Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חסימת כבישים במחאת הנכים (הכותרת נערכה, לא רלוונטי באיזה יום אתה נתקעת באיזו צומת)

cessna
שימו לב! השרשור הזה בן 2379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצבה מטבעה היא קצבה, כמו שמקצבת ילדים אי אפשר באמת לגדל ילדים ומקצבת זיקנה אי אפשר באמת לחיות, כך גם קצבת נכים.

הנכים דורשים השוואה לשכר מינימום מכיון שהם לא חצי בן אדם.

הם שוכחים שמקבל שכר המינימום משלם מיסים מלאים על הרכב שהוא קונה, משלם אגרת רישוי מלאה, משלם על החנייה.

הם שוכחים שמרוויח שכר המינימום, לא מקבל הנחות על חשבונות החשמל, מים, ארנונה.

כל הנ"ל שווה מאות רבים של ש"ח כל חודש.

מרוויח שכר המינימום נמצא במקום העבודה 9 שעות 5 ימים בשבוע נוסע לעבודה 1/2 שעה בערך לכל כיוון, כשמגיע הביתה צריך לבשל, לעשות קניות ועוד, איש לא עוזר לו, אז כן השעה-שעתיים שתקעו אותו בפקק חשובות לו.

מה שכן, לחלק מהנכים יש הוצאות ניכרות/עצומות על מטפלים ולא נעים להגיד על טיטולים וכדו'. כיסא גלגלים עולה לא מעט ועוד.

אז הם צריכים לדרוש עזרה מלאה במטפלים וכדו' מכיון שהדבר מדלדל במהירות את חסכונות הנכה ואז המדינה פונה גם לחסכונות הילדים.

הכסף צריך להינתן כטיפול רפואי/סיעודי/ציוד רפואי למי שנזקק ולא באופן גורף לעלות קיצבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא מספיק להם 2400 שח בחודש ?!

שילכו לעבוד.

יועץ ההשקעות בסניף הבנק שלי מרותק לכסא גלגלים.

אז הוא לא עובד ?

קצבה אמורה להחליך הכנסה, היא אינה מתנה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שמץ של ספק שמ 2400 ש"ח אי אפשר לחיות חודש. אין לי ספק גם שהמדינה לא מתייחסת למי שלא מפעיל כח.

ועדיין, הנכים יאבדו את כל האהדה של הציבור אליהם אם ימשיכו ככה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מספיק להם 2400 שח בחודש ?!

שילכו לעבוד.

יועץ ההשקעות בסניף הבנק שלי מרותק לכסא גלגלים.

אז הוא לא עובד ?

קצבה אמורה להחליך הכנסה, היא אינה מתנה.

תתפלא, אבל לא רק מי שיושב בכסא גלגלים מוגדר כנכה ומעריך שמרבית אלו שיכולים לעבוד אכן עובדים, עבודה כזכור נועדה למלא צרכים אנושיים נוספים מעבר לכניסה למכולת, מעטים אלו שאינם עובדים מתוך בחירה. עם זה מסכים לחלוטין שסיוע מהמדינה ראוי שיתחשב במקורות הכנסה אחרים שיש למקבל, בדיוק כמו שמקבלי פנסיה תקציבית ( מתקציב המדינה כזכור, לא מחיסכון כמו פנסיה צוברת ), במיוחד אלו בתפקידים בכירים מתגמלים, כמו קצינים בכירים בדימוס או שופטים בגימלאות ראויים לקיצוץ הפנסיה בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מערך הרווחה של ישראל עקום מהיסוד, ובמקום לעשות סדר אחת ולתמיד, ממשיכים בשיטת הטלאי על טלאי.

כדי לעדות סדר דרוש שר נחוש שמקבל גיבוי מראש הממשלה ואחד שלא חושש מכלום, כי המחיר האלקטוראלי שישלם יהיה כבד.

ואז יקבלו מי שבאמת צריכים לקבל, ואלו שלא - לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צודקת? כי הם נכים ואתם מרחמים עליהם שהם צועקים שהם מסכנים? הם מקבלים קצבת נכות. נכים סיעודיים מקבלים בנוסף קצבת סיעוד. המדינה תומכת בהם המון, גם בכסף מזומן וגם באינספור הטבות אחרות.

אף אחד מהם לא רעב. אף אחד מהם לא הומלס. אף אחד מהם לא מסורב לטיפול רפואי.

