Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה הסוף?? כנראה שהניצחון של המילטון ביפאן ייפסל

clio sport
שימו לב! השרשור הזה בן 6136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמאס כבר מהפוליטיקה של הענף הזה. עקב תלונות של הנהגים וובר ווטל שהמילטון נהג בחוסר אחריות אחרי מכונית הבטיחות במירוץ ביפאן ככל הנראה ישללו הנקודות שקיבל המילטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לא לקפוץ למסקנות מהר מדי.

ביום שישי יפגש המילטון עם ה-FIA ויסביר את הסיבות שלו לעניין .

לפסול את הנצחון שלו יהיה, לפחות הפעם חמור מדי, ההרגשה שלי היא שבמקרה החמור ביותר הוא אולי יענש בהורדת מיקום בזינוק למרוץ הסיני ולא יותר מזה.

צריך להבין שכאשר נהג מוביל נוסע אחרי מכונית קוצבת "זכותו" לבחור את המתאים לו, אבל...וזה אבל גדול, מבלי לפגוע או לסכן אחרים.

בנוסף , מה שמתאים לאחד לא תמיד מתאים לנהג אחר.

למה לא מאשימים את וובר וסבסטיאן ווטל שהיו קרובים מדי...?

הרי כל הנהגים יודעים בדיוק מה המצב על המסלול, עם ה-SAFTY CAR , תודות חצוות שלהם בפיטס ואף אחד לא היה מזניק את המרוץ מבלי שהם ידעו.

הראות במסלול שאפה לאפס והאחריות, כמו שאני רואה את זה , היא גם על וובר וווטל או כמו שאמרו פעם בתאונה יש תמיד יותר ממעורב אחד .

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי ,אני מניח שתסכים איתי שהעונה הזאת הופכת לפרודיה עצובה. אני זוכר ימים אחרים, קרבות אמיתיים בין היל לשומאכר, סנה ופרוסט מנסל וסנה אז לא הייתה כזו התבכיינות והמירוצים היו הרבה יותר צמודים ועם פחות פוליטיקה. פשוט חבל שככה נראית עונה שני מירוצים לפני הסיום .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שבמקום פרודיה עצובה הייתי קורא לפורמולה-1 - טלנובלה , פשוט ככה.

אבל עד כמה שטלנובלות הן מגוכחות יש אנשים שמתמכרים אליהם וכך גם לכל מה שקורה מסביב לקרקס הקרוי פורמולה-1 ואולי זה מה שיפה בכך.

פורמולה-1 זה לא רק 2 נהגים בשתי מכוניות שמתחרים פעם בשבועיים בעוד 20 אחרים על הגריד , זה הרבה מעבר לזה.

ומעבר לזה פורמולה-1 זה קרב אגו אולי הכי גדול שקיים בספורט העולמי ודברים כאלו גוררים מריבות תוך קבוצתיות וגם בכיינות.

אגב- בכיינות היא עניין של אופי, לדעתי.(ז'יל ווילנייב לא בכה שפירוני גנב לו את הניצחון באימולה 82' , הוא פשוט ניסה להחזיר לו שבועיים לאחר מכן ונהרג בניסיון הזה)

גם בתקופה של פרוסט וסנה היה "בכי" ומנסל בעצמו היה "קוטר" לא קטן.

הנהגים לא עושים את זה סתם אלא רק במטרה אחת - למשוך את המשחק לכיוון שלהם, לנסות לזכות בתשומת לב חיובית ולפעמים זה עובד ולפעמים לא , כמו בכל דבר.

אם הכל היה פשוט זה לא היה מעניין.

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב- החוק מדבר על מרחק של 5 מכוניות שהנהג צריך לשמור פחות או יותר מה-SAFTY CAR ושאר המכוניות אמורות לנסוע אחריו.

מי שבחר קו שונה הוא דווקא מרק וובר ולא המילטון.

אי אפשר לבוא בטענות להמילטון כי זה בלתי אפשרי לנסוע אחרי ה-SAFTY CAR , הספריי שהיא זורקת עושה מקלחת ולא ניתן לראות כלום. המילטון בחר קו ימני יותר וכך יש לו ראות קדימה .

וובר הוא זה שבחר לנסוע בקו אחר ועל פי עדותו של ווטל הוא הסתכל על המילטון ולא שם לב שוובר בלם , בכדי לא לעבור את המילטון.

