Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום לתאגיד השידור במחיר אגרת רישוי

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 2272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אוהב שקט בנהיגה, אבל אם אני מקשיב לרדיו זו אחת משתי תכנים - אריה גולן בבוקר, והשעה הבין לאומית בצהריים. שתיהן ברשת ב' של התאגיד, ערוץ השידורים הטוב ביותר בישראל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה כולנו משלמים מס הכנסה?

כך החליטה המדינה, וישראל אינה חריגה בעניין הזה. חפש את הערך בויקיפדיה, ותראה שאגרות מסוג זה מקובלות במרבית העולם המערבי.

למעשה מדינת ישראל נמצאת במהלך שבו במקום אגרה ייעודית השידור הציבורי ממומן מכספי המיסים הכלליים. גם זה מודל לא נדיר.

מכאן אפשר ללכת הלאה ולהתוכח על הצורך בשידור ציבורי (ולטעמי הוא דרוש, למרות הבחישה הפוליטית. צריך שידור שחופשי מאינטרסים כלכליים צרים, במיוחד במדינה כמו שלנו, שבה מספר קטן של אנשים שולט בכלכלה. ע"ע פישמן וגלובס).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה כולנו צריכים לשלם על זה?

לפני 20 שנה הגשתי שאילתה בנושא לשרת התקשורת דאז, לימור לבנת.

תשובתה היתה פשוטה - זה עוד מס שנדרשים האזרחים לשלם, ואם הוא לא ילקח דרך האגרה, הוא ילקח ממקום אחר.

גביית אגרת הרדיו בכלי רכב החלה כבר בתחילת שנות ה 70' והיתה בתשלום נפרד מרישיון הרכב, על מנת שבעלי רכב שאין להם מקלט רדיו לא יצטרכו לשלם על שירות שאין הם חפצים בו.

במבחן הרישוי השנתי היה נבדק עצם קיומו של רדיו ברכב, והיה ולא שולמה האגרה, המכונית לא היתה עוברת את המבחן.

לכן רבים היו משמתמשים במתקן שליפה, שבין היתר מנע גניבות.

רשות השידור היתה נוהגת להציב מארבים, בשיתוף עם משטרת ישראל, על מנת ללכוד את סרבני התשלום, שנדרשו בנוסף לאגרה גם בתשלום קנס.

לכן שהבינו שאין עוד טעם במשחקי החתול והעכבר האלו, צירפו את סכום האגרת לאגרת הרישוי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, ההיסטוריה כבר סופרה בשרשור. אגרת הרדיו החלה להגבות הרבה לפני שנות ה-70, אם כי אנילא בטוח לגבי אגרת הרדיו ברכב. אגרת הטלויזיה נגבתה בצורה אגרסיבית ביותר, ועד היום זכורים "תשדירי השרות" "לא נעים - לא נורא" "

" ו-"החצי השני" - שהפכו מובעות לשון.

הבחור לא מבין למה צריך לשלם תמורת האזנה לתחנות שאינו מאזין להן. אני מקוה שהסברתי לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמות של האגרות השתנו, הסכומים נשארו ואפילו גדלו.

אני, למשל, לא מקשיב לרדיו בכלל והפעמים הנדירות שבכל זאת יוצא לי להקשיב אז זה רק רדיו מקומי, שלא נמנה על מושחתי האגרה למיטב ידיעתי.

אין אפשרות לבטל את הרדיו ברכב ולא לשלם את האגרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן פרחי,

לבנת בהחלט צדקה. כל עוד יש שידור ציבורי, יש צורך לממן אותו ולכן אין משמעות לשם המס.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס זו גניבה. מכיוון שלא ניתן להימנע ממנה לחלוטין, השאיפה צריכה להיות צמצום המיסים למינ'.

לגנוב כסף מהציבור עבור שידורים סוג ז' שלא מעניינים אף אחד זה איום ונורא!

חן פרחי,

לבנת בהחלט צדקה. כל עוד יש שידור ציבורי, יש צורך לממן אותו ולכן אין משמעות לשם המס.

חוסר הבנה מוחלט של המציאות.

המס נגבה על מנת לתת שירותים לאזרח.

מדינות מסודרות גובות מיסים גבוהים ומספקות שירותים איכותיים.

בישראל הגישה הפוכה - מיסים נמוכים ושירותים מחפירים.

יש מקום להתוכח על חלוקת העוגה - אבל לא על העקרון.

