Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אמין וחסכוני לאזור הררי די תלול בתקציב של 10K.

אביעד ורותי איתן
שימו לב! השרשור הזה בן 2838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם יכולים לחלוק על דברי המקצועיים טכניים כמה שאתם רוצים - בתשובות מנומקות וענייניות.

וכאשר ממליצים על סוזוקי בלנו ודיהטסו אפלאוז, שהן מכוניות מסוכנות ממש, על זה אין לכם מה להגיד?

למה שלא יחלוק עליך?

למעשה מסתבר שרוב משתמשי הפורום חולקים עליך, או לפחות לא היו מבצעים את הניסוי הזה על עצמם

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתפלא, אבל מגאן מזדקנת שמורה, אמינה הרבה יותר מאימפרזה או אלמרה מוזנחת. ותעיף מבט בחתימה שלי ותראה במה נסעתי 5 שנים עד לא מזמן. בהרים. אתה רוצה להמליץ על דברים תמליץ. בבקשה על תחלוק על דברים שלי. אני עומד מאחורי כל מילה.

חולק גם חולק, בשביל זה נולדה הסטטיסטיקה, אתה יכול לנסוע על רנו (גם אני מתנייע בפלואנס דיזל) ישנה ולא לסבול מתקלות,

אבל הרבה כן יסבלו, והרבה הכוונה משמעותית מהאימפרזה, באימפרזה רובם המוחלט (גם אפילו במכוניות לא מתוחזקות לעילה) יסעו מטיפול לטיפול,

ואתה יודע מה הרכב גם נוח באופן יחסי.

ולמיטב קריאתי בעיקר מה שהבחור מחפש זה אמינות בתקציב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם!!

לגבי האלמרה, צריכת הדלק שלה לא גדולה למדי בהתאם לנפח המנוע (1,800)?

מציעים לי אלמרה שמורה ומטופלת ב-15K, אני מתלבט אם שווה לחרוג מהתקציב.

לגבי הדייטסו אפלאוז, היא רכב לא ממש נפוץ, לא? נראה שאפשר אכן להשיג כזו די בזול..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא איכפת לך בטיחות - באלנו ואפלאוז שמורות הן מכוניות מצויינות. אמינות מאוד, עמידות ודי חסכוניות.

ועדיין אני עומד על כך שבימינו, לקנות רכב שאין לו לפחות 4 כריות אוויר ו- ASP זה לא נכון.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באלנו עדיפה על אפלאוז (שהאפלאוז רגישה מאוד למי ברז ולהתחממות), בכל מקרה גם מבחינת בטיחות האימפרזה עדיפה על הבאלנו.

אם האלמרה שמורה מאוד ומטופלת היא שווה בדיקה ואם הכל תקין חריגה בתקציב, איזה שנה האלמרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה ההיגיון שעומד מאחורי קניה של רכב שנת 97.

מי אמר שהוא אמין? בגלל שהוא יפאני? ומה עם בטיחות? זה לא חשוב? הבן אדם כותב שהוא נוסע עם תינוק באזור הררי...ראבאק...בטיחות!.

אם כבר, אלנטרה 2005 אופציה עדיפה בהרבה על אפלאוז או בלאנו שקיבלו בקושי כוכב בטיחות אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלנו? אפלואז? מה יש לכם, נו באמת?

בתקציב של 10 אלף לקנות את הרכבים המיושנים הללו, אתם רציניים?

בתקציב כזה תסתכל על אחת מהאופציות הבאות - תחפש את הרכב הכי שמור שתמצא

פורד פוקוס, מיצובישי לנסר קלאסיק, ניסאן אלמרה, סוזוקי ליאנה.

אלו רכבים מודרניים יחסית, אמינים (לפחות כשהיו חדשים יותר כעת מאוד תלוי במה תיפול) ועם רמת בטיחות סבירה בהחלט. האלמרה עם המנוע 1.8 תיהיה הזריזה בחבורה.

כל אחת מהאופציות שהזכרתי תוכל למצוא בשנתונים 04-06.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, פוקוס 2.0 יכולה להיות אחלה בחירה, אפשר גם 1600 אבל עדיף 2.0.

רכב אמין מאוד, אני מכיר כמה שיש להם פוקוס והיא מציגה אמינות טובה.

הרכב בטיחותי הרבה יותר מאפלאוז/סיריון/בלאנו ועוד גרוטאות מתפרקות (יש לה 4 כוכבי בטיחות ולפחות ABS וכריות אויר).

מה שכן, חסכונית בדלק היא לא אבל בתקציב הזה - צריכת הדלק לא חשובה א' כי פותח השרשור רוצה רק גיר אוטומט מה שכבר מוריד הרבה רכבים טובים מהרשימה שגם ככה מצומצמת וב' כי כל תקלה יכולה לקזז את כל החסכון בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, סליחה על צרות האופקים, הפוקוס היא גם קנייה מצויינת - עדיפות לרכב 5 דלתות.

