Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לנהג בודד ב 45K

sagi
שימו לב! השרשור הזה בן 6266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת רקע - נהג בן 20.5, מקווה לסיים תקופת נהג חדש בסיום השנתיים, עוד חודש וחצי. נסועה יומית של 2*20 ק"מ לעבודה, 2*35 ק"מ 3 פעמים בשבוע ללימודים. מעריך קילומטרז' שנתי של כ20K בשנה, לרוב בתנועה בינערונית זורמת.

הרוב המוחלט של הנסיעות כנהג בודד ברכב. כרגע נוהג ברנו קליאו 96 ידנית (מישהו מחפש?) ודי מסתדר. בחודשים האחרונים הקילומטרז' החודשי גדל בהרבה, לכן התחלתי לחשוב על השתדרגות.

הדרישות מהרכב אינן רבות. כרגיל, עדיף שיהיה אמין, חסכוני ובטיחותי ככל הניתן. שיפור בנוחות ביחס לקליאו יתקבל גם הוא בברכה. אסתדר עם גיר רגיל. לא מחפש מכונית ספורטיבית, אך גם לא עגלה משמעממת מדי.

התקציב גמיש למדי. נתחיל באיזור ה 45K.

אני קורא באופן סדיר את הפורום ונברתי בארכיונים לפני השליחה. נראה שבפורום אוהבים את הסקודה פאביה 16V בתקציב הנ"ל. הכיוון נראה גם לי, אך מחיפוש בלוחות נראה שלא פשוט כלל להשיג אחת כזו.

אשמח לקבל הצעות. אני פתוח לכל כיוון.

שגיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו הידנית נשמעת בול תפורה לצרכיך, כרווק שנוסע בעיקר בינעירוני.

אני לא רואה באיזה אספקט הפביה תשפר את מצבך, למרות שהיא רכב מצויין בפני עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו הנוכחית אינה רעה, אך אני מניח שהיא מפגרת בהרבה ביחס לרכבים מודרניים. יש לזכור שזהו רכב בן למעלה מעשור..

האמת היא שקצת קשה לי לדעת למה לצפות בשדרוג הרכב - הקליאו הוא הרכב הראשון והיחיד שהיה לי, וכמעט שלא נהגתי ברכבים אחרים.

כפי שאמרתי אני מקווה להשיג רכב יותר נעים לנהיגה ובטיחותי יותר (שלא נזדקק). אולי גם חסכוני יותר (למרות שהקליאו עושה כ 12 קמ"ל) ואמין יותר - כיום הוצאות תחזוקה של פחות מ 300 ש"ח בחודש בממוצע, אך אני מניח שזה רק יעלה עם הבלאי הצפוי לרכב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפביה באמת אופציה מצויינת ועולה לדעתי על הקליאו, חפש ואל תתייאש, בסופו של דבר אתה לא תתאכזב.

הפביה אמינה, בטיחותית וחסכונית, מרגישה הרבה יותר איכותית מהקליאו.

פיליפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שהקליאו טובה מהפביה (נהפוך הוא, כתבתי שהפביה היא רכב מצויין כשלעצמו), אך בשקלול הטרחה וההוצאות שבהחלפת רכב, שלא לדבר על הסיכוי "ליפול" על רכב שהתעללו בו (לעומת הקליאו הפרטית שלו, שאותה הוא כבר מכיר), לא בטוח שכדאי לו בכלל לעשות את הצעד כרגע. בסכום של 45K אין "קפיצת מדרגה" באיכויות. עדיף לו להמתין ולחסוך כסף לרכב שיתן לו באמת שדרוג רציני, כך הוא גם יוכל למצוא רכב משנתון יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו שלו היא שנת 96 ב45K הוא יכול לקפוץ מס' לא מבוטל של שנתונים קדימה הוא יקבל רכב חדש יותר איכותי יותר ובטיחותי יותר.

אם הכסף בהישג יד שידרוג כזה יכול להיות טוב מאוד.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

אני מקפיץ הודעה שלי שפורסמה לפני שנה כמעט (איך הזמן טס לו). אז חשבתי להחליף את הקליאו 96 שלי למשהו חדש יותר. חשבתי וחשבתי ולא הגעתי לכלום אז זנחתי את העניין. עכשיו התחלתי לחשוב שוב..

כל הפרטים שבהודעת הפתיחה עדיין רלבנטיים (פרט לגיל, הזדקנתי מאז :wink:). אני מוכר את הקליאו שלי ומחפש רכב חדש יותר. התקציב נשאר גמיש למדי ובסביבות ה 45K. גמיש, כלומר אני מוכן להוציא גם 60K אם זה שווה את זה או להסתפק ברכב שעולה 30K "בלבד" אם הוא יספק את צרכי.

לפי מה שאני רואה יש לי שלוש אופציות עיקריות: מכוניות מיני-VAG למיניהן (פאביה/פולו/איביזה), פיג'ו 206 או פונטו ספייס.

