Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בלמים ״מגמגמים״ במהירות נמוכה

Aviv13467

פוסטים מומלצים

לא ממש יודע איך לקרוא לתופעה, אבל במהירות נמוכה יחסית (40 קמש) למשל בירידה כאשר אני ממש נוגע בבלמים בצורה עדינה אני מרגיש כאילו הבלמים מדשדשים, כאילו מרגיש את הABS עובד בslo-mo

כלומר לחצי שניה מרגיש שהרכב בולם, חצי שניה מתגלגל, חצי שני בולם. רציתי לדעת האם התופעה תקינה ואם לא, מה יכול לגרום לדבר כזה

את הרפידות החלפתי לפני בערך שנה וחצי (אחוריות וקדמיות) ואני נוסע יחסית רגוע לכן לדעתי יש להם עוד הרבה בשר. את הצלחות לא יודע מתי החליפו, אני יודע שהן צריכות כבר החלפה ותכננתי בטיפול הבא, אם יהיה לי זמן בימים הקרובים אמדוד את קוטר הצלחות כדי לקבל תשובה חד משמעית. השאלה אם זה באמת הצלחות או שזה משהו אחר? עוד השערה שלי אולי הcaliper guide pins, לא גירזתי אותם שהחלפתי רפידות כי פשוט לא היה ברשותי אז גריז סיליקון מתאים.

אציין שבפעילות רגילה הבלמים מצויינים, בולמים טוב, חזק וכמובן ללא רעשים.

עריכה אחרונה על ידי Aviv13467
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Camaro 92 כתב:

יכול להיות שהצלחות מעווותות ודורשות החלפה/חריטה

אם אני מחליף, האם צריך גם להחליף רפידות? מניח שהם גם ״נאכלו״ בצורה לא שווה אם הצלחת מעוותת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, BassDriver כתב:

כן, בהחלפת צלחות, יש להחליף רפידות.

תודה

יש המלצה מאיפה כדאי לקנות? מהמוסך הקרוב או שיש איזה אתר/חנות עם מחירים טובים?

פעם רכשתי מאבי חלקי חילוף (justmotor) רפידות אבל גיליתי שבחנות חלקי חילוף שבמוסך ליד הבית המחיר זהה ואפילו זול יותר בכמה שקלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציין באיזה דגם רכב מדובר ושנתון, ויוכלו לסייע לך בפורום מה והיכן לרכוש.
אגב צלחות - מודדים את עובין ולא את קוטרן, בשימוש עם מכשיר מדידה קליבר/מיקרומטר. בכמה מיקומים על הצלחת. ומשווים להנחיות יצרן מתחת לאיזה קוטר יש להחליף. ספציפית התנהגות הצלחות אצלך, היות וכנראה מעוותות, נובע בין היתר מבלימות במהירות גבוהה בצלחת שכבר דקה מדי, או שאינה איכותית. צלחות מעוותות מומלץ להחליף לחדשות. חברות מומלצות לרפידות וצלחות הן ATE, REMSA, FERODO ויש עוד. אצלי ב CX30, על הרפידות המקוריות מוטבע "ATE".
מדובר בנושא בטיחותי ממדרגה ראשונה, כן ממליץ לתת למוסך לעשות את העבודה (מקסימום את החלקים האיכותיים תקנה אתה). "על הדרך" תוודא תקינות נוזל בלמים וניקוז אויר באופן יסודי (לא עם משאבה - מנסיון), ותרוויח מערכת בלימה איכותית ובטיחותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BassDriver כתב:

ציין באיזה דגם רכב מדובר ושנתון, ויוכלו לסייע לך בפורום מה והיכן לרכוש.
אגב צלחות - מודדים את עובין ולא את קוטרן, בשימוש עם מכשיר מדידה קליבר/מיקרומטר. בכמה מיקומים על הצלחת. ומשווים להנחיות יצרן מתחת לאיזה קוטר יש להחליף. ספציפית התנהגות הצלחות אצלך, היות וכנראה מעוותות, נובע בין היתר מבלימות במהירות גבוהה בצלחת שכבר דקה מדי, או שאינה איכותית. צלחות מעוותות מומלץ להחליף לחדשות. חברות מומלצות לרפידות וצלחות הן ATE, REMSA, FERODO ויש עוד. אצלי ב CX30, על הרפידות המקוריות מוטבע "ATE".
מדובר בנושא בטיחותי ממדרגה ראשונה, כן ממליץ לתת למוסך לעשות את העבודה (מקסימום את החלקים האיכותיים תקנה אתה). "על הדרך" תוודא תקינות נוזל בלמים וניקוז אויר באופן יסודי (לא עם משאבה - מנסיון), ותרוויח מערכת בלימה איכותית ובטיחותית.

אופל אסטרה 2013

כן, אני יודע שמודדים את הרוחב. קראתי שוב מה שכתבתי ואין לי שמץ למה כתבתי קוטר, יש לי קליפר דיגיטלי שמודד.

