Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה קובע החוק במדינת ישראל לגבי תאריך אחרון להפקדת שכר של עובד שכיר

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 3386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

האם עד ה-10 לחודש צריך להיכנס הכסף?

כלומר, עד ה-9 בשעה 23:59?

מה קורה בתאריכים כמו היום - יום חמישי השמיני לחודש. ה-9 וה-10 יוצאים שישבת. מה החוק אומר אז?

שאלה נוספת,

במידה ולא הגיעה המשכורת עד התאריך הקבוע בחוק. מהן האפשרויות המשפטיות של השכיר אל מול המעסיק?

תודה לעונים.

שכיר סקרן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשלם עד ל 9 לחודש. מהיום העשירי השכר מולן ואתה זכאי להגיש תלונה למשרד הכלכלה , וגם לדרוש פיצוי על הלנת שכר.

כאשר היום האחרון לתשלום נופל על חג שבתון ימי מנוחה וכו' ימים אלה אינם נספרים , לכן כאן המועד האחרון לתשלום יהיה יום א' 11.1.15

הכל מדובר בעובד שמשכורתו משתלמת על בסיס של חודש

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשלם עד ל 9 לחודש. מהיום העשירי השכר מולן ואתה זכאי להגיש תלונה למשרד הכלכלה , וגם לדרוש פיצוי על הלנת שכר.

כאשר היום האחרון לתשלום נופל על חג שבתון ימי מנוחה וכו' ימים אלה אינם נספרים , לכן כאן המועד האחרון לתשלום יהיה יום א' 11.1.15

הכל מדובר בעובד שמשכורתו משתלמת על בסיס של חודש

הפוך גוטה, הפוך. כאשר ה-10 נופל על יום שבת/חג, יש לשלם שכר לפני כן.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"שמנצ'יק"

סימוכין חוקי לדבריך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מה שכן, במידה ואכן מלינים לך שכר, אל תצפהממשרד הכלכלה שיעזרו לך לקבל פיצוי כלשהו.

לי הלינו שכר למעלה מחודש, ואני עדיין מחכה(כמעט 3 שנים) לאותו פיצוי הקבוע בחוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, החל מה-10 אתה יכול לתבוע - אבל אני כבר אומר לך שמדובר בביזבוז של זמן.

לפני הרבה שנים עבדתי בחנות מחשבים כטכנאי מחשבים. בעלת העסק הלינה לי את השכר ביותר מ-3 שבועות, דבר שחזר על עצמו כל חודש כמעט.

לבסוף החלטתי לשבור את הכלים וללכת להגיש נגדה תביעה. פניתי ל"ש.י.ל." (שירות ייעוץ לאזרח) ושם, לאחר ייעוץ, התברר לי שכל הסיפור בהגשת התביעה יכול להסתכם במשהו כמו מקסימום 100-150 שח, שהם הריבית על הלנת השכר. הטעות שלי היתה שהייתי יחסית ילד ולא דיברתי על זה הרבה. לא הלכתי לדרוש, לא "איימתי", לא הצבתי גבולות.

מאז, במקומות אחרים בהם הייתי שכיר, למדתי לא לשתוק. עשיתי לעצמי כלל: מגיע ה 10 לחודש ואין משכורת - אני לא מגיע.

לשמחתי זה לא חזר על עצמו, למעט "כמעט מקרה" בו ב-10 לחודש עדיין לא ראיתי את המשכורת, והודעתי למנהלת שלי שאם מחר בבוקר אני לא רואה את הכסף בחשבון אני לא מגיע למשמרת. לשמחתי יום למחרת ב 6 בבוקר ביצעתי בדיקה לחשבון באינטרנט, וראיתי שהכסף הופקד (היתה להם תקלה טכנית, לא משהו נקודתי אצלי אלא אצל כל יתר העובדים).

