Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, korola כתב:

be careful what you wish for

הכי קל לשבת במשרד (שמשולם מהכיס של כולנו), עם רכב (שמשולם מהכיס של כולנו), עם משכורת (שגם משולמת מהכיס של כולנו)

ולהגיד "מצטער, אי אפשר לפתוח כרגע"

בזמן שברקע רואים תמונות של עשרות אלפים בחופי ים

תסלח לי..

לגבי ההצלחה ה"כבירה" שלנו במלחמה

מחקר של אונ' תל אביב מוכיח 7 מתוך 10 חולים נדבקו בנגיף שהגיע מארה"ב
(כמה הדבקות ניתן היה לחסוך אם מישהו לא היה מפחד לבודד הרבה קודם את השבים מארה"ב?)

אבל בואו נחלק לעצמנו מחמאות אולי זה יעשה הנחה כשיתנו את הפסק דין

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001328912&utm_source=social&utm_medium=referral&utm_campaign=facebook&fbclid=IwAR3SgIMO0PpiDf4GfMatPggtaE5K_w4zsEvG-nmHw3sPQ01JjgQWwQlquqY

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי קל זה לעמוד מהצד ולצעוק. 

אלפים בחופי הים זה היה רק בתל אביב, בירושלים ובראש העין לא פתחו להם את החוף. 

והסברתי לך כבר פעם, את הכסף סופרים במדרגות, אני מבין את זה שהזוגות קופצים מאושר שאתה מצלצל,

אבל חכה שהם יעשו שיחות עם המשפחה, ויחזרו אליך (או יותר נכון לבעל האולם) עם כמות מוזמנים מעודכנת. 

כמו שכתבת כבר לפני כמה עמודים, לאוצר אין הרבה 80 מילארד לחלק , לכן מאפשרים לפתוח הכל,

חכה חודשיים ונתחיל לשמוע את המשק בוכה שהמחזורים ירדו ב 30% , וזה היה כל הרווח, כי ב 70% לא ניתן להחזיק את העסק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, korola כתב:

הכי קל זה לעמוד מהצד ולצעוק. 

והסברתי לך כבר פעם, את הכסף סופרים במדרגות, אני מבין את זה שהזוגות קופצים מאושר שאתה מצלצל,

אבל חכה שהם יעשו שיחות עם המשפחה, ויחזרו אליך (או יותר נכון לבעל האולם) עם כמות מוזמנים מעודכנת. 

כמו שכתבת כבר לפני כמה עמודים, לאוצר אין הרבה 80 מילארד לחלק , לכן מאפשרים לפתוח הכל,

חכה חודשיים ונתחיל לשמוע את המשק בוכה שהמחזורים ירדו ב 30% , וזה היה כל הרווח, כי ב 70% לא ניתן להחזיק את העסק.

ומה עם כל המחדלים ?

הנה מראים לך בגלובס שלא הגיע לכאן בכלל הוירוס מסין אלא מוטציות מאירופה וארה"ב

כלומר אם אחרי שכבר זרמו והכניסו סינים, היו עוצרים את איטליה וארה"ב בזמן (כי כבר קבלנו כאפה עם הסינים), אולי היינו היום על 80 מתים ואף אחד לא היה צריך סגר.

אי אפשר כל פעם להגיד "טוב נו זה מחדל אבל כל השאר היה בסדר"

כי כל יום מגלים עוד מחדל ועוד מחדל, ואז "כל השאר" נהיה זניח

ומספיק להאשים את טראמפ

עם כל הכבוד והאהבה שלי אליו (בניגוד לאנטישמי השונא ישראל שהיה לפניו), טרמפ לא יבוא לפה ויציל את הכלכלה אחרי ש 70% מהנדבקים קיבלו את הגירסא האמריקאית של הנגיף

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, ChemGuy85 כתב:

אני חושב שכולם כאן חייבים התנצלות ל-Transporter. ירדנו עליו ולא בצדק. הבחור בהחלט מכיר את התחום שלו ולא סתם הוא הגיע לאן שהוא הגיע. 

