Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב אישי שולחני. לכבות או להשאיר דלוק מעבר לשעות השימוש ?

razmel
שימו לב! השרשור הזה בן 5011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מכבה את המחשב גם כשאני הולך לצבא וחוזר אחרי שבוע, כמו שאמרו פה הבלאי זניח אז אין טעם לכבות.

(וגם אני לא יכול להכנס לחדר כשהמחשב מכובה או להיות בחדר כשהמחשב מכובה, מה לעשות דפקה קטנה במוח:oops: )

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ואם הוא כבר נשאר דלוק, אז צרף אותו לWORLD COMMUNITY GRID שזה סוג של תוכנת עיבוד מבוזר אשר מקבלת פרוייקטים לעיבוד מאוניברסיטאות שונות אשר חוקרות מחלות ועוזרות לבצע סימולציות וחישובים לפרוייקטים שונים.

הפרוייקט הראשון אליו נרשמתי לפני הרבה שנים היה של SETI, היום אני בWCG מפגיז תוצאות..

smiley-good-post-sign.gif

מה זה החיים לעומת עקיפה טובה? :borg:

חרא של צלם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר הרבה סיבות טובות למה כן לכבות את המחשב אך לא מוכרת לי שום סיבה טכנית שמצדיקה להשאיר את המחשב דולק.

אני אשמח לשמוע מאלו שהמליצו להשאיר את המחשב דולק את הסיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכבה את המחשב כשסיימתי איתו לאותו יום.

אם אני הולך לשעה ואז חוזר אז לא מכבה.

גם אם עלות החשמל (בהנחה של צריכה 200W של מחשב לא עמוס, מדובר בכ2.5 שקל ליממה, או 75 שקל לחודש, על כלום!) לא משולמת מכיסך, ייצור החשמל הזה בישראל מזהם.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הרצינית היא איזה HD יש בפנים ומה מקונפק במצב האנרגיה שהמחשב נמצא בו.

יש HDים, הרוב הנמכר בארץ למען האמת, שמראש נבנו למחשבים בייתים שישנים בלילה, הם נהרסים אם משאירים אותם להסתובב 24/7.

אם יש לך HD כזה, וסביר להניח שיש לך אלה אם תגיד שמראש קנית אחד שהוא לא כזה (כי אחרת, הוא כזה)

מומלץ לסדר את צריכת החשמל לעצירה של הדיסק אם אין פעילות של מעל שעה. (המיקום תלוי מערכת הפעלה, לא מסובך למצוא, אם אתה רוצה עזרה תגיד)

עוד סיבה לכבות, גם אם יש לך HDים של סרבר שיכולים לעבוד לנצח, זה האבק והבלאי למאווררים.

אני שונא מחשבים מרעישים, למאווררים, גם לטובים, אורך חיים מוגבל, וככל שהם עובדים יותר הם מתמלאים יותר באבק / מחדירים יותר אבק למחשב, מחשב כבוי לא צובק אבק פנימי (או צובר אפסי לכל הקופצים שהאוויר זז בכל זאת) ולא שוחק מאווררים.

comp_205.jpg

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו 5 מאווררים שמחוברים כל זוג בטור (ואחד עם נגד), ככה שהם עובדים במהירות נמוכה, ועדין הוא לא מתחמם בכלל.

כל פעם שרוצים להחליף את הבפנים קומפלט (ועשיתי את זה 3 פעמים) צריך לפנות 4-5 שעות עבודה, איטית, כולל ניקיון יסודי, פירוק כל הסטריפים, וסידור יפה מחדש (בכל זאת רואים את הכל ;-) )

זה לא מארז של כל יום להחליף משהו, וצריך לנקות אותו בעדינות הרבה יותר מאשר סתם מארז (פעמיים שלוש בשנה, שעה עבודה), אבל הוא יפה, אני מת עליו.

אם תשווה את התמונה הזו לקודמת תראה שכל החומרה שונה פרט לצורב אחד וכונן 1.44 שהיום לא מחובר כבר אבל הוא נשאר :-P

IMG_3855.jpg

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לשמוע מאלו שהמליצו להשאיר את המחשב דולק את הסיבה.

