Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוקוס נגד פוקוס . . .

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 7786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כבר כמעט בטוח, בצער וביגון רב אני נאלץ להיפרד מהאומגה, כ"כ אהבתי את האוטו שאני בטוח שביום מן הימים אני אקנה לי את מה שרשום בחתימה . . .

המחליפה תהיה פוקוס מליסינג (חצי נחמה, לפחות אפשר לקרוע לה את הצורה!!!), השאלה האם כדאי ללכת על ה-1600 סמ"ק או על ה-2000 סמ"ק ???

קחו בחשבון שיש הפרש של לפחות 400 ש"ח לחודש ביניהם, צריך לקחת בחשבון צריכת דלק (הדלק מוגבל) וביצועים . . .

בקרוב אנחנו הולכים לעשות נסיעת מבחן על 2 הגרסאות ואני אשמח אם תוכלו להגיד לי מה החסרונות שלה (ורצוי גם יתרונות) בשביל שאני אוכל לבדוק אותם . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פתאום תגלה שהפוקוס עונה לדרישות שלך הרבה יותר, או אולי מכונית אחרת, ואז לא תחשוב כמה חבל על האומגה...

בנוגע לפוקוס - יש בכלל פוקוס 2000 מליסינג? בכל מקרה, גרסת 1600 לא חזקה ביחס למשפחתית רגילה. גרסת ה-2000 כנראה טובה בהרבה, אבל כמו שנאמר כבר כמה פעמים - כנראה שיש לה גם בעיות ספציפיות שקשורות למנוע... צריך לבדוק את העניין.

הפרש של 400 ש"ח ביניהן - נתון לשיקולכם.

צריכת דלק - פלוס לפוקוס 1600.

ביצועים - פלוס לפוקוס 2000.

כך ששוב - זה נתון לשיקולכם.

בנוגע ליתרונות וחסרונות, מניסיון על פוקוס 1600:

מרווח טוב מאוד למשפחתית.

מושבים לא טובים.

תנוחת נהיגה טובה.

היגוי מצוין.

התנהגות בטוחה וניטרלית, עם יכולת לספק חיוכים.

עיצוב חוץ נהדר ב-5 דלתות. פחות ב-4 דלתות.

עיצוב פנים מיוחד, אבל בעייתי, עם איכות חומרים לא גבוהה במיוחד. ב-2003 הבנתי שזה שופר קלות.

איבזור - ממוצע ולא יותר.

בטיחות - גבוהה.

עוד משהו?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שב-2003 נותנים את כל הפוקוסים עם רמת אבזור GIHA הגבוהה ביותר....

צריך לבדוק מה מקבלים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק מה מקבלים.

כן ??? הלוואי . . . GHIA נראה הרבה יותר טוב מהשחור הרגיל, אחרי שנה ברכב עם ריפוד בהיר (בז' וחום) אני לא יכול לראות יותר שחור בעיניים . . . .

ולרוני, כמובן שמדובר בגרסאת 5 דלתות, אני לא יכול להסתכל אפילו על ה-4 דלתות . . .

יש את כל סוגי המכוניות בליסינג מהעבודה של אבא שלי, בהתחלה הם נתנו את הרשימה הרגילה שנותנים בכל מקום (שבה הופיעה רק פוקוס 1600 סמ"ק ופיז'ו 307 רק 1600 סמ"ק וכל הגרסאות הכי פשוטות של כל חברה) ואח"כ העובדים ברמות הגבוהות קבלו רשימה ואופציות ללכת על כל דגם שהם רוצים (אבל כמובן שעם תוספת מחיר) . . .

אני אמרתי לאבא שלי לבדוק גם את הקורולה (באמת עשו קפיצת מדרגה) אבל אחרי שנה אחת עם האומגה הוא נהנה יותר מאשר כמעט 9 שנים עם הקורולה ולכן כשהוא אמר לי שהוא שוקל ליסינג אז הוא אמר שהולכים רק על אירופאית כלומר לא קורולה ולא מחכים למאזדה 3 !!! אני לא האמנתי כשהוא אמר לי את זה (שאלתי אותו מה הוא שתה לפני שהוא התחיל לדבר איתי :roll:) . . .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על הקורולה החדשה כאילו ההבדל בינה לבין זו שהיתה לכם הוא רק בסמלון הבוהק שעל ההגה!

הקורולה החדשה מרגישה הרבה יותר מפוארת גם מפוקוס 1.6 וגם מפוקוס 2 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מציע לעשות את המעבר למשהו קצת יותר גדול ממשפחתית קומפקטית כמו הפוקוס או הקורולה

ואם אבא שלך בקטע של נוחות אז מה רע ב C5 ?

