Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב נכשל בטסט והטסט עדיין בתוקף מה החוק אומר?

פוסטים מומלצים

שאלה שחבר שאל אותי. עשיתי טסט חודשיים לפני הזמן. הרכב נכשל. קיבלתי הארכה לטסט לשבוע.

מה החוק אומר אם אני נוסע עוד חודשיים ואז עושה את הטסט. הטסט שלי בתוקף או שאני פסול אחרי שבוע?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להמשיך עד התאריך של הטסט.

בלי קשר לטסט, אסור לנסוע ברכב שיש בו תקלה, ולכן נותנים לך שבוע לנסוע בהיתר לתיקונים בלבד ללא תקלה בטיחותית (ברקסים, מסרק הגה וכד’)

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • אהבתי 2

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל צריך להפריד בין עניין הרשמי/משטרה/אכיפה לעניין המהותי (בטיחות/כסף וכד'). לעניין הרשמי - כל עוד הטסט בתוקף, הוא לא יקבל דוח על נסיעה ללא טסט. יחד עם זאת , אם ייעצר ע"י בוחן/ניידת של משרד תחבורה, ייתכן שהרכב יורד מהכביש בשל הליקוי (תלוי בטיב הליקוי). עניין מהותי יותר זה הבטיחות . אם מדובר בליקוי בטיחותי (מערכת הבלימה או היגוי למשל) והרכב יהיה מעורב בתאונה, אז מעבר לעניין הסיכון הבריאותי (שמשום מה אף פעם לא מעניין אף אחד ששואל שאלות מסוג זה), חברת הביטוח תוכל להתנער ממנו בעת דרישה לפיצוי שכן הוא ביודעין נהג ברכב לא תקין, או לכל הפחות תעשה לא חיים קשים מאוד עד לקבלת הפיצוי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם החוק ברור בעניין.

תפעיל שיקול דעת. אם הליקוי בטיחותי - תעמיד את הרכב עד שיתוקן (עצמי או מוסך, לא משנה).

אם הליקוי מאפשר נסיעה בטוחה, אני נוהג להמשיך לנסוע.

אני תמיד עושה טסטים חודשיים לפני הזמן. אם יימצא ליקוי, אפשר לתקן אותו בנחת. יש זמן להזמין חלקים מחו"ל, לתקן לבד, או שבעל המקצוע המתאים יתפנה. ואם מדובר בפסילה על שטות שאינך רוצה לתקן (מישהו פעם נתן כאן דוגמה של דלת אחורית חשמלית שנפתחת רק ידנית), אפשר ללכת כעבור 30 יום למכון אחר.

דוגמה מעכשיו: ניגשתי חודשיים לפני הזמן, נפסלתי על נקישות במסרק. חיפוש קצר ברשת העלה שיש קיט שיפוץ מקורי וזול מיצרן הרכב, להחליף תותב במסרק שאחראי לבעיה הזאת. הזמנתי את הקיט מחו"ל והמשכתי לנסוע. לא טרחתי ללכת לבקש הארכה כל שבוע מחדש.

אחרי שהחלק הגיע לקח עוד שבוע עד שבעל המקצוע התפנה (רציתי לעשות אצלו במקביל עוד עבודה יותר מורכבת), התיקון נעשה ועברתי טסט חוזר.

אם אני יודע בוודאות שהבעיה מתוקנת אני מעדיף לחזור למכון הראשון תוך 30 יום, ככה בודקים רק את התיקון ולא מחפשים צרות חדשות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.4.2024 בשעה 16:05, NTZSV כתב:

הוא עושה טיפולים לבד. מתקן ואז אחרי חודש עושה טסט במקום אחר. ככה לא צריך אישור מוסך.

גם אם יחזור אל אותו המכון בחלוף 30 ימים, אין כל צורך להציג אישור תיקון ממוסך מאחר ויש לבצע רישוי מחדש.

מעבר לכך, אין לי להוסיף על הנאמר לעיל.

*רישוי מחדש = תשלום של 96 ₪ שוב.

• אהבתי 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נפסלת ואתה לא משלם על הבדיקה זה חוב? הוא מביא לך את התוצאות אומר קח אותם למשרד. בדרך כבר אני רואה מה נכשל. פשוט עולה לרכב ונוסע זה גניבה?

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם תלך למסעדה, תזמין מנה, מגישים לך אותה לשולחן, ואתה הולך בלי לאכול ובלי לשלם, זאת גניבה?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש לגנוב תעשה את זה בסופר, זה הרבה יותר כסף,

ועכשיו ברצינות,

נראה לך שלא רשום להם החוב, חסר לך שיחפשו איך לדפוק אותך,

זה אשכרה לגנוב לבנאדם בפרצוף,

עזוב את חוסר הישרות,

גם אתה אתה לא ישר אל תעשה את זה לא חכם, (וח"ו שאני מעודד לגנוב, אבל להיות טיפש זה הכי גרוע.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, NTZSV כתב:

ואם נפסלת ואתה לא משלם על הבדיקה זה חוב? הוא מביא לך את התוצאות אומר קח אותם למשרד. בדרך כבר אני רואה מה נכשל. פשוט עולה לרכב ונוסע זה גניבה?

משלמים לפני הטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, WE988244 כתב:

אם אתה מחפש לגנוב תעשה את זה בסופר, זה הרבה יותר כסף,

ועכשיו ברצינות,

נראה לך שלא רשום להם החוב, חסר לך שיחפשו איך לדפוק אותך,

זה אשכרה לגנוב לבנאדם בפרצוף,

עזוב את חוסר הישרות,

גם אתה אתה לא ישר אל תעשה את זה לא חכם, (וח"ו שאני מעודד לגנוב, אבל להיות טיפש זה הכי גרוע.)

זה מצווה לעשוק את המכוני טסטים. אלה נוכלים הכי גדולים בארץ. קומבינטורים. 

אני אומר לעצמי על מה אני צריך לשלם שהוא פסל אותי על שטות.

אצלנו משלמים בסוף.

עריכה אחרונה על ידי NTZSV
  • רעיון גרוע 4
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, NTZSV כתב:

אין למכון דרך לעקוב אחריך, במידה והחלטת לא לשוב אליו שוב.

לפני 23 דקות, NTZSV כתב:

זה מצווה לעשוק את המכוני טסטים. אלה נוכלים הכי גדולים בארץ. קומבינטורים. 

אני אומר לעצמי על מה אני צריך לשלם שהוא פסל אותי על שטות.

אצלנו משלמים בסוף.

אני מקווה, לכשיהיה לך עסק, לא יחזירו לך כמצוותך.

מה זאת שטות בעיניך? תקנות התעבורה?

• רעיון טוב! 1

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...