לא תשובה מדעית למהדרין:

1. ארגונים כמו שאני עובד בו, וכמו כן היחידה הצבאית בה שירתתי, תמיד נוהגים כך. המחשבים תמיד מופעלים 24/7 גם אם לא בשימוש.

2. אני משער שהנזק/בלאי קשורים ל inrush current בזמן ההפעלה. יצרני המחשבים בודקים את המחשבים שלהם ב power cycles של מספר שניות, מאות אלפי מחזורים.

ברור שיש גם בלאי שקשור בעבודה רצופה, אבל הוא בד"כ של רכיבים זולים כמו מאווררים. רכיבי אלקטרוניקה מתוכננים לפעול ברציפות כ-15 שנים (מקובל בתעשיית ה- PC).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סיבה לכבות, גם אם יש לך HDים של סרבר שיכולים לעבוד לנצח, זה האבק והבלאי למאווררים.

אני שונא מחשבים מרעישים, למאווררים, גם לטובים, אורך חיים מוגבל, וככל שהם עובדים יותר הם מתמלאים יותר באבק / מחדירים יותר אבק למחשב, מחשב כבוי לא צובק אבק פנימי (או צובר אפסי לכל הקופצים שהאוויר זז בכל זאת) ולא שוחק מאווררים.

זו הסיבה העיקרית שמעיינית אותי.

המחשב הנוכחי שלי אצלי כשנה ומאז עובד רצוף, למעט כיבויים בודדים.

המאורר התחיל להרעיש.

לא ברור לי איזה מאוורר זה (ספק כח או מאוורר פנימי אחר), אבל אני שואל את עצמי, מה היה קורה אם המחשב היה כבוי 2/3 מהזמן (כשאינו בשימוש) - האם גם אז המאוורר היה מרעיש היום ?

אני משער שלא.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא בטוח...

בדרך כלל המאוורר רועש אם הוא מסתובב בשיאו באופן קבוע, בדוק שאין לך התחממות ( מילאת נוזל קירור ולא מי ברז? :))

אצלי זה קרה במחשב המשני (שמשמש למדיה סנטר ובקושי עובד) בשל חוסר בחומר תרמי בין המאוורר למעבד ( מעבד בטמ"פ שנושקת ל80 מעלות, ירד ל45 מעלות לאחר ששמתי שם קצת חומר תרמי).

אגב , אני עם איוורור סטנדרטי של אינטל ומאוורר מארז שבא עם המארז והמחשב עובד רצוף מאז שנרכש בתחילת 2008....

זה גם פונקציה של כמה אבק יש בסביבה וכמה ממנו המחשב שואב.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לבלאי וצריכת חשמל יש גורמים נוספים שכדאי לקחת בחשבון. הידעתם שמחשב ממוצע מייצר מעל 1,000 BTU חום בשעה?

כלומר, בימים חמים בקיץ, אם אתם לא מכבים אותו ואין לכם מיזוג שעובד 24/7, טמפרטורה בחדר עם הזמן עולה בכמה מעלות.

לא חבל? מעבר לזה, אפילו אם יש לכם מזגן, אז הוא עובד קצת יותר קשה כדי להוריד טמפרטורה וצורך יותר חשמל.

אין שום סיבה להחזיק מחשב פועל אם אתם לא משתמשים בו.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני שואל את עצמי, מה היה קורה אם המחשב היה כבוי 2/3 מהזמן (כשאינו בשימוש) - האם גם אז המאוורר היה מרעיש היום ?

לא, להערכתי לפחות עוד שנה הוא היה נשאר שקט.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל.

בד"כ אומרים שזה מבזבז הרבה RAM, אבל אני לא יכול לומר שאני מרגיש בהבדל.

לדעתי זאת תכנית העבודה האופטימלילת למחשב שפועל בערבים בלבד. לחילופין, אם

מדליקים אותו מספר פעמים במהלך היום, ניתן להשתמש באופציית הסטנדביי הרגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...