בקיצור, כמו שכבר אמרו לך, אל תצפה מהחוק שיעזור לך. עדיף לך לנקוט בצעדים אקטיביים חוקיים (חופשת מחלה וכו' וכו') ואל תהיה פראייר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הפעמים בין חכם לצודק היא תביעה לפיצוי הלנת שכר.

כי סביר שתביעה כזו לא תמצא חן בעיני המעביד .....

הפיצוי הוא גבוה מאוד ולא 100-150 ש"ח שכתב ידידי איציק, אלא אם שכרו היה 1000 ש"ח

עבור שבוע ימים פיגור 5% מהשכר המולן, עבור השבוע השני ואילך או חלק ממנו 10% , ומעל חודש הצמדה + 20% על השכר וההצמדה , הגבוה מבין 3 האופציות.

זו ריבית שאפילו לשוק האפור קשה להתמודד איתה.

אבל מה ?

המחוקק קבע תקופת התיישנות קצרה מאוד להגשת התביעה עד 60 יום מיום ששולם לך השכר....

אם ההלנה חוזרת על עצמה יותר מ 3 פעמים בשנה, מוארכת תקופת ההתיישנות ל 3 שנים ותחול רק על הלנות שתקופת ההלנה לא עולה על שנה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי שם בשלהי המילניום הקושם עבדתי בחברה קטנה שחלמה להיות מייקרוסופט הבאה. עוד לא הייתה מילה סטארט-אפ בלקסיקון. החברה נכנסה לקשיים תזרימיים.

בהתחלה לא הגיע משכורת, אבל המשכנו לבוא לעבודה. אחר כך לקחו לנו רכבים, אבל המשכנו לבוא לעבודה. אחר כך לא היה נייר בשרותים. הבאנו מהבית לעבודה.

רק כאשר הערייה סגרה לנו מים וחברת חשמל הורידה את השאלטר הפסקנו לבוא לעבודה. אבל התברר שלחברה היה קניין רוחני שנרכש יחד עם החברה על ידי מאטריקס. כלומר החברה נרכשה על ידי מאטריקס. תבעתי את בעלי החברה אישית על סכום אסטרונומי על הלנת השכר וקיבלתי פיצוי יפה במסגרת הסדר מחוץ לבית משפט. זה איפשר לי שנה של לימודים בלי לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמנצ'יק

אם אתה מתכוון למה שנכתב כאן

" שכר העבודה חייב להיות משולם בתום חודש העבודה ולא יאוחר מ-9 ימים שלאחריו. – אם שכר נופל על יום שבת ( 9 לחודש) הרי שנשלם ביום חמישי במקום ביום שלאחר"

הרי מי שסיכם את החומר לבחינה קיבל נכשל בסעיף זה

כל כך למה? כי קיים חוק הפרשנות הקובע בסעיף 10 שלו

" (ג) במנין ימי תקופה יבואו גם ימי מנוחה, פגרה אושבתון שעל פי חיקוק, זולת אם הם הימים האחרונים שבתקופה.

לכן בדוגמה שנתת לא יספרו את שני ימי החג של ראש השנה , אם הם היו באמצע התקופה היו כמובן נספרים.

לכן לא שיטת קשישא אלא ידיעת החוק

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ששאלתי מסקרנות. אצלנו השכר נכנס ב-9 לחודש [ואם ה-9 יום שבת, אז ב-8].

שוב מודה לכולם על התשובות.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שכבר אמרו, השכר "צריך" להיות משולם בראשון לחודש, אבל החוק מקל על בעלי העסקים ו"מאפשר" להם להלין את השכר לתשעה ימים, כלומר לשלם עד העשירי. אם לא התקבל השכר עד העשירי ומחליטים ללכת לתבוע, הרי שתקופת ההלנה צריכה להיספר כבר מהיום הראשון. כלומר, אם שילמו ב-15 לחודש, הרי שהשכר הולן למשך 13 ימים (2-14) ולא 4 (11-14).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...