Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצבר להונדה ג’אז 2016

AlonLe
שימו לב! השרשור הזה בן 453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לעצות:

יש לי ברכב (הונדה ג’אז 2016 ידנית לא היברידית) ככל הנראה מצבר מקורי (מ 2016) שהחזיק עד עכשיו ומראה סימני גסיסה. 

ניסיתי לברר איזה מצבר מתאים והתקשרתי למוסך מורשה שאמר לי שספציפית ספציפית להונדה ג’אז יש מצבר מיוחד שעולה 850-900 ש״ח עם 24 חודשים אחריות. נשמע קצת חשוד אבל אם המצבר המקורי החזיק שש שנים אז אולי שווה את המחיר הזה?

אשמח לשמוע אם יש אנשים שהחליפו למצבר מקורי כמה זמן החזיק להם, או אם יש פה בעלי ידע וניסיון אשמח לעצות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה מצבר מקורי,ומה זה מצבר מיוחד?יש מצברי ג׳ל,סאטרפ סטופ,וכו...מיוחד זה שם יפה למצבר startstop. 

סהכ מנוע בנזין קטן. 

תקנה וורטה/בוש עם אותו אמפר(45 אמפר לפי גוגל)שתומך startstop.

הבעיה שבגאז האמפר נמוך יחסית,ורוב המצברים האלה מתחילים מ55-60 אמפר..

תבקש דגם מדוייק של המצבר ותעלה לפה,שלא יצא מצב שישימו לך מצבר שנפ ב400 שח במחיר מנופח. 

אם זה מצבר של בוש efb למשל,המחיר הגיוני(דיי יקר,אבל הגיוני למוסך) 

יש לך מערכת שמכבה את המנוע בעמידה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, AlonLe כתב:

שלום,

אשמח לעצות:

יש לי ברכב (הונדה ג’אז 2016 ידנית לא היברידית) ככל הנראה מצבר מקורי (מ 2016) שהחזיק עד עכשיו ומראה סימני גסיסה. 

ניסיתי לברר איזה מצבר מתאים והתקשרתי למוסך מורשה שאמר לי שספציפית ספציפית להונדה ג’אז יש מצבר מיוחד שעולה 850-900 ש״ח עם 24 חודשים אחריות. נשמע קצת חשוד אבל אם המצבר המקורי החזיק שש שנים אז אולי שווה את המחיר הזה?

אשמח לשמוע אם יש אנשים שהחליפו למצבר מקורי כמה זמן החזיק להם, או אם יש פה בעלי ידע וניסיון אשמח לעצות. 

על-מנת לתת לך תשובה מדוייקת אנא צרף את הפרטים הבאים:

1. תעלה צילום של המצבר המותקן ברכבך.

2. תעלה צילום של רישיון הרכב ללא פרטים מזהים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.11.2022 בשעה 10:52, מרק10 כתב:

על-מנת לתת לך תשובה מדוייקת אנא צרף את הפרטים הבאים:

1. תעלה צילום של המצבר המותקן ברכבך.

2. תעלה צילום של רישיון הרכב ללא פרטים מזהים.

תודה על התגובה.

מצ"ב הקבצים שביקשת. למרות שאני חושב שצריך לפרק את המצבר מהרכב כדי להבין איזה מצבר מותקן עכשיו

רשיון רכב ללא פרטים.jpg

מצבר.jpg

בתאריך 11.11.2022 בשעה 10:23, Ido12 כתב:

אין דבר כזה מצבר מקורי,ומה זה מצבר מיוחד?יש מצברי ג׳ל,סאטרפ סטופ,וכו...מיוחד זה שם יפה למצבר startstop. 

סהכ מנוע בנזין קטן. 

תקנה וורטה/בוש עם אותו אמפר(45 אמפר לפי גוגל)שתומך startstop.

הבעיה שבגאז האמפר נמוך יחסית,ורוב המצברים האלה מתחילים מ55-60 אמפר..

תבקש דגם מדוייק של המצבר ותעלה לפה,שלא יצא מצב שישימו לך מצבר שנפ ב400 שח במחיר מנופח. 

אם זה מצבר של בוש efb למשל,המחיר הגיוני(דיי יקר,אבל הגיוני למוסך) 

יש לך מערכת שמכבה את המנוע בעמידה? 

תודה על התגובה.

דיברתי עכשיו עם עוד מוסך מורשה של הונדה והם אומרים שהם מתקינים רק מצבר מקורי, אמרו לי 50 אמפר בספר רכב רשום 45 (צירפתי תמונה). צירפתי לתגובה שלי ל @מרק10 את התמונה של המצבר.

ולשאלתך: כן, הרכב תומך בדימום בעמידה.

מפרט מצבר ספר רכב.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, AlonLe כתב:

דיברתי עכשיו עם עוד מוסך מורשה של הונדה והם אומרים שהם מתקינים רק מצבר מקורי, אמרו לי 50 אמפר בספר רכב רשום 45 (צירפתי תמונה). - אפשר להתקין מצבר בעל קיבולת גדולה יותר.

