Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה מתמ"א - בעד ונגד

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מהניסיון שלי אין אחידות בפרויקטים השונים של תמ"א 38. אני מכיר מקרוב כמה פרויקטים באזור ראשון והתוצאות הסופיות שונות. כשאתה קונה דירה מתמ"א חשוב לברר על הבניין עצמו ועל השינויים שהוא יעבור. נניח, חימום מים. תהיה מערכת חימום סולארית מרכזית? דודי שמש? דוד חשמלי? המעלית תהיה קטנה ומיועדת ל 4 אנשים? או נורמלית ול 6 אנשים? האם התשתיות של הבניין עצמו (ביוב וחשמל) ישודרגו? מה רמת הגימור שמתכננים בשטחים הציבוריים?

דוגמה מ 2 פרויקטים שונים שמפרידים ביניהם 300 מטר בקו אווירי:

בבניין א':

ביטלו את הדודי שמש ונשארו רק עם חימום מים בחשמל. מעלית ל 4 אנשים. בחדרי המדרגות פחות השקיעו. נשארו המתגים הישנים. הריצוף הונח עקום. הקרמיקה על הקירות מגיעה לחצי גובה. לא העבירו את המזגנים למסתורים וגם לא החליפו חלונות ותריסים בצידי הבניין. נוצרה חזית לא אחידה עם כבלים שרצים (כמו בכל בניין ישן).

שטח הבניין היה גדול אז נוספו חניות ללא צורך במכפילים.

בבניין ב':

במקום דודי שמש יש מערכת חימום סולארית עם חדר משאבות. מעלית ל 6 אנשים. גימור בשטחים הציבוריים ברמה גבוהה - הכל הוחלף. הקפידו על פירוק והעברת מזגנים. החליפו תריסים בכל הבניין ונוצרה חזית אחידה. שטח הבניין קטן אז יש חניות במכפילים.

אני לא הייתי ישר פוסל אבל כן הייתי בודק לעומק מה בדיוק מתוכנן. אם הדירה בת ה 25 במצב טוב ויש ממ"ד אז כנראה שהייתי מעדיף אותה.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בניין ישן שהוועד שלו היה 200 שקל בחודש ופתאום הכל חדש וצריך לתחזק אחרת

אז הועד קופץ ל 400 ש"ח אבל האוכלוסיה שהתגוררה בחורבות האלו לא יכולה לשלם 400 ש"ח ויותר גרוע ממשיכים להתנהג כאילו זאת חורבה

אז מה קיבלת? בית חדש ונוצץ שמהר מאוד יהפוך לסלאם.

כמו שכתבתי... תבדוק טוב, טוב מי האוכלוסיה שהתגוררה בבניינים האלו לפני התמ"א

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועד הבית לפני התמא היה 100 שח. אחרי התמא נהיה 200 שח. נניח במקומות אחרים 250 שח. לא כזה שינוי שמישהו לא יצליח לעמוד בו. יזמים לא יכנסו להרפתקאות באזורים בעייתיים כי הם צריכים למכור דירות.

מקומות בעייתיים בדרך כלל מראש לא משלמים ועד בית. לא 100 ולא 200. אין מנורות בחדר מדרגות, הביוב נסתם וזורם כל יומיים והבניין מתפרק. בדרך כלל במקומות מהסוג הזה לא יהיה תמא 38. אולי יהיה פינוי בינוי אם מדובר במרכז ויפזרו את האוכלוסיה ( כמו ברמת אליהו בראשון וכמו בתוכניות לגבי קריית משה ברחובות.)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מיני מהנדסי בניין שיצא לי לדבר איתם, טוענים שהחיזוק שעושים לבניינים בתמא 38/1 (לא הריסה ובניה מחדש) לא באמת מחזק את הבניין לרעידות אדמה באופן משמעותי.

נראה לי שהחיזוקים האלה מחזקים בעיקר את תזרים המזומנים של הקבלנים.

האבסורד הוא שבערים שיושבות קרוב יותר לשבר הסורי אפריקאי- ערד, בית שאן, טבריה וקריית שמונה, ושהסיכוי שלהן להיפגע ברעידת אדמה גבוה יותר, אחוז הבניינים שעוברים תמ"א הוא אפס, מחוסר כדאיות כלכלית... :roll:

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נכתב המון על כמה שהתכנית הזו רחוקה ממטרת חיזוק המבנים ונועדה להטיב עם יזמי נדל"ן בעיקר. העניין הוא שבלי קשר לחיזוק מבנים, יש צורך בעוד דירות ובהתחדשות עירונית והתכנית הזאת נותנת מענה כלשהו לעניין, גם אם בצורה עקומה ודרך התחת, כמו שאוהבים פה בארץ לעשות כל דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...