Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש מהנדסים/קבלנים בקהל? (מהנדסי בנין)

cohen motor 377

פוסטים מומלצים

אתה חושב במונחים של קבלני בניין ואנחנו תשתית/עפר.

אני מספק עכשיו מכרז שזכיתי לפני יותר מ 10 שנים כשבזמן הזה שוכב לך כסף לערבות והעולם משתנה.

אני עוד לא קבלן אלא ספק. מה עושה קבלן שתמחר פרוייקט בספטמבר ועכשיו שכר העבודה שלט קפץ כי אין ערבים, אין ברזל ומלט טורקים והכל קפץ לשמים? 

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 27 דקות, חולה רכב#1 כתב:

אם אתה ספק אז אתה מלך. 

העברות בנקאיות או צ'קים מגובים ב ERN וסלאמאת חביבי. 

ברגע שתפתח אשראי תיפול מהר וחזק. 

הלואי.

שוטף 150 וגם זה על הנייר.

אני עובד עם קבלן שנים ולא שילמו לו. אני יכול להפיל אותו או להגיד לא מספק לך יותר?

מעבר לעסקים יש מאחור גם בני אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מאוד מהעבודות הגדולות והמספרים המפוצצים זה לא יותר מאחיזת עיניים. אם אתה לא שועל עם כיסים גדולים וביצים של בת יענה, רוב הסיכויים שתפשוט רגל. זאת הסיבה שאני לא מתקרב למכרזים של עיריות\קבלנים ולא לוקח שום עבודה בקבלנות, נקודה. תודה אבל לא תודה.... אני לא הבנק שלהם ואני לא צריך לממן את העובדים והחומרים והכל לפני שאני רואה כסף לכיס שלי. ברגע שקבלני משנה יסרבו באופן גורף לקבל את התנאים ההזויים האלו - הנוהג הנוראי הזה של ניצול חלשים ייפסק. הבעיה היא שכולם צריכים להיות חזקים ופשוט לסרב לתנאים מהסוג הזה. הסיכוי שזה יקרה קלוש, ולכן תמיד יהיו כאלה שיפלו בפח הזה (לצערי).

עדיף להיות קטן, ריווחי ויעיל ולעבוד מול המגזר הפרטי (ולתת עבודה ברמה) מאשר לעבוד עם כל המוסדות שוטף+תשכח_מזה כי בסופו של דבר אתה במקרה הטוב רק "מגלגל כסף" - הבעיה היא שחלק גדול מהבנקים מחפשים רק את הגילגול הזה וישר מתחילים לחלק הלוואות כאילו הכסף הוא בחינם - וכאן מתחיל הבור של האשראי.

בדיוק בשביל זה יצרו בספטמבר 2018 את סיווג ק/131 עבור קבלני שיפוצים - מה שמאפשר למי שרוצה להיות קבלן - להישאר קטן ולעבוד במגזר הפרטי לרבות האפשרות לגשת למכרזים של רשויות מקומיות וכמובן העסקת עובדים זרים באופן חוקי. כאן אתה כבר צריך להוכיח את עצמך - ואם הוכחת שאתה טוב, אתה תתפרנס מזה בכבוד.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, איזה רשות החזיקה לנו ערבות טיב ביצוע בגובה 50 א' ש"ח (מהחשבון הסופי). 

העבודה בוצעה, עברה שנת בדק, למעשה שנה וחצי.

אחרי שנה הלכנו לגבות את הערבות, התחילו סיפורי אלף לילה ולילה. 

עד שבאחד מהמכרזים שרצו להוציא, הלכתי לסיור, שמעתי מה הם רוצים לעשות וכל שניה ברצף שאלתי "יש לכם כסף ?" 

"איפה הכסף שלי ?", "איך תשלמו להם מיליונים כשאתם לא מסוגלים לשלם לי 50 אלף עלובים ?". 

יום למחרת קיבלתי 50 אלף לחשבון. 

