Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונקטור שרוף פיאט פנדה 2011

GaT
שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב הוא פיאט פנדה 2011
מאז שהרכב אצלי יש לי נורת תקלה של האורות. 
בהתחלה חשבתי שזה עניין של מגעים קצת והחלפת נורה (של האיתות מאחורה).
מסתבר שהחריץ בקונקטור, החריץ של החוט השחור האמצעי (מתוך 5 חוטים סך הכל), שרוף ונוצר שם מעין פער וחתיכת הברזל שמחוברת לחוט השחור ונמצאת בתוך החריץ לא נראת במצב מזהיר.
זה גורם לזה שהאיתות עובד ממש חלש והאור של הברקס נראה כאילו הוא מאותת (נכבה ונדלק לסירוגין). ניסיתי לנקות שם אבל זה לא עזר. 
הבנתי שזו תקלה יחסית נפוצה ופתרון זמני (עד שאצליח להגיע למגרש פירוק או להשיג קונקטור מהאינטרנט) הוא לשים בחריץ השרוף חתיכה קטנה של כמה חוטי מתכת (כמו של רמקולים למשל) מלופפים ובכך לפצות על הפער והמגע הלא טוב.
לדעתכם זה פתרון סביר יחסית? שוב, אני מדגיש שזה זמני. ברור לי שזה ממש לא אידאלי, אבל בגלל הסגר קצת קשה ללכת לחפש בפירוקיות וברשת לא קל למצוא (בדקתי אצל סודאי והוא אמר שאין לו חלק כזה למכירה ולרוב זה מגיע עם כל הפנס).

IMG_20210121_153117.jpg

IMG_20210120_180935.jpg

IMG_20210120_180413.jpg

עריכה אחרונה על ידי Gal Atun

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוט השחור זה הארקה של הפנס (המינוס).

תנסה לדחוף ברווח קצה של קיסם כדי ליצור מגע טוב יותר עד שתמצא קונקטור חדש.

אם יש לך ידע בהלחמה אז אפשר ''לקמבן'' קונקטור חדש.

משהו בסגנון:

₪ 2.54 | 2-5sets Kit 2 pin 1/2/3/4/5/6 pins Way AMP Super seal Waterproof Electrical Wire Connector Plug for car waterproof connector
https://a.aliexpress.com/_BPGiZL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להסיר את הפנס האחורי מהרכב, לנתק את מחברו החשמלי ואז לנקות ולכופף מעט את שפתי המתכת של החוט השחור שבמחבר החשמלי של הפנס,

בעזרת מברג דק (מברג שענים וכו').
בצד הנגדי, בפנס עצמו, קצת לגרד את הפין שאליו מתחבר החוט השחור ולהרכיב הכל בחזרה ולבדוק.

אני מכיר בעיות הארקה כאלו כבר משנות ה 70 במאה שעברה וכך הייתי פותר את בעית הארקת פנס אחורי ללא החלפת דבר.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי האמת שבצהריים עשיתי בדיוק מה שאמרת (אפילו השימוש במברג שענים) ועדיין אותו מצב... אנסה אולי לכופף עוד קצת את שפתי המתכת. 

להוסיף לשם חתיכת מתכת קטנה (חוט של מערכת, נייר אולימיניום או כל חתיכת מתכת אחרת) זה מסוכן מדי? כמו בסירטון כאן: 

טריידמארק אין לי ידע בהלחמה לצערי... תודה על הטיפ והקישור! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה ובסרטון המרווחים בין הפינים נראים די רחבים כך שמה שהוא עשה בסרטון נראה בסדר. חשוב שזה יהיה ישר ולא אלסטי כדי שלא יזוז חלילה ויהיה קצר.

אגב, מה שזמני הופך קבוע - כך שאני בספק אם יש לך טעם למצוא מפירוקיות צמה כזו (וזה בטח סיפור מהתחת להחליף). 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני צדדים למגען המחבר כשבכל צד זה מחולק לשנים ואתה צריך להכנס עם 

המברג הדק (אני הייתי עושה זאת עם כלי של רופא שיניים שעדיין ברשותי) מתחת כל לשונית

ולמושכה קלות אל כיוון המרכז, כדי לצמצם המרווח בין שני הצדדים שיהיה דומה כמו ביתר המגענים.

בבית נורות הפנס גרד ונקה גם את הפין הנגדי.

בתקווה שהעברתי במילים אלו את כוונתי.

בברכה  -  רפי לין

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העברת בדיוק את מה שחשבתי. אנסה פעם נוספת. 

Fraysa זה אכן סיפור מהת** למצוא את המחבר הזה... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהשטח: 

ישרתי את שתי הלשוניות שיהיו פלס עם כל שאר הלשוניות - עבד! 

נראה לי שמה שמה שעשיתי שונה זה שכופפתי את הלשונית מהצד התחתון, הקרוב לכבל השחור, ולא מהצד שקרוב לשפת המחבר. 

אושר גדול. 

את הניקוי עשיתי עם נייר מים ומברג שענים (אלו הקטנים קטנים). פשוט גירדתי ושייפתי את החתיכות השרופות עד שהאזור היה נקי והלשנויות חזרו להראות שהן עשויות ממתכת ולא מפלסטיק. 

תודה לעוזרים ותודה לרפי שככל הנראה החזיק למעני חזק חזק את אצבעותיו 🙂

גל

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...