לא יודע על מה אתם ירדתם עליו, אני לא התיימרתי לחזות משהו לכאן או לכאן, אבל כל מה שכתבתי לו אני עומד מאחוריו.

לפני 14 שעות, garicho כתב:

בגלל משפחה אחת של חרדים מתל אביב?

לא, בגלל שהיא בדרך להיות "איזור אדום", כלומר אותי לא מעניין אם ה"איזור אדום" זה בגלל משפחה של חרדים, של נוצרים, מוסלמים או חייזרים.

אותך זה מעניין אם הם חרדים או חילונים? ימנים או שמאלנים?

מבטיח לך שאולי למעט החייזרים כולם מפיצים את הוירוס באותה מידה.

לפני 13 שעות, Transporter כתב:

שיסבירו מה זה "תל אביב"

אני לא אהיה בסגר אם יש בדרום ת"א כמה סודנים חולים

בדיוק כמו שאנשים בבית שמש לא היו בסגר בגלל רמת בית שמש

אלה שתי ערים שונות עם אוכלוסיות שונות

תבודדו את מי שצריך

לשאלתך אין לי בעיה להשכיר במרינה בהרצליה לתקופה עד שהכל ירגע

גרתי שם 2015-2017  כשהיה לי יותר זמן לחיות

אני מדבר על סגר בדיוק באותה רמה - שכונות נגועות.

שאלתי האם עכשיו תהיה בעד סגר זהה בתל אביב, גם אם זה נניח יהיה בשכונה שבה אתה גר.

לפני 13 שעות, korola כתב:

בשנה האחרונה מתו 14,800 ניצולי שואה- ב 12 חודשים. 

כמה מתים ב-3 חודשים ? בערך רבע? 

זה אומר שיכול להיות שבמרץ-מאי מתו/ימותו 3750 ניצולי שואה או שלא .. לא יודע . אף אחד לא מדבר עליהם. 

אבל כמו שנאמר , התקשורת מובילה את הטון,  אם ישדרו שכל שבוע מתים 370 ניצולי שואה מזיהומים ודלקות ריאות  זה לא יזיז לאף אחד.

אבל אם ידווחו שיש 370 נפטרים מקורונה בשבוע , שמתו מזהומים ודלקת ריאות אז אף אחד לא יצא מהבית 

אבל זה נכון לכל מדינה שבה יש תקשורת חופשית פחות או יותר.

כי ה-370 שמתים בשבוע רגיל מתו לפני הקורונה וימותו אחרי הקורונה.

ה-370 הנוספים שימותו בשבוע מקורונה או סיבוכי קורונה לא מתו לפני הקורונה, וכן ימותו אחריה.

וזה מה שהופך את זה לכותרת.

לפני 13 שעות, sperial כתב:

כרגע ההתקפות על בר סימנטוב הן בון-טון, אבל אם לא יהיה הרבה מזל עוד נתגעגע אליו.

לא יודע, יש לי תחושה שכל אחד שהיה במקומו, יענו עם Accountability, היה עושה פחות-או-יותר אותו דבר.

הקטע המגניב הזה שכשאין חשש שתצטרך לעמוד בפני ועדת חקירה וחשיפת החומרים, אתה יכול לבלבל את המוח ולהמציא כאילו היית מתנהג אחרת, כי מה הסנקציה שיטילו עליך?

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

אין טעם לדבר באוויר אבל אני אומר לך שלא יהיה שוב סגר

חולה על הלוגיקה שלך, אין טעם לדבר באוויר, ובאותו משפט בדיוק מדבר באוויר

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

לגבי צעירים, רובם הגדול מזלזלים בהנחיות כי הבינו שמקסימום הם יהיו כמה ימים עם חום כמו טוביה צפיר.

טוביה צפיר הוא צעיר?

לפני 9 שעות, khalil כתב:

אין לי מושג, הגעתי אליו דרך מי שמראיין אותו, בחור אירי שדן בתזונה דלת פחמימות והיה פה בישראל בכנס לפני כמה חודשים. ואת ה280 האלה הייתי לוקח בערבון מוגבל, בני 100, 94, 92 שמתו עם קורונה, לא בהכרח מתו ממנה. 