המכונית שהכי קוסמת לי מבחינת עלות-תועלת היא הפונטו. בתקציב נכנסים בקלות רכבים משנת 2002-2003 ואם מותחים את התקציב אפשר אפילו להגיע ל 2004-2005. לפי הבנתי היא גם חסכונית מאוד ואמינה יחסית. החסרונות הם נוחות נסיעה לא ברורה (עד כמה זה באמת שדרוג לעומת הקליאו בת ה 11 שלי?) והגה רע (כך אומרים, לא יודע אם זה יפריע לי). כמו כן השוק מוצף במכוניות מהשכרה/ליסינג. בעבר ראיתי שממליצים הדגם עם ה 75 כ"ס (club) אך לפי מה שראיתי כמעט ולא ניתן להשיג כזה ידני ואם הולכים על זה יותר סביר שזה יהיה הדגם עם ה 60 כ"ס (fun).

אחריה באה ה 206. להבנתי על הפרק ישנן הגרסאות הרגילות (XR/XT?) או הספורטיבית (XS?). הבעיה היא שבתקציב הזה אוכל בקושי לקחת שנת 2001-2002, שזה בכל זאת ירידה של שנתיים-שלוש בשנתון לעומת הפונטו, על כל המשתמע מכך. אני יודע שהיא נחשבת למכונית נוחה יחסית ומהנה לנהיגה (עד כמה זה תקף גם לגרסאות הרגילות?) אך אני מניח שהיא פחות חסכונית מהפונטו (עד כמה?). גם נושא האמינות לא ממש ברור לי.

מנגד ישנן מכוניות ה-VAG, פאביה/איביזה/פולו, שאני לא יודע עליהן הרבה. הפאביה היא מכונית שזכתה לשבחים רבים כאן בפורום בגרסת ה 16V. מחירה סביר למדי אך כמעט ובלתי אפשרי למצוא אחת כזו. אומרים (אמרתם) שהיא אמינה אך כשיש טיפולים הם די יקרים. על הדודות אני יודע עוד פחות.

אז מה דעתכם? אשמח לשמוע כל דעה בנוגע למכוניות הנ"ל או אופציות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הפולו 1.4 ידנית בגרסת ה16V . מכונית גרמנית אמינה,"אחותה" של הגולף נוחות נסיעה ומנוע חזק יחסית.

אני לא כלכך מעודכן במחירון שלה אך לפי כל הידוע לי השנים 02-03 הן הרלונטיות לגביך. אוטו שתקנה ולא תצטער ודרך אגב יש הרבה מציאות עם ק"מ נמוך וללא הרבה ידים.

my dream: subaru 4*4 + dvx + seadoo gtx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הפולו הידנית הפשוטה יותר.. "75 כ"ס החדשה" כפי שמופיעה במחירון? שנת 2003 נכנסת יופי בתקציב (51,000). עד כמה היא חלשה יותר מגרסת ה 16V שהמלצתם עליה? אני לא מחפש מכונית ספורטיבית, רק אחת שכיף ונוח לנהוג בה.

ואיך היא מבחינת אמינות, נוחות וצריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שנתון זה מה שאתה מחפש, ברכב יחסית פשוט, אתה יכול למצוא שנתונים מאוד גבוהים (2006). חפש ביד 2.

אני לא מחפש רק שנתון גבוה. אני מחפש רכב שעונה על הדרישות שלי - אמינות, נוחות, בטיחות וחסכון - בצורה סבירה. ברור שאני לא מצפה לציון מקסימלי בכולם במכונית כה בסיסית, אך גם לא מוכן לקבל מכונית עם בטיחות קטסטרופלית, נוחות נסיעה מזעזעת או אחת שתכנס כל שבועיים למוסך. ההנחה היא שמכונית חדשה יותר (מבין המכוניות שנחשבות למומלצות בקבוצה זו) תהיה מודרנית יותר ובעלת אמינות גבוהה יותר (כי עבר עליה פחות), אבל אולי זו הנחה שגויה.

הבעיה שלי היא שפשוט איני מכיר מספיק את הרכבים הנ"ל כדי להחליט בעצמי מה אני מעדיף. להבנתי כל המכוניות הנ"ל נחשבות לסבירות לצרכי. כך למשל, אם ההבדל בין הפונטו ל 206 (או כל השוואה אחרת) מסתכם בקצת כוח, הגה פחות טוב ובסמל מקדימה, אני מעדיף לקנות את הראשונה בשנתון גבוה יותר ועוד להשאר עם עודף בבנק. אך האם יש מעבר לזה? אני לא יודע, ובגלל זה אני שואל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, חשבתי על זה עוד קצת. מקווה שלמישהו יש עוד כוח לקרוא על המחשבות שלי..

השנתון אינו מה שמשנה ברכב. הפרמטרים שמשנים לי (ואולי לכל מי שרוכש רכב) הם:

1. עלות השימוש (כולל עלות אלטרנטיבית, ירידת ערך, רישוי, ביטוחים, תחזוקה וצריכת דלק).

