Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיפושית, מישהו יכול להסביר לי לגבי הדגמים השונים?

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה זמן אני מתעניין בחיפושיות, עניין הקניה כרגע לא עומד על הפרק מסיבה כלכלית וחוסר מקום לשים את הרכב באופן נגיש.

בכללי מעניין אותי מה הם הדגמים השונים של החיפושיות מבחינת שנתונים (שינויים במהלך השנים)

*הבדלים בין אמריקאית וגרמניה?

*המנועים השונים 1.2-1.6. יש הבדלים בין אמריקאי לגרמני?

*מה המספרים האלה מסמלים 1303, 1302 בדגם?

*האם בחיפושית מקורית 1.3 ניתן לאשר 1.6 כמובן של חיפושית ללא בעיה?

*האם מנוע 1.6 קשה להשגה?

*עד איזה שנתון כלפי מעלה ניתן למצוא חיפושית בארץ?

*האם זמינות חלקים לגרמניה ולאמריקאית היא אותה זמינות?

*מה השנתון עם זמינות החלקים הכי גבוהה?

*מה ההבדלים במנועים השונים?

*מה היא סופר ביטל?

*האם היה מזגן מקורי?

*האם יש חימום מקורי?

*מה השנתון הכי פשוט לאחזקה?

*מה עלות הביטוח מנסיונכם (חובה וצד ג')?

*מה עלות הטסט המדוייקת?

אני באופן אישי ככל הנראה אם בהמשך אחפש חיפושית אתעניין בשנתון הכי גבוה ושאיפה למנוע 1300 או 1600.

קראתי בויקיפדיה על החיפושיות אך זה לא ענה לי בצורה פשוטה על כל שאלותיי, כמו כן מוכר לי פורום חיפושיות בתפוז אך איני רשום אליו והוא נראה מסורבל. אשמח לתשובות מחברי הפורום.

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן אני מתעניין בחיפושיות, עניין הקניה כרגע לא עומד על הפרק מסיבה כלכלית וחוסר מקום לשים את הרכב באופן נגיש.

בכללי מעניין אותי מה הם הדגמים השונים של החיפושיות מבחינת שנתונים (שינויים במהלך השנים)

*הבדלים בין אמריקאית וגרמניה? חלון קדמי, פנסי איתות, מיקום גלגל רזרבי , במכאני ההגה ועוד מספר קטן של שינויים.

*המנועים השונים 1.2-1.6. יש הבדלים בין אמריקאי לגרמני? במנוע לא .

*מה המספרים האלה מסמלים 1303, 1302 בדגם? - שזה דגם אמריקאי

*האם בחיפושית מקורית 1.3 ניתן לאשר 1.6 כמובן של חיפושית ללא בעיה? חיובי

*האם מנוע 1.6 קשה להשגה? לא

*עד איזה שנתון כלפי מעלה ניתן למצוא חיפושית בארץ? 1983 בקושי .. ראיתי אחת 1984 ברזילאית לפני שנה

*האם זמינות חלקים לגרמניה ולאמריקאית היא אותה זמינות? 99% כן למעט תיבת הגה למיטב זכרוני

*מה השנתון עם זמינות החלקים הכי גבוהה? לדעתי האישית - 1974 - 1975 ( לא בטוח ), הרוב זהה ולא השתנה.

*מה ההבדלים במנועים השונים? קצת כ"ס , בית מסנן אויר, קרבורטור שונה

*מה היא סופר ביטל?

*האם היה מזגן מקורי? חיובי בארה"ב , היום מתקינים קיט ( עלות 10000 ש"ח פלוס מינוס )

*האם יש חימום מקורי? בכולם יש - עובד חזק

*מה השנתון הכי פשוט לאחזקה? ?

*מה עלות הביטוח מנסיונכם (חובה וצד ג')? 400 ש"ח חובה, 650 ש"ח צד ג'

*מה עלות הטסט המדוייקת? קצת פחות מ 400 ש"ח

אני באופן אישי ככל הנראה אם בהמשך אחפש חיפושית אתעניין בשנתון הכי גבוה ושאיפה למנוע 1300 או 1600.

קראתי בויקיפדיה על החיפושיות אך זה לא ענה לי בצורה פשוטה על כל שאלותיי, כמו כן מוכר לי פורום חיפושיות בתפוז אך איני רשום אליו והוא נראה מסורבל. אשמח לתשובות מחברי הפורום.

