Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרוסאובר חדש למשפחה עד 145 אלף שקל - התייעצות לפני רכישת סוזוקי ביום א׳

nVIDIA
שימו לב! השרשור הזה בן 620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אנחנו זוג עם שני ילדים קטנים (2.5 ו-6), מעוניינים לרכוש רכב חדש ונדלקנו על ז׳אנר הקרוסאוברים. התקציב הוא בערך 145 אלף אבל כמובן שמעדיפים כמה שיותר זול.

השיקולים העיקריים שלנו הם - אמינות, סחירות בעתיד, בטיחות וחסכון בדלק (אנחנו לא נוסעים המון אבל עדיין).

היום ראינו רכבים רבים ובשורה התחתונה, פסלנו את כולם (חוץ מהסוזוקי), מהסיבות הבאות:

יונדאי קונה - מחיר, מרווח בעייתי מאחור, אספקה במועד לא ידוע.

טויוטה יאריס קרוס - מרווח בעייתי, אספקה.

סיטרואן c4, פז׳ו 2008 - אמינות; בעבר נכוויתי עם רכבים צרפתיים ואני פוחד מאוד שאתקשה למכור בעתיד.

כאמור, נדלקנו על הסוזוקי בגלל המראה החיצוני (הצורה החדשה), אמינות (המכלולים אמורים להיות די וותיקים ומוכרים חוץ מהיחידה ההיברידית), המרווח מאחור, תא המטען הגדול, החסכון בדלק, וגם הפשטות של תא הנהג לא ממש מפריעה לנו. היום גם עשינו נסיעת מבחן בהרכב מלא והיה לנו מאוד נעים ומרווח וגם היה מקום לעוד ילד… במחיר של 141 אלף זה נראה לנו דיל משתלם, במיוחד כשהם מתחייבים לאספקה באוקטובר ומתחייבים גם למחיר.

הספקות שלי הם -

א. האם מיהרתי לפסול אחת מאלה שראינו היום בגלל סיבה לא רלוונטית/שנתתי לה משקל גדול מדי? (בעיקר ביחס לצרפתיות).

ב. יש רכבים נוספים בקטגוריה שלא בדקנו ואני מפחד שאני מפספס משהו - סקודה קאמיק, פולקסווגן טי קרוס, סיאט ארונה… אני פשוט מרגיש שיש כל כך הרבה אפשרויות שקשה באמת לבדוק את כולן לעומק. האם יש חלופה שאסור לי לקנות את הסוזוקי לפני שאראה אותה? מבחינתי יש חשיבות למהירות כי אני רוצה לקבל את האוטו כמה שיותר מהר וגם חושש מעליות מחירים.

מצטער על החפירה ותודה רבה לעוזרים. שבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לבדוק את קיה סלטוס, חבק קנה והוא מאוד מאוד מרוצה,

מבחינת מחיר ודרישות נראה שיתאים לך

אין לי מושג מבחינת זמינות

יש גם את xceed של קיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוזוקי רכב אמין ומוכח, פשוט מאוד אבל נחשב עם אחזקה זולה יחסית. ממליץ לך לבדוק את הדכם ב 150000 שהוא מאובזר יותר מהדכם הבסיסי ב 140000 שמיועד בעיקר לליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא פסלתם מהר מדיי.

עברנו בדיוק את אותו הסיבוב שלכם, רק שאת הסוזוקי פסלה כי היא "גדולה מדיי" (לך תבין, רוצה גם מרווח מאחור, גם גבוהה, וגם בגאז גדול ורכב בגודל של סופר מיני...).

מה שכן, ה c4 הדליקה אותנו לגמריי, אבל היא פסולה מהכיוון של הסחירות.

כמו שהזכירו, יש גם את הקיה סלטוס, אבל צריך לשים לב שצריכת הדלק גבוהה יחסית לדעתי.  אצלנו היא נפסלה בגלל זה (מאמין שבפקקים נקבל 1-10).

אנחנו ירדנו מרכב חדש והחלטנו להתמקד במשומש, את החדש נשמור לסשן הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

C4 אני שומע יותר מדי בעיות שקשורות לאמינות.

סלטוס מנוע 2000 לא הכי חסכוני אבל עיצוב יפה.

הסוזוקי קרוסאובר חסכונית,מרווחת,אמינה מאוד וסחירות טובה, בגדול זה אותם מכלולים כמו הדור הקודם רק עיצוב חדש כך שרוב המכלולים הוכיחו את עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות פופולארי ואומר שאם אתם קונים רכב, ולא נוסעים הרבה, הדלק לא אמור להיות אופציה, 

ובלי קשר, 

בעיני, הקאמיק רכב מושלם עבורכם (גם מבחינת דלק),

אם תינהגו בדגם ה1.5 ליטר המאובזר ביותר, קרוב לוודאי שלא תדרכו בסוזוקי שוב. 

