Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דעתכם על קרוסים הנ״ל

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

₪ 75.87 13% Off | Tenghong 1pc 2 Way Audio Speaker Crossover 200W Woofer Tweeter Car Stereo Modification Bass Treble Divider Speaker Frequency DIY

https://a.aliexpress.com/_dSICZ3y

צריך אותם לוופרים של herz hv165.

סה״כ הוואט תואם, האם צריך להסתכל על עוד משהו?

אני מאמין שהתדרים לא יהיו בדיוק אותו דבר אבל אם לא אקנה אורגינל זה יהיה ככה בכל קרוסאובר.

האם יש לקרוסים השפעה רבה על האיכות בלי קשר לתדרים אלה לחברה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לבדוק את הערכים של הרכיבים בקרוס המקורי, ולקנות משהו זהה.

לקנות מאליאקספרס קרוס פאסיבי ולצפות שזה יתאים למידבאסים של הרץ,

זה בהחלט אופטימי.

לא בטוח שייגרם נזק, אבל יכול להיות שהקרוסים האלה יסרסו את כל הטווח העליון של המידבאס.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על הדור בקבצים המצורפים?

אם כן, יש שם ערכים של הקרוס ואפשר לבנות לבד.

נסה להעזר למשל בחנות של מוראל לרכוש את החלקים המתאימים: https://www.morelshop.co.il/?product_cat=חלקי-קרוסאובר

או מקור אחר לרכיבים/קרוסים מוכנים, למשל: https://www.parts-express.com/cat/crossover-components/21

hertz_hv165.pdf hertz_hsk165.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות רכיבים לקרוסים פאסיביים גם בארץ, בחנויות אלקטרוניקה כמו בשד' הר ציון בת"א.

Tom_22 העלה שני קבצים, לדוגמה באחד מהם יש סליל (השראות 0.56 מיליהנרי) קבל ביפולרי (15 מיקרופרד) ונגד הספק של 1 אום (בטור עם הקבל).

מומלץ לקנות רכיבים איכותיים כמו Air Core Inductor (סליל עם ליבת אוויר) ולא חומר מגנטי כלשהוא.

אם יש סיכוי שבעתיד תעבור למערכת פיור פאסיב,

אז אפשר להזמין רכיבים מאוד איכותיים ממדיסאונד.

https://www.madisoundspeakerstore.com/index.php?p=home

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Tom_22 כתב:

אנחנו מדברים על הדור בקבצים המצורפים?

אם כן, יש שם ערכים של הקרוס ואפשר לבנות לבד.

נסה להעזר למשל בחנות של מוראל לרכוש את החלקים המתאימים: https://www.morelshop.co.il/?product_cat=חלקי-קרוסאובר

או מקור אחר לרכיבים/קרוסים מוכנים, למשל: https://www.parts-express.com/cat/crossover-components/21

hertz_hv165.pdf 122.17 kB · 1 download hertz_hsk165.pdf 200.89 kB · 2 downloads

בהודעה של טום22 יש שרטוט לקרוס של הוופר.

בגדול, הסליל מחובר לוופר בטור,

והקבל מחובר לוופר במקביל + נגד הספק (שיושב בטור לקבל).

אם אתה חושש להרכיב וזו פעם ראשונה שאתה מתנסה בזה,

אז כמובן שמומלץ להיעזר במישהו עם ידע בחשמל או אלקטרוניקה.

צריך להלחים את הקרוס ולבודד את הרכיבים בצורה בטוחה,

אם יהיה קצר, זה יכול לגרום לנזק.

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הקרוס מעליאקספרס נראה כמו משהו שהשקיעו בו לא מעט מחשבה - יש שם הגנה מעומס יתר (פיוז), הנחתות לטוויטר ומעגלי מעקף אם אני מבין נכון ממבט חטוף בו. 

והנתונים שלו הם כאלו שיתאימו לרוב סטי השני חלקים עם נקודת חיתוך באזור ה3.5K בסלופ 12 על רכיבים בהתנגדות נומינלית של 4 אוהם. 

לדעתי לא רק שהוא לא יסרס את המידבאס - הוא אולי אפילו מטירני מידי אלא אם כן כשהם רושמים 3.5K הם מתכוונים לנקודה בה שני הרכיבים נחפפים ולווא דווקא באמת נחתכים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי, אתה מתייחס לנתוני החיתוך כאילו הוופר של הרץ,

זהה לוופר התיאורטי של אליאקספרס.

אבל הם לא.

זה קרוס פאסיבי שמושפע מההתנגדות של הרכיבים אליהם הוא מחובר.

ז"א וופר עם התנגדות של 3.8 אום ייחתך אחרת מוופר של 4 אום.

ואז או שהרמקול מסורס, או שהחיתוך מתירני וגורם לצרימה בגלל חפיפה של תדרים,

החל מאיזור 3.5 קילוהרץ עד 5 קילוהרץ.

תסכים איתי שזה לא טווח סימפטי לקבל בו תדרים חופפים 

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרוס הזה אם תביט בו טוב משלב בתוכו מספר נגדים - ולא רק סליל וקבל לכל רמקול - ממה שאני מבין שם הם עשו אחד מהשניים (או את שניהם) וזה או מעגל הנחתה או מעגל מייצב (או שניהם) גם הקרוס מוצהר ל4 אוהם התנגדות וגם הרכיבים של הסט של הרץ בנויים להתנגדות נומינלית בסביבות האזור הזה. 