אם פורום חיפושיות תפוז מסורבל , תוכל להיכנס לפורום מוסך - פורום מועדון החיפושית .

http://www.**************/forum/forumdisplay.php?f=11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*מה היא סופר ביטל? חיפושית אמריקאית, השם הזה מקביל לדגמים 1302 ו1303

*עד איזה שנתון כלפי מעלה ניתן למצוא חיפושית בארץ? בעקרון כמו שMGB ROADSTER אמר עד 83. קח בחשבון שחיפושיות משנות השמונים ומעלה נדירות יחסית בארץ והבעלים שלהם מבקשים מחירים לא הגיוניים בדרך כלל

תודה על התשובות!

האם הבלמים בשנים מסוימות מתוגברים? לא, אבל חלק מהדגמים הגיעו עם בלמי דיסק מקדימה במקום בלמי תוף

בנוסף חוץ מפנסי איתות, חלון מעוגל ומיקום שונה של גלגל רזרבי לחיפושית האמריקאית יש תא מטען גדול יותר, דשבורד אחר, עיצוב קדמי שונה במקצת וסוג אחר של בולמים

c142-dash.jpg

(אמריקאית)

1573714033_f6d52cedf0.jpg

(גרמניה)

'06 Daihatsu Sirion > '72 1302 VW Beetle > '94 Renault Twingo > '02 Fiat Punto HGT > '14 Suzuki Alto > '74 1300 VW Beetle + '15 Citroen C4 Cactus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף חוץ מפנסי איתות, חלון מעוגל ומיקום שונה של גלגל רזרבי לחיפושית האמריקאית יש תא מטען גדול יותר, דשבורד אחר, עיצוב קדמי שונה במקצת וסוג אחר של בולמים

c142-dash.jpg

(אמריקאית)

1573714033_f6d52cedf0.jpg

(גרמניה)

יש עוד הרבה הבדלים

לדוגמה הסרן הקידמי בולמים תושבות גיר ועוד

אתה מוזמן אלינו לאתר מוסך

אני מנהל שם את הפורום

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*הבדלים בין אמריקאית וגרמניה?

*המנועים השונים 1.2-1.6. יש הבדלים בין אמריקאי לגרמני?

*מה המספרים האלה מסמלים 1303, 1302 בדגם?

*האם בחיפושית מקורית 1.3 ניתן לאשר 1.6 כמובן של חיפושית ללא בעיה?

*האם מנוע 1.6 קשה להשגה?

*עד איזה שנתון כלפי מעלה ניתן למצוא חיפושית בארץ?

*האם זמינות חלקים לגרמניה ולאמריקאית היא אותה זמינות?

*מה השנתון עם זמינות החלקים הכי גבוהה?

*מה ההבדלים במנועים השונים?

*מה היא סופר ביטל?

*האם היה מזגן מקורי?

*האם יש חימום מקורי?

*מה השנתון הכי פשוט לאחזקה?

*מה עלות הביטוח מנסיונכם (חובה וצד ג')?

*מה עלות הטסט המדוייקת?

כל החיפושיות בארץ עד שנת 75/6 הן גרמניות, ב76 החל ייצור בדרום אמריקה, בארץ נהוג לכנות את ה1303 וה1302 כאמריקאיות מכיוון שיועדו במקור לשוק האמריקאי, שם הן נקראות סופר ביטל.

ההבדל הכי משמעותי הוא במיתלים, במתלה האחורי הישן (ב"גרמניות") היה רק מפרק אחד בין הגיר לגלגל לכן כך שבהגבהה הגלגלים נראו ככה: \ / . בסופר ביטל נוסף מפרק והגלגלים מתנהגים כמו בכל רכב מודרני. המתלה הקידמי עבר ממערכת מוטות פיתול למתלה מקפרסון מודרני.

מעריצי ה"אמריקאיות" יעידו שההשפעה על נוחות הנסיעה היא משמעותית מאוד.

שינויים נוספים הם גודל תא המטען, וב1303 חלון מעוגל ולא שטוח. (ב1302 נשאר החלון השטוח והדשבורד כמו בגרמניה).