יש גם שורה ארוכה מאוד של נכים שלא צריך לתת להם שקל של קבצת נכות. בן אדם שנהג שיכור ונתקע בקיר או ברכב של חפים מפשע? בן אדם שבלס את עצמו לדעת והתעלם מאזהרות הרופאים, חלה בסכרת ולא טיפל בעצמו ואז חטף נמקים שהכריחו לכרות לו גפיים? בן אדם שנפגע בעבודה וזכה לפיצויים במליונים? שקל לא מגיע לאלה... אם היו מורידים אותם מהקצבאות כנראה שניתן היה להעלות בצורה מאוד יפה את הקצבאות של אותה קבוצה שבאמת זקוקה להן.

למה המחאה מוצדקת? בי פעם קצבת נכות של ביטוח לאומי היתה כמעט כמו שכר מינימום, אבל ברבות השנים בכמה פעימות הגדילו את שכר המינימום ,אבל השאירו את קצבת הנכות ,הרבה שואלים למה זה רע???מה זה מפריע לנכים? כי כשמעלים את שכר מינימום אתה מעלה את רמת החיים של האזרחים ,כל מי שלא מקבל שכר מינימום פתאום נהיה עני ,אנשים שהיו לפני 5 שנים בעשירון שלישי ורביעי מלמטה :פתאום נהיו בעשירון הכי תחתון ,,לא מסוגל לקנות מצרכים בסיסיים לשבת וחג,

המחאה שלהם מוצדקת ועוד איך מוצדקת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם השנייה - מי שמסוגל לעבוד, שילך לעבוד !

כל אדם צריך לקחת אחריות על החיים שלו. נקודה.

למרבית הנכים יש כפל קצבאות ואפילו יותר מזה.

וזה בנוסף לשלל ההטבות הנילוות - פטור ממסי עירייה, רכב ללא מיסים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל מאוד שאתם נכנסים להכללות ,ונתפסים לעניין של הרכב... אח שלי הגדול נכה ,אין לו רכב על שמו אני מסיע אותו ממקום למקום , לא קיבלתי שקל הנחה ממדינה על רכב ,קניתי רכב יד שנייה מודל 2011 מאוטו סנטר,

אין לו שום כפל קיצבאות , לא קיבל ממדינה שקל פטור על מיסי רכב , הוא "מת" לעבוד אבל לא מסוגל ,תתנו לו לפחות לחיות בכבוד להשוות את קצבת הנכות לשכר מינימום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם המחאה זה שהממשלה מספיק מנותקת מהעם כדי שלא יהיה אכפת לה שבן אדם יעמוד גם שלוש שעות בפקק. הם צריכים לחסום צירי גישה לכנסת ומשרדי ממשלה ולא כבישים מהירים.

חוץ מזה שאני לגמרי בעד לנתב תקציבים מדת והתנחלויות לטובתם. מאידך, אני בעד הקפדה יותר חריפה על הקופה הציבורית גם בנושא הנכים. אני כל פעם נדהם לראות כמה רכבים עם תו נכה חונים בכל חור ומפריעים לכולם, ומהם יוצאים לעיתים צעירים שהולכים ללא בעיה על שני הרגליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק עניין של זמן עד שנהגים יכניסו מכות נמרצות לנכים חוסמים וישליכו אותם מעבר לגדרות הביטחון, כדי שיוכלו להמשיך לנסוע.

בזמני, הייתי חלק ממחאת הביטוח של האופנוענים ב-2009. אז חסמנו כמה פעמים צירים ראשיים, בעיקר את איילון. אחרי כמה פעמים, מנהיגי המחאה הבינו שחוץ מאנטגוניזם (מוצדק) של שאר משתמשי הדרך, כלום לא יצא מזה ובטח שלא נקבל תמיכה מהנהגים. ואז עברו לנסיון להתפקד למפלגת השלטון (ראו התעשיה האווירית \ הליכודניקים החדשים). זה כבר לא צלח, מסיבות שונות.

סופו של דבר, במדינה שבה "הפרד ומשול" שולט, אין לחסימות האלו שום סיכוי לקדם את הנכים. ואגב, אני הייתי בכביש שש באותן שעות, שגם הוא היה פקוק כתוצאה מהבלגן. שעה וחמישים דקות מקרית אונו לקיסריה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שסובל משיתוק מוחין עם 90% נכות - נראה לי שאני מבין דבר או שניים בנושא קצבאות הנכות.

נכים בישראל זכאים בהתאם למגבלות שיש להם לשלושה סוגים של קצבאות:

- קצבת נכות שניתנת לכל מי שלא מסוגל לעבוד על פי קריטריונים שנקבעו ב-1953(!)

- קצבת ניידות הכוללת הנחה ברכישת רכב או וואן בהתאם למגבלה + קצבה חודשית לתחזוקה - קבצבה מדורגת הניתנת לנכים בגפיים תחתונות

ההנחה ברכישת רכב פרטי תלויה בגובה המיסים ולכן עם ירידת המיסים בגלל המיסוי הירוק ואביזרי הבטיחות רכישת רכב לנכה בשנים האחרונות התייקרה מאד ובחלק מהמקרים לנכים לא משתלם להשתמש בהטבה הזאת - ההסכם על פיו ניתנות ההטבות נחתם לפני 40(!) שנה ולא שונה מהותית מאז.

