Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדחס מזגן של שכן מפריע, מה ניתן לעשות?

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 1663 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהבתי שכולם הפכו פתאום לטכנאי מזגנים. קיימת גם האפשרות שבאמת אין לו איך/לאן להעביר את המנוע הזה, או שהעברה שלו תהיה כרוכה בהוצאה של עשרות אלפי שקלים.

בשביל להתקין את אחד המזגנים אצלי בדירה במקום שרציתי, הייתי צריך להעביר משהו כמו 10 מטר צנרת, דרך קירות, מתחת לרצפה ומתחת למשטח בטון. אם מישהו יגיד לי שהמדחס מפריע לו, התשובה היחידה שתהיה לי היא "אין לי לאן להעביר אותו". "למזלי" במקרה שלי המנוע נמצא בדיוק במקום שבו הוא אמור להיות לפי התוכניות.

כנראה שהפתרון עם יחס העלות-תועלת הטוב ביותר הוא באמת למקם מעין גגון מתחת לחלון שלך שיסיט את האוויר החם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לאן להעביר אותו, בדיוק כמו שעשו כל דיירי הבניין. הדייר הנ"ל עשה שינוי בדירתו וסיפח את השטח שיועד למדחסים על מנת להגדיל את חדר האמבטיה.

אם היה מציע פתרון אולי הייתי חושב על כך, אך תשובתו המיידית הייתה אין לי לאן להעביר ולא מעניין אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאן להעביר אותו, בדיוק כמו שעשו כל דיירי הבניין. הדייר הנ"ל עשה שינוי בדירתו וסיפח את השטח שיועד למדחסים על מנת להגדיל את חדר האמבטיה.

אם היה מציע פתרון אולי הייתי חושב על כך, אך תשובתו המיידית הייתה אין לי לאן להעביר ולא מעניין אותי.

מאיפה לך לדעת שזה מה שהוא עשה?

דרך המסתור כביסה רואים שאין שם מנועים של מזגנים?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) אתה לא יודע שזו באמת הסיבה, יכול להיות שיש לו כמה מזגנים נפרדים ואין כבר מקום בחלל שמיועד למדחסים.

ב) בהנחה שאתה צודק, מה אתה מצפה ממנו לעשות? לשים את המנוע בתוך האמבטיה? או לשבור את האמבטיה ולבנות מחדש את השטח שמיועד למדחסים? זה לא ריאלי.

או שאתה תשים גגון או שתשכנע אותו להתקין גגון בעצמו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל אפשר להכניס בערך 4 מזגנים במסתור הזה, מה שיקבע את הגודל הוא פשוט גודל החלון, ואז מניחים מזגן אחד מעל השני, כל אחד במתקן משלו.

פותח האשכול, זה המטבח שלו?

זה נראה מזגן גדול, בערך 2-3 כ"ס, אם זה היה מזגן של מטבח(יש נשים שרוצות מזגן רק למטבח) היו שמים מזגן קטן.

זה לא נראת התקנה מהיום.

החלק האנכי של הצינורות מיזוג יחסית מלוכלך ולא תפוס טוב, אולי זה היה מזגן שהעבירו ממקום אחר?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היחידה שתהיה לי היא "אין לי לאן להעביר אותו". "למזלי" במקרה שלי המנוע נמצא בדיוק במקום שבו הוא אמור להיות לפי התוכניות.

לי תהיה תשובה אחרת שתגיע אליך בדואר רשמי עם אישור מסירה.

נו באמת. מה זה התשובה הזאת? אתה ילד? היה לך כסף לדירה יש לך כסף לבצע התקנה תקנית של מזגן.

א) אתה לא יודע שזו באמת הסיבה, יכול להיות שיש לו כמה מזגנים נפרדים ואין כבר מקום בחלל שמיועד למדחסים.

ב) בהנחה שאתה צודק, מה אתה מצפה ממנו לעשות? לשים את המנוע בתוך האמבטיה? או לשבור את האמבטיה ולבנות מחדש את השטח שמיועד למדחסים? זה לא ריאלי.

