Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצה ידידותית לקונים רכב מחברות הליסינג

גידי 24
שימו לב! השרשור הזה בן 3432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במהלך החודשים האחרונים חיפשתי רכב, עברתי כנראה בכל סוכנויות הליסינג באזור חיפה והקריות, נתון שהדהים אותי היה שכל הרכבים בחברות הליסינג היו ״מליסינג פרטי״. נתון די מדהים לפי דעתי כי לא ידוע לי שרוב המדינה נוסעת על רכבים בעסקאות של ליסינג פרטי, עד שביקשתי מכמה אנשי מכירות הוכחה לכך שהרכב היה בליסינג פרטי על מנת שבעתיד כאשר אני ארצה למכור את הרכב תהיה לי ההוכחה שהרכב נרכש מליסינג פרטי. כמובן שכאן הגיעו כל ההתנערויות האפשריות, אפילו כשאמרתי לאחד מאנשי המכירות אז בעצם אפילו יכול להיות שהרכב שימש כהשכרה, הוא ענה לי ״מה אכפת לך ? הרשיון רשום שזה היה ליסינג.״.

אז בפעם הבאה שאתם נכנסים לחברות הליסינג תבקשו הוכחות ל״ליסינג הפרטי״ כי אם אין הוכחה זה בעצם ליסינג תפעולי וההורדה מהמחירון היא בין 22%-24% לפי לוי יצחק, אז תפסיקו להיות פראיירים ותדרשו את מה שמגיע לכם !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזר לשמוע.

פעם הייתה את חגיגת "השכרה\החכר" ברישיון כנוסח אחוד שהופסקה.

בהחלט מכיר מצבים שבהם מוכרים מנפחים את הסטטוס "ליסינג תפעלי נהג יחיד", אבל אתה אומר שחברות ליסינג ממש אומרות לך ליסינג פרטי ואז לא מוכנות להראות מסמכים?

יש לך פרטים ספצפיים של מקרה כזה עם חב' ליסינג גדולה?

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לבשר לך חבר שגם כיום רשום ברשיון הרכב השכרה/החכר, והמוכרים בחברות אומרים שזה ליסינג. את האמת הדבר הזה היה לי מוזר ובגלל זה ומה שציינתי מקודם ירדתי מלרכוש רכב מליסינג. יש לי פרטים על יותר מחברה אחת, כמו שאמרתי מקודם אפילו אמרו לי באחת מהחברות כאשר שאלתי על סעיף ההשכרה/החכר כאשר נאמר לי במפורש בתחילת השיחה שהרכב היה ליסינג פרטי, האם יכול להיות שהרכב היה בהשכרה ? המוכר ענה לי במילים הללו "

מה אכפת לך ? ברשיון יהיה רשום שזה היה ליסינג.״ אז כנראה שהם חושבים שאני צעיר שמחפש אוטו טוב בכמה שפחות (מלא אנשי מכירות ניסו לקנות אותי בעזרת צבע שחור ומערכת מולטימדיה שת'אמת זה לא מדבר אליי בגרוש) אבל הם לא מבינים שהם לא נפלו על אהבל, כמו גם שברגע שתבקש לראות מחירון הם יעשו הכל על מנת להעביר אותך מהנושא, כמו אין בעיה אני כבר מראה לך מחירון ואז להמשיך איתך את השיחה על מנת שתשכח מהמחירון, אין לי בעיה לספר לך את כל מה שעברתי עם חברות הליסינג (ועברתי בכל חברה כמה פעמים ספורות, בהתחלה ואחרי שעשיתי קצת שיעורי בית) אז כמו שאמרתי זאת אך ורק עצה ידידותית לקונים שבאים לקנות מליסינג שידעו שלא כל מה שמספרים להם הוא אמת, וכאשר אנשי המכירות מבטיחים שזה ליסינג פרטי זכותם המלאה לדרוש הוכחה לכך שזאת האמת, כי המחיר בין ליסינג פרטי שהוא הפחתה של 14%-16% לבין ליסינג תפעולי 22%-24% הוא ענק !!! עוד 10% מהמחיר המלא מסתכמים לרוב בעוד 7-11 אלפים ואף יותר !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שטות של לוי יצחק - כל הקטגוריות המוזרות של "נהג יחיד" וכו'. הרי זה לא ניתן להוכחה, אז ברור שחברות הליסינג יתפסו על זה טרמפ. זה עוזר להם גם בחישוב שווי המלאי לצורך דירוג האג"ח.

