Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה קורה היום בשוק ה-GPS? (מכשירים יעודיים לרכב)

Derish
שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

התחלתי לאחרונה עבודה חדשה עם הרבה נסיעות, בעיקר באירופה אבל מדי פעם גם ביבשות אחרות. נסיון בתפקידים דומים בעבר לימד אותי לא להסתמך על הסמארטפון למטרות ניווט, אלא תמיד להחזיק מכשיר יעודי בתור גיבוי. לצערי שני המכשירים הקיימים שלי כבר הזדקנו ויצאו מהמודה, וכעת אני מחפש לקנות אחד חדש שישרת אותי ואת שאר חברי הצוות בחמש השנים הקרובות.

זכור לי שבזמנו היו שלוש אופציות עיקריות: טום טום, גארמין, ומכשירים סיניים שניתן היה להתקין עליהם iGo או תוכנות נוספות בסגנון. היות ולא עקבתי אחרי השוק בשנים האחרונות, אני לא ממש יודע מה הולך היום. מה שבטוח - אני לא אוהב את זה שטום טום וגארמין גובים סכומים דו-ספרתיים על המפות שלהם, מעבר לסכום התחלתי של מאות דולר/יורו על המכשיר עצמו. זו מגבלה שהייתי רוצה להתגבר עליה.

אשמח לשמוע את ההמלצות שלכם למכשירים, תוכנות (לא לטלפון), ופתרונות נוספים שאולי לא חשבתי עליהם. מניח שהכיוון המתבקש הפעם הוא מכשיר סיני עם תוכנה, ואם כך - איזה מכשיר ואיזו תוכנה מומלצים?

בתודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה רע בסמארטפון?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

לפעמים אין חבילת גלישה (והמעסיק לא מאשר רכישת סים מקומי)

לפעמים אין קליטה, ואז גם חבילת גלישה לא תעזור

לפעמים הסוללה נגמרת ואין אפשרות להטעינה

לפעמים אנטנת ה-GPS בטלפון לא תקינה

לפעמים הטלפון ניזוק או הולך לאיבוד

סמאטרפון זה פתרון טוב לתיירים, וגם בשבילי 80% מהזמן, אבל זה לא פתרון מלא כשאני עובד עם לקוחות ותלוי ביכולת הניווט שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבעיית הקליטה, אי אפשר לעבוד אופליין מהסלולרי?

בעיית טעינה יש בכל מכשיר. קח תמיד סוללה ספייר.

לגבי נזק, קח תמיד סלולרי ספייר, במקום עוד מכשיר GPS.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבעיית הקליטה, אי אפשר לעבוד אופליין מהסלולרי?

לפעמים כן, אבל במקרים רבים האפליקציה מתבלבלת ברגע שלקחת פניה לא נכונה, ולא מצליחה לחשב מסלול מחדש.

בעיית טעינה יש בכל מכשיר. קח תמיד סוללה ספייר.

סוללה ספייר לא תמיד אפשר להשאיר באוטו, מה גם שהטלפונים היום באים ללא סוללה נשלפת, ולחבר powerbank כשאתה צריך לשים את הטלפון על מתקן ולנהוג זה לא פרקטי.

לגבי נזק, קח תמיד סלולרי ספייר, במקום עוד מכשיר GPS.

טלפון פשוט לגיבוי יש, קנייה של סמארטפון נוסף זו לא הוצאה שאני יכול להצדיק בפני ההנהלה.

כל ההצעות לעיל לא פותרות את הבעיה כשמודול ה-GPS בסמארטפון כושל. פעם אחרונה שזה קרה לי (במדבר הקליפורני), זה עלה ב-70 ק"מ של נסיעה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפליקציה קרויה HereWeGo

נהני מכל העולמות:

פועלת Offline.

חינמית.

מפות מתעדכנות לעתים תכופות.

קיימת גם לאנדרואיד וגם לעייפון.

מתאימה לניווט רכוב, רגלי, תח"צ כל דרך אחרת.

התקן את האפליקציה, קנה סוללת גיבוי וסגרת את כל הפינות.

יש אפליקציות דומות נוספות כמו maps.me, אבל אישית אני אוהב ביותר את ה-HereWeGo. מותקנת אצלי על הטלפון עם מפות ישראל, ולקראת כל נסיעה מתקין את המפות הרלוונטיות.

כאשר יש קישור סלולרי אני אוהב את וייז לניווט רכוב ואת מפות גוגל לניווט רגלי ותח"צ.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

!For fucks sake

זו לא השנה הראשונה שלי במקצוע. אפילו לא העשירית. אני חושב שהייתי מאד ברור בשאלות ובהגדרת הצרכים שלי. למה כ"כ קשה לקבל את ההנחה שסמארטפון פשוט לא יעשה את העבודה פה? רבאק ספריאל, תן לי קצת קרדיט. לפחות בתור חבר פורום ותיק, אם לא בתור איש מקצוע שיודע מה הוא צריך.