אגב , מי שלא ראה את הסרטון - http://youtube.com/watch?v=8hWIfBkVQUk

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לואיס המילטון יוכל עכשיו להתרכז בשקט בניסיון להשיג ביום ראשון את אליפות העולם שלו לאחר שהוחלט לא להעניש אותו על התקרית בגראן-פרי היפאני ביום ראשון האחרון.

התקרית המדוברת להזכירכם היתה בזמן שהמכוניות נסעו אחרי ה-SAFTY CAR והמילטון בחר מסלול נסיעה שונה, מרק וובר שבגלל תנאי הראות הקשים טען כי בלם בלימת חירום בכדי לא לעקוף את המילטון ואז סבסטיאן ווטל שהיה אחרי וובר פשוט פגע בו מאחור, מוציא את שניהם מהמרוץ.

טורו-רוסו ורד-בול טענו כי סרט חובבני שצולם ופורסם באינטרנט מוכיח כי המילטון לא נהג כשורה, אולם כבר בזמן שקדם לדיון בפני ה-FIA וגם בניתוח שעשינו כאן לארוע היה ברור כי המילטון יצא ללא פגע מהעניין.

היום נפגש המילטון עם השופטים, לפני מקצי האימון לגראן-פרי הסיני והציג בפניהם את גירסתו.

גם וובר וסבסטיאן ווטל היו שם וכאמור ההחלטה היא לא להעניש את המילטון.

אז עכשיו אפשר לחזור לדבר האמיתי

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמחתי לשמוע שהמילטון לא יענש - לדעתי זו ההחלטה הנכונה

גם בנהיגה רגילה (להבדיל) מי שנמצא מאחור צריך להקפיד יותר לא לפגוע בזה שלפניו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי, וובר לא בחר ב"קו שונה". הוא נסע בדיוק ברייסינג ליין, היכן שטבעי לנסוע והיכן שנסעה גם הסייפטי קאר, וחשב שהוא נוסע אחרי המילטון. עם כל הספריי לא פשוט לראות מי נמצא לפניך. המילטון התרחק מאד ימינה וגם האיט בצורה דרמטית - כי הוא מצא עצמו קרוב מדי לסייפטי קאר, וגם מן הסתם כדי שיוכל לראות משהו - ואפשר היה לראות בבירור שוובר הבחין פתאום ובאיחור שהוא אחרי הסייפטי קאר ולא אחרי המילטון, והאט כדי לא לבצע עבירה ולעקוף אותו.

גם אני לא סבור שהיה כאן מקום להעניש מישהו, אבל האחרון שאפשר להאשים אותו הוא וובר.

ל-Clio Sport, אני לא מבין למה אתה קורה לזה פוליטיקה. בגלל התאונה המדוברת וובר איבד סיכוי לא רע לנצח ווטל איבד סיכוי לפודיום, וגם קיבל עונש שלא היה מגיע לו. לגיטימי מבחינתם להתלונן על נהג אחר במצב כזה, וזה לא קשור כלל לפוליטיקה. אם אתה תתחרה ונהג אחר יבצע לדעתך עבירה שתפגע בסיכויים שלך, גם אתה תגיש תלונה.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל

כתבתי שהמילטון הוא זה שבחר קו שונה ולא וובר, למרות שבחירת הקו של המילטון הגיונית לחלוטין לנוכח תנאי המסלול .

וובר הוציא הודעה מיוחדת לעיתונות שהוא לא הלך ל-FIA "להתבכיין" ולאף אחד לא ברור מדוע עשה זאת.

קבוצת טורו-רוסו היא זו שפנתה לשופטים ולא וובר .

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה מה שהתכוונת לכתוב, אבל יצא לך אחרת...

מי שבחר קו שונה הוא דווקא מרק וובר ולא המילטון.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

התקרית המדוברת להזכירכם היתה בזמן שהמכוניות נסעו אחרי ה-SAFTY CAR והמילטון בחר מסלול נסיעה שונה, ...

דובי

נראה לי שזה מה שכתבתי...בהודעה הראשונה הכוונה היא שהמילטון כמוביל במרוץ בחר קו מסויים ומרק וובר שנסע אחריו בחר לא לנסוע באותו קו נסיעה.