ותחזיק חזק, כי יש לי בשבילך עוד להיט: אפשר גם לרשום רכב חברה בצורה שייראה כאילו היה פרטי. עשו את זה בחברה שעבדתי בה פעם - זה רק דורש שהנהג הקבוע יהיה רשום כבעלים, יחתום לעסק על ייפוי כוח מראש, ופחות או יותר זהו. מבחינה חשבונאית זה תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם עשיתי סבב ליסינג באזור שלי לפני כמה חודשים. המסקנה שלי הייתה זהה לשלך - הם חיים בעיקר על פראיירים וחסרי ברירה. במקרה שלי נתנו לי יחס אחר אולי כי אני לא צעיר, אבל בהתחלה בהחלט הציעו הצעות מצחיקות. מה שכן, התרשמתי שאין להם סיבה להפסיק. כמו שאתה יודע החבר'ה האלה יושבים במשרדונים בחלל פתוח, ואתה יכול לשמוע ולראות מי מגיע ומה הוא קונה (בלי לרשות, אתה פשוט קרוב מידי).

אבל מה, לי אמרו מתי זה רכב השכרה, מתי ליסינג פרטי שהחזיר רכב וכו'. מפתיע אותי לשמוע שלא הסתיים הסיפור הזה עם רישום השכרה. פחות מפתיע שהם קוראים לליסינג תפעולי נהג יחיד "ליסינג פרטי" במיוחד אם זה רק בשיחות ולא כתוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן חברים כמו שנאמר "פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים", לא חסר קומבינות בארץ זה בטוח. גם אני שמעתי לא מעט איך עובדים על אנשים תמימים שאין להם מושג, פשוט רציתי לבעוט לאותו "סוכן מכירות" בראש באותו הרגע. מה גם שברגע שהם מבינים שאין להם עסק עם פראייר הם פשוט מנפנפים אותך, השירות בכל חברות הליסינג שבהם ביקרתי (נראה לי שבכולם) פשוט בושה, כאילו כל יום הם מוכרים 100000 רכבים ואם נפל אחד שמבין עניין אין להם כח אפילו להתווכח איתו ישר הם מנפנפים אותו. אנשים לא מבינים שהכח הוא בידיים שלנו, ברגע שלא יקנו מחברות הליסינג כמה ימים בודדים רכבים המחירים ישתנו פלאות... חוויתי את זה כאשר הייתה הסופה לפני חודש, זה היה יום שהיה לי זמן לעוד סבב בחברות הליסינג וכנראה בגלל תנועת הקונים הדלה בסופות, גם השירות השתפר וגם המחיר ירד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שטות של לוי יצחק - כל הקטגוריות המוזרות של "נהג יחיד" וכו'. הרי זה לא ניתן להוכחה, אז ברור שחברות הליסינג יתפסו על זה טרמפ. זה עוזר להם גם בחישוב שווי המלאי לצורך דירוג האג"ח.

ותחזיק חזק, כי יש לי בשבילך עוד להיט: אפשר גם לרשום רכב חברה בצורה שייראה כאילו היה פרטי. עשו את זה בחברה שעבדתי בה פעם - זה רק דורש שהנהג הקבוע יהיה רשום כבעלים, יחתום לעסק על ייפוי כוח מראש, ופחות או יותר זהו. מבחינה חשבונאית זה תקין.

בנוגע לסוגי ליסינג, אפשר להוכיח הכל אבל קל להסתיר. נכון שליסינג תפעולי נהג יחיד זה הרוב, אבל בינינו זה די נאמן למציאות. אם כי שוב , זה לא שווה רבה. בשורה התחתונה זה אומר שאף אחד לא יקבל הפחתה של "ליסינג תפעולי מרובה נהגים".