רמת ה מניאקיות של הרשויות היא בלתי נסבלת. 

הם רואים בן אדם מגיש חשבון בסכום גדול וחושבים שכל זה יוצא מהכיס שלהם והולך אליו אישית. 

רבאק, יש התחייבויות, שחררו. 

בסיפור שני, איזה גזבר לא ענה לפלאפונים של אבא שלי, הקבלן. 

הלכתי אליו למשרד, עם בגדי עבודה וצידנית מלאה באוכל ל 2 אנשים. 

אמרתי לו מהיום, כל יום וכל היום אני צמוד אליך, עד שתעביר את הכסף. 

5 דקות אחרי זה הוא דיבר עם אבא. 

אחר הצהריים יצאנו עם צ'ק מזומן שמן. 

לא פשוט להיות קבלן. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתם רק מול מוסדות? @חולה רכב#1

למה לא בשוק הפרטי? חיים יותר קלים..

לעבוד מול גופים מוסדיים זה בירוקרטיה ובעיקר כאב ראש מפה ועד לפלנד..

ואני עוד לא מדבר עד שהם משחררים כסף בסוף חודש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר קבלן גדול של תשתיות כבישים שהסביר לנו על תקרות זכוכית מסוג נוסף....

לדבריו יש קליקה סגורה של קבלנים לעבודות תשתית הגדולות באמת כמו גשרים למשל. אם תנסה להתחרות במכרז יפילו אותך בקלות בביצוע.

הוא סיפר על עשרות משאיות בטון שהגיעו לפרוייקט ואז ב"צירוף מקרים" המשטרה לא אישרה לחסום כביש שהיה נחוץ עבודה ומיליונים נשרפו.

פעם פעמיים כאלו ואתה לומד איפה לא לדחוף את האף.

זכור לי גם סיפור עם יבואן בתחום ארבעת המינים לסוכות שכנראה דרך על אצבעות לא נכונות. הוא הביא עשרות אלפי לולבים דרך מצרים במחיר טוב, והדיבור היה שהוא הולך לשבור טוטאלית את השוק.

דאג מי שדאג שהמעבר של המשאיות יתעכב דרסטית במעבר הגבול. 

אחרי מספיק שעות בשמש הקופחת ש"טיגנה" את הסחורה והפכה אותה ללא שמישה שחררו את המשאיות.....

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, חולה רכב#1 כתב:

עד שבאחד מהמכרזים שרצו להוציא, הלכתי לסיור, שמעתי מה הם רוצים לעשות וכל שניה ברצף שאלתי "יש לכם כסף ?" 

"איפה הכסף שלי ?", "איך תשלמו להם מיליונים כשאתם לא מסוגלים לשלם לי 50 אלף עלובים ?". 

הם רואים בן אדם מגיש חשבון בסכום גדול וחושבים שכל זה יוצא מהכיס שלהם והולך אליו אישית. 

לא פשוט להיות קבלן. 

מוכר.

זכיתי במכרז גדול של מנהלת הביוב ובתחילת העבודה מנהל הפרוייקט ביקש 4000 שקל דמי תקשורת (שלא הופיעו במכרז). סירבתי לשלם מתוך עיקרון וזה עלה לי בעיכוב של שנתיים 

במכרז אחר של אחת מרשויות הניקוז היה סעיף הצמדה. כשהגיע מועד התשלום התקשרו לבקש שאוותר על ההצמדה ואיימו שלא אעבוד איתם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, חולה רכב#1 כתב:

לא פשוט להיות קבלן. 

באסה רצח.

עכשיו אני מבין פחות או יותר מה מצבם של קבלנים.

זה תמיד היה מוזר לי ותופס לי את הראש איך זה שהם בונים בניינים גדולים ופתאום הם בשאול תחתית?!

לא פעם ולא פעמיים, אני רואה קבלן ומדבר איתו ואז הוא מספר לי שהוא בפשיטת רגל/היה בשיטת רגל.