את כלל הטיפולים לרכב עשיתי בעצמי, בהחלט חשוב שמי שלא מבין ילך למוסך, אני מתכוון להחליף לבד, העבודה לא מסובכת ויש ברשותי את כל הכלים הדרושים.

הנוזל תקין, אם כי החלפתי את כולו בנוזל בתקן בעת שהחלפתי את הרפידות לפני שנה וחצי, כמובן את האוויר ניקזתי בצורה יסודית בעזרת בן משפחה שלחץ על דוושת הבלם תוך כדי שאני מנקז מהפתח הייעודי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי ולהלן התוצאות

עובי דיסק אחורי 11.3 מ״מ תקין לפי הוראות יצרן (חדש 12 מ״מ מינימום 10 מ״מ)

עובי דיסק קדמי 22.7 לא תקין לפי הוראות יצרן (חדש 26 מ״מ מינימום 23 מ״מ)

מאמין שיש סטייה של מילימטר לפה או לשם כי אני מודד עם קליפר ולא עם מיקרומטר, גם בדקתי רק צד אחד אבל הרכב מאוזן כך שאני מאמין שהבלאי בצד השני זהה.

1. אחליף את הקדמיים ונראה אם הבעיה תעלם. לצערי גיליתי גם מהבדיקה הזאת שהפאנצ'ר מעאכר שהחליף לי את הצמיגים שבר לי 2 ברגי גלגל וחירע לי את ההברגות. הטיפול האחרון שעשיתי היה בצל המלחמה אז זה היה רק פילטר שמן ושמן ובאמת תקתקתי את זה תוך 5-10 דק ולא טרחתי לפרק גלגלים. חיזקתי עם ידית מומנט למידה הנדרשת, האם יש חשש בטיחותי? נסעתי ככה שנה וחצי ללא בעיה.

image.png.04233506cb63932463e85e3fafb1a868.png

הברגים השבורים צד ימין למעלה ואמצע (נראה לי קל להבחין)

על פניו ראיתי שזה לא מסובך להחליף אותם, לפרק את הקליפר, צלחת (שגם ממילא אצטרך לעשות שאחליף) לדפוק עם פטיש על השבורים לשים חדש ולהשתמש בידית כוח כדי להכניס אותם למקומם. מישהו יודע מה עלות לבורג/אום גלגל בחנות חלפים? אני אתקשר בראשון לוודא אבל רק בשביל לקבל רעיון.  הייתי שמח להחליף את כל הברגים והאומים האמת כי הוא עשה לי cross thread פסיכי עם המפתח אוויר, לא הצלחתי להבריג עם היד יותר מכמה סיבובים... לפי מה שבדקתי באתר של היבואן המחיר הוא בערך 25 שקל לכל בורג/אום נראה לי קצת מוגזם ואם זה המחיר גם לסתם בורג/אום ג'נרי אסתפק רק בהחלפת ה-2 שהוא שבר לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, tan tan כתב:

בארץ המחיר שקיבלתי באותו החנויות היה 20 לגוז'ון (בורג) ו15 לאום

בחול אתה יכול להזמין ב3 דולר את שניהם אבל המשלוח קצת מייקר את הסיפור 

טוב אני אקנה רק 2 ברגים ואשתמש באום הישן, גם ממילא כל הברגים חירע אותם כבר ובטח כל פנצרייה שאי פעם אבקר פעם תעשה אותו דבר חבל על הכסף ועל הזמן להזמין מחול.

מצרף עוד תמונה של הברגים, אשמח לפידבק

image.png.7f577776742a3963bf53f1d17a36da65.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, tan tan כתב:

אם אתה טורח להחליף בורג תעשה טובה לעצמך ותחליף גם אום

אתה לא רוצה שהוא ידפוק לך את ההברגה של הבורג החדש

אני מבין מה אתה אומר ומסכים לגמרי, מצד שני אם אני לא מתכנן להחליף את כל הברגים כי כבר הוא דפק אותם, האם יש טעם? או שבגלל שספציפית זה שבור אז כאן זה קריטי יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שחשבתי, המידה הדקה של הצלחות מסבירה את התחושה של "גמגום" שהרגשת.
לדעתי אם נשברו גוז'ונים - זה בטיחותי, וגם העלות נמוכה - הייתי מחליף את כולם כולל האומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, BassDriver כתב:

כפי שחשבתי, המידה הדקה של הצלחות מסבירה את התחושה של "גמגום" שהרגשת.
לדעתי אם נשברו גוז'ונים - זה בטיחותי, וגם העלות נמוכה - הייתי מחליף את כולם כולל האומים.

עלות נמוכה? אשמח לדעת מאיפה אפשר לקנות 20 גוז'ונים ואומים במחיר סביר

לפי מחירון יבואן זה 25 שקל ליחידה, כלומר 500 שקל רק לגוז'ונים ועוד 25 שקל פר אום משמע 1000 שקל סה״כ

אלא אם כן התכוונת ל-2 וכמובן שאחליף אין שאלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...