il/BlobFolder/policy/car_h05/he/H-05-2020.pdf

אני אעצור כאן, בכדי לא לעבור על חוקי הפורום ולעודד אדם זה או אחר לעבור על החוק
דעתי הובעה באופן ברור, וכל אחד יקח את זה לאן שיחפוץ

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.11.2023 בשעה 12:29, סולל הדרך כתב:

או "לייצר" מסמך כזה בעלות מופחתת של הדפסת צבע... רק אומר!

האישור הזה שמדובר נראה כמו אישור בלמים מפנקס של משרד התחבורה.

איחלתי לחייל בהצלחה

בתאריך 30.11.2023 בשעה 11:15, Avi135 כתב:

המחירים נעים בין 500 ל- 1,000 ש"ח לפני מע"מ.

לך על 500 שקל וסגרת עניין.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.11.2023 בשעה 14:07, סולל הדרך כתב:

הנוסח נמצא פה - נספח א

https://www.gov.il/BlobFolder/policy/car_h05/he/H-05-2020.pdf

לא מצאתי אזכור לדלתות חשמליות.

אצלי זה מגיע ככה מהמפעל ולא התקנה מקומית (יש אזכור לגבי שינוי בהתקנה מקומית).

עדיין לא הבנתי, אם זה נחשב שינוי מבנה, אז החלפה של מערכת שמע או נורה בסלון בתוך הרכב, גם מצריך אישור 'שינוי מבנה' ממשרד הרישוי/מתקין מורשה בלבד?

רק מעדכן - המכונאי שלי סידר לי את המנגנון של הדלת כדי לעבור תא הטסט, שעה אחרי - הפיוז בחוץ. אני לא מעוניין בדלת חשמלית.

בתאריך 30.11.2023 בשעה 12:42, sperial כתב:

אין לי מושג מה המשמעות הבטיחותית של השינוי. אולי יש צורך במנגנון נעילה שונה? לא יודע. איפה המומחה@kompy?

אין שום משמעות בטיחותית. ואגב זה רק בדלת אחת, אם היה עניין בטיחותי - היה בשתי הדלתות.

זה מגיע מהמפעל עם לחצן שמבטל את המנגנון החשמלי. ואז הדלת ידנית לגמרי.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Avi135 כתב:

רק מעדכן - המכונאי שלי סידר לי את המנגנון של הדלת כדי לעבור תא הטסט, שעה אחרי - הפיוז בחוץ. אני לא מעוניין בדלת חשמלית.

יפה. הפיתרון הגיוני, הבעיה שהניג'וס עשוי לחזור בטסט הבא. אם זה רק ענין של להכניס ולהוצי פיוז, אתא מסודר.  

היתרון של השגת מסמך הוא שזה פיתרון לתמיד. 

אגב אני מסכים איתך שמה שיותר מערכות חשמליות כאלה שיכולות להתקלקל רק פוגע בבטיחות. דלת צריכה להיות משהו שנפתח מכאנית עם מינימום חולשות.

ההצעה למעלה לזייף מסמך היתה יכולה להכניס אותך לסרטים מן הסרטים (וחברת הביטוח שתתנער ממך בהזדמנות הראשונה כבר אמרנו?). 

• אהבתי 1

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...