- קצבה לשירותים מיוחדים - נכה שלא מסוגל לשרת את עצמו מקבל קצבה לצורך רכישה עזרה ו/או העסקת עובד זר

כיום נכה המעסיק עובד זר מחויב לשלם לו שכר מינימום + ביטוח לאומי + פנסיה ופיצויים סה"כ כ-7300 ש"ח בחודש.

הקצבה המקסימלית שאפשר לקבל מהביטוח הלאומי בגין שירותים מיוחדים היא 5330 ש"ח בנוסף לעובדה שהשכר הוא רק עבור 6 ימים בשבוע ואם העובד עובד 7 ימים יש לשלם לו תוספת.

לשתי הקצבאות האחרונות זכאים גם נכים עובדים (בניידות ברמות הנמוכות מי שעובד מקבל קצבה גדולה יותר)

כמו"כ כל נכה זכאי לתמיכות הביטוח הלאומי לגבי השלמת הכנסה וסיוע בשכר דירה כמו כל אזרח בהתאם למצבו הכלכלי והכנסותיו.

בשורה התחתונה יש צורך בשיפור כל הקצבאות, והקצבה הבעייתית ביותר לשיפור היא קצבת הנכות כי לה זכאים הכי הרבה נכים שדרגות נכותם שונות מאד אחד מהשני. אני חושב שכולם יסכימו שנכה הלוקה בשכלו או מי שלוקה בנפשו ואינו מסוגל לתפקד גם לא מסוגל לעבוד - א-ב-ל יש הרבה נכים שהיו יכולים לעבוד לו הביטוח הלאומי היה משקיע בשיקום המקצועי שלהם שכן היום עם כל התקדמות הטכנולוגיה גם נכים קשים מאד יכולים לעבוד - אך נכון להיום מי שלא משקיע בעצמו המערכת לא עושה מאמצים גדולים לעזור לו - ובד"כ פותרת את עצמה במתן קצבה.

בנוסף קצבתו של מי שהעז ויצא לעבוד מקוצצת מרמות שכר מאד נמוכות של כ-1900 ש"ח כך שלמעשה למי שמקבל קצבה, אין באמת שום משהו שידחוף אותו לצאת לעבוד.

לכן - אם רוצים לשפר את מצב הנכים לא מספיק להעלות את הקצבה אלא צריך לבצע רפורמה מקיפה בכלל הקצבאות.

תשאלו למה לא נעשה שום דבר בכיוון הזה?

לדעתי הקמפיין שמתנהל עכשיו מנוהל בצורה שתבטיח שלא יהיה שום שינוי מהותי בעתיד הנראה לעין זאת בשל העובדה שהעמותה שעומדת בראש המאבק ממומנת ע"י ההסתדרות (ומשרדיה נמצאים בבניין ההסתדרות) המחאה נועדה להראות שהממשלה לא חברתית ולא סופרת את החלשים - ולכן העומדים בראש המאבק לא יתפשרו על גרוש פחות משכר מינימום (שברור שלא יקבלו).

הכותב שירת שירות צבאי מלא (וכמה שנים טובות בקבע) בהתנדבות ביחידה טכנולוגית מובחרת ומאז השחרור עובד למחייתו, ומעולם לא קיבל (ובעז"ה לא יקבל) קצבת נכות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה המחאה מוצדקת? בי פעם קצבת נכות של ביטוח לאומי היתה כמעט כמו שכר מינימום, אבל ברבות השנים בכמה פעימות הגדילו את שכר המינימום ,אבל השאירו את קצבת הנכות ,הרבה שואלים למה זה רע???מה זה מפריע לנכים? כי כשמעלים את שכר מינימום אתה מעלה את רמת החיים של האזרחים ,כל מי שלא מקבל שכר מינימום פתאום נהיה עני ,אנשים שהיו לפני 5 שנים בעשירון שלישי ורביעי מלמטה :פתאום נהיו בעשירון הכי תחתון ,,לא מסוגל לקנות מצרכים בסיסיים לשבת וחג,

המחאה שלהם מוצדקת ועוד איך מוצדקת

כשבן אדם צועק ברחוב זה לא הוא אומר שהוא צודק ואותו כלל פועל גם על צרחות בפורומים.

