Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפנות לביה"מ? חתימת חוזה במקום חדש בוטלה בגלל הבטחת מעסיק קיים, שלאחר מכן חזר בו

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

אז השאלה בכותרת, מדובר על מכר קרוב מאוד.

אותו אדם עובד במקום X, רצה לעזוב למקום אחר (נקרא לו Y), הגיע לחתום חוזה הכל טוב ויפה, סגרו ביניהם עניינים, הודיע למקום העבודה הנוכחי שהוא עוזב יחד עם מכתב חתום על התפטרות, אמה מה, מקום העבודה הנוכחי ביקש והתחנן שישאר תחת הבטחות שיתן לאותו אדם את מבוקשו (לא ביקש יותר מדי בכלל ולא תוספת בשכר אלא עבודה בצורה היברידית ולא הגעה פיזית).

אותו אדם הודיע למקום Y החדש שהוא בסוף לא חותם ונשאר במקום הישן, הבינו וסגרו ביניהם. עד כאן הכל טוב ויפה.

כעת כחודש לאחר אותו מקרה, מקום העבודה הנוכחי החליט שלא בא לו לתת את התנאים אותם הבטיח לעובד (לא כתוב אלא בעל פה מול המנכל עצמו), ושאם זה לא מוצא חן בעיניו הוא מפוטר.

מהצד שלי נראה כמו "משחק" או קטע שעשו בכוונה לאותו אדם.

כעת אותו אדם מחפש עבודה אחרת כיוון ולא מעוניין בצדק להשאר במקום שכזה.

מה לדעתכם ניתן לעשות מעבר? האם יש טעם לגשת לבית דין לעבודה? מדובר על ממש "טירפוד" של עבודה חדשה לאותו אדם שיכל להתקדם ונשאר בגלל הבטחות כאלה וכאלה שמקום העבודה הנוכחי נתן, ולבסוף חזר בו.

תודה רבה.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "החליט שלא בא לו לתת את התנאים אותם הבטיח לעובד"? מה זה משחק בנדמה לי? זה חיים של בן אדם... צריך להיות מסמך חתום עם התנאים שהובטחו לו. צריכה להיות התכתבות בווטסאפ, שיחת טלפון מוקלטת, או את הבוס שלו שנתן את המילה. זה לא הולך ככה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ברור שלעזוב את מקום העבודה הנוכחי וכמה שיותר מהר, אם אפשר להודיע על כך שהוא מעוניין להיות מפוטר מה טוב, אם גם פה יעשו תרגיל אז שיעשו תרגיל. פשוט לעזוב כבר היום את העבודה.

כמובן אם נדרשת חפיפה כלשהיא, לכתוב בהודעת וואצפ שאם ידרש לבצע חפיפה כלשהיא, הוא יבוא לעשות. מה שנקרא שיכסה את התחת שלו מכל הצדדים.

2. מקום העבודה הנוכחי, עדיף לעזוב מבלי לגרום נזק.

3. לבקש את כל המסמכים שנדרשים (תלושי משכורת, דוחות נוכחות וכדומה).

4. לעזוב היום את העבודה.

5. בענייני בתי משפט, יכול להיות שיש פה קייס אבל זו גם הוצאה כספית שיש לקחת בחשבון.

6. להתקשר שוב לחברה שרצו שיעבדו אצלם ולברר אם ניתן לחתום מחדש על חוזה (למרות שאני לא חושב שזו דרך טובה להתחיל עבודה חדשה).

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי מילים,גועל נפש 

מקום כזה מצריך התנהגות שווה 

שהחברה ייקח את כל הימי מחלה שיש לו (אם הוא עובד כמה שנים זה מספר יפה) בד"כ אחרי כזה דבר מקבלים מכתב פיטורים ככה שיקבל גם את מלוא הזכויות והפיצויים שמגיעים לו 

שיחפש עבודה ובינתיים יקבל משכורת 

לא הייתי נשאר במקום כזה 

פשוט בושה שיש מעסיקים כאלה שחושבים שכל העובדים שלהם טיפשים וימשיכו לעבוד גם אם ירדו בהם כאילו הם עבדים

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התשובות והעיצות.

לצערי למקום העבודה החדש לא נראה שהמכר יפנה כיוון שזה כמו שנאמר כן, לא הכי נעים ולעניין לבוא לחזור ללכת וכו'...

את ימי המחלה כרגע נוצלו במלואם אז כל מה שניתן זה למצוא מקום חדש.

לגבי בית משפט - זה עדיין בבחינה כיוון שלאותו אדם אין כוח או חשק להכנס להרפתקאות, אבל מי יודע.

• אהבתי 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, liav12 כתב:

מה לדעתכם ניתן לעשות מעבר

ליצור קשר עם המקום y , להתנצל ולבדוק אם הם מוכנים לקבל אותו.

בגדול זו אחת הסיבות לא להישאר במקום אחרי שחותמים בחדש.

כן לא נעים , וכן זה לאכול את הכובע.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מה לדעתכם ניתן לעשות מעבר?" - להרים טלפון לכמה עורכי דין ולהתייעץ (כמה שיותר מוקדם!). יש כאלה שמספיק להם x אחוזים ממה שהם יוציאו.