שוב הסיפורי סבתא האלה? זה לא בלגיה כאן, כל אחד מה-278 האלה מת מסיבוך שקרה בגלל הקורונה, לא בגלל משהו אחר.

אבל ללשון אין עצם, אתה לא במקום שיש לך Accountability על מה שאתה כותב, אז למה לא לכתוב, גם אם זה שטויות

לפני 9 שעות, korola כתב:

יתכן שיש לנו עכשיו פצצה מתקתקת בקרב התלמידים, קצת חתונות וקצת פאבים ומסעדות ויהיה שמח. 

יש לי רעיון - כניסה לפאבים רק מגיל 18 🤣

לפני 9 שעות, Transporter כתב:

כי ככה בר סימן טוב החליט?

עם רגל אחת בחוץ, ברווז צולע, באמת נראה לך שהוא עדיין קובע משהו?

מהרגע שליצמן "קיבל הוראה" לעבור למשרד השיכון הוא הפך לברווז צולע, והוא כבר לא קובע כלום במשרד.

לפני 8 שעות, korola כתב:

כן מה זה הביזיון הזה? למה איפה ואיפה? גם אנחנו רוצים חוף פתוח.

לפני 8 שעות, Transporter כתב:

כלומר אם אחרי שכבר זרמו והכניסו סינים, היו עוצרים את איטליה וארה"ב בזמן (כי כבר קבלנו כאפה עם הסינים), אולי היינו היום על 80 מתים ואף אחד לא היה צריך סגר.

אם אני זוכר נכון את המספרים, כמעט כל הנשאים שהביאו את הקורונה מארה"ב ואיטליה היו אזרחים ישראלים, שחזרו משם.

אתה מציע לסרב כניסה לאזרח ישראלי?

• אהבתי 4

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל זה נכון לכל מדינה שבה יש תקשורת חופשית פחות או יותר.

כי ה-370 שמתים בשבוע רגיל מתו לפני הקורונה וימותו אחרי הקורונה.

ה-370 הנוספים שימותו בשבוע מקורונה או סיבוכי קורונה לא מתו לפני הקורונה, וכן ימותו אחריה.

וזה מה שהופך את זה לכותרת.

בארץ כל שבוע יש מעל 1000 מתים במצב הרגיל של המדינה, כמה שבועות אנחנו במצב הזה?  מאז פורים ?

10 או 11 שבועות , אז היו צריכים להיות לפחות 10,000 מתים ברגיל מאז חולה הקורונה הראשון בארץ.

למה אין גישה למספרים של התמותה בחודשיים האחרונים ביחס לחודשים שנה שעברה?

האם באמת יש עלייה רק של 270? או ירידה דווקא? או אולי עלייה של 2,000? 

אתה מבין שאנחנו לא באמת יודעים כלום. 

לא יודע, יש לי תחושה שכל אחד שהיה במקומו, יענו עם Accountability, היה עושה פחות-או-יותר אותו דבר.

הקטע המגניב הזה שכשאין חשש שתצטרך לעמוד בפני ועדת חקירה וחשיפת החומרים, אתה יכול לבלבל את המוח ולהמציא כאילו היית מתנהג אחרת, כי מה הסנקציה שיטילו עליך?

צודק, נכון, נראה מה יעשה המחליף שלו בגל הבא. 

יש לי רעיון - כניסה לפאבים רק מגיל 18🤣

מבין את הלוגיקה שלך, כאילו אין קשר בין תלמידי בתי הספר לפאבים.

אגלה לך סוד, יש הרבה צעירים בני 18 -24 שעדיין גרים בבית של ההורים.

לחלקם יש אחים צעירים מתחת לגיל 18.  אז לא חייב שתלמידי בתי הספר יצאו לפאבים.

מספיק שיש כמה תלמידים חולים ללא תסמינים  - ידביקו את האחים הגדולים (וגם הם יהיו ללא תסמינים).