2. נוחות (אני מכניס לכאן גם את הפרמטר "הנאה מנהיגה" למרות שרוב הקוראים לא יסכימו איתי..)

3. בטיחות.

כיום, כאשר אני נוסע כ 1500 ק"מ בחודש עלות השימוש של הקליאו היא פחות מ 1500 ש"ח לחודש.כאמור, זה כולל הכל - עלות אלטרנטיבית, ירידת ערך, רישוי, ביטוח, תחזוקה (ממוצע של פחות מ 250 ש"ח לחודש לאורך השנים כולל הכל), דלק (לפי צריכה של 12 ק"מ/ל) וכו'.

מהחלפת הרכב אני מקווה לשפר ככל האפשר את שני הפרמטרים האחרים - נוחות ובטיחות - תוך הגדלת עלות השימוש במידה מעטה ככל האפשר (נניח ב 25%).

ברור לחלוטין שזה לא מדע מדוייק ואי אפשר לחזות דברים כמו הוצאות תחזוקה באופן אבסולוטי, אבל אפשר להעריך.

ה 25% תוספת הנ"ל מהעלות הנוכחית זה 500-600 ש"ח. זהו בערך השינוי בעלות האלטרנטיבית (5%)+ירידת ערך (12%)+ביטוח (+2000 ש"ח לשנה למקיף) בין הקליאו הנוכחית בשווי 15000 ש"ח לרכב אחר בעלות של 45000 ש"ח.

אז מה שנשאר זה למצוא את הרכב הטוב ביותר שאפשר מבחינת נוחות ובטיחות בתקציב 45,000 ש"ח כאשר שומרים על ירידת ערך סבירה (נניח 12-15% לשנה), הוצאות תחזוקה ממוצעת של עד 2500 ש"ח לשנה וצריכת דלק שלא תעלה על 12 ק"מ/ל (או כל קומבינציה אחרת בין משתנים אלה ששומרת על העלות הכוללת).

זה לא חייב להיות רכב בן 3, גם רכב בן 6 יכול להתאים..

אז האם יש פונטציאל לשיפור בתקציב הזה, או שפשוט עדיף לשמור על הקליאו (או לעבור לאוטובוסים :?)

(אני מאוד מעריך את מי שהגיע עד שורה זו 8))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הגעתי :-D !

לדעתי הפונטו בול עליך, (ונראה לי שגם אתה די "נדלקת" עליה) מכמה סיבות אני גם בטוח.

א. ביחס למחיר, אתה מקבל שנתון גבוה יחסית. ב. היא חסכונית בדלק (בגרסת ה 60 כ"ס אני יודע שאפילו יותר מהקליאו)

ג. אמינות שנחשבת טובה, וגם עלויות שוטפות זולות.

יש רק מינוס קטן בנושא ההנאה מנהיגה (לדעתי). מממ.. אני מגדיר אותה קצת כ"ג'ויסטיק למחשב", בעיקר בגלל ההגה,

אבל מבחינת נוחות נטו, לדעתי היא נוחה.

לסיכום אני יכניס את המקרה שלי. לי היתה סיטרואן AX שנת 96, וגם אני (אחרי שנה) החלטתי להחליף אותה,

וכן גם אני קפצתי לתקציב כמו שלך, וגם אני התלבטתי הרבה ונעזרתי המון בפורום הזה. והיום, אני בעליה הגאים של 206XS

(חצי-ספורט(?) ידנית), פרט לצריכת הדלק שלא כ"כ משמחת אותי, אני מבסוט מהאוטו הזה עד הגג.

אציין גם שאני לא נוסע כ"כ הרבה כמו שאתה מתכוון לנסוע, לכן הדלק לא משחק תפקיד אצלי.

בקיצור לדעתי, הפונטו תפורה לדרישותך.

ומה שלא יהיה, העיקר בהצלחה :)

יאיר.

206xs - זה התענוג שמוביל אותי. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הפולו הידנית הפשוטה יותר.. "75 כ"ס החדשה" עד כמה היא חלשה יותר מגרסת ה 16V שהמלצתם עליה?

חלשה חלשה לא כדאי לגעת בה. (אלא אם כן הפונטו 60 כ"ס היא אופציה בשבילך)

חוצמזה למה לשלם יותר על פולו שאפשר לקבל את אותו הדבר באיביזה ואפילו מראה יותר טוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה המשמעות של "חלשה"?

האם לרכב לוקח חצי דקה להאיץ מ 0 ל 100? האם הוא לא מסוגל לשייט בנחת בסביבות המהירות החוקית בכלל? האם בכביש 6 הוא יסע ב 30% פחות מהמהירות הממוצעת? האם היא חלשה מהקליאו בת ה 11 שיש לי עכשיו?

אני באמת רוצה להבין. העניין הוא שהגרסאות ה"חלשות" יותר במכוניות המיני (פונטו/VAG/206ים) הידניות זמינות הרבה יותר מאשר החזקות יותר (לפעמים זה ביחס של 1:10 ומעלה..) ואני רוצה להבין עד כמה כל זה עקרוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...