Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיפוש חלקים באינטרנט

צפוניאא
שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב שלי בארץ רשום כקארנס ובמקומות שונים בחול כרונדוו.

בחול הוא עם מנועים בנפחים אחרים.

מישהו יכול להדריכני או להפנות אותי איך אני מחפש באלי או באיביי חלפים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תברר טוב טוב איך קוראים לרכב שלךל בחו"ל ואם יש דגם מקביל לדגם שלך בארה"ב או באירופה (זה הכי קל אבל זה אכן יכול להיות קשור למנוע, גימור שונה וכו'), אם אין אז אולי סין.

2. תחפש חלפים לדגם שזיהית, אפשר לנסות ולתרגם שמות חלפים אם אינך מכיר או אם הגעת למבוי סתום אז לשאול כאן בפורום לגבי חלק מסוים ואני בטוח שמישהו יידע.

אני למשל כותב באיביי בחיפוש משהו כמו (לדוגמא): Chevrolet impala 2005 body control module ואז בד"כ תקבל תוצאות רלוונטיות לרכב שרשמת בחיפוש (כמובן שיהיו גם תוצאות מעורבות או לא קשורות בתלות בנדירות החלק\דגם). כמובן שבכל מקרה שלב 1 הוא קריטי ואם קשה לך למצוא תרגום 1:1 לגבי דגם ספציפי אז גם לגבי זה אפשר לשאול באופן יותר ספציפי בפורום.

(מצטער אם התשובה נשמעת ברורה מאליה, אבל זה באמת ככה)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה קודם בדיקה אם זה בכלל שווה את זה..

אני זוכר שחיפשתי חלקים לרכב שלי - אימפרזה

חיפשתי חלקים מקוריים עם מקטים של סובארו אני זוכר שעם משלוח המחיר לא היה כזה רחוק מהמחיר בארץ.

בנוסף גם עבודה שמכונאי יקח ממך על פירוק והחלפה יהיה בעשרות אחוזים יותר יקר כי רוב הרווח שלו זה ממכירת החלק.

בקיצור יעדכנו אחרים אם חושבים שזה ריאלי... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, רפי לין כתב:

האם כוונתך לקיה קארנס?, מה שנת הייצור של המכונית?.

בברכה  -  רפי לין

כן שנת יצור 2007 זה הדגם שהיה עד 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, boy23 כתב:

תעשה קודם בדיקה אם זה בכלל שווה את זה..

אני זוכר שחיפשתי חלקים לרכב שלי - אימפרזה

חיפשתי חלקים מקוריים עם מקטים של סובארו אני זוכר שעם משלוח המחיר לא היה כזה רחוק מהמחיר בארץ.

בנוסף גם עבודה שמכונאי יקח ממך על פירוק והחלפה יהיה בעשרות אחוזים יותר יקר כי רוב הרווח שלו זה ממכירת החלק.

בקיצור יעדכנו אחרים אם חושבים שזה ריאלי... 

תלוי כנראה ברכב, במקרה שלי (שברולט אימפלה 2005 הייתה אצלי 10.5 שנים) כמעט הכל הזמנתי מארה"ב וזה זול בעשרות ולעיתים מאות אחוזים מאשר בארץ. אני אתן דוגמאות:

נאבה - בארץ 600, מארה"ב 250 כולל משלוח

סולנואיד לחץ שמן גיר - בארץ סביב ה 900 ש"ח, מארה"ב 250 כולל משלוח

סט תושבות מנוע וגיר, סביב ה 450 ש"ח אם אני זוכר נכון, בארץ אין לי מושג אבל מדובר ב 6 תושבות, לדעתי לא פחות מ 1200-1500 אם הייתי קונה כאן

הזמנתי לפני הרבה שנים עבור חבר צינור גדול כזה של משאבת ההגה להונדה אקורד 2004, בארץ רצו מאוד יקר רק על הצינור, מארה"ב זה היה זול משמעותית

המון חיישנים שהזמנתי, חלק עבורי וחלק עבור חברים\משפחה

אין לזה סוף, ובמיוחד אם מדובר בחלקים קטנים ויקרים (חיישנים למיניהם למשל) בארץ זה שחיטה ובחו"ל זה תמיד זול משמעותית, מנסיון שלי.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפשים חלקים לפי מק"ט ולא לפי טקסט

www.catcar.info

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

מחפשים חלקים לפי מק"ט ולא לפי טקסט

www.catcar.info

זה טוב, אבל אני בספק אם יש הכל או אפילו חלק משמעותי, ממה שראיתי זה דברים מאוד ספציפיים (בדקתי למשל עבור האימפלה שהייתה לי). מאגר רציני אמור לכלול אלפי חלקים עבור כל דגם.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני?

יש שם קטלוג מלא לכל רכב לפי מספר שלדה.

באמריקאיות זה עובד פחות טוב, אבל בקיה יש לך כל חלק וחלק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת לא תמיד יש מק"ט? אם החלק הזה נמכר ללקוחות (או מוסכים) יש לו מק"ט, לפעמים אם יש מכלול מסויים שמיוצר ונמכר כמכלול אז לאיזה פין לא יהיה מק"ט נפרד זמין כי החלק לא serviceable - בכל אופן  הולכים לאתר EPC (electronic parts catalogue) כלשהו (אפשר לחפש בגוגל toyota epc נגיד), מכניסים שם מס' שלדה ומגיעים לרכב שלך, משם צריך לנבור בתרשימי הפיצוץ ולמצוא את החלק הנכון.
@mcaspi - יש לך איזה דוגמא לחלק שלא הצלחת למצוא לו מק"ט?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, mcaspi כתב:

הבעיה שלא תמיד יש מק"ט וצריך ללכת לפי דגם ותמונות.

אם יש מספר שלדה אז יש גם מקט.

אם אין גישה לרכב לפי מספר שלדה אכן בעייתי.

במקרה שלו מדובר בקיה, הכל זמין ונגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצאתי. הכוונה הייתה

לפני 21 דקות, shellcase כתב:

@mcaspi - יש לך איזה דוגמא לחלק שלא הצלחת למצוא לו מק"ט?

אני הצלחתי. כפי שאלי כתב, אם אי אפשר לחפש לפי מספר שילדה, החיפוש קצת יותר ארוך אבל אפשרי אם הרכב נמצא בקטלוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליבואן הפרטי לחלפי יונדאי, קיה ומיצובישי "קוריאה פלקון" יש אתר אינטרנט חדש

של מציאת חלפים (ורכישתם, אם רוצים) בחיפוש לפי מס' רישוי הרכב:

https://koreafalcon.com/

בהצלחה ובברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 995 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...