וכבר יש לך הזרעה בפאבים (חוץ מההזרעות הרגילות שמתקיימות שם).

עם רגל אחת בחוץ, ברווז צולע, באמת נראה לך שהוא עדיין קובע משהו?

מהרגע שליצמן "קיבל הוראה" לעבור למשרד השיכון הוא הפך לברווז צולע, והוא כבר לא קובע כלום במשרד.

הוא חטף את הצליעה עוד לפני שליצמן הודיע,  האירוניה היא שברגע שהוא "הצליח" לשטח את העקומה והמספרים ירדו מתחת ל 100 נדבקים ליום.

הוא הפך להיות לא רלווניטי.  אבל ככה זה תמיד, אם יש לך תקלה ברכב המוסכניק שלך הוא האדם שהכי חשוב.

השנייה שהוא פותר לך את הבעיה , אתה כבר שוכח ממנו. 

כן מה זה הביזיון הזה? למה איפה ואיפה? גם אנחנו רוצים חוף פתוח.

נפתחו כל החופים , אתה מוזמן לחוף ירושלים (שנמצא בתל אביב) , לחוף בני ברק (שנמצא בין הרצליה לתל אביב) או לחוף ראש העין.

שנמצא באתר הבנייה קרוב. פשוט מספרים לילדים שהביאו להם ערימת חול מהים, כמו בחורף שמביאים שלג מהחרמון. 

אם אני זוכר נכון את המספרים, כמעט כל הנשאים שהביאו את הקורונה מארה"ב ואיטליה היו אזרחים ישראלים, שחזרו משם.

אלו היו הלקוחות שלו, ברור שהוא רוצה אותם פה. הלקוח הוא המלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא יודע על מה אתם ירדתם עליו, אני לא התיימרתי לחזות משהו לכאן או לכאן, אבל כל מה שכתבתי לו אני עומד מאחוריו.

הוא דיבר על זה שרוב האנשים כאן זילזלו כשאמרתי  שעד יולי חוזרים לשיגרה

היו כאלה שהבטיחו שלא יהיו אירועים עד 2021

ובכל זאת אמרתי שיהיו, ושכולם יבואו

והנה אוטוטו פותחים לך את לייב פארק שמכיל 15,000

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא, בגלל שהיא בדרך להיות "איזור אדום", כלומר אותי לא מעניין אם ה"איזור אדום" זה בגלל משפחה של חרדים, של נוצרים, מוסלמים או חייזרים.

אני מדבר על סגר בדיוק באותה רמה - שכונות נגועות.

שאלתי האם עכשיו תהיה בעד סגר זהה בתל אביב, גם אם זה נניח יהיה בשכונה שבה אתה גר.

למה תמיד אתה מנסה לעוות מה שמגיבים לך ?

הוא שאל  האם בגלל משפחה חרדית אחת צריך לעשות סגר

הוא דיבר על העובדה שמדובר במשפחה אחת, לא על זה שהם חרדים או חילונים

לא יסגרו את השכונה שלי ובוא לא נכנס ל"למה"

אבל במידה וכן כמו שאמרתי אני פשוט יוצא מכאן ומשכיר בהרצליה לתקופה קצרה

אין לי אינטרס להדבק

לפני 35 דקות, m3x7r3m3 כתב:

טוביה צפיר הוא צעיר?

הוא מבוגר שעבר את המחלה בלי לצאת מהבית (אגב דוגמא טובה למבוגרים כאלה)

ככה עברו אותה רוב האנשים, ובעיקר הצעירים

לא יהיה עוד סגר

לפני 38 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מלונית  \ מתקן כליאה \ כל דבר שמונע מהם להסתובב ולהפיץ את המחלה. אם צריך לשהות שם חודש  - ככה יהיה

לפני 10 דקות, korola כתב:

אני לא מחפש לקוחות שידביקו  אותי

מי שמגיע מחול צריך להיות בבידוד ואפילו אקסטרה זמן כדי להיות בטוחים שלא הביא איתנו זן חדש של הנגיף

גם את זה כתבתי כאן ממזמן

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, korola כתב:

בארץ כל שבוע יש מעל 1000 מתים במצב הרגיל של המדינה, כמה שבועות אנחנו במצב הזה?  מאז פורים ?