יש לה מתחרים בנוחות ? (כמה כתבי רכב חושבים שהיא טובה יותר מה S קלאס באספקט הזה)

יהיה לו יותר נוח מבאומגה הספינתית

יש לי בעיה עם פינלנד שהם רק אומרים מה לא! הם הרי לא מייצרים בעצמם מכוניות, אז מה הקטע להגיד 12654848.jpg יש לכם אלטרנטיבה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שווי השימוש של הC5 היא תעלה יותר משמעותית בליסינג.

לגבי הפוקוס - לכו על גרסת ה5 דלתות, ההבדל ביניהן לא נעצר בעיצוב.

ההתנהגות של גרסת הסדאן נחותה באופן ניכר ומרווח הראש מצומצם במקצת ליושבים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק מה מקבלים.

לא כולם, אפשר לקחת 1.6 גם ברמת איבזור הרגילה, ה- 2 ליטר באה הרמת איבזור הגבוהה בלבד.

חן@זה מזה פשוט!:Fade-color

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס 2000 סמ"ק היא בדיוק באותו שווי שימוש של C5

אם שווי שימוש נכנס לתמונה אז האופציה היחידה היא פוקוס LX

אחרת, זה מ-מ-ש לא משנה, אם כי אחרי הבעיות שנתגלו עם התאמה של מנוע ה-2000

סמ"ק של הפוקוס לדלק הישראלי - הייתי הולך על ה-1600 - בכל מקרה

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר כמעט בטוח, בצער וביגון רב אני נאלץ להיפרד מהאומגה, כ"כ אהבתי את האוטו שאני בטוח שביום מן הימים אני אקנה לי את מה שרשום בחתימה . . .

המחליפה תהיה פוקוס מליסינג (חצי נחמה, לפחות אפשר לקרוע לה את הצורה!!!), השאלה האם כדאי ללכת על ה-1600 סמ"ק או על ה-2000 סמ"ק ???

קחו בחשבון שיש הפרש של לפחות 400 ש"ח לחודש ביניהם, צריך לקחת בחשבון צריכת דלק (הדלק מוגבל) וביצועים . . .

בקרוב אנחנו הולכים לעשות נסיעת מבחן על 2 הגרסאות ואני אשמח אם תוכלו להגיד לי מה החסרונות שלה (ורצוי גם יתרונות) בשביל שאני אוכל לבדוק אותם . . .

באמת שאין טעם ללכת על גרסת ה-2000 סמ"ק.

זה אוטו מליסינג...כול פעם שאתה מרגיש שאתה צריך יותר כוח אתה אומר לעצמך בראש "יימח שמו" ולוחץ גז עד הסוף.

בקיצור אתה תנצל את ה1600 סמ"ק האלה עד תום. ולא תרחם עם הרגל על המצערת כמו באומגה. (אני מקווה שאתה סולח לה לפעמים).

ברכב פרטי, מנוע גדול ייספק לך יותר כוח/מונמט. בנסיעה רגילה לא תצטרך לאמץ אותו יותר מדיי וככה תשמור על אורך חייו.

בליסינג, למי אכפת?!

תשקיע את ה400 שקל האלה בחודש במשהו עדיף...

ד"א redroze.. אם אתה רוצה קצת עידון ופאר, למה לא ללכת על ה307?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולכם על העזרה !!! אתם לא יודעים כמה זה עוזר לי (מצטער אם אני משגע אתכם) . . .

אני לא כ"כ אוהב את העיצוב של הפוקוס מבפנים (ואחרי שאתה יושב באומגה לעבור לפוקוס זה בגדר פשע!!!) אבל אין מה לעשות לכל רכב יש את החסרונות שלו . . .

אני הולך על הפוקוס רק בגלל היכולת הדינאמית שלה. כפי שרשמתי בהודעה הראשונה, להורים שלי לא אכפת באיזה רכב הם נוהגים, כל עוד הוא מאובזר ונוח, אני זה שעושה להם את הבעיות כי אני רוצה רכב שיספק לי הנעה ולכן 307 נשללת בגלל התנהגות מכפירה (מי אמר מיניואן ??? :wink:) ונוחות גרועה בתוך העיר (ששם מתנהלות רוב הנסיעות) . . .

בקשר ל-C5, אם נחליט ללכת על הפוקוס 2000 סמ"ק אני בהחלט אשקול C5, הבעיה היא בביצועים דיי גרועים (היופי לא כ"כ מעניין אותי והתקלות על חשבון הליסינג) . . .

