Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור מקרן קול לטלוויזיה

Liel Baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 1049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, אשמח לעזרה בנושא.
יש לי טלוויזיה בסלון Masimo (טעות, הפיתוי למחיר הזול קנה אותי ורק לאחר מעשה הבנתי שהיה עדיף להשקיע יותר).
אני מעוניין לחבר מקרן קול ע״מ שיהיה לפחות סאונד נורמלי (כרגע הסאונד לא משהו בכלל בלשון המעטה).
המצב הוא כזה :
בטלוויזיה יש חיבור פנוי של HDMI, אין לה BT ואין חיבור אופטי, היא מחוברת לרשת האינטרנט באופן קווי אך מסוגלת לקלוט גם WIFI.
הטלוויזיה מחוברת בעזרת כבל HDMI לממיר של סלקום TV שעליו יש חיבור יחיד של HDMI.
חשבתי לקנות מקרן קול עם חיבור HDMI ופשוט לחבר את המקרן קול לטלוויזיה אך לאחר שיחה קצרה עם חבר על הנושא הוא אמר שבגלל שהסאונד שאני מקבל יוצא מהממיר ולא ישירות מהטלוויזיה, אצטרך לבצע שרשור כלשהו מהממיר לטלוויזיה של כבלים, שניסיתי לשאול לעומק הוא פשוט אמר לי שהוא לא היה מתעסק עם זה ומחליף לטלוויזיה עם BT וזהו (לא אופציונלי, בזבוז כסף ואם אפשר לסדר משהו אז למה לא?).
אני שואל אתכם, מה עליי לעשות? האם ניתן בכלל לחבר מקרן קול לטלוויזיה הזאת?
תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דגם הטלוויזיה?

איפה יש נתונים שלה?

אולי תומכת ב-ARC גם?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ARC זה Audio Return Channel, דרך להעברת אודיו על גבי כבל HDMI.

לפי הנתונים לא ברור אם יש תמיכה ב-ARC, אבל יש יציאת אוזניות, אז אפשר לחבר עם כבל AUX רמקולים חיצוניים כלשהם

אתה יכול גם לשלוח תמונה של חיבורי ה-HDMI? לפעמים מסומן לידם אם הם תומכים ARC

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי מסימו כזו לפני איזה כמה שנים (50,לא סמארט) אחת הטעויות...

בכל מקרה, לממיר של סלקום יש חיבור אופטי.

הסאונדבר שלי (סמסונג די פשוט שדיסקו כתב עליו המלצה כאן לפני איזה זמן) מחובר אליו כרגע.

IMG_20210104_110153.thumb.jpg.eaee5115fdc2d208917513361784abe4.jpg

(הכבל הכחול. מחילה על האבק :-) )

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אפשר למעשה לקנות סאונד בר עם חיבור אופטי, לחבר את הכבל האופטי לממיר והצד השני לסאונד בר, ואני אשמע את התכנים של סלקום טיוי דרך הסאונד בר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שחיבור כזה ישפיע רק על התוכן שמגיע דרך הממיר, תוכן שמגיע ממקורות אחרים (פלייסטיישן, מחשב, סטרימר וכו') לא יעבור דרכו ולא יפעל דרך הסאונד בר.

חיבור דרך יציאת אוזניות לטלוויזיה כן

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסלכלום אין BT בממיר. (אלא אם אתה לוקח אצלם את האפל טיוי)

ליאור

הסטרימר שלי מחובר לסאונדבר דרך כניסת הBT בסאונדבר.

אם יש PS או משהו נוסף, אפשר לחבר אותו לכניסות האחרות בסאונדבר. כמו שהיינו עושים בימי המגברים...

החסרון בשיטה שלך, הוא שאם רוצים בכ"ז לשמוע דרך הרמקולים של הTV (כמו נניח, אם אשתי רואה "גמביט"  ואין לה סבלנות להתעסק עם הסאונבר) , צריך לקום ולנתק פיזית את הכבל.

