Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבים שלא כדאי לקנות -הרכבים הלא אמינים

מחליף רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני קורא את התכנים בפורום מעל שנה. ואסכם כאן את המסקנה שלי ממה שקראתי כאן בפורום הנפלא 

איזה רכב לא כדאי לקנות:

למי שלא יודע לתקן את הרכב בעצמו, והוא לא מבין גדול במכניקה של רכבים, והוא רוצה לבלות במוסך כמה שפחות, והוא קונה רכב שכבר נסע מעל 7 שנים על הכביש או יותר.

כלומר מי שקונה רכב בפחות מ 30,000 ש"ח, ולא רוצה להסתבך , אלא רוצה ראש שקט, ולמרות שהרכב מתחיל להתיישן ולהזדקן עדיין הוא ישרת אותו נאמנה.

הרכבים הלא אמינים - לא לקנות [למרות שהם יותר זולים בהשוואה לאחרים, כי את ההפרש תשלם במוסך בדרך כלל]:

א. רכב צרפתי: רנו סיטרואן ופיג'ו.

ב. שברולט קרוז ואופל אסטרה

ג. פורד פוקוס משנת 2011 הצורה החדשה, ועד שנת 2015

ד. עדיף גיר לא רובוטי

אני מדגיש שוב שאין זו דעתי האישית, אלא סיכום של דברים שקראתי כאן בפורום.

[ואשמח מאד שתתקנו אותי במה שאני לא צודק, או תוסיפו מידע נוסף בעניין, כלומר איזה רכבים מתוך הרשימה שכתבתי הם כן מומלצים, וכדומה].

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. יש כמה יוצאים מן הכלל, שאמינותם סבירה.

ב. גם שברולט אורלנדו בנזין, ואופל זאפירה.

ג. יש עוד שנפלו עם הרובוטיים הראשונים שלהם, למשל קונצרן פולקסווגאן וקורולה 2007.

ד. יש הרבה שהגיעו לאמינות מצויינת. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כזה פשוט כמו שאתה חושב, אמינות של רכב זה שכלול גם של הנדסה גם של ייצור גם של תחזוקה ניהוג ובלאי.

בסוף רכב שנחשב פחות אמין באותו מחיר יכול להיות הרבה יותר חדש ובגלל שהבלאי שלו נמוך יותר הוא יכול לגלות אמינות טובה יותר מרכב שנחשב ל"אמין".

אבל לעניין ה"מחלות" צריך להתייחס לכל רכב לגופן לסיטרואן ופיג'ו למשל יש את הדגם 301/סי-אליזה שבצירוף לתיבת ההילוכים החדשה ומנוע ה1.6 הוותיק זה רכב אמין להפליא וגם עם הDP0 זה לא רכב כזה נורא מבחינת אמינות. 

דגמי הדיזל הידניים ואפילו הרובוטים של סיטרואן מגלים אמינות מצויינת.

דיזל 1.6 ו2.0 של פיג'ו אלו סוסי עבודה.

ב1.2 האטמוספרי בעיית ההתפוררות פחות חמורה לכן רכב כזה יכול לגלות אמינות טובה.

1.6 טורבו פרינס 165 כ"ס מראה אמינות טובה בתחזוקה נכונה 

רנו עם מנוע דיזל K9K 1.5 וגיר ידני או מנוע 1.6 עם גיר ידני זה רכב מאוד אמין. או רנו עם מנוע 2.0 וגיר רציף JTF011.

פורד פוקוס עם גיר ידני זה גם רכב אמין להפליא.

אתה יכול להוסיף לרשימה את כל מה שמצוייד בגיר הידוע לשמצה Jatco jf015 שזה כמה דגמים של ניסאן, שברולט, סוזוקי, מיצובישי ורנו. גיר שגם דורש תחזוקה מוקפדת וגם יש עליו לא מעט תלונות על מוות טרם עת.

כנ"ל סקודה, וולקסוואגן וסיאט עם TSI 1.2/1.4 מהדורות הראשונים (לפני EA211) שאלו מנועים מאוד בוסריים וDSG.

הונדה אינסייט היו לא מעט דיווחים על בעיות במנוע ו/או במערכת היברידית.

יונדאי/קיה סיד או i30 )חלק מהבעיות נפוצות גם בריו וב I20) בעיות במערכת היגוי, יוניט אור בלם ונזילות מהרדיאטור מיזוג.

סונטה היברידית - הרבה דיווחים על מנועים שהולכים.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מנסה לנבא את העתיד איזה רכב יהיה אמין ואיזה לא וזה לא אפשרי.
היו לי מכוניות שנחשבות לא אמינות והן הפגינו אחלה שירות ואמינות, וגם קצת היה לי את ההפך.
לדעתי האישית, באופן כללי תוצרת המזרח הרחוק נוטה להיות עמידה וסלחנית יותר אבל כמובן שיש דוגמאות הופכיות בשפע.
קנה מה שנוח, מתאים ותמצא במצב הכי טוב בתקציבך וטפל ברכב כמו שצריך בלי להתקמצן - ותקבל שירות ממנו.

• אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לפחות אחת לשבוע דיון בסגנון הזה, לא נמאס? 

פותח השרשור, מבטיח לך שאתה לא חייב לקרוא מעל לשנה. תעשה חיפוש על דיונים מהסוג הזה גם 3 שנים אחורה, ותקבל את אותם תשובות 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל דגם ותת דגם לגופו, לפזו סיטרואן יש דגמים טובים ולא טובים ולטויטה וניסאן יש טובים ולא טובים. לא כזה קשה לקרוא על דגם לפני שקונים אותו, וסתם שרשור הכללות כמו של איזה שכן מוסכניק בפנסיה לא יעזרו לאף אחד.