בכל מקרה שנינו מתכוונים לאותו הדבר.

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותראו מי נדחף לכל הסיפור הזה , פרננדו אלונסו -

"I'm not thinking of this championship anymore, it's been decided off the track,"

ואת זה הוא אומר בתגובה לכך שהשופטים החליטו לא לעשות כלום כנגד לואיס המילטון .

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו קצת בעיות התנהגות

אבל הוא נהג מוכשר ביותר

מצד אחד אפשר להבין אותו ... לא קל לאבד אליפות .. וזה גורם לתגובות מסויימות לא תמיד נבונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TSHAVIT .

כאופנוען לשעבר (כמוך אולי, או שאתה עוד רוכב?)) וצופה אדוק של מרוצי F1 ואופנועים עוד מימי ה-500 שנינו וודאי נסכים שאליפויות ואלופים גדולים נמדדים על המסלול ולא בבכינות. אני לעולם לא אשכח איך לפני הרבה שנים באיטליה ביאג'י עקף את רמבוני תוך כדי זריקת צמיג היסטרית ורמבוני נבהל ,איבד שליטה ועף בהיי סייד הוחוצה. מייד אחרי המירוץ רמבוני התראיין וטען שביאג'י עקף אותו בפראות. אני לעולם לא אשכח מה ביאג'י אמר בתגובה וזה משפט שילווה אותי תמיד : "THATS RACING' NOT CLASSICAL MUSIC. אני גם לא אשכח איך גיברנאו התבכיין להנהלת המירוץ על כך שהצוות של רוסי ניקה את הפס הלבן לפני הזינוק למירוץ ולכן רוסי נענש וזינק מאחור. בעניי זו הייתה התבכיינות לשמה .גם רוסי( להבדיל) טען כי זו התכיינות והודיע כי ג'יברנאו לעולם לא ינצח יותר במירוץ. השאר היסטוריה וגיברנאו לא ניצח לאחר מכן והיום הוא יושב בבית. . גם פורמולה 1 הייתה בעבר תחרותית. הקרבות היו על המסלולו ולא במסיבות עיתונאים ובהדלפות. לכן ככל כך עצוב לי לראות את ההתבכינות של ההגים. תנו לראות עקיפות , תנו לראות את הנהג שולט על ההחלקה של הצמיגים האחרויים בלי אחיזת בקרה זה מה שאני צריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליאו, על מה אני דיברתי ועל מה אתה מדבר? התייחסתי לאמירה שלך "פוליטיקה", אתה מדבר על התבכיינות. שני דברים שונים.

אבל אם אנחנו מדברים על התבכיינות, האם אתה מעונין לראות מצב של בריונות על המסלול? אלימות? דחיפות בסגנון ראליקרוס? לאן בדיוק זה יוביל? האם לדעתך כל פעולה כזו צריכה לעבור בשתיקה?

בענין הזה, גם לי יש דוגמה. בסוף עונת 1998, במירוץ האחרון של העונה, לקפירוסי היה יתרון קטן בדירוג המצטבר על האראדה. לקראת הסיום רוסי היה בדרך לנצחון, האראדה שני וקפירוסי שלישי - מספיק כדי לאפשר להאראדה לעקוף את קפירוסי ולקחת את התואר. את מה שקרה אז אתה בטח זוכר: קפירוסי העיף את האראדה מהמסלול בהקפה האחרונה, משהו כמו שתי פניות לסיום. פשוט נכנס בו, בידיעה שגם אם שניהם נופלים האליפות שלו. כל מי שראה את זה ראה את אותו הדבר, חוץ מאנשי ה-FIM שלא הענישו אותו. סתם לידע כללי, האראדה וקפירוסי היו באותה קבוצה, אפריליה, ובגלל האירוע הזה אפריליה העיפו את קפירוסי מהקבוצה.

אז לדעתך זה היה בסדר? האראדה לא היה צריך להתלונן? הוא היה צריך לעבור בשקט על גזל האליפות שלו? יודע מה, אולי גם נפסיק לשרוק עבירות בכדורסל? נאפשר כניסות ברוטליות ושבירת רגלים בכדורגל? אני מקצין בכוונה כדי להבהיר את הנקודה.

טל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...