Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת דוד אחורי

msigal
שימו לב! השרשור הזה בן 6943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי - ברשותי אלפא 156 סלספיד, לא משופרת. האם התקנת דוד אחורי "פתוח" תוסיף משהו לביצועים מעבר לרעש ו"חור" קטן בכיס? כרגע מותקן הדוד המקורי (יציאת כרום אליפטית). באלפא 156 הקודמת היה לי דוד רמוס יציאה כפולה, והרעש היה מדהים...

האם נכון שדודים של רמוס, סברינג ואח' מחזיקים יותר מהמקורי?

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפור מהחלפת הדוד בלבד הוא מינימלי ביותר.

אם ברצונך להביא לשיפור קצת יותר משמעותי את צריכה להחליף את כל הצנרת ולא רק את הדוד עצמו.

בהחלפה של הצנרת מדובר על צינור הפליטה שמתחבר לממיר הקטליטי ועד ליצאה מתחת לפגוש האחורי, הגדלת הקוטר ב"מידה אחת" (כמו "2 ל-"2.25) והקפדה על כיפופים באגזוז ברדיוס קבוע (מה שנקרא בשפה המקצועית Mandrel bends) ולא כיפופים במעיכה (שנקראים בשפה המקצועית Crush bends) תביא לשיפור מורגש יותר.

ברכב שאינו מוגדש (ללא טורבו או סופרצ'רג'ר) השינויים בהספק המנוע כתוצאה מהחלפה של האגזוז הם מראש קטנים למדי, אלא אם האגזוז המקורי שלך כבר גמור לגמרי ואז כמובן יחול שיפור שחלקו יהיה פשוט מהבאת האוטו למצבו המקורי.

לצורך שיפור משמעותי ומורגש ביותר, החלפת סעפת הפליטה בסעפת יעודית לדגם הרכב שלך תהווה את קפיצת המדרגה הגבוהה ביותר... החלפה של הסעפת והאגזוז כולו היא אחד השיפורים הטובים ביותר שניתן לבצע ברכב אטמוספרי.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה יש לקחת כל דבר בפרופורציה ..

יש כאלה (כמוני) שאוהבים דוד סגור ,כמובן שהדודים הסגורים שניתן לרכוש אצל אגזוזנים הם תחליפיים ומורידים במידה ניכרת מבצועי המנוע .

לכן במקרה ואין להשיג דוד אורגנלי של הרכב אפשר למצוא דוד אחר אבל שלא יוריד מבצועי המנוע ולכן שאלתי על אם זה יכול לבוא במקום ?

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו קודמיי התוספת תהיה מינימלית עד לאפסית אם לא תשנה את כל המערכת פליטה ,

מה גם שהצליל לא יהיה יותר מדי פרוע אם תחליף דוד אחורי כי המערכת פליטה ב 156 מסועפת

ומלאה בממירים וחיישנים , מניסיון שהיה לי שהתקנתי דוד אחורי סופרספרינט ב 147 שלי לשעבר ...

Il Futuro ha un passato legendario

8C Competizione

Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000

Alfa Romeo 75 1.6 Carb.1990

Lancia Dedra 1.6 1997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הנכונה היא - דוד מקורי.

מוטי.

מוטי - תודה על התשובה. אגב, אני לא גברת, אני אדון...

יש לי אפשרות לקנות דוד אחורי של סברינג, להחליף אותו בלא עלות (אצל חבר) ולמנוע את הצורך להחליף דוד אחורי במחיר מופקע אם וכאשר זה יסיים את חייו (הרכב עבר כבר 89 אלף ק"מ).

לגבי הביצועים ברור לי שהדרך לשיפור משמעותי ארוכה בהרבה מהחלפת דוד אחורי (מה גם שהאלפא מהירה למדי גם ככה), וכפי שאמרו חכמים - אם אתה לא יכול לנהוג מהר עם 155 כ"ס, 157 לא ישנו לך...

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דודים של סברינג/רמוס בנויים מנירוסטה מניסיוני.

דוד מקורי מכיל הרבה צמר סלעים לבידוד ומכאן קצרה הדרך לריקבון שכן המים מתישבים בצמר הסלעים.

דוד חלופי יכול להוסיף לך מראה קרבי יותר אבל, ניתן להשיג אפקט דומה עם יציאה יפה על דוד מקורי.

דוד אחורי יוסיף בין 0 -3%.

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...