Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה צפון איטליה-לוגנו בתחילת מרץ

שירת הים

פוסטים מומלצים

אז זהו, שלא. מי שמימינך יוצא לנתיב הימני ואתה יוצא לנתיב השמאלי של הענף היוצא. אין קונפליקט. אם מי שמימינך ממשיך ישר אכן נוצר קונפליקט, אבל זה טבעה של עבירה על החוק.

מציע שתצייר לעצמך תרשים של מעגל תנועה ותעביר חיצים, כך תבין.

החוק שתארתי אינו אוניברסלי, לפחות במדינה אחת (אירלנד) צריך לעבור לנתיב החיצוני. אבל זה בעייתי כאשר מדובר במעגלים קטנים ובמרחק קטן בין היציאות, כי אין מקום להשתלבות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ישמע איזה דרמה גדולה עשיתם מנהיגה באיטליה.

תזמינו רכב מהארץ, תוודאו שהוא אוטומטי, תרחיבו כל כיסוי ביטוחי שאפשר, תצהירו שבכוונתכן לצאת מאיטליה, וסעו לשלום.

איטליה ארץ יפהפיה ונהדרת לנהוג בה, גם כתייר.

• אהבתי 5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שאיטליה יחסית נוחה לנהיגה. אבל מדובר בבנות צעירות, נהיגה ראשונה בחו"ל ועונה שעלולה להיות הפכפכה מבחינת מזג האוויר. 

ו.... כן. לקראת כל נהיגה בחו"ל צריך להתכונן ולהכיר את השגעונות המקומיים. אף אחד לא מכין אותך ל-ZTL, עד שאתה מקבל את מבול הקנסות. אלא אם אתה שואל בקארזפורום.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולה 24 שעות עם רכב.

לא טיול כוכב של שבוע כשהמלון הוא ליד הוותיקן. 

לא מסע הישרדות בנמיביה. 

• אהבתי 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה ההכנה הטובה ביותר לנהיגגה בפריפריק של פריז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

אז זהו, שלא. מי שמימינך יוצא לנתיב הימני ואתה יוצא לנתיב השמאלי של הענף היוצא. אין קונפליקט. אם מי שמימינך ממשיך ישר אכן נוצר קונפליקט, אבל זה טבעה של עבירה על החוק.

מציע שתצייר לעצמך תרשים של מעגל תנועה ותעביר חיצים, כך תבין.

החוק שתארתי אינו אוניברסלי, לפחות במדינה אחת (אירלנד) צריך לעבור לנתיב החיצוני. אבל זה בעייתי כאשר מדובר במעגלים קטנים ובמרחק קטן בין היציאות, כי אין מקום להשתלבות.

עכשיו זה מובן...

ואם יש שלוש נתיבים בכיכר, מה החוקיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, discoTD5 כתב:

תזמינו רכב מהארץ, תוודאו שהוא אוטומטי, תרחיבו כל כיסוי ביטוחי שאפשר, תצהירו שבכוונתכן לצאת מאיטליה, וסעו לשלום.

מחזק את דיסקו... תגובה עניינית.
שימו לב שיש לכן גם כרטיס אשראי עם מסגרת מספיקה.

לא יודע על מה כל ההפחדות פה... העברתי במצטבר חודשים רבים בטיולים בכל איטליה, לא שונה באופן חריג.
משנה זהירות, לאט, להפעיל שיקול דעת ולהנות.

אבל עדין ההצעה שלי תיהיה בניגוד למקובל בפורום רכב - לא להשכיר רכב ליום אחד.

זה מיותר, זה כאב ראש, זה לא הכרחי...

בזמנו חרשתי את כל האזור של צפון איטליה/אלפים ודולומיטים בכללי גם בכל המדינות השכנות בתחב"צ בלבד
(ולפעמים בטרמפים כשיצא וכי אני אוהב, אבל לא כי היה כורח).
התחב"צ באזור נהדר ויש מידע.
זול, ואפשר להנות מהטיול וגם לשתות איזה יין טוב עם האוכל בלי לדאוג לכביש.

תהנו.

לפני 19 שעות, amosbmw כתב:

אלה צמיגים טובים..

(צולם בשוויץ בחום חמישי)

מה טוב בהם?
אני מקווה שאתה ציני כן, כי בימים קצת חמים שמגרדים את האפס מלמעלה השלג על הכביש מפשיר והסיכוי להיווצרות שכבת קרח עבה שמכסה את הכביש גבוה מאד, במקרים כאלה שהם נפוצים מאד הצמיגים האלה לא שווים יותר מידי...

