Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב לסטודנט למדמ"ח

yuval1111

פוסטים מומלצים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סגור לארה״ב אבל דעתי בקצרה:

1. מה שצריך זה 8 ג׳יגה זיכרון , SSD סביר , משקל קל! וחיי סוללה ארוכים (מעל 5 שעות אמיתיות... עדיף יותר.)

2. ממליץ לשאול את הפקולטה אם יש דרישות ספציפיות

(ואם אין שום דרישות מערכת הפעלה לדוגמא שחייבים חלונות - מקבוק אייר הוא מחשב סטודנטים מושלם - כל דגם מM1 ומעלה. זול , איכותי , מהיר וחיי סוללה ללא תחרות - במיוחד בהתחשב במחיר , ביצועים ומשקל)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למטרות קידוד, (וכל שאר המטלות הפשוטות של מסמכולוגיה) יעשה את העבודה.

זה לא תחליף למחברות למרבית המקצועות האחרים (לפטופ זו לא בחירה טובה לתיעוד של שיעורי אינפי למשל :-) )

יש לי מחשבה שאם היתי חוזר היום להיות סטודנט היתי מנסה לעבור הכל עם אייפד pro והעט שלו (מחיר כפול ממה שאתה שואל עליו, ולא מחליף מחשב לקורסים בהם תקודד)

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי מסך מגע זה מיותר אבל זו דעתי

אני עשיתי תואר בהנדסת תוכנה עם מחשב דור 7 I3 8 GB 256GB SSD ללא שום בעיה

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל משמעותי בין טאבלט לכתיבה ללפטופ עם מסך מגע בנוחות שימוש.

במאמר מוסג - לא הייתי לוקח טאבלט למדעי מחשב בתור אביזר מחשוב יחיד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת דרישות חומרה, גם חומרה בת 20 שנה תצלח את מדעי המחשב בלי למצמץ ובלי לגהק אפילו.

השיקול היחיד שצריך להיות חשוב הוא נוחות שימוש - זאת אומרת משקל וסוללה.

מצטרף להמלצה על אייר, מכשיר פשוט מוצלח עם התמורה הכי טובה לכסף מבחינת נוחות שימוש. אה, וגם מפרט.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוסיף לדרישות של @hansגם איכות המארז, שלא יתעוות או יישבר כשהוא על הגב. אצל הבנים שלי לפחות מחשב אחד נגמר בגלל שאסי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

הייתי מוסיף לדרישות של @hansגם איכות המארז, שלא יתעוות או יישבר כשהוא על הגב. אצל הבנים שלי לפחות מחשב אחד נגמר בגלל שאסי.

רק אתה יכול להגיד "לפחות מחשב אחד" ולגרום לזה להישמע כאילו כל מחשב שני מתעקם..

סדרת U לפי מה שאני מכיר זאת הסדרה החסכונית של מעבדי אינטל, כלומר אומנם זה I5 ולא I3 אבל הוא לא מוכוון ביצועים.

אני עשיתי חשמל ולא תוכנה/מדמח אז לא יודע מה הציפייה שם, יכול להגיד שמטלב רץ בלי בעיה מיוחדת על I5U דור 8. צריך לראות מה אחרים פה שעשו תוכנה או מדמח יגידו לגבי זה.

מה שכן 8 גיגה וSSD זה המינימום, מסך מגע זה גימיק. אני אהבתי לכתוב על דפדפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב ששלחתה בלינק מתאים ללימודי מדעי המחשב.

חשוב להבין שכמאט כל מחשב עם מערכת הפעלה mac os/windows/linux יתאים גם כן, לכן זה יותר קשור לתקציב והעדפה אישית שלך.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוותר על מסך מגע/מסתובב בשביל לחסוך במשקל.

בנוסף הייתי מקפיד לקנות מחשב עם מטען TYPE C, למקרה ששוכחים/מאבדים תמיד אפשר להשאיל/לקנות בלי להתברבר.

• אהבתי 1

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ."אחד" זה מחשב שהשברים ניכרו חיצונית במארז. 

מבחינת חומרה, הבנים שלי סיימו טכניון עם i5 מתאים לתקופתו (אמנם לא מדמ"ח, אבל אחד מהם עם הרבה סימולאציות מאטלאב לתיזה) והמחשבים נתנו ביצועים משביעי רצון.

אגב, נראה שאין חולק על היעילות של עפרון ונייר. כנראה שהמנגנונים הקשורים לכתיבה הופכים אותם לעדיפים בכתיבת סיכומים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אגב, נראה שאין חולק על היעילות של עפרון ונייר. כנראה שהמנגנונים הקשורים לכתיבה הופכים אותם לעדיפים בכתיבת סיכומים.

במקרה ישבה מולי השבוע ברכבת סטודנטית, שכל הנסיעה פתרה תרגילים באלגברה לינארית. על אייפד+עט דיגיטלי.

זה היה נראה ממש מרשים. מצד אחד כתיבה ממש טבעית בכתב יד ומצד שני אפשרויות עריכה מתקדמות.

היא גרמה לזה להיראות קלי קלות וממש נוח.

אני מניח שזקן כמוני לא ישתמש בזה בכזו טבעיות אבל לדור הצעיר (או הצעיר בנפשו) זה נראה פצצה. בהנחה שמוכנים לשלם את ההפרש לעומת מחברת ועט.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף 16, בכל מה שהוא לא מקבוק ההפרש סביר.

מהניסיון שלי (הנדסת חשמל בעברית כולל כמה יחידות של מדמח) המחשב שהבאת יספיק ודיי דומה למה שהיה לי בתואר.

בהרצאות הרבה השתמשו באייפד בתור תחליף, יש בזה אלמנט נוח שאפשר לשרטט ולצייר במקביל ללכתוב.

מצטרף ללחפש מחשב עם טייפ C בתור מטען ולדעה שאין יתרון למסך מגע בלפטופ.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לפחות לשנה הראשונה טאבלט יותר שימושי ממחשב. אם יש תקציב לשניהם כמובן שעדיף, אם לא אז אישית הייתי מחפש איזה מחשב ישן שזרוק בבית (כי חייבים מחשב) וקונה אייפד.

אני סטודנט עכשיו, 99% מהסטודנטים (לפחות למקצועות הנדסה מדמח מדעי הטבע וכו') כותבים רק בטאבלט, הרוב עם אייפד אני עם גלקסי.

זה נוח מאד מאד. נוח למחוק ולתקן, לעשות צבעים, קווים ישרים, צורות... תמיד יש איתך את כל החומר, היום למשל פתחתי סיכום משנה שעברה שאין סיכוי שהייתי מחפש אם הוא היה באיזה מחברת זרוקה בארון.

אם יש למרצה מצגת אז פותחים אותה וכותבים עליה.

מכיר כמה שחשבו שהם לא צריכים, עד סוף שבוע 2 כולם קנו :)

אז זה לא בא במקום מחשב כי עדיין צריך לפתוח את הדפי עבודה, בחנים ממוחשבים, הקלטות, רפרנסים. את המחשב לקחתי לקמפוס פעם אחת כל שנה שעברה, ולא רואה מתי אני מתחיל לקחת אותו. הטאבלט הוא המחברת.

אם יושבים בסיפרייה ללמוד אז כן נוח לפטופ (לפתוח את העבודה עליו ולכתוב בטאבלט), אני לא עושה את זה...

לגבי מחשבי 2ב1 עם עט - כבדים יותר מטאבלט, סוללה פחות טובה, ומאבדים את היתרון של 2 מכשירים נפרדים - אחד לפתוח עבודה/סיכום/הקלטה ועל השני לכתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...