Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לאחר תאונה קלה

שימו לב! השרשור הזה בן 4590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.לפני כשבועיים ישבתי ברכבי, כאשר הרכב חנה מסודר בתוך חניה - ולא היה בתזוזה. רכב לידי ניסה לצאת מהחנייה, ותוך כדי יציאה - שרט לי את הטמבון מאחורה - ואף הודה שזו אשמתו כי הוא היה בתנועה והרכב שלי אפילו לא היה מונע. החלפנו פרטים, והוא אמר ליצור איתו קשר לאחר שאבדוק כמה עולה לתקן את הנזק.

היות ומדובר ברכב חדש שנמצא שנה וחצי על הכביש, ניגשתי למוסך המורשה וקיבלתי הצעת מחיר של 990 ש"ח. מדובר במוסך מורשה של הונדה (הרכב הוא הונדה ג'אז), כאשר ההצעה מורכבת מ 600 ש"ח צביעה + 250 ש"ח פירוק והרכבת טמבון. כל המחירים לפני מע"מ. כולל מע"מ יוצא 990 ש"ח. הפחח הסביר שעדיף לפרק טמבון כי אז הצביעה תהיה יותר אכותית ולאורך זמן לא יראו שינויים לעומת המרכב של הרכב. הוא אמר שאפשרי גם בלי להוריד טמבון - אבל תהיה אכות נמוכה יותר.

התובע לא מוכן לשלם את הסכום. הוא רוצה שאני אגיע לעיר מגוריו (ירושלים), ויש לו חבר מוסכניק שיוכל לתקן זאת תוך שעה-שעתיים. איני רוצה לנסוע עד ירושלים (אני תושב אשדוד). התובע לא מוכן לשלם את עלות הנזק כי הוא טוען שהנזק לא אמור לעלות על 200 ש"ח. הביטוח לא מתערב כי מדובר בתביעה עם נזק פחות מההשתתפות העצמית.מה עושים?

הציעו לי לפנות לבית משפט לתביעות קטנות עם הצעת המחיר של המוסך. עד כמה יש לי סיכוי לזכות בתיק? האם עליי לנסות להקליט הודעה של הנהג השני שבה הוא מודה בנזק לפני הגשת תביעה? האם יש טעם בכלל להגיש תביעה? אשמח לתשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד שווה להקליט הודאה באשמה, רק בשביל האפשרות שהאדון יחליט לשנות את סיפורו לגמרי במידה ותתבע אותו.

לגבי הסיכוי לזכות בתיק, אולי שווה לקבל הצעת מחיר נוספת מפחח באזור מגוריך או להזמין שמאי פרטי. אין כמובן שום סיבה לנסוע לירושלים, גם אם הפחחים שם עובדים בחינם. אם שתי הערכות המחיר יהיו קרובות אתה די מכוסה, ואת עלות השמאי תוכל לתכלול בתביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך להודעה שלפני

רכבך חדש , אל תתפתה לתיקון חפרי

תקן במוסך מורשה , כתוב לו מכתב דרישה , ישלם טוב , לא ישלם תתבע בבית משפט לתביעות קטנות באשדוד ותן לו להתרוצץ

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך להודעה שלפני

רכבך חדש , אל תתפתה לתיקון חפרי

תקן במוסך מורשה , כתוב לו מכתב דרישה , ישלם טוב , לא ישלם תתבע בבית משפט לתביעות קטנות באשדוד ותן לו להתרוצץ

מה קורה אם הנתבע משנה את גירסתו לגמרי וטוען שאינו אשם ואף שהתובע הוא האשם? למי יאמין השופט במשפט אם כלל לא התערבה המשטרה? הרי זו מילה נגד מילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים השופט מחליט שהתובע לא הוכיח את תביעתו ולכן לא יקבל פיצוי אבל...

שופט מתרשם מהעדויות של שני הנהגים ויש לו את הניסיון כדי לקבוע למי הוא מאמין יותר.

ויש נטיה תת הכרתית לההאמין יותר לתובע שמרגיש כי הוא נדפק ולכן הוא תובע ולא לנהג האשם שמרגיש שהוא הדופק ולא הנדפק ולכן הוא לא תובע.

ומי אמר שמלאכת השיפוט קלה היא!!

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1) איני יכול לתבוע באשדוד - היות ולפי החוק יש להגיש את התביעה במקום התרחשות התאונה או לחילופין מקום מגוריו של הנתבע. לכן עליי להגיש את התביעה בירושלים.