• לא הבנתי... 1

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקריאה פה בפורום לעיתים קרובות, נדמה שחלק מהאנשים מבססים את הדעות שלהם לפי הניסיון האישי עם רכב אחד. ברמה הסטטיסטית לא משנה כמה אותו רכב היה אמין\לא אמין זה לא יכול לייצג יצרן, דגם או אפילו שנתון בודד של דגם.

דוגמא מניסיון אישי, החזקנו במשפחה שברולט קרוז 2009 שכולם אמרו לא להתקרב אליה, והרכב הפגין אמינות שיא עם 0 תקלות במשך 8 שנים. האם זה אומר שכל הקרוז אמינות ? האם זה אומר שאני אקנה שוב קרוז ? לא יודע וכנראה זה יהיה תלוי סיטואציה ורכב ספיציפי.
אז כן יש מחלות ברכבים שונים, אך אתה צריך להבין שרכב זה לא רק מנוע וגיר. עם השנים החלקים היותר אמינים מתחילים להתקלקל, למשל תקלות בחימום קירור (מזגן) יכולות לעלות אלפי שקלים, פלסטיקה פנימית שמתפוררת מהשמש הישראלית תעלה המון כדי להחליף...
דעתי האישית היא ששנתון יותר חדיש ברכב טיפה פחות אמין עדיף על פני רכב יותר אמין וישן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, מחליף רכבים כתב:

אני קורא את התכנים בפורום מעל שנה. ואסכם כאן את המסקנה שלי ממה שקראתי כאן בפורום הנפלא 

איזה רכב לא כדאי לקנות:

למי שלא יודע לתקן את הרכב בעצמו, והוא לא מבין גדול במכניקה של רכבים, והוא רוצה לבלות במוסך כמה שפחות, והוא קונה רכב שכבר נסע מעל 7 שנים על הכביש או יותר.

כלומר מי שקונה רכב בפחות מ 30,000 ש"ח, ולא רוצה להסתבך , אלא רוצה ראש שקט, ולמרות שהרכב מתחיל להתיישן ולהזדקן עדיין הוא ישרת אותו נאמנה.

הרכבים הלא אמינים - לא לקנות [למרות שהם יותר זולים בהשוואה לאחרים, כי את ההפרש תשלם במוסך בדרך כלל]:

א. רכב צרפתי: רנו סיטרואן ופיג'ו.

ב. שברולט קרוז ואופל אסטרה

ג. פורד פוקוס משנת 2011 הצורה החדשה, ועד שנת 2015

ד. עדיף גיר לא רובוטי

אני מדגיש שוב שאין זו דעתי האישית, אלא סיכום של דברים שקראתי כאן בפורום.

[ואשמח מאד שתתקנו אותי במה שאני לא צודק, או תוסיפו מידע נוסף בעניין, כלומר איזה רכבים מתוך הרשימה שכתבתי הם כן מומלצים, וכדומה].

הלוגאן שלנו (1.6 ליטר אוטומט) שורדת יופי. היא מ2009. רק בלאי רגיל (פלאגים, קומפרוסור מזגן) כמעט 200 אלף ק''מ. פשוט עושים טיפולים מתי שצריך, והרכב שורד לך יופי. 

עריכה אחרונה על ידי עמנואל חרמון
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, elibaba כתב:

אתה מנסה לנבא את העתיד איזה רכב יהיה אמין ואיזה לא וזה לא אפשרי.
היו לי מכוניות שנחשבות לא אמינות והן הפגינו אחלה שירות ואמינות, וגם קצת היה לי את ההפך.
לדעתי האישית, באופן כללי תוצרת המזרח הרחוק נוטה להיות עמידה וסלחנית יותר אבל כמובן שיש דוגמאות הופכיות בשפע.
קנה מה שנוח, מתאים ותמצא במצב הכי טוב בתקציבך וטפל ברכב כמו שצריך בלי להתקמצן - ותקבל שירות ממנו.

אתה מבין גדול ברכבים.

מי שמבין ברכבים יוכל לדעת למצוא רכבים מעולים ומוצלחים, גם מבין הרכבים שנחשבים בעיני העם ללא אמינות.

וגם אם משהו ברכב לא מגיב נכון אתה יודע מה לעשות, ואיך לטפל בצורה הטובה ביותר.

אבל מי שלא מבין ברכבים, כדאי לו לדעתך לנסות לקנות רכב שנחשב לא אמין ?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל שבע שנים איך הרכב תוחזק הופך להיות הרבה יותר משמעותי מאיפה הרכב יוצר.

בגיל הזה כבר תראה יותר רכבים שמתוחזקים בתחזוקת שבר.

וזה נכון גם לרכבים יפנים גרמנים או קוריאנים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, מחליף רכבים כתב:

אבל מי שלא מבין ברכבים, כדאי לו לדעתך לנסות לקנות רכב שנחשב לא אמין ?

שאלה טובה עם תשובה מורכבת.
בגדול, שוק  הרכב הוא שוק משוכלל - המחירים מבטאים היצע וביקוש חופשיים למדי שבתורם נבנים מסטיגמות, עובדות נכונות ולא נכונות, רגולציה, אופנה ועוד הרבה דברים.
כך שרכב "לא אמין" כהגדרתך יתומחר זול לעומת המתחרים על ידי השוק. האם זה שווה את זה ?
לאחד קלקול ברכב זה לא נורא, מתקנים וזהו, לאחר - זה סוף העולם, הוא מאבד את הבטחון ברכב ולא מעז להתרחק יותר מ2 קילומטר מהחניה. איפה אתה על הגרף הזה ?  רק אתה יודע.

אמל"ק - תקנה טויוטה קורולה לא רובוטית :)

• אהבתי 1

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...