ותעזוב את עניין צריכת הדלק, עם כל הכבוד. ההבדלים לא כאלה גדולים, והבטיחות, בן אדם, הבטיחוות חשובה פי כמה!

לגבי האלמרה שמציעים ב 15,000 - מי מציע, ואיזו שנה היא?

תעשה חיפוש ביד2, חיפוש מתקדם, ותגדיר:

• את אזור מגורך
  • שנים 2001 עד 2005
  • תיבת הילוכים אטומטי או טיפטרוניק (בפועל אין הבדל, זה רק מתייחס לאופן תפעול הגיר, לא לגיר עצמו)
  • מקוריות פרטי או חברה (לעתים יכול להיות מאוד נכון לקנות רכב ישירות מחברה. אולי לא בשנתונים האלה, אבל לך תדע. חברות חכמות מתחזקות את הרכבים היטב)
  • יד שניה לכל היותר

ותראה מה עולה וכמה רוצים. תראה ממה שי מבחר גדול (נגיד הפוקוסים, יש הרבה ממנם) וחפש את הרכב הכי שמור.

לא לראות אותו. לא לקנות. תתרשם מהבעלים, ממצב הרכב, תגיד שיש לך עוד שניים כאלה לראות, ותבקש, ככה בעדינות להבין לאיזה מחיר הם מוכנים לרדת, קח את הרכב למוסך ובקש להתייעץ (לא בדיקת קניה בשלב הזה)... ואז נדבר.

אני חוזר וממליץ לקנות רכב באלפיים שלושת אלפים ש"ח פחות ממה שיש לך, ואם יש צורך, לעשות יישור קו יסודי ישר בהתחלה, כך שאתה תהנה מכל מה שעשית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה אומר "אזור שלא נעים להיתקע בוא" אתה מתכוון לשטחים? כי אם כן אני מציע לך בחום להגדיל את התקציב, גם בתור אחד שמסתובב הרבה במרחב וגם בתור אחד שהחזיק מספר רכבים ישנים, חלקם אפילו היו אמינים למדי אך לא הם שימשו אותי בנסיעות לאזורים הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, האלמרה הספציפית ההיא לא רלונטית, אבל אולי אחרות שכן במגרת התקציב.

כמה שאלות: 1. כמה משמעותי הקילומטראז'?

לדוגמא מודל 2001 באזור ה-290,000, זה הופך את הרכב ללא אמין? (בהנחה שהוא כן טופל כמו שצריך).

2. לנטיס או קורולה 2002-2003, גם באות בחשבון? (שוב, במחיר כזה כנראה זה יהיה קילומטראז' שמתקרב ל-300K)

3. לגבי בטיחות- אותי אישית פחות מעניין 4 כריות אויר, יותר משמעותי לי סיכויי ההתהפכות ותחושת השליטה ברכב. האם בפרמטרים האלה יש הבדלים משמעותיים בין הרכבים שציינתם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 10K אפשר לקנות גטס, אלטרה, פוקוס ועוד רכבים טובים ויותר צעירים מרכב שנת 2001.

אין שום סיבה לקנות רכב 2001 עם 290000 ק"מ.

אגב יש ביד 2 יונדאי גטס 2005 יד ראשונה 78000 ק"מ והוא כותב שהיא מטופלת במוסך מורשה.

לדעתי אם זה נכון והרכב טוב - לא להסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי, אם מטפלים ברכב לפי הוראות יצרן ולא נוסעים בפראות יתירה - אין שום סיבה

שהרכב לא יציג אמינות טובה יחסית (שוב, בגלל שהתקציב מוגבל יש לקחת בחשבון גם תיקונים).

אגב משפחתית 1.6 אוטומטית תציג ביצועים דיי דומים לאותה גטס עקב יחס משקל/הספק.

טיפ קטן בחיפוש:

ביד 2 אפשר לסנן רכבים לפי ק"מ בחיפוש מתקדם, אז אם נגיד תבחרו בסינון רכבים עד יד 3, מ 1 עד 160000 ק"מ וגיר אוטומטי,

במילות החיפוש החפשי לרשום את המילה "מורשה" ובמחיר מ 1 עד 14000 ש"ח (המחיר נמוך למיקוח כמובן ואולי כן יהיה שווה להתאמץ בעוד 2000 ש"ח אם יש רכב ממש שמור) - זה לא מבטיח רכב שמור אולי, אבל בדרך הזו מצאתי כמה רכבים שמורים אם מקפידים לרכוש רכב משנתון מתקדם ומאמתים שהוא אכן עבר טיפולים בצורה מסודרת ויש תיעוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, מה שאתה צריך זה הונדה סיוויק מנוע 1.6 אפילו משנות 96+. ככל חדש יותר - עוד יותר טוב. לי יש ניסיון על מנוע 1.4 - אמין מאוד. אך לשטח הררי - 1.6 יספק אותך. ועוד ישאר תקציב לקפוץ לאילת:lol:

' (1997) past: Honda Civic 1.4 SE

2016 now: Skoda Yeti 1.2 TSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...