אתה וגם רועי5 משום מה סבורים שהמדינה אחראית לא רק לקיום הבסיסי ביותר של אנשים מסוימים אלא גם לרווחה הכלכלית שלהם. אני לא חושב שהמדינה צריכה לדאוג לרווחה שלהם וביחס לאחוז לא מבוטל מהצעקנים, אני ממש לא בטוח שהמדינה צריכה לדאוג לקיום שלהם בכלל.

אתה טוען שבעבר קצבת הנכות היתה זהה לשכר המינימום וקצבת הנכות לא עלתה אז בדקתי את הטענה שלך (https://www.btl.gov.il/SiteCollectionDocuments/btl/Publications/Rivon%20Statisti/PDF/heb_rivon_3_0806.pdf וגם http://www.taxo.co.il/info/Table_Sharminimum1984.asp) והיא פשוט לא נכונה. בסיס קצבת הנכות כבר עשרות שנים מסתובב סביב רבע מהשכר הממוצע (או מחצית משכר המינימום) והוא לא נשחק בכלל אלא מוצמד.

לעניין העקרוני, אם השכן הדפוק שלי דפק את היד בקיר ובגלל זה נפל הקיר ונשברה לו היד, אני צריך לשלם על התיקון של הקיר? אני צריך לשלם על התיקון של היד? אני צריך לשלם על ההעדרות שלו מהעבודה? אני אחראי על זה? "המדינה" אחראית על זה? או שאולי השכן שלי אחראי על זה? ואם החלטנו שאני אחראי על זה אז למה אני בדיוק אחראי? לאוכל הבסיסי שהוא צורך בזמן ההעדרות שלו ולבגדי היומיום שהוא קונה? למצרכים לשבת שלו עצמו או גם למצרכים לשבת של אשתו, שלושת הילדים והלברדורית? אני אחראי להוצאות הרכב? ליציאות שלו לסרטים ולמסעדות? לטלויזיה 4K שהוא קונה כי משעמם בבית? לסיגריות? איפה בדיוק נעצרת רמת החיים שאני אחראי לה?

אני עושה את הקניות שלי בעצמי. אני יודע בדיוק כמה עולה כל דבר וכשאתה מספר לי שב2400 שקל אי אפשר לקנות אוכל לשבת ולחג כשאני יודע שקילו עוף עולה בשופרסל לידי 10 שקלים וקילו בקר 30 שקל, שכל שאר הוצאות המזון זניחות יחסית לעלות הבשר ושכל קילו של בשר כזה מאכיל בן אדם למשך 4-5 ימים אז אני ממש לא משתכנע. איזו בעיה בדיוק יש לקנות מזון לשבת ולחג ב2400 שקל לחודש? זו או דמגוגיה או בורות.

רועי5 חושב שאני מהכנסת, לא יודע איזה סוג של דלגיטימציה יש פה אבל אני מוכן לעשות איתך עסק, נבטל את הקצבאות הקיימות ונבטל גם את שכר חברי הכנסת ואז ניקח את כל עלות השכר של חברי הכנסת ונחלק אותה כקצבה לנכים. 40000 שקל אתה אומר? 5 מליון שקל בחודש? חתמתי. אתה מוזמן לחלק את זה לנכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר למחאה מוצדקת או לו , מה שהולך פה זה ביזיון

צירים מרכזיים במדינה נחסמים על ימין ועל שמאל ושוטרים עומדים ומסתכלים.

מה כלל הציבור אשם ? מעשים כאלה יוצרים שנאה חזקה מקרב הציבור כלפי המגזר הזה.

שילכו לחסום את הכניסה לכנסת ,ומה שיהיה הכי יפה זה שתוך 10 דק יבעטו משם את כולם,אבל שזה מגיע לכבישים ראשיים -חלילה שנזיז אדם נכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טוען שבעבר קצבת הנכות היתה זהה לשכר המינימום וקצבת הנכות לא עלתה אז בדקתי את הטענה שלך (https://www.btl.gov.il/SiteCollectionDocuments/btl/Publications/Rivon%20Statisti/PDF/heb_rivon_3_0806.pdf וגם http://www.taxo.co.il/info/Table_Sharminimum1984.asp) והיא פשוט לא נכונה. בסיס קצבת הנכות כבר עשרות שנים מסתובב סביב רבע מהשכר הממוצע (או מחצית משכר המינימום) והוא לא נשחק בכלל אלא מוצמד.

קצבת הנכות הוצמדה לשכר ממוצע במשק עד 2003 אז הגיע שיעורה ל-2161 ש"ח - אז במסגרת תוכנית הייצוב של המשק ביטל שר האוצר בנימין נתניהו את ההצמדה לשכר הממוצע - והחליף אותו בהצמדה למדד המחירים לצרכן דבר ששחק את הקצבה בעשרות אחוזים בהשוואה לשיטת ההצמדה הקודמת.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...