טוב, זה הוציא לי את כל החשק להיות קבלן.

אני שמח שלא הלכתי על זה, אני לא בן אדם שרואה את עצמו מתחנן לקבלנים אחרים שירחמו עליי או שלא יפקידו את הצ'ק בחודש הקרוב.

מתיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

שהגיע מועד התשלום התקשרו לבקש שאוותר על ההצמדה ואיימו שלא אעבוד איתם יותר

זה כלום, ב 2004 אבא ביצע עבודה בהיקף של כמה מילונים טובים. 

בחשבון הסופי מתקשרים אליו מהעירייה ואומרים יש לנו בעיות כספיות, לא נוכל לשלם את כל הסכום. 

מפה לשם אמרו לו בוא נסכם 20%. 

הוא לתומו חשב שהם יקזזו 20% מהחשבון שכן כך הובהר לו, בפועל שילמו לו 20% מהחשבון. 

זו מדינת ישראל. 

וגם באותה תקופה היה משבר אצל כלל הרשויות, ושר הפנים דאז אברהם פורז הוציא רפורמה שרשויות לא צריכות לשלם לקבלנים את מלוא הכסף, כדי שיוכלו לצאת מהגירעון הגדול. 

כך יצא שלא שילמו לו פה, לא שם. 

הפסיד מיליונים, הפסיד חברה עם סיווג, ולא יכל לתבוע שכן החברה הלכה לחדלות פרעון. 

ואז התגלגל להיות קבלן משנה, מענק לגמד. 

כשהיה נכנס לבנק כולם היו מריעים כפיים, היום הקבלה תקבל אותך והמנהל סוגר בפניך את הדלת ודואג גם לנעול. 

אף אחד לא רוצה לראות אדם מצליח, כולם רוצים לראות אותו נופל

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.3.2024 בשעה 12:49, natco כתב:

הנדסאי בניין מוסמך לתכנן מה  שמוגדר בחת"ב (חוק התכנון והבניה)  "מבנה פשוט".

כלומר, בכובע המתכנן אתה רשאי לתכנן בעיקר בתים פרטיים, ואולי קצת בניה מרקמית. אני מכיר כמה הנדסאים שיש להם משרד תכנון עצמאי, והם מתפרנסים יפה מאד.

(אגב- אתה רשאי גם לערוך בקשות להיתר במבנים כאלו, שזה חתיכת פלקס).

בתחום הביצוע, כשאתה לא מהנדס, יותר קשה לך להתקדם בסולם הדרגות, אבל זה ממש תלוי במוטיבציה שלך, בחברה שאתה עובר בה, ובקצת מזל.
אני מכיר כמה אנשים שיושבים על תקן של מהנדס ביצוע בחברות בניה גדולות, והם הנדסאים.
בתחום הפיקוח, גם אפשר להתברג כהנדסאי, גם בתור מפקח עצמאי/פרלינס.

לימודי הנדסה מלאים הם מאד תובעניים, כמו שכבר ציינו פה, תצטרך להתמסר לזה במשך 4 שנים מלאות, בלי יכולת לעבוד כמעט (אולי משרת סטודנט בסמסטרים מתקדמים), ודרישות הכניסה הן גבוהות מאד (מתמטיקה,פיזיקה,אנגלית).

לא בטוח שהתמורה להשקעה הזו תשתלם לך.

אתה קצת מצמצם את החלוקה לתכנון וביצוע. 

תכנון - מה שאני הבנתי המשכורות בתכנון ממש נמוכות גם במהנדס (ואל תשכח שצריך גם לעשות סטז' לפני שאתה יכול לחתום)

ביצוע מי שהולך להיות מנהל עבודה למעשה הולך לכסף הגדול אבל יש תהליך של לפחות שנתיים עד שאפשר להיות מנהל עבודה וגם האחריות שם ממש גבוהה

אפשר ללכת גם להיות עוזר בטיחות בהתחלה (כבר לא צריך לחכות שנתיים) 

כדי לשים רגל

יש עוד תחומים בביצוע חוץ ממנהל עבודה 

ויש עוד תחומים שלא ממש כאן ולא ממש כאן. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, חולה רכב#1 כתב:

זה כלום, ב 2004 אבא ביצע עבודה בהיקף של כמה מילונים טובים. 

