Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מע"מ מס הכנסה וכו'

שבלול
שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה.

אני רוצה להבין כמה דברים בעסקי המיסים...

כמובן שאלך להתייעץ בבוא הזמן עם רו"ח אבל כרגע אני צריך אומדן רק כדי להבין איפה אני עומד.

נניח ופתחתי חנות, מכרתי מוצר ב1000 ש"ח.

את המוצר רכשתי מהספק ב950 ש"ח.

1. האם אני מקבל החזר מע"מ על המוצר שרכשתי מהספק (כך שאני אשלם לו בסופו של דבר 802.75 ש"ח)?

2. האם אני לא משלם לו מלכתחילה את המע"מ?

3. האם אני משלם את המע"מ (בסה"כ 155 ש"ח) ובאיזו תדירות?

בנוסף, נניח ומכרתי את המוצר, והרווח שלי הוא 50 ש"ח. מה הלאה? בתור הבעלים היחיד של העסק למי אצטרך לשלם וכמה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמשלם את המע"מ זה רק הצרכן הסופי, הלקוח. העסק מתקזז עם מע"מ פעם בחודש-חודשיים, ומקזז את סכום המע"מ ששילם עם סכום המע"מ שמגיע למדינה.

אם מכרת מוצר אחד בחודש והרווחת 50 ש"ח, תצטרך לדווח על כך למע"מ ולמס הכנסה ולשלם מיסים בהתאם.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, לדוגמה על מוצר של 50 ש"ח אשלם 25 אחוז מס חברות (12.5 ש"ח) ולאחר מכן את השאר (37.5) אשלם לעצמי (הבעלים) לאחר ניכוי מס הכנסה (בהתאם למשכורת הסופית)?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב לפתוח חברה בע"מ, אתה יכול לפתוח עוסק מורשה ואז בעבור 50 ש"ח לא תשלם מס הכנסה בכלל, רק מע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצר שרכשת מספק ב-950 ש"ח כולל מע"מ = 818.96 ש"ח לא כולל מע"מ. (המע"מ = 131.04 ש"ח).

כשאתה מוכר מוצר ב-1,000 ש"ח כולל מע"מ = 862.07 ש"ח לא כולל מע"מ. (המע"מ = 137.93 ש"ח).

בהנחה שזאת העיסקה הבודדת שלך בכל התקופה - המע"מ שתצטרך לשלם הוא 6.89 ש"ח.

הרווח שלך לפני הוצאות נוספות ולפני מיסים נוספים הוא 43.11 ש"ח.

רק אל תשכח שיש לך הוצאות נוספות בעסק ולצורך הדוגמה נוסיף את חשבון הטלפון בעסק ונניח לצורך הענין שהוא עומד על 50 ש"ח כולל מע"מ שהם 43.11 ש"ח לא כולל מע"מ (המע"מ 6.89 = ש"ח).

במקרה הזה המע"מ שתשלם למדינה יעמוד על אפס (0) ש"ח.

אולי זה ישמע לך מוזר, אבל צריך לדווח גם על 0 ש"ח מע"מ ועושים זאת אצל הפקיד בדואר - הוא מדפיס לך על שובר התשלום "נתקבל מאומה".

עכשיו נוסיף לך בדוגמה הנ"ל גם את חשבון החשמל שלצורך הדוגמה עומד על 140 ש"ח כולל מע"מ שהם 120.69 ש"ח לא כולל מע"מ. (המע"מ = 19.31 ש"ח).

כיוון ששילמת יותר מע"מ מאשר הכנסת - במקרה הזה, המדינה חייבת לך כסף (19.31 ש"ח). הסכום הזה עומד לזכותך ויוחזר לך בהמשך חיי העסק כאשר יהיה ממה לקזז.

לא כל הוצאה מגלמת בתוכה מע"מ שניתן להתקזז עימו, למשל: ביטוח וארנונה הם ללא מע"מ.

בהנחה שהבאת מהבית (או הלוואה מהבנק) סכום של 20,000 ש"ח כדי לפתוח את העסק - אתה לא אמור לשלם מס הכנסה כל עוד לא נותר רווח של 20,000 ש"ח. לענין זה, הדין הוא אותו הדין בין אם אתה חברה ובין אם אתה עצמאי.

אם פתחת חברה ואתה לוקח משכורת, המשכורת שלך היא הוצאה לחברה כמו כל הוצאה אחרת, כמו תשלום ארנונה או חשבון חשמל. אם החברה הרוויחה 100,000 ש"ח ואתה לוקח משכורת של 30.000 ש"ח - החברה תשלם מס חברות על ה-70,000 ש"ח שנותרו בקופתה ואתה תשלם מיסים שונים בהתאם למדרגות התואמות הכנסה של 30,000 ש"ח.

אל תשכח שאתה לא משלם רק מס הכנסה, ואולי משלם אפס מס הכנסה, אבל ביטוח לאומי וביטוח בריאות אתה משלם בכל מקרה גם אם לא הרווחת שקל (יש מינימום לתשלום בדומה למובטל).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אמיר, השכלתי.

רציתי לדעת אם זה נכון. אבא שלי בעל עסק ומחזיק מספר רכבים. הוא טוען שבגלל העסק יש לו הנחה של יותר מחצי מחיר לליטר דלק

האם זה באמת כך?

תמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אביך מחזיק בעסק רכבים מסחריים, צמ"ה וכדומה הוא יכול לקבל החזר על המע"מ והבלו (או לפחות חלקו) ששילם, ואז מחיר הדלק יורד משמעותית. אם אני זוכר נכון את האחוזים, אז לא מדובר במחצית הסכום אלא בקצת פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלו לצמ"ה, רכב מסחרי וכד' עומד נכון להיום על כ-1.25 ש"ח לליטר.

לאטובוס, מונית ומורי נהיגה כ-1.13 ש"ח לליטר.

אם נוסיף לסכום זה את הפרש המע"מ, נגיע להחזר של כ-2-2.15 ש"ח לליטר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שבמילים "עולה לו חצי" הוא מתכוון לכך שהדלק עבור והוא הוצאה מוכרת (משמע הוצאות הדלק מקטינות את הרווח שלו לצרכי מס הכנסה), ולכן הוא משלם בסופו של דבר פחות מס.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...