Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקנית סיטרואן C5, אחזקה יקרה או סבירה?

avihai007
שימו לב! השרשור הזה בן 6416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתעניין בקניית סיטרואן C5 שנת 2002 שנוע 2000 בנזין.

ורציתי לדעת איך הרכב הזה מבחינת אמינות, ואחזקה לעומת רכבים אירופאין אחרים כגון: פוקוס או מונדאו,וכו'.

והאם הטיפולים השוטפים יקרים מרכבים אחרים?

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להשוות למכוניות אחרות, אבל אני יכול לתת נתונים מהרכב שלי (זהה, 2002, 2000, PACK)

הרכב נמצא אצלי כמעט שנתיים, עבר 100,000 ק"מ.

הרכב דורש טיפול כל 30,000 ק"מ, אני מטפל כל שנה.

טיפול שכולל שמן + מסנן, מסנן אויר עולה ~600 ש"ח

רפידות בלם אחוריות 340~

החלפת שמן גיר (לא חובה) 380~

רצועת טיימניג (כל 3 שנים או אני חושב 90,000) 700~

לא היו לי תקלות ברכב.

יש להקפיד על תקלות ידועות ברכב, כגון דמפר אויר של צד נהג במערכת בקרת אקלים.

צריכת דלק, בנסיעה מעורבת, חלק בינעירונית, חלק כניסה לעיר פקוקה כ 9.6 ליטר למאה קילומטר.

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי 2003 מנוע 1.8, עשה כבר 110 אלף.

תקלות רבות אבל הוצאות אפסיות אם לא סופרים אובדן זמן עבודה ודברים כאלו. הכל טופל במסגרת האחריות. כנראה שנפלתי על מקרה מיוחד, כי בדיוק החליפו לי מנוע אחרי מלחמה עם היבואן שלוש שנים. אם היו מחליפים מיד בהתחלה אז לא היו לי כמעט בעיות או טענות.

ביטוח מקיף זול מאד. כיום 2100 לכל נהג. טיפולים זולים יחסית, רק במוסך מורשה. אבל יש הבדלים בין המוסכים למרות הרשת.

בעיה מרכזית היא חוסר האונים של כל מומחי היבואן כאשר יש בעיות. אף אחד לא יודע לטפל בתקלות אמיתיות. רוב המכונאים אפילו לא יודעים מה אמור הרכב לעשות במצבים שונים, כמו לדוגמה מה סל"ד הסרק, מתי אמור לרדת הילוך ועוד דברים שהיו בסיסיים וברורים בפיאט אונו שהיתה לי פעם.

אין במחיר שלו שום דבר שדומה לו. בדיוק השבוע נסעתי במזדה 6, ופייר התאכזבתי. סתם מזדה 3 קצת יותר גדולה. איכס ממש. אפילו הבעלים של האוטו הסכים איתי.

אם לוי יצחק לא היה שוחט אותו במחירון, והתדמית היתה טובה יותר, אז אני מניח שגם היה מבוקש בשוק. כרגע סוחרי רכב מתייחסים לרכב הזה כמו לפיל לבן. לא רוצים לגעת.

בקיצור, הייתי קונה עוד אחד. ברצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות!!!

דבר שני עולה לך 2100 ש"ח ביטוח מקיף לכל נהג(כולל צעיר)? איפה זה יוצא מחיר כזה?

ואני ישמח אם יש עוד אנשים, כי נסעתי ברכב הזה והוא בהרבה יותר נוח מכל רכב אחר באיזור המחיר הזה. ואני ממש ישמח לקנות אותו,

פשוט דיי הרבה אנשים מפחידים אותי שלא כדאי.

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט דיי הרבה אנשים מפחידים אותי שלא כדאי.

אם תבדוק תגלה שכל אותם אנשים נוסעים במאזדה לאנטיס וחושבים שהיא פסגת החלומות שלהם.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להוסיף עוד שאלה,

האם יש איזשהו הבדל משמעותי מבחינת אמינות בין דיגמי 2002 ל, 03 ול-04

בדגמים שלפני הפייסליפט?

כי שמעתי כאלה שאומרים ששנת 03 עדיפה ו04 עוד יותר עדיפה מבחינת אמינות.

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות!!!

דבר שני עולה לך 2100 ש"ח ביטוח מקיף לכל נהג(כולל צעיר)? איפה זה יוצא מחיר כזה?

תודה רבה!!!

יש לי סוכנת ביטוח שעובדת עם כמה חברות, ועושה השוואה עבורי בכל שנה מחדש. בשנה הראשונה היו כאלו שרצו איתוראן, אבל היא מצאה חברה שדרשה רק 2900 לכל נהג עם קודן בלבד.

בשנה השלישית אנחנו משלמים 2100 כאמור. אם אתה מאזור הצפון ורוצה להכיר סוכנת ביטוח יעילה, שלח לי הודעה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להוסיף עוד שאלה,

האם יש איזשהו הבדל משמעותי מבחינת אמינות בין דיגמי 2002 ל, 03 ול-04

בדגמים שלפני הפייסליפט?

כי שמעתי כאלה שאומרים ששנת 03 עדיפה ו04 עוד יותר עדיפה מבחינת אמינות.

תודה רבה!!!

לא נראה לי שהיה שינוי מהותי. לי במקרה החליפו רדיו לחדש יותר בגלל תקלה, וגם חלק של בקרת האקלים שכשל וכנראה הוחלף במקט אחר בגלל בעיה ידועה, אבל לא ידוע לי על שינוי מהותי אחר.