10 או 11 שבועות , אז היו צריכים להיות לפחות 10,000 מתים ברגיל מאז חולה הקורונה הראשון בארץ.

למה אין גישה למספרים של התמותה בחודשיים האחרונים ביחס לחודשים שנה שעברה?

האם באמת יש עלייה רק של 270? או ירידה דווקא? או אולי עלייה של 2,000? 

אתה מבין שאנחנו לא באמת יודעים כלום. 

ברור, אבל כמו שכתבתי קודם, דווקא התקופה הזו היא לא ברת השוואה, בשום מדינה, בגלל שיש בארץ מעל ל-1000 מתים בשבוע בהתנהלות רגילה.

יש לנו פה 10-11 שבועות (And counting) שההתנהלות בהן היא לא רגילה.

לא צופה אפילו מתי ההתנהלות תחזור להיות רגילה, בחברה מאפשרים עד ל-30% ממצבת כ"א להגיע בכלל, ובנוסף חילקו ל-2 קבוצות שלכל אחת ימים משלה (שזה מראש שם את הקו על 50% מקסימום).

גם לאחר מכן מדברים על לפחות יום עבודה אחד בשבוע עבודה מהבית, לפני כן היה לי בערך יום בחודש עבודה מהבית.

אתה יכול לקרוא לזה מצב רגיל? ברור שלא.

לפני 27 דקות, korola כתב:

צודק, נכון, נראה מה יעשה המחליף שלו בגל הבא. 

גם זה לא באמת מייצג, יש סיכוי שעד אז תהיה התקדמות משמעותית בדרכי הטיפול, בחיסונים, בנוגדנים, בתרופות.

גם היום אנחנו לא באותו מצב של לפני 3 חודשים, או חודשיים או אפילו שבועיים (לפני ההודעות של המכון הביולוגי על חיסון ועל נוגדנים).

לפני 28 דקות, korola כתב:

מבין את הלוגיקה שלך, כאילו אין קשר בין תלמידי בתי הספר לפאבים.

אגלה לך סוד, יש הרבה צעירים בני 18 -24 שעדיין גרים בבית של ההורים.

לחלקם יש אחים צעירים מתחת לגיל 18.  אז לא חייב שתלמידי בתי הספר יצאו לפאבים.

מספיק שיש כמה תלמידים חולים ללא תסמינים  - ידביקו את האחים הגדולים (וגם הם יהיו ללא תסמינים).

וכבר יש לך הזרעה בפאבים (חוץ מההזרעות הרגילות שמתקיימות שם).

אני יודע, זה היה בצחוק, הסמיילי היה אמור להדגיש את זה.

לפני 29 דקות, korola כתב:

הוא חטף את הצליעה עוד לפני שליצמן הודיע,  האירוניה היא שברגע שהוא "הצליח" לשטח את העקומה והמספרים ירדו מתחת ל 100 נדבקים ליום.

הוא הפך להיות לא רלווניטי.  אבל ככה זה תמיד, אם יש לך תקלה ברכב המוסכניק שלך הוא האדם שהכי חשוב.

השנייה שהוא פותר לך את הבעיה , אתה כבר שוכח ממנו. 

לא בטוח, הוא אמנם הפך להרבה פחות רלוונטי, אבל עם כל כיס הדבקה היה לו יותר כוח בישיבות הממשלה.

אחרי ההודעה של ליצמן גם אם היו 20 כיסים לא היה לו כוח.

לפני 30 דקות, korola כתב:

נפתחו כל החופים , אתה מוזמן לחוף ירושלים (שנמצא בתל אביב) , לחוף בני ברק (שנמצא בין הרצליה לתל אביב) או לחוף ראש העין.

שנמצא באתר הבנייה קרוב. פשוט מספרים לילדים שהביאו להם ערימת חול מהים, כמו בחורף שמביאים שלג מהחרמון. 