בשיטה שלי, יש לממיר איזה "PASS-THROUGH" פרמיטיבי, שכשהסאונבר כבוי, שומעים דרך הטלוויזיה.

לפני 12 דקות, Liel Baruch כתב:

אז אפשר למעשה לקנות סאונד בר עם חיבור אופטי, לחבר את הכבל האופטי לממיר והצד השני לסאונד בר, ואני אשמע את התכנים של סלקום טיוי דרך הסאונד בר?

בדיוק כך.

רק תוסיף לחשבון גם כבל אופטי טוב (לא זול הדרעק הזה)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, natco כתב:

ליאור

הסטרימר שלי מחובר לסאונדבר דרך כניסת הBT בסאונדבר.

אם יש PS או משהו נוסף, אפשר לחבר אותו לכניסות האחרות בסאונדבר. כמו שהיינו עושים בימי המגברים...

החסרון בשיטה שלך, הוא שאם רוצים בכ"ז לשמוע דרך הרמקולים של הTV (כמו נניח, אם אשתי רואה "גמביט"  ואין לה סבלנות להתעסק עם הסאונבר) , צריך לקום ולנתק פיזית את הכבל.

בשיטה שלי, יש לממיר איזה "PASS-THROUGH" פרמיטיבי, שכשהסאונבר כבוי, שומעים דרך הטלוויזיה.

תלוי בטלוויזיה, לדוגמה ב-Pilot הקודמת הייתי צריך לנתק את הרמקולים שהיו מחוברים ל-Audio Out שהוא 3.5mm רגיל, עם ה-LG אני בוחר מהתפריט לאיזו יציאה אני רוצה את הסאונד.

יש לפעמים חסרונות אחרים, נניח שהיציאת 3.5mm לא נשלטת בווליום, אז אם אתה רוצה לשנות ווליום זה רק דרך הרמקולים (ב-LG), או שחיבור לרמקולים דרך BT חוזר לרמקול הפנימי של הטלוויזיה אחרי כיבוי והדלקה (LG) וכו'

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו שליטה על הוולויום - יש לי סאונדבר וטלוויזיה (שניהם של סמסונג) המחוברת לממיר של פרטנר. סאונדבר מחובר לטלויזיה בכבל אופטי. הבעיה היא שאני לא מצליח לשלוט על ווליום של סאונדבר באמצעות שלט של פרטנר - בלחיצה על כפתורי ווליום מופיע עיגול על המסך אך הוולויום לא עולה/לא יורד. בעבר זה עבד ובאיזשהו שלב הפסיק , נדמה לי אחרי החלפת שלט (לשלט מאותו סוג). בתמיכה של פרטנר לא ידעו לעזור לי . מבאס שרק בשביל לשלוט על הווליום אני צריך להשתמש בשלט נוסף - המקורי של הטלויזיה או של הסאונדבר (בשניהם זה עובד) . אם אני בהגדרות צליל של טלויזיה משנה יציאת סאונד למכשיר TV עצמו (במקום סאונדבר) הכל עובד יופי וולויום נשלט גם מהשלט של פרטנר. מישהו נתקל בזה/יודע מה הפתרון ? 

עריכה אחרונה על ידי igor8s
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף תמונה של חיבורי הטלוויזיה הפנויים7c8a9246d4202fe71d908c168c8e5e17.jpg

לגביי שליטה על הווליום, האם יהיה ניתן לשלוט דרך השלט של סלקום? או שאצטרך לשלוט עליו דרך השלט שיגיע/אם יגיע עם הסטרימר? אולי בכלל עם השלט של הטלוויזיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסה יכול להיות שהכיתוב HDMI הרלוונטי נמצא על גב הטלוויזיה (מצד שמאל של החיבור בתמונה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אם למקרן יש כניסה אופטית או לחילופין יש לך ממיר כלשהו בדרך מהאות האופטי למשהו אחר שהמקרן מקבל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...