בחשבון הסופי מתקשרים אליו מהעירייה ואומרים יש לנו בעיות כספיות, לא נוכל לשלם את כל הסכום. 

מפה לשם אמרו לו בוא נסכם 20%. 

הוא לתומו חשב שהם יקזזו 20% מהחשבון שכן כך הובהר לו, בפועל שילמו לו 20% מהחשבון. 

זו מדינת ישראל. 

וגם באותה תקופה היה משבר אצל כלל הרשויות, ושר הפנים דאז אברהם פורז הוציא רפורמה שרשויות לא צריכות לשלם לקבלנים את מלוא הכסף, כדי שיוכלו לצאת מהגירעון הגדול. 

כך יצא שלא שילמו לו פה, לא שם. 

הפסיד מיליונים, הפסיד חברה עם סיווג, ולא יכל לתבוע שכן החברה הלכה לחדלות פרעון. 

ואז התגלגל להיות קבלן משנה, מענק לגמד. 

כשהיה נכנס לבנק כולם היו מריעים כפיים, היום הקבלה תקבל אותך והמנהל סוגר בפניך את הדלת ודואג גם לנעול. 

הבעיה שאתה צריך להיות גם בעל מקצוע טכני, גם איש כספים, גם איש שיווק וגם גובה והכישורים הנדרשים לפעמים סותרים.

קבלן קטן שעבדתי איתו בנה כמה תחנות שאיבה בתעש רמת השרון. במסירה לא קיבלו את העבודה כי לא טיטאו את הרצפה וקבעו מסירה לעוד חודשיים. משכו אותו ככה עד שפשט את הרגל.

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

קבלן קטן שעבדתי איתו בנה כמה תחנות שאיבה בתעש רמת השרון. במסירה לא קיבלו את העבודה כי לא טיטאו את הרצפה וקבעו מסירה לעוד חודשיים. משכו אותו ככה עד שפשט את הרגל.

ליטרלי פשיטת רגל, המדינה הזו מדהימה אותי מאוד.

איך היא כל כך מוצלחת אבל בפנוכו שלה היא רקובה לחלוטין.

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, חולה רכב#1 כתב:

את המילים האלו אמר בפנים מנהל בנק לגיסי.

הייתה לגיסי חברה של נקיון בלחץ מים, מכונה גרמנית פסיכית שהוא הביא מגרמניה,

מייד לאחר שנה התחילה הקורונה ו.... כמו כל מני עסקים העסק הזה פשוט לא שרד

עם כל ההשקעה ואיך שנלחמנו שהוא כן ישרוד, בסוף נפל.

היינו עובדים יום יום עם עיריית תל אביב, ירושלים, שדה התעופה ועוד, אבל בקורונה המכונה פשוט עמדה.

וכל יום שהיא הייתה עומדת זה היה הפסד גדול, ביטוח וכו.

בקיצור אלו המילים שמנהל הבנק אמר לגיסי בפנים.

הוא גם הוסיף שמזה הוא מתפרנס.

🤮

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, cohen motor 377 כתב:

בקיצור אלו המילים שמנהל הבנק אמר לגיסי בפנים.

הוא גם הוסיף שמזה הוא מתפרנס.

בגלל זה לא נשען על בנקים.

אני אשאר קטן יותר, לא אקח פרןייקטים שאני לא יכול לממן ולא אשקיע כסף שאין לי.

אל תיתן לי מטרייה בקיץ כדי שלא תיקח לי אותה בחורף. אני אסתדר עם יריעת הנילון שלי.

• אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...