עד כמה שידוע לי הייבוא הופסק ב85, ראיתי בודאות אחת 84, בכל מקרה עדיף לקנות עד 76 מכיוון שהפח שלהם יותר טוב, כמובן שאם תמצא אחת מושלמת מאוחרת יותר היא עדיפה על אחת רקובה משנה מוקדמת יותר.

בגדול ניתן לאשר מנועים, יש הגדה שצריך ברקס דיסק ומוט מייצב כדי לאשר 1600, לא ברור לי עד כמה היא מבוססת.

עד כמה שידוע לי כל המנועים ניתנים להרכבה בין השנתונים והדגמים השונים משנת 67 ומעלה, ולפחות בחלק מהמיקרים גם כלפי מטה.

חלקי המנועים עצמם לא תמיד יתאימו.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מתוך סקרנות איך הגעת למסקנה הזו? זה אכן דגם מיוחד מעניין וקצת נדיר, אבל הוא דגם ביניים שה1303 הוא המוצר המוגמר, מעניין אותי למה אנשים נתקעים דווקא עליו.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה בשל העובדה שה 1302 שמרה על המראה הקלאסי של החיפושית מצד אחד, ומצד שני הציעה מבנה מכאני עדיף בהרבה.

ל 1302\1303 יש הגה בשיטת מסרק ומוט משונן, וביחד עם מתלה אחורי נפרד "אמיתי" הן הציעו אחיזת כביש גבוהה בהרבה ששולבה בנוחות נסיעה עדיפה.

דגמי ה 1600 כונו S.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לתגובתו של חן

המתלה הוא ההבדל המשמעותי ביותר בין הדגמים

בארץ משום מה ה 1302 נחשבת למבוקשת יותר למרות שבעולם הדגמים שנקראים

בארץ אמריקאים 1302/1303 פחות מבוקשים .

דרך אגב שם הדגם אינו מעיד על נפח המנוע

בכולם יש נפחים של 1200 1300 1600

ה1600 S וכמובן שה 1600GT נדרים באופן קיצוני .

TBFENsA0qos דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן בהחלט ענה על השאלה למה דווקא 1302.

שמירה על אותו המראה הישן ללא נסיון לעשות משהו מוזר שבעיניי לא כ''כ יפה (השמשה המעוגלת).

בתור בור מוחלט לפני השרשור הזה בנושא החיפושיות ההבדלים במתלים בהחלט נשמעים לי מאוד משמעותיים, אם אפשר גם להנות מרכב אספנות משנות ה 70 וגם ליסוע בנוחות רבה יותר מאשר בדגם הגרמני עם אותו מראה אז בהחלט עדיף האמריקאי. כשחושבים לקנות רכב אספנות רק לשם האספנות אז זה לא כ''כ משנה אבל אם אתה מכניס לתמונה יכולת בלימה, פניה, נוחות וכו' למשוואה אז בהחלט נשמע שהאמריקאית עדיפה.

ואו מהסרטון נראה הבדל מטורף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המראה, כמעט כל חובב חיפושיות יבדיל בקלות בין 1302 לחיפושית "רגילה".

הבאגז' מנופח עד כדי כך שגם מהצד ניתן לראות את זה. (ועדיין זה דגם מבוקש, אז פותח השירשור אתה לא לבד).

לגבי המסרק זה אכן הבדל ששכחתי.

ברור שהסרטון מוגזם, גם רכב מודרני לא מגהץ כמו ה"אמריקאית" בסרטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחח אני לבד כי כפי שכתבתי כרגע כלכלית וכו' זה לא יתאפשר לי (אולי באמת לא לבד במצב הזה?)

אני אמור לקפוץ בהזדמנות לראות חיפושית שנת 69 שנתיים בלי טסט אמורה להיות במצב יפה (יחסית?) במחיר ז**ת, אם באמת תהיה שווה את הסכום כסף אז אשכול ברצינות לקנות אותה, אם לא אז נתגלגל הלאה עד שיהיה את המשאבים הדרושים.

יש עוד עדיפות לפניה לגולף דור ראשון אבל מה שיבוא ברגע המתאים (כשיהיה את המשאבים) זה מה שירכש.

אגב ישנה ביד 2 אחת שהיא 1302 ב 5500 ש''ח, המצב מהמלל נשמע סביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...