2) מבחינת מחיר - האם זהו מחיר סביר? הפחח במוסך המורשה אמר שיש להוריד את הטמבון ולצבוע את כולו כדי שתהיה צביעה אכותית ולא יהיו שינויים בצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התאונה הייתה בירושלים והנתבע גר בירושלים הרי התביעה צריכה להיות מוגשת בירושלים

המחיר של הצביעה על הצד הגבוה אבל לא מופרז

לתביעה תוסיף גם את הוצאות הנסיעה ולהגשת התביעה בזבוז מספר שעות להגשה + הוצאות הנסיעה לדיון עצמו והשעות הכרוכות בכך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1) איני יכול לתבוע באשדוד - היות ולפי החוק יש להגיש את התביעה במקום התרחשות התאונה או לחילופין מקום מגוריו של הנתבע. לכן עליי להגיש את התביעה בירושלים.

2) מבחינת מחיר - האם זהו מחיר סביר? הפחח במוסך המורשה אמר שיש להוריד את הטמבון ולצבוע את כולו כדי שתהיה צביעה אכותית ולא יהיו שינויים בצבע.

אתה יכול להגיש את התביעה בבית המשפט באשדוד, זה לא משנה באיזה עיר היתה התאונה או איפה הנתבע גר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להגיש את התביעה בבית המשפט באשדוד, זה לא משנה באיזה עיר היתה התאונה או איפה הנתבע גר

יש לך סימוכין למה שאתה כותב, או שאתה כותב מהגיגי ליבך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
שלום.לפני כשבועיים ישבתי ברכבי, כאשר הרכב חנה מסודר בתוך חניה - ולא היה בתזוזה. רכב לידי ניסה לצאת מהחנייה, ותוך כדי יציאה - שרט לי את הטמבון מאחורה - ואף הודה שזו אשמתו כי הוא היה בתנועה והרכב שלי אפילו לא היה מונע. החלפנו פרטים, והוא אמר ליצור איתו קשר לאחר שאבדוק כמה עולה לתקן את הנזק.

היות ומדובר ברכב חדש שנמצא שנה וחצי על הכביש, ניגשתי למוסך המורשה וקיבלתי הצעת מחיר של 990 ש"ח. מדובר במוסך מורשה של הונדה (הרכב הוא הונדה ג'אז), כאשר ההצעה מורכבת מ 600 ש"ח צביעה + 250 ש"ח פירוק והרכבת טמבון. כל המחירים לפני מע"מ. כולל מע"מ יוצא 990 ש"ח. הפחח הסביר שעדיף לפרק טמבון כי אז הצביעה תהיה יותר אכותית ולאורך זמן לא יראו שינויים לעומת המרכב של הרכב. הוא אמר שאפשרי גם בלי להוריד טמבון - אבל תהיה אכות נמוכה יותר.

התובע לא מוכן לשלם את הסכום. הוא רוצה שאני אגיע לעיר מגוריו (ירושלים), ויש לו חבר מוסכניק שיוכל לתקן זאת תוך שעה-שעתיים. איני רוצה לנסוע עד ירושלים (אני תושב אשדוד). התובע לא מוכן לשלם את עלות הנזק כי הוא טוען שהנזק לא אמור לעלות על 200 ש"ח. הביטוח לא מתערב כי מדובר בתביעה עם נזק פחות מההשתתפות העצמית.מה עושים?

הציעו לי לפנות לבית משפט לתביעות קטנות עם הצעת המחיר של המוסך. עד כמה יש לי סיכוי לזכות בתיק? האם עליי לנסות להקליט הודעה של הנהג השני שבה הוא מודה בנזק לפני הגשת תביעה? האם יש טעם בכלל להגיש תביעה? אשמח לתשובה.

הוא באמת רוצה לשלם רק 200 שח כנראה שהוא חי ליפני שנים, תראה תסביר לפוגע בקצרה שעדיף לשלם כאשר הנזק נמוך כפי שכבר בדקת, אל תתפשר על איכות התיקון, אם לא מצליח לך, פנה אלי אני יעזור לך כוון שמגיע לך ירידת ערך עבור צביעה לא מקורית וכנראה יהיו הוצאות נוספות אם יאלץ לגרור אותך לבית משפט, פנה אלי במידת הצורך גם להיתיעצות.

אלי אמרן - שמאי רכב 054-6999223

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוסיף על דברי השמאי של הפורום:

תקליט את השיחה ותסביר לו (וחשוב שתגיד יותר שזה ממש לא איום) שאם הוא בוחר ללכת במישור המשפטי שזה אומר שאתה חייב להגיש במשפט חוות דעת של מומחה (שמאי) ורק זה יעלה לפחות 500 ש"ח + ירידת ערך של 1% מערך הרכב שזה עוד 1000 ש"ח + תיקון 1000 ש"ח + הוצאות משפט + הפסד יום עבודה, הסכום יגיע בקלות לפי 3 ממה שאתה מציע לו עכשיו.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...