מבחינת מלאי, צ׳מפיון חוזרים ומטפטפים מחדש כאלה רכבים לארץ לאחרונה, 

תשאלו אם יש השפעות מהחוסר בצ׳יפים, כי בסיאט יש.

למען הסר ספק,

אין לי קשר ליבואן, באמת רכב מעולה בעיני, היינו אמורים לרכוש כזה לבת-זוגתי אבל היה חסר קצת כסף לגרסה שהיא רצתה ולקחנו ארונה, היא מאוד מרוצה (והיא נוסעת קריות-קיסריה כל יום) כבר שנה וחצי בערך.. לנו אין ילדים ובלי קשר אני עם רכב גדול יותר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השלישיה מבית VAG - כבודן במקומו מונח, אבל הן בקטגוריה קטנה מהסוזוקי. גשו לבדוק אותן, אבל המקבילות לסוזוקי הן הקארוק והאטקה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, levy כתב:

C4 אני שומע יותר מדי בעיות שקשורות לאמינות.

C4 זה דגם חדש שהתחיל להמכר בארץ בשנה שעברה ונמכרו ממנו לא הרבה יחידות. קשה לי להאמין ששמעת על בעיות אמינות בדגם זה - יותר סביר שאתה מתכוון לדגמים הקודמים שמאוד שונים מהנוכחי (אם כי ה- C4 החדש משתמש באותם מנועי 1.2 פיורטק ודיזל של פיג'ו סיטרואן שעליהם יש לא מעט סיפורים בפורום)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

לגבי השלישיה מבית VAG - כבודן במקומו מונח, אבל הן בקטגוריה קטנה מהסוזוקי. גשו לבדוק אותן, אבל המקבילות לסוזוקי הן הקארוק והאטקה.

לעניות דעתי הקארוק/אטקה גדולה מהסוזוקי 

אבל יש מצב שאתה צודק

עם האטקה (רגילות של סיאט, לא הקופרה) יש כרגע בעיות מבחינת צ׳יפים ולכן החדשות שנוחתות בארץ מגיעות בלי שטח מת במראות ובלי מערכת pre-collision שמרימה חלונות וסוגרת חלון גג לפני תאונה.

לגבי קארוק לא יודע כי יש דגם חדש, 

אבל שווה לפות״ש לבדוק גם את הקאמיק לדעתי, אם כבר קופצים לסקודה, הקאמיק גם תתאים לרמת המחיר שציין במקסימום אבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות! נתתם לי הרבה חומר למחשבה.

לפני 18 שעות, rowytab כתב:

אני מציע לך לבדוק את קיה סלטוס, חבק קנה והוא מאוד מאוד מרוצה,

אני חושב שהיא קצת גדולה לצרכינו, ובנוסף פחות חסכונית ביחס לסוזוקי.

לפני 18 שעות, rowytab כתב:

יש גם את xceed של קיה

לא הייתי מודע לרכב הזה, תודה. במבט ראשון על הנתונים היבשים נראה שהוא מתאים לכל צרכינו, אבל הצורה החיצונית קצת פחות אגרסיבית ומעניינת מהסוזוקי לדעתי, וגם אני חושב שלקיה יש בעית זמינות יותר קשה מלסוזוקי. בכל מקרה, אני אבדוק אותו, תודה רבה.

לפני 9 שעות, meir_gi כתב:

הסוזוקי רכב אמין ומוכח, פשוט מאוד אבל נחשב עם אחזקה זולה יחסית. ממליץ לך לבדוק את הדכם ב 150000 שהוא מאובזר יותר מהדכם הבסיסי ב 140000 שמיועד בעיקר לליסינג.

זאת התלבטות קשה אבל בשורה התחתונה, ההבדלים המרכזיים בין הדגמים הם הג'אנטים היותר יפים ומערכת מולטימדיה יותר משוכללת (9 אינצ' לעומת 7 אינצ', מצלמת 360) - אלה שדרוגים נחמדים אבל היות ואנחנו קצת לחוצים בתקציב אני לא אוכל להוציא עוד 9 אלף עליהם.

לפני שעה, sperial כתב:

חייב להודות שכבר התחלתי להתבלבל בין כל הדגמים של סקודה - קארוק, קאמיק, קודיאק.