או שאתה תשים גגון או שתשכנע אותו להתקין גגון בעצמו..

זה אמור לעניין אותו כי? השכן ישבור את הראש. בעיה שלו.

אם גגון יפתור את הבעיה לשני הצדדים מעולה, אבל אם לא השכן צריך להזיז את המדחס למקום בו הוא אמור להיות לפי התכנון של הבניין.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה תגיד העיריה על הגגון? זה לא יהיה שינוי מבנה בלתי חוקי?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל אפשר להכניס בערך 4 מזגנים במסתור הזה, מה שיקבע את הגודל הוא פשוט גודל החלון, ואז מניחים מזגן אחד מעל השני, כל אחד במתקן משלו.

לפני כמה שבועות היה פה שרשור על מישהו שחיפש פתרון מיזוג כי במסתור שלו היה מקום רק למנוע אחד.

לי תהיה תשובה אחרת שתגיע אליך בדואר רשמי עם אישור מסירה.

נו באמת. מה זה התשובה הזאת? אתה ילד? היה לך כסף לדירה יש לך כסף לבצע התקנה תקנית של מזגן.

מה זה קשור? קראת בכלל מה שכתבתי?

א) לפעמים יש אילוצים תכנוניים שמשמעותם היא שפשוט אי אפשר להזיז את המדחס אחרי ההתקנה למקום אחר, או שזה יעלה המון כסף.

ב) אף אחד לא הוכיח שהתקנת המדחס במרפסת היא לא חוקית או לא תקנית, גם במסמך של natco ישנם סייגים ויכול להיות שהמקרה הזה נופל באחד מהם.

זה אמור לעניין אותו כי? השכן ישבור את הראש. בעיה שלו.

זה אמור לעניין אותו כי עדיף להיות חכם ולא צודק. הסיכוי שמישהו יכריח את השכן הזה לפרק מנוע של מזגן שנמצא במרפסת שלו הוא אפסי. זה לא שהוא תלה אותו על הקיר החיצוני של הבניין, זה בתוך שטח הדירה שלו וזה מוסתר מהעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אילוצים שלך, לא של השכן. הקבלן הקצה מקום מדחס. שבור את הראש איך להתקין שם את המדחס. את מי זה מעניין בכלל כמה כסף יעלה.

הבן אדם יוצר אי נוחות רציני לשכן שלו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינימייזר,

אני מתכנן כרגע שיפוץ אצל השכן שלך מלמעלה.

אנחנו מזיזים את השירותים שלו, ויוצא שהנקז החדש יעבור אצלך בסלון, בערך מול הפלזמה.

אנחנו מצטערים, אבל אלו אילוצים תכנוניים, ואין שום פתרון אחר....

see what i meen? (-:

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אילוצים שלך, לא של השכן. הקבלן הקצה מקום מדחס. שבור את הראש איך להתקין שם את המדחס. את מי זה מעניין בכלל כמה כסף יעלה.

זה שהקבלן הקצה מקום ייעודי להתקנה לא אומר שכל מנוע מזגן שאי פעם תרצה לשים תהיה חייב לשים שם ורק שם.

קרא לאט, מההתחלה ועד הסוף.

"2 .במקום המיועד לכך בתכנית, בהנחיותהמרחביות או בהיתר למבנה; לא הוגדרמקום ייעודי להתקנה בהיתר הבניה- אושהמקום כבר נוצל תותקן המערכת כשהיאמוסתרת במסתור הכביסה שנקבע בהיתר או על גג הבניין;

3 .לא הוגדר מקום בהיתר הבניה או שלא ניתן להתקינה במסתור הכביסה, או על גגהבניין, תותקן המערכת בקיר חיצון שלהדירה ובלבד שלא תותקן על קיר חיצוןהפונה לרחוב;"

natco, דוגמא לא רלוונטית + השכן שלי מלמעלה בוודאי יופתע לגלות שאתה מתכנן שיפוץ אצלו (הוא די פעיל פה בפורום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הוגדר מקום.