הצמיגים הכי בטוחים והכי טובים לנהיגה בשלג/קרח הם צמיגים עם studs, והם לא בהכרח צריכים להיות גדולים ורחבים

image.thumb.jpeg.e6adc07c30a8e0f27ec5f0764bd4f061.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- ישנם תחנות דלק באיטליה שמקבלים רק מזומן ולא מחזירים עודף. לא לשים מידי הרבה...

- נתיבי השתלבות של 100 מטר בכבישים של 130 קמ"ש, וכל האיטלקים על אלפא רומיאו 1990 טסים שם, ולך תשתלב..

- המצלמות בשוויץ זה באמת הרבה, אי אפשר להגזים יותר מהם.

והכל שווה את המקומות המדהימים האלו!

בהנאה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.1.2024 בשעה 00:39, שירת הים כתב:

אבאלה🙉

תודה! אפשר לשכור מראש רכב עם וינייט?
 @sperial -תודה על ההסברים המפורטים! נשמע שמהנסיון שלך אתה לא ממליץ על שוויץ בלי קשר למזג?

מדינה יפה שאין דומה לה. אבל לא הכי סימפטית, והנהיגה בה מוזרה. כנראה שזה תחוי בקנטון, כי כשנהגתי באזורים דוברי הגרמנית לא היו לי בעיות מיוחדות (חוץ מהערס בברן שנכנס בי מאחור והתלונן שעצרתי ברמזור צהוב). באזורים דוברי הצרפתית, במיוחד בלוזאן, היו כל מיני תופעות מוזרות. אבל הבדלים בין מחוזות קיימים בעל מקום. תשווי אפילו בין חיפה ךת"א.

יצא לי לנהוג בארופה אבל בקיץ, אין לי בעיה עם להקפיד על מהירויות  ולשלטים, שואלת בעיקר על האזור הספציפי (איטליה-שוויץ) ועל זה שזה בחורף... זה שונה מנהיגה בגשמים וערפל בארף?

קודם כל, את בסביבה זרה, מבחינת מבנה הכבישים, החוקים, התמרורים והתנהגות הנהגים. ואת לא מכירה את הכבישים כמו המקומיים, שייצמדו לך לישבן כי את מאטה בפיתולים שהם מכירים ככף ידם. או, למשל, עניין שאנשים כמעט לא שמים לב אליו: שוליים. בישראל כמעט אין כביש בלי שוליים ברוחב 2 מ'. באירופה שוליים קיימים רק בכבישים מהירים. אז בארץ יש לך מרחב תמרון שכמעט לא קיים בכבישי אירופה.

לא הייתי באיזור קומו ומאג'ורה, אבל לפני 20 יצא לי לנהוג באיזור אגם גארדה ובהרים ממזרח לו ביום גשום בקיץ. זו נהיגה בגשם סוחף עם ראות לקויה, הפתרון היה הפחתת מהירות, אבל הנהיגה היתה מאומצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמזמינים את הרכב מראש ועושים לו כיסוי ביטוחי - לוודא שזה דרך חברת ההשכרה ישירות ולא דרך חברה אחרת - אלה סכומים וכיסויים שונים וזה ימנע עיכובים בהחזרה שלו במידה ויהיו נזקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

(חוץ מהערס בברן שנכנס בי מאחור והתלונן שעצרתי ברמזור צהוב). 

קרה לי דומה, הזה מאחורי עשה לי 🖕 בגלל שלא גנבתי את הרמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי היה יותר מנומס. השאלה הראשונה שלו אחרי שנכנס מאחור היתה למה לא עברנו בצהוב. אשתי, בלי להתבלבל, ענתה: במדינה שלנו לא עוברים בצהוב.

אגב, כיוון שהוזמנה משטרה היתה לי הזדמנות להתרשם מתא המטען של ניידת שוויצרית. היה מדובר בסטיישן גדול כלשהו עם ארון מגירות מסודר ומבהיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.1.2024 בשעה 18:58, discoTD5 כתב:

צודק. יש לפעמים נטייה להפרזות בפורום.

טוב לברר מראש. אבל בגדול לא מדובר בשיגור מעבורת חלל. קצת סבלנות, קצת זהירות, קצת להיערך מראש (כולל בדיקה בפורום) וקדימה לאיטליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...