שמות מבלבלים (כולם מתחילים ונגמרים בצליל של ק') וגם עיצוב לא לגמרי שונה. בכל מקרה, קודיאק וקארוק הרבה מעל התקציב. בדקתי היטב את הקאמיק, אבל יש לי בעיה עם הדגמים - הגרסאות הפשוטות נראות פחות מאובזרות מהסטנדרט של הסוזוקי, ואני חושש שה-1 ליטר תהיה חלשה מדי עבורנו. וה-1.5 ליטר בדרגת האבזור הגבוהה יותר מעל התקציב. בנוסף, לא התלהבתי מהמראה החיצוני, לפי הנתונים היבשים היא פחות חסכונית ותא המטען קטן משמעותית.

לפני 41 דקות, motior כתב:

C4 זה דגם חדש שהתחיל להמכר בארץ בשנה שעברה ונמכרו ממנו לא הרבה יחידות. קשה לי להאמין ששמעת על בעיות אמינות בדגם זה - יותר סביר שאתה מתכוון לדגמים הקודמים שמאוד שונים מהנוכחי (אם כי ה- C4 החדש משתמש באותם מנועי 1.2 פיורטק ודיזל של פיג'ו סיטרואן שעליהם יש לא מעט סיפורים בפורום)

האמת היא שמכל הרכבים שראיתי, הרכב שהכי משך אותי היה ה-C4. המראה החיצוני, העיצוב הפנימי המודרני, המרחב. אבל היא נפסלה אצלי קודם כל בגלל המוניטין וחשש מסחירות בעתיד (זאת נקודה מאוד חשובה בשבילי), וגם בגלל החסכון בדלק (סיבה משנית).

תודה לכולם שוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, nVIDIA כתב:

חייב להודות שכבר התחלתי להתבלבל בין כל הדגמים של סקודה - קארוק, קאמיק, קודיאק.

נעשה את זה פשוט דווקא.

קאמיק - סופר מיני מוגבהת.

קארוק - משפחתית מוגבהת.

קודיאק - רכב 7 מושבים. אגב היא היחידה בחבורה שמגיעה עם גיר רטוב גם עם מנוע 1.5TSI.

אני מצטרף להמלצות על האטקה, במילא בתקציב שלכם לא יכנס דגם מרמת הגימור הגבוהה (שפעם הייתה מגיעה עם ניטור רכב בשטח מת) ורק דגם מרמת הגימור הבסיסית, אז משבר הצ'יפים פחות רלוונטי.

אמורה להיות סחירה. ממליץ להרחיב אחריות לשנה שלישית.

אגב, מכל הרכבים שהוצעו כאן והרכבים שחשבת עליהם, אם אתה נוסע הרבה בעיר ו\או בפקקים - אל תבנה על צריכת דלק טובה.

היחידה ההיברידית של סוזוקי לא תתן לך צריכת דלק כמו יחידה היברידית שיש ביונדאי\קיה\טויוטה.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Super_T יש לי קרוסאובר - אמנם מהדור הראשון, אבל הממדים לא השתנו - ולאשתי סיאט ארונה. מדובר בהבדל עצום מבחינת המרווח הפנימי. חייב לומר שקנינו את הארונה לפני שהקאמיק הופיע, כך שאין לי הכלים להשוות ביניהם. העניין הוא שאצלנו נדיר שיש יותר משני נוסעים ברכב - אבל אם זה המצב לוקחים את הסוזוקי.

@nVIDIA לא ציינת מה יהיה השימוש ברכב מבחינת נסועה ואופי הנהיגה. מנועי הליטר של VAG משודכים לתיבת הילוכים שמצריכה התרגלות, במיוחד בנהיגה עירונית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את הקרוסאובר מצויין, להורים שלי היתה אחת, לי היתה בעברי SX4 לפני שנקראה קרוסאובר,

אין ספק שהיא גדולה מהארונה שיש לבת הזוג שלי כיום, לכן חשבתי על קאמיק,

אין ספק שלילד שלישי פוטנציאלי שעליו פות"ש מדבר, ייתכן והקאמיק תהיה קצת צפופה, אם כי, שוב, בעיני זה רכב מעולה ואמור להתאים לעד 3 ילדים,

מצד שני, אין לי ילדים,

מצד שלישי, לחבר יש שניים (11+7) ויש להם קאמיק כרכב שני ואין בעיית מרחב בכלל.

האטקה / קארוק מעולות, אבל זה אומר יד 2, אגב, אולי באמת אטקה FR יד שניה במצב טוב היא הפתרון :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...