בנושא רכב חברה, הדבר הזה ידוע. בפועל, האפשרות הזאת די טובה כי היא משקפת יותר טוב את המציאות. הרבה בעלים של חב' קטנות קונים את הרכב הפרטי דרך החברה ומשלמים שווי שימוש. הם מתייחסים לרכב כפרטי, מטפלים בו כפרטי כו'. מה ההגיון להשית עליהם הפחתה מפלצתית שנועדה לשקף מצב של רכב עבודה רב נהגים?

גם בחברה שלך, אם היה סידור שהחברה קונה רכבים והעובדים רושמים אותם עח שמם, ואז משתמשים בהם כרכבים פרטיים במקום לקחת ליסינג, אז זה לא נורא כ"כ. קצין הרכב של אותה חב' צריך גם לתחזק את הרכבים בעצמו (לשלוח למוסך כן?) והם שומרים על הרכבים האלה כי מי שיאכל אותה זה הם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן חברים כמו שנאמר "פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים", לא חסר קומבינות בארץ זה בטוח. גם אני שמעתי לא מעט איך עובדים על אנשים תמימים שאין להם מושג, פשוט רציתי לבעוט לאותו "סוכן מכירות" בראש באותו הרגע. מה גם שברגע שהם מבינים שאין להם עסק עם פראייר הם פשוט מנפנפים אותך, השירות בכל חברות הליסינג שבהם ביקרתי (נראה לי שבכולם) פשוט בושה, כאילו כל יום הם מוכרים 100000 רכבים ואם נפל אחד שמבין עניין אין להם כח אפילו להתווכח איתו ישר הם מנפנפים אותו. אנשים לא מבינים שהכח הוא בידיים שלנו, ברגע שלא יקנו מחברות הליסינג כמה ימים בודדים רכבים המחירים ישתנו פלאות... חוויתי את זה כאשר הייתה הסופה לפני חודש, זה היה יום שהיה לי זמן לעוד סבב בחברות הליסינג וכנראה בגלל תנועת הקונים הדלה בסופות, גם השירות השתפר וגם המחיר ירד.

אותי לא נפנפו, גם לא בשעת לחץ, אבל כן ניכר היה שאני מקשה עליהם. כל הזמן ניסו להפנות אותי לרכישת רכב חדש 0 ק"מ.

חבר, ההתנהגות שלהם מאוד מתאימה למצב בשוק. עסקאות ליס 0 ק"מ הפכו מאוד נפוצות ובחלק מהמקרים יש הפחתה יפה ממחיר חדש. במצב כזה, הם נאלצים למכור רכב שסיים סבב ליסינג ולהתייחס למחירון שלו כמחיר בסיס. זה קשה. הרכבים האלה צריכים לעוף לאנשהו. הנסועה הממוצעת לשנה בליסינג היא כ33K ק"מ זה לא מקרה קצה, זה הרוב. יש עליהם מלא לחץ, הם לא צריכים שיסתובב להם שם מישהו שיודע שהרכבים שלהם נסעו יותר מכפול מרכב מקביל בבעלות פרטית, תוחזקו במינימום עלות, ואולי גם פחות מאובזרים.