וד"א - האם טרחת פעם לצפות בשידורי הטלויזיה הישראלית או להאזין לרדיו, במיוחד רשת ב'? קרוב לודאי שלא, כי אילו היית צופה ומאזין היית מגלה הרבה מאד תכניות - ביחוד, אבל לא רק, בתחום האקטואליה - ברמה גבוהה מאד. היתה בעיה עם האיזון התקציבי, היתה בעיה של משכורות (אבל, היי - אותו דבר קורה בצה"ל בתחרות על המהנדסים והקצינים) - אבל לא של איכות התכניות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מבין את המציאות הוא אתה. שידור ציבורי הוא לא שירות לאזרח.

מה שבאמת ראוי לעשות הוא הקטנה משמעותית של החסמים - פתיחת השוק לתחרות.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מבין את המציאות הוא אתה. שידור ציבורי הוא לא שירות לאזרח.

אף אחד לא צופה בחרא הזה, אך לצערינו ממשיכים לדחוף לנו בכוח את הזבל הזה כדי להאכיל כמה אוכלי חינם.

מה שצריך להיות הוא הקטנה משמעותית של החסמים - פתיחת השוק לתחרות.

מילים כדורבנות. מצער לראות שגם התאגיד מגיע לרייטינג מגוחך, ומכאן המסקנה ברורה: לסגור, ויפה שעה אחת קודם!

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתם קובעים דעה כל כך חרצת אנ י ממליץ לכם להקדיש קצת זמן לצפיה\האזנה לשידורים.

בהחלט עיתונאים מהטובים ביותר שיש בישראל, ונושכים.

אבל הרגילו אותנו לשנוא את השידור הציבורי (כמו שכולכם כנארה משוכנעים שכל אנשי הקבע מיליונרים על חשבוננו, וכל המורים נמצאים בחופש 190 יום בשנה. שתי אגדות חסרות אחיזה במציאות).

תמשיכו לצפות בפח הגדול וחבריו, אבל אל תחרצו דעה בלי לבדוק את העובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיכו לצפות בפח הגדול וחבריו, אבל אל תחרצו דעה בלי לבדוק את העובדות.

חטאת באותו החטא בו האשמת אותי ללא סיבה - אי בדיקת העובדות. אני לא קולט טלויזיה כבר 7 שנים מבחירה ומימי לא צפיתי באח הגדול. העובדות לגבי דידי הן כדלקמן: עלות: 600 מיליון עד כמיליארד ש״ח בשנה. רייטינג: נמוך מחמישה אחוז, רוב הזמן סביב שני אחוז. מסקנתי: שיקוץ מתועב ומיותר שמוטב שיופרט. שיתפרנסו מפרסומות כמו כולם או שיבקשו תשלום ממי שמעוניין לצרוך את הזבל שהם מייצרים במחיר מופקע.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, גם אני ממעט לצפות בטלויזיה ולהאזין לרדיו. אבל כאשר אני מאזין\צופה בתכניות הציבוריות (לפחות בימי רשות השידור) אני נהנה מהאיכות.

כל הרעיון של שידור ציבורי הוא שמדובר בשידור שאינו מוטה על ידי אינטרסים כלכליים, ונותן במה גם לתכניות שאינן ניתנות למימון על ידי פרסומות. ני רוצה להזכיר לך שגם משטרת ישראל אינה מרכז רווח, אני מקוה שאתה רוצה שהיא תמומן כראוי על מנת לתת שירות מספק לציבור. או מערכת החינוך. או מערכת הבריאות. ולא מעט שירותים נוספים לציבור. צריך להבין שיש גופים שהפקדתם בידי גורמים פרטיים - מסחריים גורמת לעלית המחיר ולירידת האיכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SPERIAL, ביררתי את הסוגיה - אגרת רדיו לרכבים החלה להגבות ממש בתחילת שנות ה 70', כשמקלטי רדיו הפכו לנפוצים יותר ויותר.

מתקיני רדיו ומערכות סטריאו לרכב היו אמורים לדווח לרשות הרישוי, בפועל לא ממש עשו זאת.

לכן צירפו את אגרת הרישוי לסכום הכולל.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הבירור והחידוד.

לאבא שלי כנראה לא היה רדיו ברכב לפני 1990. אולי 1984. אני רכשתי את הרכב הראשון שלי ב-1986 והיה בו רדיו תדיראן 5 תחנות, ככל הנראה שילמתי את האגרה (בטוח ששילמתי אגרת טלויזיה - את הטלויזיה הראשונה שלי קניתי בערך חודש אחרי המכונית, ואת דרישת התשלום מרשות השידור קיבלתי לכבוד יום ההולדת ה-30, לא הרבה זמן אחרי כן).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...