אני לא יודע באופן מדוייק, אכן, מה הנתונים של המידבאס אבל אני מתאר לעצמי שהסטיה לא תהיה גדולה במיוחד באזור נקודת החיתוך - זה תמיד הימור ברמה מסויימת והייתי מעדיף שתהיה דווקא מטירנות כלפי המידבאס - כי אז אפשר לבצע כיוונים דרך הHU אם יש לו אקולייזר למשל או דרך הנגן של הטלפון עצמו ולקבל תוצאה טובה מאוד. 

במידה ומסרס - שוב, בין זה לבין חוסר ידע לבנות קרוס באופן אישי ולהתחיל ניסוי וטעיה - מה עדיף? 

השתמשתי כמה פעמים בחיים שלי בקרוסים מעורבבים מסטים אחרים - מעולם לא חוויתי בעיות קשות כל עוד נקודת החיתוך של הקרוס היתה באזור שמתאים לאלמנטים. 

איפה שאתה כן תיתקל בבעיות קשות הן במקומות בהם היצרן של הקרוס לא אומר לך בדיוק איך מתבצע החיתוך ובו זמנית החיתוך מתבצע באזור שהוא מאוד גבולי לאלמנט. 

לתת למידבאס לנגן גבוה מידי - קשה מאוד לפגוע במידבאס בצורה כזו - הקרוס הפסיבי במקרה הזה גם ככה לא מגן עליו בתחום התחתון שלו. 

אין מידריינג' בסיפור הזה אז - מה שחשוב זה שהטוויטר יהיה מסוגל לנגן באזור הזה היטב. 

בשביל 22 דולרים - פותח השרשור צריך להחליט באיזו הרפתקה הוא יותר מעוניין. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנגדים כנראה משמשים להנחתה של הטויטר (3- db),

לא הבנתי את כוונתך ב'מעגל מייצב'.

פות"ש לא צריך את החלק הזה של הקרוס (hpf), אלא רק את החלק ששייך לוופר (lpf),

כך שאפשרות ההנחתה היא לא רלוונטית, וכמובן שתמיד עדיף להשתמש בקרוס המקורי לטויטרים, מאשר קרוס מאליאקספרס.

במקרה כזה  בו קיים קרוס לטויטר, וחסר קרוס לוופר,

אני הייתי בוחר בסליל עם ליבת אוויר, שמחובר בטור עם הוופר (6db), ומשתמש ברולאוף הטבעי של הוופר עצמו.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל מה שחסר זה קרוס לוופר באמת אין צורך להתאמץ יותר מידי - קודם כל הייתי מנסה בכלל לחבר את הוופר בלי קרוס (כלומר רק HPF מהמגבר) ואז לראות אם משהו בסאונד מציק בכלל. אם כן - באמת מוסיף סליל שיחתוך אותו בסלופ 6 וקונה כמה על הדרך - לחתוך אותו ב800-700 כניסיון ראשון, לאחר מכן באזור ה1.8 ולאחר מכן באזור ה2.5-3K - סה"כ להחליף סליל - אפשר לקנות BULLET CONNECTOR וליצור ניתוק\חיבור מהירים (כמו שאני עושה בקרוסים שאני בניתי באופן אישי). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אני אשמח לכיוון מה המוצר שאני צריך לקנות בדיוק, איזה עובי, איזה אורך ? ואם יש עוד פרמטרים. ושרטוט כיצד לחבר אותם.

ולמירב ידיעתי אם כבר אני צריך לשים אותו במגבר על lpf שיהיה בערך עד 3500 הבעיה שאין את זה במגבר.
מה hpf יעזור לי הרי אני רוצה שהוא לא יגיע לגבוהים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

HPF חוסם מרמקול את האפשרות לרדת נמוך יותר מתדר מסויים - זה אתה מבצע במגבר כלפי המידבאס - אתה מונע ממנו לרדת נמוך מידי שם הוא בסכנה מאוד גדולה - המגבר יעשה את זה היטב. 

מה שאתה צריך לעשות זה גם לחסום את המידבאס LPF (לא בהכרח חייב אבל אם יהיו כלשהן צרימות מהמידבאס בגלל תדרים גבוהים שהוא ינגן בצורה לא טובה אז כדאי מאוד לחתוך אותו) ובחיתוך LPF הכי פשוט שיש - זה בסה"כ לקנות סליל שמחושב לפי ערך של 4 אוהם (מחשבון קרוסאובר - crossover calculator) ואת הסליל הזה אתה מחבר על רגל הפלוס של הרמקול בצורה הכי פשוטה בעולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נשמע פשוט, אבל יש איזה מדריך שמסביר בדיוק איך עושים הכל, ואם אני רוצה להכין אחד מורכב יותר?
ולפי מה שזכור לי ברוב המגברים הhpf לא יכול להגיע נמוך כל כך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה את BCAE1.COM 

ותריץ כאן חיפוש על שרשור שלי על "קרוס מדוזה" שבניתי פעם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...