ב. ברשותו מסתור כביסה שנקבע בהיתר.

ג. נניח ובאמת אין שום דרך אחרת (ותמיד יש). למה המדחס חייב להיות דווקא מתחת לחלון של השכן? תסתכל על התמונה יש לו המון מקום במרפסת.

בקיצור עצלן וקמצן. שונא אנשים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הדוגמה מאד רלוונטית, כשאתה "מאשר" לפגוע בשכן אחר באצטלה של "אילוצים תכנוניים".

זה לא עומד במבחן ההגיון, וגם לא במבחן החוק.

לגבי הציטוט שהבאת, ראה כמה תנאים צריכים להצטבר כדי שתאושר התקנה על גבי קיר חיצוני.

וחוץ מזה, שבהנחיות מרחביות (ראה בעמודה האחרונה) רוב הרשויות אוסרות לחלוטין התקנה על גבי קירות חוץ.

(המסמך הנ"ל מעיריית יבנה, שדווקא כן מאפשרת, אבל אך ורק בבניינים שנבנו לפני שנת 1980).

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אמור לעניין אותו כי עדיף להיות חכם ולא צודק. הסיכוי שמישהו יכריח את השכן הזה לפרק מנוע של מזגן שנמצא במרפסת שלו הוא אפסי. זה לא שהוא תלה אותו על הקיר החיצוני של הבניין, זה בתוך שטח הדירה שלו וזה מוסתר מהעין.

חכם זה גם להיות אסרטיבי ולדעת להנחית מהלומת נגד. נפוליאון אמר The side that stays within its fortifications is beaten."

בנוגע ליחסי שכנות אין מה לדאוג. אנשים רק יעריכו אותו יותר. טבע אנושי לתת יותר כבוד לאנשים חזקים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הוגדר מקום.

ב. ברשותו מסתור כביסה שנקבע בהיתר.

ג. נניח ובאמת אין שום דרך אחרת (ותמיד יש). למה המדחס חייב להיות דווקא מתחת לחלון של השכן? תסתכל על התמונה יש לו המון מקום במרפסת.

בקיצור עצלן וקמצן. שונא אנשים כאלה.

אם הוגדר מקום והוא כבר נוצל, זה לא רלוונטי.

אם יש מסתור כביסה ולא ניתן להתקין בו את המזגן, זה לא רלוונטי.

ג. הוא לא דווקא מתחת לחלון של השכן, הוא במרפסת, רחוק מהחלון של השכן. זה לא שהוא תלה אותו שני מטר מעל הרצפה, סמוך לחלון של השכן.

אני לא חושב שאם הוא היה מתקין אותו במקום אחר במרפסת זה היה משנה יותר מדי לצורך האוויר החם שעולה למעלה.

לדעתי, הדוגמה מאד רלוונטית, כשאתה "מאשר" לפגוע בשכן אחר באצטלה של "אילוצים תכנוניים".

זה לא עומד במבחן ההגיון, וגם לא במבחן החוק.

אני ממש לא "מאשר" לפגוע בשכן אחר, אני מנסה להציג לפות"ש שאולי בקשה שנראית לו טריוויאלית או פשוטה לביצוע, משמעותה הוצאה של עשרות אלפי שקלים לשכן, אז ברור שהוא לא ענה לו "בטח אני כבר מזיז את המזגן". מה גם שייתכן שאפילו מבחינת החוק מיקום המזגן הוא תקין.

וחוץ מזה, שבהנחיות מרחביות (ראה בעמודה האחרונה) רוב הרשויות אוסרות לחלוטין התקנה על גבי קירות חוץ.

המזגן גם לא מותקן על קיר חוץ, הוא מונח על הרצפה במרפסת. מודה שאין לי מושג מה ההתייחסות החוקית לכך, אבל אני בטוח שהיא משתנה בין רשות לרשות ויכול להיות שזה בכלל תחום אפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...