Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתה עושה שאתה קם בבוקר - איך מניעים עם צ׳וק?

Sagie Keinan
שימו לב! השרשור הזה בן 3319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כידוע לרוב חברי הפורום ישנם מכוניות עם צ׳וק ידני.

כל פעם מחדש שאני ניגש לרכב אני שואל את עצמי מהי הדרך הכי נכונה להניעה עם צ׳וק:

חצי/שליש/רבע צ׳וק משוך...?

עם/בלי גז?

כמה זמן עומדים/נוסעים עד שמכבים אותו?

אשמח לשמוע דעות...

שגיא

לנשמה מיני 1979 -

קישור

לחוויה טנדר סובארו 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, צ'וק משוך בלי גז ועד שהרכב "חם" לנסיעה

תשובה נהדרת יש! כול הכבוד!!!

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

על איזה רכב מדובר?

כול רכב יש דרישות אחרות. כתוב על איזה רכב מדובר ונשתדל לעזור.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם תגלה לנו מהו רכבך, אני בספק אם תוכל לקבל תשובה מוסמכת ומדויקת.

אופי השימוש במשנק (צ'וק) יכול להשתנות לאורך חיי הרכב, ובוודאי שמשתנה עם עונות השנה.

וזה, לדעתי, היפה ברכב ישן - הנהג הוא חלק מ"מעגל הבקרה" של המנוע.

בשונה מכלי הרכב המודרניים חסרי ה-"נשמה", בהם המחשב עושה כמעט הכל - ברכב ישן, הנהג חייב להקשיב למנוע, ביחוד בתחילת הנסיעה, ולהביאו לפעולה אופטימלית ע"י "משחק" עם הצ'וק. ע"י האזנה למנוע, וע"י ניסוי וטעיה תגיע לאופי התפעול המועדף.

כללית: בחורף, בד"כ, מתניעים עם צ'וק מלא (בקיץ פחות), לרוב ללא לחיצה על הגז. מיד לאחר ההתנעה סוגרים מעט (חצי, שליש - שוב, לפי התחושה והנסיון).

יש מכוניות אשר "יודיעו" לך כי הן "רוצות" צ'וק חלקי לעוד כמה דקות של נסיעה (ואל תשכח לסגור...). יש כאלה שנסיעה עם צ'וק "תחנוק" אותן. בקיצור - כדאי להכיר את רכבך ולהיות מעורב עם "אישיותו".

וזה ממש חלק מה"כייף"....

עריכה אחרונה על ידי ofurst

עודד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

על איזה רכב מדובר?

כול רכב יש דרישות אחרות. כתוב על איזה רכב מדובר ונשתדל לעזור.

.

מדובר בסובארו טנדר 1993.

אני מניע בדר״כ עם חצי צ׳וק וקצת גז... מכבה את הצ׳וק לאחר כחצי דקה ו/או כחצי ק״מ נסיעה.

לנשמה מיני 1979 -

קישור

לחוויה טנדר סובארו 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופי השימוש במשנק (צ'וק) יכול להשתנות לאורך חיי הרכב, ובוודאי שמשתנה עם עונות השנה.

בשונה מכלי הרכב המודרניים חסרי ה-"נשמה", בהם המחשב עושה כמעט הכל - ברכב ישן, הנהג חייב להקשיב למנוע, ביחוד בתחילת הנסיעה, ולהביאו לפעולה אופטימלית ע"י "משחק" עם הצ'וק. ע"י האזנה למנוע, וע"י ניסוי וטעיה תגיע לאופי התפעול המועדף.

כללית: בחורף, בד"כ, מתניעים עם צ'וק מלא (בקיץ פחות), לרוב ללא לחיצה על הגז. מיד לאחר ההתנעה סוגרים מעט (חצי, שליש - שוב, לפי התחושה והנסיון).

יש מכוניות אשר "יודיעו" לך כי הן "רוצות" צ'וק חלקי לעוד כמה דקות של נסיעה (ואל תשכח לסגור...). יש כאלה שנסיעה עם צ'וק "תחנוק" אותן. בקיצור - כדאי להכיר את רכבך ולהיות מעורב עם "אישיותו".

וזה ממש חלק מה"כייף"....

תשובה מעולה.

בדיוק כך אני מניע את מנוע הטריומף, עם משיכה מלאה ואחרי תחילת ההתנעה מיד מוריד לחצי או פחות וזאת על מנת שהמנוע לא יעלה בסיבובים לפני שהוא בונה לחץ שמן .אחר כך המגמה היא לכיוון סגירה מלאה וזאת בהתאם לשמיעת אופן פעולת המנוע ואופן התגובה לדוושת המצערת.

בברכה אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה ממש חלק מה"כייף"....

תשובה נכונה ומעולה עופר !

מדובר בסובארו טנדר 1993.

אני מניע בדר״כ עם חצי צ׳וק וקצת גז... מכבה את הצ׳וק לאחר כחצי דקה ו/או כחצי ק״מ נסיעה.

שגיא אתה לא זקוק ללחיצה על הגז, משיכת הצק כבר גרמה להזרקת דלק לסעפת.

עד כמה שזכור לי, אני טיפלתי לך בקרבורטור לאחרונה!

אני צודק ?

ואם הטנדר אומר לך שהוא מרוצה מכך - כנראה שזאת הדרך הנכונה..:lol:

צודק בהחלט !

בברכה

צביקה

עריכה אחרונה על ידי צביקה.

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיא אתה לא זקוק ללחיצה על הגז, משיכת הצק כבר גרמה להזרקת דלק לסעפת.

עד כמה שזכור לי, אני טיפלתי לך בקרבורטור לאחרונה!

אני צודק ?

[/b]

צביקה

נכון מאוד, הקרבורטור היה אצלך.... עברו כבר שנתיים

לנשמה מיני 1979 -

קישור

לחוויה טנדר סובארו 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה יכול לשנות את המנגנון אצלך לצ'וק אוטומטי. בליאונה 1993 כבר היו דברים כאלה - תשאל את צביקה לגבי האפשרות לשדרוג. יעלה כמה גרושים פחות ויהיה יותר יעיל בחיי היום יום עם הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב !

לא ניתן להסב את הקרבורטור הקיים לצוק אוטומטי, ואין צורך בכלל!

בטנדר סובארו בעל צוק ידני, עדיף להשאיר את הקרבורטור המקורי בעל צוק ידני, שיש לנהג שליטה עליו, ולא להחליף לקרבורטור של סובארו DL, שבו קיים במקור צוק אוטומטי, משנת 88 ואילך.

הקרבורטור בעל צוק אוטומטי, דורש כוונונים, ומקשה על התנעת בוקר במזג אוויר קריר, כשהתצוק האוטומטי לא מכוון היטב, על ידי בעל מקצוע.

מוטב להשאיר את הקרבורטור המקורי, בעל הצוק הידני.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...