🤣

אתרי בנייה יש בשפע, אני חוצה את הכביש אני באתר בנייה של שכונה שלמה

לפני 32 דקות, korola כתב:

🤑

לפני 27 דקות, Transporter כתב:

הוא דיבר על זה שרוב האנשים כאן זילזלו כשאמרתי  שעד יולי חוזרים לשיגרה

היו כאלה שהבטיחו שלא יהיו אירועים עד 2021

ובכל זאת אמרתי שיהיו, ושכולם יבואו

והנה אוטוטו פותחים לך את לייב פארק שמכיל 15,000

יותר מפעם אחת אמרתי - חיזוי עתידות לא נושא שמעניין אותי, נמנע ממנו

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

למה תמיד אתה מנסה לעוות מה שמגיבים לך ?

הוא שאל  האם בגלל משפחה חרדית אחת צריך לעשות סגר

הוא דיבר על העובדה שמדובר במשפחה אחת, לא על זה שהם חרדים או חילונים

לא מעוות, עניתי במדויק, לא מעניין אותי משפחה או לא משפחה, חרדים או לא חרדים, אחת או עשר.

מעניין אותי האיזור האדום - כן או לא.

ומה זה משנה שכרגע מדובר במשפחה אחת (שאנחנו בעוד שבועיים נדע אם הם הספיקו להדביק מישהו אחר)?

מזכיר שכל הוירוס הזה התחיל ככל הנראה מאדם אחד.

יודע מה עזוב אפילו את זה, בישראל 5% מהחולים הם Super Spreaders שאחראים לכ-80% מההדבקות.

אז מה רלוונטי אם זו משפחה אחת או עשר?!

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

לא יסגרו את השכונה שלי ובוא לא נכנס ל"למה"

אבל במידה וכן כמו שאמרתי אני פשוט יוצא מכאן ומשכיר בהרצליה לתקופה קצרה

אין לי אינטרס להדבק

זה פשוט לברוח מהשאלה.

לפני 31 דקות, Transporter כתב:

לא יהיה עוד סגר

אז למה כתבת:

לגבי צעירים, רובם הגדול מזלזלים בהנחיות כי הבינו שמקסימום הם יהיו כמה ימים עם חום כמו טוביה צפיר.

שהרי בעברית תקנית מה שאתה כתבת פה זה שטוביה צפיר הוא צעיר

לפני 33 דקות, Transporter כתב:

לא יהיה עוד סגר

אז בניגוד למה שכתבת קודם, אתה לא בעד לעצור את הטיסות אלא התנהלות אחרת בעניין סגר.

לא בטוח כמה בג"צ היה מאשר דבר כזה, אבל היה מעניין לבחון.

מזכיר שבג"צ הקפיא את השימוש במעקב (שהוא הרבה פחות פולשני מאשר סגר) סלולרי של השב"כ.

"הימור" בנושא (שהוא לא הימור, בהתבסס על תוצאות בג"צ מעקב שב"כ וידע משפטי בסיסי, זה תיק סגור מראש) - לא היה עובר בג"צ, וכנראה במשרד הביטחון והבריאות ידעו את זה ונמנעו מראש מלהיכנס לאיזור הזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנספורטר, זה לא באמת קל לשבת במשרד ולקבוע מדיניות לכל עם ישראל. מפתיע שבתור עצמאי אתה לא מבין את זה. אבל הלחץ בתפקידים האלו הוא עצום. ואתה יכול להיות בטוח שרבים וטובים מהאנשים ברמות האלו סובלים מהתקפי חרדה, לילות לא שינה ובעיות אחרות.

אני מבין שאתה מתוסכל וכועס, ולכן מתווכח עם חצי פורום פה כבר במשך 400 עמודים. אני מניח שאם הייתי עצמאי, הייתי מרגיש כמוך גם. אבל כל בניית מכונות המצבים ההיפותטיות של ״אם היו סוגרים ככה, אזי היינו במצב כזה״ לא שוות הרבה.