צירפתי לתגובה שלי ל @מרק10 את התמונה של המצבר.

ולשאלתך: כן, הרכב תומך בדימום בעמידה.

1. במידה וברכבך קיימת מערכת S&S אתה צריך מצבר ייעודי מסוג EFB. לדוגמא תוצרת Yuasa שרוב הסיכויים של תמצא בארץ.(מצורף קובץ עם הפרטים המדוייקים של המצבר לפי מספר שילדה).

2. לרכב ללא מערכת S&S מתאים מצבר תוצרת וורטא מק"ט 545600030 (מצורף גם דף נתונים).

Untitled.jpg

YBX7053_DATASHEET.pdf 545600030.pdf

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.11.2022 בשעה 19:42, מרק10 כתב:

1. במידה וברכבך קיימת מערכת S&S אתה צריך מצבר ייעודי מסוג EFB. לדוגמא תוצרת Yuasa שרוב הסיכויים של תמצא בארץ.(מצורף קובץ עם הפרטים המדוייקים של המצבר לפי מספר שילדה).

2. לרכב ללא מערכת S&S מתאים מצבר תוצרת וורטא מק"ט 545600030 (מצורף גם דף נתונים).

Untitled.jpg

YBX7053_DATASHEET.pdf 392.94 \u05e7\"\u05d1 · 0 downloads 545600030.pdf 102.78 \u05e7\"\u05d1 · 0 downloads

תודה!

זה המצבר שמגיע עם הרכב? אשמח לדעת באיזה אתר הזנת את הפרטים וקיבלת את התוצאה הזו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, AlonLe כתב:

תודה!

זה המצבר שמגיע עם הרכב ? - ייתכן מאוד.
אשמח לדעת באיזה אתר הזנת את הפרטים וקיבלת את התוצאה הזו!

באתר של הייצרן yuasa. כמעט כול הרכבים היפניים נמכרים עם מצבר תוצרת הייצרן yuasa שהינו ב-TOP של ייצרני מצברים.

https://www.yuasa.co.uk/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, מרק10 כתב:

באתר של הייצרן yuasa. כמעט כול הרכבים היפניים נמכרים עם מצבר תוצרת הייצרן yuasa שהינו ב-TOP של ייצרני מצברים.

https://www.yuasa.co.uk/

תודה!

החלפתי בסוף למצבר של YUASA.

בכל מקום שבדקתי מצבר S&S עבור הרכב שלי המחירים היו בין 880 ל 1100 ש"ח אז הלכתי בסוף על מצבר YUASA דרך מוסך מורשה של הונדה. יצא 911 ש"ח (זה בדיוק המצבר שהיה לי ברכב)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, AlonLe כתב:

תודה!

החלפתי בסוף למצבר של YUASA.

בכל מקום שבדקתי מצבר S&S עבור הרכב שלי המחירים היו בין 880 ל 1100 ש"ח אז הלכתי בסוף על מצבר YUASA דרך מוסך מורשה של הונדה. יצא 911 ש"ח (זה בדיוק המצבר שהיה לי ברכב)

תוכל בבקשה לצרף תמונה של המצבר שהותקן ברכבך.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, מרק10 כתב:

תוכל בבקשה לצרף תמונה של המצבר שהותקן ברכבך.

תודה

בשמחה,

מצ"ב המצבר. המצבר המצולם זה הישן אבל החדש נראה בדיוק אותו הדבר. התמונה השנייה זו האריזה עם המקט וכו.

אם תרצה, אצלם את החדש אחרי שהוא כבר מותקן ברכב אז לא יראו הרבה.

WhatsApp Image 2022-11-16 at 16.50.03.jpg

WhatsApp Image 2022-11-16 at 16.50.03.jpg

לפני שעתיים, Renaultrap כתב:

מתעלק על השירשור כדי לשאול שאלה.

אם מותקן מצבר רגיל ברכב שיש לו סטופ-סטארט, האם ייגרם נזק כלשהו או שרק ה-סטופ-סטראט לא יפעל?

לפי מה שהבנתי זה לא בריא ויכול להרוס את המצבר.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
בתאריך 16.11.2022 בשעה 13:54, Renaultrap כתב:

מתעלק על השירשור כדי לשאול שאלה.

אם מותקן מצבר רגיל ברכב שיש לו סטופ-סטארט, האם ייגרם נזק כלשהו או שרק ה-סטופ-סטראט לא יפעל?

לא מומלץ מצבר S&A בעל פריקה עמוקה בנוי אחרת ממצבר חומצה רגיל מעבר לזה שזה יכול להרוס אותו זה גם יצור קודי תקלה כי המחשב יצא מנקודת הנחה שהמצבר לא תקין 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...