ודרך אגב, אחרי מתיחת הפנים הוחלף המולטיפלקס בדור מתקדם יותר, מה שאמור לשפר משמעותית את אמינות מערכות החשמל ברכב, אבל אף תקלה שהיתה לי לא היתה קשורה ישירות לחיווט הזה, וספק אם היה אפילו איזה קשר עקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בדיוק מחפש אחת כזאת.

השאלה היא מה נקודות חלשות של רכב?(מה לבדוק ביתר תצומת לב)

איך המערכת הידראולית מבחינת ההחזקה?

תודה מראש.

בשנת 2001 נתנו אחריות מיוחדת למערכת ההידראולית, נדמה לי שזה היה ל- 200 אלף קילומטרים, כדי להרגיע את מי שנכווה עם סיטרואן בעבר. אותו שנתון גם נקרא לריקול שקשור למתלה האחורי. אחר כך ירדו מזה, ואני לא יודע למה. למיטב ידיעתי דווקא בתחום הזה אין בעיות מיוחדות. ראיתי במוסך כמה רכבים בטיפול שגרתי שמגרדים את ה- 200 אלף בלי שום תקלה במערכת זו.

כדאי לבדוק כמובן במכון טוב את המנוע והגיר, ולו רק כדי לקבל אחריות ו/או להלחיץ את המוכר. עוד כדאי לבצע במוסך מורשה בדיקת מערכות ממוחשבת ומקיפה, כולל מתלים, בקרת אקלים וכל מה שיש. לא לכל מוסך מורשה יש את היכולת או הרצון, אז כדאי לברר מראש מי רציני בתחום. לא מספיק סתם מחשב סורק תקלות בשביל זה.

והכי טוב לקחת חבר שיש לו כזה רכב שייסע עליו ויישחק עם כל המערכות. מי שלא מכיר היטב את הרכב לא יידע מה אמור לעשות כל כפתור ומה נחשב נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגמים של 2003 נחשבים אמינים יותר, אבל אני מאמין שאם מוצאים דגם של 2002 שעבר את כל התיקונים, הרכבים זהים.

כל התיקונים כולל :

עידכוני תוכנה של הגיר ומערכת המולטיפלקס (לדוגמא דגמי 2002 היו ללא RDS עד לעידכון התוכנה)

הוחלף מנוע של מערכת בקרת אקלים

אין דליפת ספוגים מכיסא נהג (נמצאים על הריצפה מאחוריו)

בנוסף יש את המסמך מפורום C5 של YAHOO

http://f1.grp.yahoofs.com/v1/8ItNRYvQ5kB1iPN0WoExE8mwSuphkTQuW5CZPBMYnv04_XuIp_EsgflEkVFMUG9WuhXV5EA3xShAtB8EIcGql38FO41NiP4b/C5%20How%20to%20get%20a%20good%20one%202.doc

לגבי הביטוח, המחיר שאני משלם זהה. האוטו לא גניב, ואני נהג עם עבר נקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...אני מאמין שאם מוצאים דגם של 2002 שעבר את כל התיקונים, הרכבים זהים.

כל התיקונים כולל :

עידכוני תוכנה של הגיר ומערכת המולטיפלקס (לדוגמא דגמי 2002 היו ללא RDS עד לעידכון התוכנה)

.

מערכת מולטיפלקס 1 אינה ניתנת לעדכון למערכת מולטיפלקס 2 (אלא אם כן מפרקים את כל פנים הרכב, ומחליפים חלק מצמות החוטים, את ה ECU שעבדו ב CAN bus ואת הBSI) .

הרדיו מדגם RD3 שקיים בדגמים עם מולטיפלקס 1 הוחלף בדגם RD4 בדגמים החדשים ולכן ההבדל שציינת. דרך אגב באירופה קיימת גם גירסת RD4 עם מודול בלוטות' שמאפשר שימוש כדיבורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שלא עברו ממולטיפלקס 1 ל 2, אבל C5 מהראשונות שהיו בארץ שעברה אצלי עברה שדרוג תוכנה ונוסף RDS לרדיו.

נדמה לי שה RDS התווסף כשהגדירו את הרדיו כאירופאי.

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להשוות למכוניות אחרות, אבל אני יכול לתת נתונים מהרכב שלי (זהה, 2002, 2000, PACK)

הרכב נמצא אצלי כמעט שנתיים, עבר 100,000 ק"מ.

הרכב דורש טיפול כל 30,000 ק"מ, אני מטפל כל שנה.

טיפול שכולל שמן + מסנן, מסנן אויר עולה ~600 ש"ח

רפידות בלם אחוריות 340~

החלפת שמן גיר (לא חובה) 380~

רצועת טיימניג (כל 3 שנים או אני חושב 90,000) 700~

אריאל

באיזה מוסך טיפלת?

יש לי שכן שטיפל במוסך מורשה בירושלים והוא אומר שבכל טיפול הוא יצא באיזור ה-2000 ש"ח

הוא לא יודע בדיוק מה עשו.

אגב יש לו C5 שנת 2004.

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מוסך טיפלת?

יש לי שכן שטיפל במוסך מורשה בירושלים והוא אומר שבכל טיפול הוא יצא באיזור ה-2000 ש"ח

הוא לא יודע בדיוק מה עשו.

אגב יש לו C5 שנת 2004.

תודה רבה!!!

כל מי שמכניס רכב למוסך ואומר "טפלו לי ברכב" או "יש בעיה ואני לא יודע מה" ובורח, אחר כך מתלונן על המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...