הממשלה היתה צריכה לקבל החלטות במהירות יחסית, תחת לחץ עצום, עם המון נעלמים. היה אפשר לעשות דברים בצורה יותר טובה, האופן שבו נתניהו מתנהל, שר בריאות בעייתי, חוסר שקיפות בין גופים שונים - כל אלו לא עזרו יותר מדי בתהליך. אבל בוא, אנחנו חיים במדינת שכונה. חצי מהאזרחים כאן חושבים שכל דבר שהם עושים בחיים חייב להיות מלווה באיזה מפגן שופוני של ״תראו איזה גבר אני״, ואני לא חושב שבהנתן כל זה היה אפשר החלטה רציונאלית שלא ללכת לסגר כמו שהיה.

אין לי דיעה ״מדעית״, אני לא יוצא נגד כל מדען שמנסה להסביר למה מימלא הקורונה היתה עוברת כמו שהיא עברה. בהתחשב בסיכונים, באפשרות סבירה למוות המוני וקריסה גם רפואית וגם כלכלית - הרבה יותר קל דווקא לבקר את מי שהיה צריך לקבל החלטות, מאשר להיות זה שמקבל אותן.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לא זאת הכוונה. אם מדובר במשפחה אחת (או כמה) בשכונה אחת, אין צורך לסגור את כל העיר אלה מספיק רק את השכונה הספציפית (כמו שעשו בירושלים).

משפחות חרדיות הן משפחות עם הרבה ילדים, לכן יש להם במשפחה אחת הרבה נדבקים. לכן זה קצת מעוות את ההבנה של המצב האמיתי. אולי צריך לעבור לסיווג לפי בתי אב, ולא לפי כמו נדבקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, garicho כתב:

לא זאת הכוונה. אם מדובר במשפחה אחת (או כמה) בשכונה אחת, אין צורך לסגור את כל העיר אלה מספיק רק את השכונה הספציפית (כמו שעשו בירושלים).

משפחות חרדיות הן משפחות עם הרבה ילדים, לכן יש להם במשפחה אחת הרבה נדבקים. לכן זה קצת מעוות את ההבנה של המצב האמיתי. אולי צריך לעבור לסיווג לפי בתי אב, ולא לפי כמו נדבקים.

גם בירושלים, בבית שמש ואפילו בבני ברק לא סגרו את כל העיר.

סיווג לפי בתי אב נכון רק כשיש סגר, כשאין סגר זה לא רלוונטי שהם שייכים לאותו בית אב, קמים בבוקר, נשאים, עוד לא מאובחנים, ללא סימפטומים, אחד הולך לגן, אחר לפעוטון, שלישי לבית ספר יסודי, רביעי לתיכון והחמישי לאוניברסיטה או לעבודה, ההורים הולכים כל אחד לעבודה שלו ועוברים בסופר בערב.

או בהקבלה לעולם החרדי, אחד הולך לגן, אחד לפעוטון, אחד לחיידר, אחד לתלמוד תורה, אחד לישיבה, האמא לעבודה והאבא לישיבה, עוברים במכולת בערב.

למי אכפת שהם חוזרים בערב לאותו בית? זה כמו תמנון ששולח זרועות (בלי קשר להיותם חרדים או לא).

שוב מזכיר, בישראל, 5% מהנדבקים הם Super Spreaders, אחראים על 80% מההדבקות, מספיק לך אחד כזה ולא צריך משפחה כזו

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז למה כתבת:

שהרי בעברית תקנית מה שאתה כתבת פה זה שטוביה צפיר הוא צעיר

כי אין לי דוגמא למישהו אחר שכולם מכירים ויודעים שהוא עבר את המחלה בבית ?

ההפך

הדוגמא הזאת רק מראה שלא רק צעירים עוברים את זה בקלות אלא גם מבוגרים בריאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ.ש.ל.

לא משנות העובדות, משנה רק הדעה שלך, ואם הדעה מתנגשת עם העובדות אז אתה כותב את העובדות כאילו הן תומכות בדעה שלך.

