Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעית דוד שמש למתקדמים

Quad
שימו לב! השרשור הזה בן 1425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גר בקומת קרקע בבניין בן 3 קומות.

לבניין יש מערכת חימום מים סולרית מרכזית. מים מחוממים בקולטים שעל גג הבניין, ומוזרמים למחליפי חום שנמצאים בתוך הדודים באמצעות משאבת סחרור. 

לכל הדיירים יש מים חמים כמו שצריך מלבד הדירה שלי.

טכנאי (מדורג מאוד גבוה במדרג) שהיה אצלנו התקין שסתום ביציאה מהמחליף חום כדי ש"זה יאט את בריחת המים החמים מהמחליף חום שבדוד". יש שיפור זניח, אבל אנחנו עדיין נתקעים בלי מים חמים גם ביום שמשי כשלכל הדיירים בניין אין בעיה. אגב, גם אם מדליקים את החימום החשמלי זה לא עוזר, כי המחליף חום מקרר את המים.

לטענתו אין עוד מה לעשות מלבד לסגור את הברז שדרכו זורמים המים למערכת המרכזית אחרה"צ ולפתוח בבוקר. זה כן פותר את הבעיה, אבל אני לא מתכוון לסגור ולפתוח ברז מוסתר כל יום.

איך יכול שרק אצלי יש בעיה?

והאם יש מה לעשות מלבד להתנתק מהמערכת המרכזית ולהתקין קולטים פרטיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שיש בעיה בתרמוסטט הדיפרנציאלי, מדובר בבקר עם חיישני טמפרטורה שאמור להפסיק את פעולת משאבת הסחרור כאשר המים שעוברים בקולטים כבר לא מתחממים מהשמש.

אולי אתם משתמשים במים בשעות קצת יותר מאוחרות מהשכנים ולכן הם לא מרגישים את הבעיה?

בכל מקרה, מומלץ לפנות לוועד כדי שיזמין טכנאי לבדיקת המערכת.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הועד.

לאחרונה החלפתי את משאבת הסחרור וה״פיקוד״ שלה (לא יודע אם זה כולל טרמוסטט דפרנציאלי או לא, יכול לבדוק) אחרי שלכל השכנים לא היו מים חמים. אותו טכנאי שביצע את ההחלפה הוא זה ששם לי שסתום בדוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Quad כתב:

אני הועד.

לאחרונה החלפתי את משאבת הסחרור וה״פיקוד״ שלה (לא יודע אם זה כולל טרמוסטט דפרנציאלי או לא, יכול לבדוק) אחרי שלכל השכנים לא היו מים חמים. אותו טכנאי שביצע את ההחלפה הוא זה ששם לי שסתום בדוד. 

תראה, לפי מה שאתה מתאר, אם אתה סוגר בערב את הברזים ומצליח לחמם מים, אז יש זרימה במחליף החום, זרימה שאמורה להיות מופסקת ע"י הפיקוד בדיוק מהסיבה הזו (קירור של המים במקום חימום בשעות הערב). ממליץ שיבדוק שוב את תפקוד התרמוסטט.

עריכה אחרונה על ידי innvision
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...