לגבי האפליקציה הזאת - אני מכיר אותה עוד מימי נוקיה. זה חתיכת סוס צולע, שאולי עובד היטב בתור OEM של יצרני רכב מבוואריה, אבל לא במובייל. היא עדיין מותקנת אצלי, אבל רק למקרים קיצוניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מכשירי GPS סינים שעושים את העבודה. קניתי במזמנו לאבא שלי של חברת XGODY מדגם 886, יש להם מגוון רחב של מכשירים כאלה.

https://xssauto.aliexpress.com/store/1769113?spm=2114.10010108.0.0.46995229QioX2C

היתרון שלו הוא המחיר והממשק שהוא יחסית נוח (כפתורים גדולים על המסך). מניח שתוכל לבקש שיתקינו לך מפות של אירופה (חוץ מרוסיה) שהם יחסית מעודכנות.

המשלוח הגיע אלי גם די מהר (אם חשוב).

אגב, אני רואה שיצאו להם דגמים חדשים עם מצלמת דרך בעוד כמה עשרות דולרים. אולי שווה לך לחשוב על האפשרות הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הברדק הכי גרוע שהיה לי בניווט היה עם מכשיר GPS מובנה בסקודה אוקטביה (בבלגיה) עם ממשק בלתי אפשרי ואלגרויתמים לא ברורים, שהובילו אותי בכל מיני דרכים מוזרות, ולקינוח כמעט גרם לי להפסיד טיסה. GPS מובנה של רנו (בגרמניה, הוטלנד ובלגיה) עבד לא רע כל עוד לא היו עבודות בכביש, אבל סטיה קטנה מהדרך המתוכננת הוצאה אותו מדעתו, עד כדי הפעלת וייז (למזלי היה לי second driver מאופס לגמרי). בטיול בצרפת שבו נזקקתי ל-herewego בגלל חבילת גלישה מוגבלת ותקלה באחד הטלפונים הוא עשה עבודה לא רעה בכלל. בטיול בפינלנד שבו ניסיתי את מפות גוגל ואת maps.me שניווטו טוב אבל הממשק הקולי שלהם היה מעצבן, בסופו של דבר עברתי לברירית המחדל שהיתה וייז, שעבד מצויין למרות שהכיסוי מחוץ לעיר היה edge (תנאי הרשת, ומכשירי טלפון חסרי LTE שהיו לי באותו זמן).

נכון להיום ברירת המחדל שלי בכל אירופה היא וייז. וכמובן גם בארץ, טני מפעילואותו אפילו בנסיעות שגרה, ובתדירות של פעם בחודשיים - שלושה הוא חוסך לי פקקים ואחורים לעבודהף וכמובן גם מפגשים מהסוג המשטרתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדבר קליפורניה קיימים אזורים שאין קליטת סלולר ככה שהכול יכול לקרות.

לדעתי רק סמרטפון עם GPS מצויין כמו גלקסי S7 או S8 או אייפון.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה בכל זאת להציע טכנולוגיה נוספת, אמי ומוכחת. הבעייה שלה שהיא נחשבת לקצת לא אקולוגית בגלל שהיא מבוססת על עצים מתים, ובגלל שהיא דורשת מהנהג ריכוז יותר גדול בנהיגה.

מפה: לקרוא את המסלול לפני שיוצאים, ללמוד את הפניות העיקריות.

מההתרשמות שלי עם מערכת "ייעודית" מפת נייר עדיפה. טיול אחד שהתבססתי בו על google maps בלעדית גרם לי להבין את הטעות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק סמרטפון עם GPS מצויין כמו גלקסי S7 או S8 או אייפון.

המעסיק נתן גלקסי A3, ועם זה ננצח.

לא ישים במיוחד כשצריך לעבור כמה אלפי קילומטרים ומספר לקוחות בשבוע, לפעמים על פני 3-4 מדינות שכנות. אבל לפחות לא המלצת לי על סמארטפון, אז תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה עובד?

אתה מתנקש שכיר?

ולענייננו, אני לא חושב שהתכוונו להמליץ לך להתבסס על הסמאטרפון שלך לניווט. הכוונה היתה לרכוש מכשיר נוסף - אבל ייעודי לניווט (ותרוויח על הדרך סלולרי ספייר)

בחיי שאני לא מבין, מה היתרונות למכשיר ייעודי על פני סמארטפון בעל מקלט gps איכותי.

שאין קליטה לפעמים?

שנגמרת הסוללה?

אותם בעיות ב2 האופציות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה בכל זאת להציע טכנולוגיה נוספת, אמי ומוכחת. הבעייה שלה שהיא נחשבת לקצת לא אקולוגית בגלל שהיא מבוססת על עצים מתים, ובגלל שהיא דורשת מהנהג ריכוז יותר גדול בנהיגה.

מההתרשמות שלי עם מערכת "ייעודית" מפת נייר עדיפה. טיול אחד שהתבססתי בו על google maps בלעדית גרם לי להבין את הטעות.

חיוני כאשר אתה רוצה להכיר את מתוה הדרך, כדי שתוכל לבקר את הוראות ה-GPS. אבל ל-turn by turn חד משמעית עדיף מכשיר אלקטרוני שמדבר אליך, במיוחד אם אתה לבד ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה עובד?

אתה מתנקש שכיר?

זה מידע מסווג, אלא אם כן אתה יודע להשתמש בגוגל או ללחוץ על הקישור שבחתימה.

בחיי שאני לא מבין, מה היתרונות למכשיר ייעודי על פני סמארטפון בעל מקלט gps איכותי.

ראה הודעה מס' 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...