Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוסטרלים דפקטים - איך גלגל שבאוויר בזמן נסיעה לא מסתובב?

nitch
שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש למישהו מושג איך זה שהגלגלים לא מסתובבים?

עריכה אחרונה על ידי nitch
ותודה לTom_22

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אוסטרלים. זה מערב הסעודית.

לפי הגלגל הקדמי שממשיך להסתובב עוד קצת והאחורי שמפסיק כמעט מייד, נראה לי שמדובר בגרסאת ה-2WD הנעה אחורית ולפי ויקפדיה כוללת דיפרנציאל מוגבל החלקה (LSD), אם זה עוזר להבין קצת יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מערכות 4X4 שברגע שהם מזהות שגלגל אחד באוויר הם מעבירות את הכוח לגלגל שיש לו אחיזה בקרקע שנמצא על אותו הסרן.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, איינשטיין מוכיח את צדקתו כל פעם מחדש, אכן אין גבול לטיפשות.

מעבר לזה - איך לעזאזל הקרוזר הזה מצליח לשמור על כזה שיווי משקל לאורך זמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר נעילות דיפרנציאל, שגורמות לזה ששני הגלגלים יסתובבו באותה המהירות. במקרה של מוגבל החלקה הגלגל בלי האחיזה יכול להיעצר לחלוטין?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לעזאזל הקרוזר הזה מצליח לשמור על כזה שיווי משקל לאורך זמן

איך הוא נשאר באוויר?! בשיאו, רוס סוויפט החזיק גם משאיות פול טריילר על שני גלגלים. מכל מקום, ברור שכשרכב עם ממסרה מתוחכמת מניף את גלגליו באוויר לא יועבר כוח לגלגל המעופף...

אגב, תופעות כאלו (וכמוהן גם ההחלקות המטורפות) מקובלות גם במדינות אחרות בחצי האי ערב (כמו אבו ט'אבי, דבי וכן הלאה) למרות אכיפה בנידון.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, איינשטיין מוכיח את צדקתו כל פעם מחדש, אכן אין גבול לטיפשות.

לחובבי הז'אנר יש גם לקטי פספוסים, שם איינשטיין מפנה את הבמה לדרווין.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[/right]

איך הוא נשאר באוויר?! בשיאו, רוס סוויפט החזיק גם משאיות פול טריילר על שני גלגלים.

זה שעוד מישהו עשה את זה, זה ברור. השאלה איך מבחינה פיזית זה קורה?

כמה כבר שטח מגע יש לצמיג עם הכביש ואיך שומרים על שיווי המשקל גם כשארבעה אינטיליגנטים יוצאים מהרכב ומחליפים גלגל?

לחובבי הז'אנר יש גם לקטי פספוסים, שם איינשטיין מפנה את הבמה לדרווין.

אז שלושה צדקו לאורך ההיסטוריה - דרווין, איינשטיין וכהנא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שעוד מישהו עשה את זה, זה ברור. השאלה איך מבחינה פיזית זה קורה?

כמה כבר שטח מגע יש לצמיג עם הכביש ואיך שומרים על שיווי המשקל גם כשארבעה אינטיליגנטים יוצאים מהרכב ומחליפים גלגל?

שטח מגע אין כמעט בכלל, ונהיגה כזו גומרת צמיגים תוך מספר קילומטרים וגם זה אחרי שניפחת אותם בלחץ גבוה מאוד.

כשהצמיגים נוטים על צדם, הגלגול שלהם יוצר "נקיפה" (פרסציה) שגורמת להם לפנות, כפי שמוכר מדו גלגלי למשל. לכן, כדי לייצב את הרכב מסובבים קצת את ההגה לכיוון הנגדי.

מאחר שאפקט הנקיפה בצמיגים רדיאליים הוא קטן יחסית, די בהפנית הגה קטנה של פחות מרבע סיבוב של ההגה (וכחצי סיבוב במסרק הגה של משאיות) לכיוון האדמה כדי לייצב את הרכב.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת מהות ה-LSD.

אקשה עליך אם כך. איך הLSD יודע אם לגלגל יש אחיזה או לא, אם הוא לא מסובב אותו בכלל?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד הסרטונים הם מחליפים גלגל אחורי בנסיעה כזו.

בווטסאפ רץ סרטון שחכמים כאלה איבדו שליטה על האוטו, לרבות חלקי גופות מתעופפים באוויר אחרי שנגזרו מהגוף.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקשה עליך אם כך. איך הLSD יודע אם לגלגל יש אחיזה או לא, אם הוא לא מסובב אותו בכלל?

אני מניח שזו מערכת עם משוב, נגיד למשל שימוש בחיישן של ה-ABS שיודע אם הגלגל מסתובב ובאיזו מהירות. אולי אם הגלגל מסתובב (נניח מתזוזה של הרכב שקרתה ע"י גלגל אחר) אז המערכת מזהה את זה ומעבירה לו כוח, במצב המקביל אם המערכת מזהה שהגלגל מסתובב מהר יותר מהאחרים אז היא מניחה שהוא מחליק או באויר ואז מפסיקה את הכוח אליו.

מי ישפוך אור על הניחוש שלי?

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...