אבל!!! אני מאמין שהמדינה שלנו היא קטנה מאוד, לכן אני פשוט הייתי מפרסם את זה ב glassdoor או פלטפורמה אנונימית אחרת ועובר למקום עבודה אחר. היות ויהיה רשום בקוח שלו המקום העבודה הנוכחי, אז יכולים בקלות להתקשר לאחר האנשים שם ולשאול איך הוא - עדיף לא ללכלך.

ד"א לי עשו קטע מאוד מכוער (ביטלו לי העלאת שכר של כמה אלפים רטרואקטיבית) ואני עדיין סיימתי יפה וזה השתלם מאוד בטווח הרחוק (קיבלתי אחלה המלצה טלפונית). עד היום אני בקשר עם אנשים משם, כולם מכירים את הקטע שעשו לי וצוחקים על זה יחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, liav12 כתב:

ושאם זה לא מוצא חן בעיניו הוא מפוטר.

לענ״ד דעתי זה ההבדל היחיד. האם הוא מפוטר או שמצפים ממנו להתפטר?

מעבר לזה אין הרבה מה לעשות ובהחלט לגיטימי לפנות למקום השני, בתקווה שהמשרה עדיין לא אוישה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר עדיפות - קודם להשקיע את האנרגיות במציאת מקום עבודה ואז כשנרגעים לשקול אם יש משהו לעשות משפטית, ממה שאתה מספר אין הוכחות בכלל מאחר והכל בע"פ.

עריכה אחרונה על ידי Coro
  • אהבתי 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שביטל הצעה עם מקום עבודה חדש. אחרי כמה שבועות-חודש החליט שהוא מתחרט ורוצה כן ללכת על זה. ייעצתי לו שיצור קשר עם איש הקשר שהיה לו שם. יסביר שהוא מתחרט ועשה חושבים וכן מעוניין לעבוד באותו המקום מסיבות כאלה ואחרות וינסה בכל זאת להשיג את מה שביטל והנה, לא רק שהשיג, אלא גם היום עובד מאוד מוערך שם ופורח. כולם הרוויחו.

אם הבחור הרגיש ש״שרף״ את ״מקום העבודה החדש״ אז כבר שינסה ליצור איתם קשר ובמקסימום ״ישרוף״ באמת. אולי הוא יתבדה ובסוף יעבוד שם

• אהבתי 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשעוברים בין שני ראשי צוותים באותה מחלקה, חשוב לתעד את ההסכמות בכתב. אם לא הגיע תוך 48 שעות, לתעד בעצמך ולהוציא מייל לכל הצדדים המעורבים. קל וחומר כשאתה עובד מול מנכ"ל ונושא ונותן על שיפור תנאים.

המכר שלך חובבן ונאיבי, למרבה הצער (או השמחה) זו הייתה ההזדמנות שלו ללמוד בדרך הקשה. אין טעם כרגע להרגיש רע עם עצמו, הוא בסה"כ הובס בקרב ע"י לוחם מנוסה יותר אך טרם הפסיד במלחמה. הדבר הכי טוב שהוא יכול לעשות כרגע זה את המינימום הנדרש ממנו במקום העבודה הישן תו"כ חיפוש מקום חדש. השוק די פורה, ואם הוא לא באיזה מקצוע נישה, סביר להניח שימצא משהו אחר בהקדם. חשוב גם להמשיך לתחזק את מערכות היחסים עם הקולגות מלבד המנכ"ל, כך שיוכל לחזור לשם בעתיד או לשתף איתם פעולה כאשר יהיו תחת הנהלה שונה.

במצב השוק של היום, לא הייתי פונה שוב לחברה Y אלא אם כן הייתי יודע בוודאות מגורם שלישי שהתפקיד עדיין לא אוייש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מה לתרום לסיטואציה עצמה למעט,

אני מעדיף לשמוע את ה 'לא' מאשר לא לשאול, לחשוב שיגידו לי 'לא', ולשכנע את עצמי שיאמרו לי 'לא'. 

תתפלא כמה פעמים אתה שואל ושומע תשובות שונות. 

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שיפנה למעסיק הנוכחי ויבקש מכתב בנדון. אם הוא מפוטר אז צריכים לזמן לשימוע, לתעד אותו ולתת החלטה מסודרת. לפי מה שכתוב יוכל להחליט אם לפעול.

לגבי המקום השני שישים את האגו בצד ויצור קשר. אם הם רצו אותו אז הוא מתאים להם ואם הם לא מצאו מישהו אחר רוב הסיכויים שהם ישמחו לקלוט אותו.

• רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, liav12 כתב:

מה לדעתכם ניתן לעשות מעבר? האם יש טעם לגשת לבית דין לעבודה? מדובר על ממש "טירפוד" של עבודה חדשה לאותו אדם שיכל להתקדם ונשאר בגלל הבטחות כאלה וכאלה שמקום העבודה הנוכחי נתן, ולבסוף חזר בו.

בשביל שיענישו אותו על ״טרפוד״ צריך להוכיח חוסר תום לב, ובלי שיש לך תיעוד מסודרת של ההבטחות, זה לא פשוט.

אתה יכול לנסות עכשיו להקליט את המעסיק ולנסות לגרום לו להודות לפחות בעובדות.

אבל בהנחה שלא תתקשה למצוא עבודה אחרת ולכן לא יגרם לך נזק כספי מאוד גדול, פיצוי גדול על עצם היותו חרא של בנאדם, כנראה לא תראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...