את האומגה אני לא קורע, פפפפחחחח, טוב הצלחתי להצחיק את עצמי :lol:, בוא ננסה להגיד את זה בצורה טובה יותר, את האומגה אני משתדל לא לקרוע !!!! :roll:

אני לא עושה בה שטויות כמו שאני עושה עם רכב מהעבודה של אבא שלי (העברת הילוכים ידנית, החלפת הילוכים על המנתק, הרמות אמברקס, שריפת צמיגים ובלמים וכו'), עם האומגה אני אוהב לתקוף פניות (וגם שיוט ב-200 קמ"ש זה דיי מהנה למרות שמרגישים כמו 100 קמ"ש) . . .

תסמכו עליי לא משנה איזה רכב נבחר, חיים קלים הוא בחיים לא יעבור אצלי !!! לפי ההערכות שלי הרכב לא יעבור 50K ק"מ ללא ראש מנוע (או החלפת גיר, תלוי מי יתעייף ראשון) . . .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסמכו עליי לא משנה איזה רכב נבחר, חיים קלים הוא בחיים לא יעבור אצלי !!! לפי ההערכות שלי הרכב לא יעבור 50K ק"מ ללא ראש מנוע (או החלפת גיר, תלוי מי יתעייף ראשון) . . .

אחי, הבנו את הקטע - רד מזה כבר. אתה לא גיבור גדול גדול, וזה שאתה חוזר על סיפור הLancer האומלל כל ת'רד שני בערך גם לא עושה אותך חכם גדול :roll: .

בידידות, טל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעמיים גבר.

עזוב, אפילו שלוש :!:

:mm_tongu:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי כרגע 2 פוקוסים (אחד מהעבודה, חדש , 4 דלתות, אוטומטי, שני פרטי, שנת 2000, 5 דלתות, י-ד-נ-י, שניהם 1600 כמובן)

מנסיון די נרחב על שתיהן :wink:, ללא ספק ה 5 דלתות טובה יותר מבחינה דינמית, על חשבון רכות פחותה

לגבי עניין יכולת של מנוע ה 2 ליטר לעומת ה 1.6, לאחר נסיון עם ידיד - ה 1600 הידנית מבחינה דינמית באותה רמה כמו ה 2 ליטר האוטומטית (מדובר על ה 5 דלתות, כמובן)

כמובן שהסיכוי שהליסינג יסכים לידנית הוא קלוש עד אפסי, לכן כדי לסכם, אציין שה 5 דלתות טובה מאוד דינמית, בגרסה האוטומטית היא תהיה קצת חלשה, אבל רכב בהחלט מהנה

אם אתה שואף לביצועים סבירים - ה2 ליטר עדיפה, ללא ספק

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי כרגע 2 פוקוסים (אחד מהעבודה, חדש , 4 דלתות, אוטומטי, שני פרטי, שנת 2000, 5 דלתות, י-ד-נ-י, שניהם 1600 כמובן)

מנסיון די נרחב על שתיהן :wink:, ללא ספק ה 5 דלתות טובה יותר מבחינה דינמית, על חשבון רכות פחותה

לגבי עניין יכולת של מנוע ה 2 ליטר לעומת ה 1.6, לאחר נסיון עם ידיד - ה 1600 הידנית מבחינה דינמית באותה רמה כמו ה 2 ליטר האוטומטית (מדובר על ה 5 דלתות, כמובן)

כמובן שהסיכוי שהליסינג יסכים לידנית הוא קלוש עד אפסי, לכן כדי לסכם, אציין שה 5 דלתות טובה מאוד דינמית, בגרסה האוטומטית היא תהיה קצת חלשה, אבל רכב בהחלט מהנה

אם אתה שואף לביצועים סבירים - ה2 ליטר עדיפה, ללא ספק

נמרוד

גם בגרסה הידנית היא לא חזקה במיוחד, אם יאריס 1.3 אוטומטית עומדת איתה כמעט :wink:

סתאאאאם, אולי רק בסיבובים :wink:

(את הפניה ימינה לכיוון מורשה לקחתי על 120 בערך, ראית איזו זווית גלגול? :D )

לרדרוז, כתבת:

אני רוצה רכב שיספק לי הנעה ולכן 307 נשללת בגלל התנהגות מכפירה (מי אמר מיניואן ??? ) ונוחות גרועה בתוך העיר (ששם מתנהלות רוב הנסיעות)

אז תרשה לי לתקן אותך. ל-307 התנהגות טובה. אחיזה מעולה, שלדה מאוזנת. אין הרבה זווית גלגול. היגוי טוב למדי (אם כי חסר תחושה וקל מדי).

הנוחות בתוך העיר סבירה, גם בדגם שני ליטר. מניסיון.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7786 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...