חסר לך מפורסמים צעירים בהוליווד שאמרו שנדבקו? קח, לקח שניה ורבע בגוגל להגיע לרשימה

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גם בירושלים, בבית שמש ואפילו בבני ברק לא סגרו את כל העיר.

סיווג לפי בתי אב נכון רק כשיש סגר, כשאין סגר זה לא רלוונטי שהם שייכים לאותו בית אב, קמים בבוקר, נשאים, עוד לא מאובחנים, ללא סימפטומים, אחד הולך לגן, אחר לפעוטון, שלישי לבית ספר יסודי, רביעי לתיכון והחמישי לאוניברסיטה או לעבודה, ההורים הולכים כל אחד לעבודה שלו ועוברים בסופר בערב.

או בהקבלה לעולם החרדי, אחד הולך לגן, אחד לפעוטון, אחד לחיידר, אחד לתלמוד תורה, אחד לישיבה, האמא לעבודה והאבא לישיבה, עוברים במכולת בערב.

למי אכפת שהם חוזרים בערב לאותו בית? זה כמו תמנון ששולח זרועות (בלי קשר להיותם חרדים או לא).

שוב מזכיר, בישראל, 5% מהנדבקים הם Super Spreaders, אחראים על 80% מההדבקות, מספיק לך אחד כזה ולא צריך משפחה כזו

לא הבנתי על מה אנחנו מתווכחים כאן? אז גילו את המשפחה. אם למשרד הבריאות יש קצת שכל יבדקו את המעגלים שלהם ויעשו גם להם בדיקה. אם יגלו מישהו חולה\נשא במעגלים האלו יבדקו את המעגל שלו. זאת הדרך הטובה ביותר להלחם בזה, ואפשרית בהחלט כשאין לך התפרצות רחבה. במקרים של התפרצות רחבה יש צורך בסגר ופעולות יותר רחבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מתווכחים על זה שזה לא משנה שזו משפחה חרדית אחת מתל אביב, או אדם חילוני מבאר שבע.

אם הגיוני לעשות סגר על שכונות זה הגיוני לעשות בלי קשר למקום ההתפרצות.

והתנאי לזה הוא האם מדובר באיזור אדום, לא במספר החולים, לא במספר בתי אב שבהם נדבקים וכו'.

השאלה שלי הייתה האם מה שמניע את שחר זו הפוזיציה (כשההתפרצות רחוקה ממנו - מבחינתו שיעשו סגר כמה שצריך, כשזה קרוב אז מחפשים ניואנסים).

ד"א משרד הבריאות כבר לא מבצע כמעט בדיקות, אלה קופות החולים עכשיו, ככה שמשרד הבריאות לא באמת יכול לבדוק את המעגלים של המשפחה.

יכולים לעשות כמו שעשו לאב המשפחה - לאכן ולשלוח הודעה שהוא שהה בקרבת חולה קורונה. משם זה אחריות הבנאדם ללכת להבדק.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אנחנו מתווכחים על זה שזה לא משנה שזו משפחה חרדית אחת מתל אביב, או אדם חילוני מבאר שבע.

אם הגיוני לעשות סגר על שכונות זה הגיוני לעשות בלי קשר למקום ההתפרצות.

והתנאי לזה הוא האם מדובר באיזור אדום, לא במספר החולים, לא במספר בתי אב שבהם נדבקים וכו'.

השאלה שלי הייתה האם מה שמניע את שחר זו הפוזיציה (כשההתפרצות רחוקה ממנו - מבחינתו שיעשו סגר כמה שצריך, כשזה קרוב אז מחפשים ניואנסים).

ד"א משרד הבריאות כבר לא מבצע כמעט בדיקות, אלה קופות החולים עכשיו, ככה שמשרד הבריאות לא באמת יכול לבדוק את המעגלים של המשפחה.

יכולים לעשות כמו שעשו לאב המשפחה - לאכן ולשלוח הודעה שהוא שהה בקרבת חולה קורונה. משם זה אחריות הבנאדם ללכת להבדק.

בטח שיכולים לעשות. תראה את בתי הספר ברחובות, שם עשו לכמה כיתות בדיקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...