Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך מנוע בגולף 2001

yanivzv
שימו לב! השרשור הזה בן 3120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי פולקסווגן גולף שנת 2001 מנוע 1600. הרכב מאוד נמוך בגלל שבולמי הזעזועים ישנים.

הקרטר במנוע השתפשף הרבה בכביש כשהיו במפרים או אבנים.

נדלקה לי נורת השמן האדומה (לחץ שמן) ובאתי למוסך, הוא ראה שיש שמן ואין נזילות והכל טוב.

היא נדלקה גם לאחר מכן לזמן קצר מאוד ונכבתה.

חשבתי שאולי יש תקלה בחיישן אז התייחסתי לזה בפחות חשיבות.

לפני שבוע התחלתי נסיעה ותוך 10 דקות הרכב כבה ולא התניע שוב.

הוא לא התחמם יתר על המידה, אבל היה מעט עשן לבן מאזור המנוע.

גררתי אותו למוסך ושם ראו שיש חור בקרטר ולאחר מכן אמרו לי שהלך המנוע כי הקראנק (גל ארכובה)

שלו הלך - נשרף או התעקם.

נסעתי כנראה כמה ימים עם מעט מאוד שמן. כשניסיתי להתניע שוב נשמעו קולות חיכוך והמוסכניק אמר שהמנוע לא

מסתובב בכל המהלך שלו.

הוא הציע לי מנוע מפירוק כולל עבודה ב6 אלף שח.

עכשיו האוטו הזה ישן והחלטתי שאמכור אותו.

מחירון שלו הוא 16-17, אם היה נוסע הייתי מוכר ב-10-11. כעת המוסכניק רוצה לקנות אותו ממני ב-2500

ומישהו מפירוק הציע לי 3000 עליו.

בדקתי ואני יכול לקחת את המנוע למשפץ מנועים שיבדוק אותו חינם ונראה מה לעשות. הוא אמר שגל ארכובה חדש יעלה כ-100 שח אבל לא ידוע אם יש נזק במקומות אחרים במנוע גם כן.

אני לא מתכוון יותר לנסוע באוטו ורוצה למכור אותו. איך כדאי לי פעול כדי שאפסיד הכי מעט כסף?

הוא שנתון 2001, 186000 קמ אוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל ארכובה לא יעלה 100 שקל זה בטוח

הרכב הזה גם עם בולמים תקינים הקרטר שלו יכול להישבר ובקלות

או שתביא מנוע מפירוק או יבוא או שתמכור למרבה במחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את המנוע שלך למשפץ המנועים, שינסה לבדוק, אולי ניתן לסגור את הסיפור הזה בזול, תתקן את הליקויים שלך ברכב במחיר נמוך ככל האפשר ותמכור אותו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מושג איך אני לוקח אליו את המנוע? הוא אומר שאני צריך להביא לו אותו בעצמי ואין לי מושג איך לעשות זאת. לא בא לי להעמיס ברומסטר שיש לי שנקנתה חדשה מנוע כבד כזה מאחורה שיהרוס את הבגאז.

אפשר אולי לגרור את הרכב למוסך רון שיסתכל? או שזה לא כדאי לגרור מעכו כי סה''כ אני סומך על המוסך שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבצע לבד.

המוסך אמור לבדוק את המנוע המחודש שהוא מכניס לרכב , ויש לך אחריות על המנוע וההתקנה.

אם אתה עושה את הסידורים לבד, במוסך יאשימו את המשפץ, המשפץ את המוסך ואתה באמצע.

אם הרכב שמור יפה חיצונית ופנימית אולי שווה להחליף מנוע .

אם המצב באמצע מכור את הרכב כמו שהוא.

אל תשפץ - עיוות עיקום גל ארוכבה, זה בעיה קשה, ובודדים מסוגלים לבדוק ולאזן את צירי מתפסי גל הארכובה.

וכי אין נזק באזורים אחרים.

שיפוץ כזה כדאי במנועים מיוחדים שאין אפשרות להשיג , או כחלק משיפוץ מנוע גדול וכולל.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מבין מהסיפור הזה - לא ברור הנזק האמיתי למנוע אם כי זה שהמוסכניק נלהב לקנות אותו מעורר שאלות. הייתי לוקח אותו למוסך אמין (מוסך רון למשל) לקבל חוות דעת. נראה ששווה להשקיע ברכב הזה.

מה שעוד בטוח - בנוסף למנוע אתה גם צריך לתקן את הבולמים, מההזנחה שלהם התחילה כל הצרה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...