אני הבנתי שאין לי מה לעשות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבאזור שלי (קריות חיפה) זה המצב, הרמה של השירות בכל מקום שפניתי אליו שאפה ל-0. גם יש לי קול קצת גבוה, ושמעתי לא פעם שאנשים שישבו לידי, לאחר ששמעו אותי מדבר עם איש המכירות שינו את צורת הדיבור שלהם גם כן, ופתאום הפסיקו להיות הכבשים שהולכות אחרי הרועה. לא מסכים איתך חבר, חברות הליסיניג עושות קופה מכובדת על סבב הליסינג של שלושת השנים, תוסיף לכך את כל קנסות ביטולי הליסינג + השכרת הרכבים + מינימום הוצאות (תחזוקת שבר) + קניית הרכב במחיר מופחת + מלא פקטורים נוספים ותגיע לכך שלא חסר להם. לעומת זאת עם ישראל אוהב לבכות על כמה שדופקים אותו מכל כיוון, אבל אם תגיד לו לעשות משהו בנידון לאאאא הוא יישב בבית. זה לא רק הליסינג זה עוד הרבה דברים מעבר אבל בפוסט הנ"ל מדובר על הליסינג, ואם הפוסט הנ"ל יעזור לפחות למישהו אחד, אני את שלי עשיתי. אנחנו הלקוחות. אני לא אומר "הלקוח תמיד צודק" בתור נותן שרות יש אנשים שהם המיץ של הזבל, אבל יש לנו כח ענק שאנחנו לא מנצלים וחבל כי בסופו של דבר רק אנחנו מפסידים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ששיתפת, לא אומר שלא, גם אם זה רק כדי להוריד מהלב, אבל עכשיו אני אסביר לך למה חיפשתי שתציין מקרים ספציפיים ומפורטים ותנקוב בשמות חברות הליסינג.

בפורום ייעוץ משתמשים חדשים מפרסמים בתדירות גבוהה שרשורים חדשים, הרבה מהם בכלל לא טורחים לרפרף 2-3 עמודים אחורה ולראות שכבר פתחו 5 שרשורים כמעט זהים לשלהם ביומיים אחרונים. הרבה פעמים נפתח באותו עמוד שרשור כמעט זהה.

השרשור הזה אוטוטו שוקע ואז הסיכוי שלו לעלות אפילו בחיפוש הוא די קלוש (כי מה תהיה מילת מפתח? ליסינג? יש אלפי שרשורים). לעומת זאת, אם היית פותח שרשור דומה לזה, שבו בנאדם מצביע על התהלות לא כשרה של חברה מסויימת, אז הדברים האלה לרוב יותר אינפורמטיביים, וגם יעלו בחיפוש של אנשים ששוקלים לקנות מאותו מקום.

גם אני פתחתי שרשור של חוסר שביעות רצון מסוכנות מסויימת במהלך חיפוש רכב. גם אני קבלתי על כך שלא היו שקופים איתי ובזבזו לי זמן, שזה בערך מה שמשותף לשלושת השרשורים (אגב, אצלי הסתיים טוב).

שלא תחשוב שאני מחפש להוציא ממך פרטים או לוחץ עליך לחלוק משהו. בסה"כ מודיע לך ששרשור כזה שוקע בים של "מיני או סופרמיני בתקציב 45-50K".

כמו שראית, האנשים שקונים מליסינג בלי לבדוק משמעות של רישום מקורי וכו', גם לא יבואו לכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאתה לוחץ או מנסה להוציא ממני מידע, וכמו שאמרתי מקודם אני אשמח לספר לך את כל הפרטים במידה ותרצה. אני יודע שהשרשור הנ״ל יבלע בכל השרשורים כמו שאמרת, אבל אם הייתי רושם בכותרת באד׳גט, אוויס, ליס4יו, אלדן, אלבר, שלמה סיקסט, יורוקאר, קאר4יו ועוד... (אם לא שכחתי עוד משהו כי פשוט עברתי בכולן), ומפרט בכל אחת את הסיפור שבסופו של דבר אצל כולם היה בערך אותו הסיפור זה היה פוסט של כמה עמודים יפים, מה גם שאני כרגע בתקופת מבחנים וכמו שאמרתי אפילו אם עזרתי למישהו אחד להגיע למחיר הנכון או ההחלטה הנכונה אני את שלי עשיתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צורת הרישום: רכב שנרשם בחברת השכרה יופיע ברשיון "השכרה" ולא השכרה/החכר.

השכרה/החכר זה ליסינג. איזה ליסינג? אם אין מסמכים מפורטים של ליסינג פרטי אז ואלא ליסינג פרטי.

הפחתה מבנתי 22% כרכב חבה לכל דבר ועניין.

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...