Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BRZ החדשה תומחרה בארה״ב, זולה יותר מהדור היוצא

AsafRS
שימו לב! השרשור הזה בן 930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

אז אם אני מייבא רכב מאיראן, זה יותר זול?

מעניין...

הפוך, בלי הסכם סחר = מיסוי מלא.

עם הסכם סחר = מיסוי לפי הסכם הסחר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש פה פספוס עם התיבה האוטומטית.

אם היו מייצרים אותה עם תיבה טובה סטייל DSG הם היו מצליחים למכור הרבה יותר.

ידני זה יותר ספורטיבי, "פיור" וכל זה אבל בשורה התחתונה רוב האנשים מעדיפים אוטומט.

אישית לא מתלהב מידני, וזה מה שפוסל אצלי את המיאטה והBRZ (לדעתי הן גם מגיעות עם אותה תיבה אוטומטית פלנטרית מאוד פושרת).

תגובות נאצה ו"איך אתה מעז" בעוד 3..2..1.. 🙈

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

היישר לחתימה!

Trollface - Wikipedia

• רעיון גרוע 1
  • מצחיק 8

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

2. הכוונה הייתה לDUAL CLUTCH בכללי.

3. חוץ מה7 הילוכים יבש הראשון, שאר הDSG ברמה אחת מעל הפלאנטריות. רק ה8 הילוכים של ZF יכולה להתקרב, וגם לא בכל רכב כי הן מכויילות שונה.

אפשר לצחוק כמה שרוצים, אבל בסופו של דבר אוטומט טוב מוכר יותר מידני.

חוץ מזה אין פה סתירה, אפשר למכור גם ידני במקביל.

• מצחיק 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברז/מיאטה לא נועדו להיות רכבים ״מהירים״(בערך כל הוט אצ תיתן בראש לשניהם בכל מצב גם במסלול)

אין צורך בתיבה רובוטית בישביל לגלח עוד חצי שנייה..

מי שקונה ברז/מיאטה זה קהל מאוד מאוד מסויים. 

זה לא רכב פרקטי ביום יום(במיוחד המיאטה,אני צעיר ובריא וזה לא פשוט לצאת ולהכנס לרכב הזה,בברז יותר קל אבל עדיין לא כיף גדול) 

יש ברז אוטומוט,מי שפוסל אותה בגלל שזה תיבה פלנטרית לא רוצה מספיק ברז וימכור אותה אחרי כמה חודשים. 

נושא מורכב,מי שצריך להחזיק ברז יודע שהיא צריכה להיות ידנית. 

מי שרוצה רכב יותר פרקטי שיקנה הוט אצית. 

בכל מקרה מדובר ברכב עם 220-230 כח הדור החדש,בלי טורבו,זה לא שעם תיבה רובוטית במקום פלנטרית יהיה הבדל גדול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק מאד את עידו מעליי כאן, מוסיף שהתמחור שלה בישראל מוציא אותה מהשוק אליו היא מכוונת בעולם.
באנגליה למשל הברז עולה מעט יותר מהשכר החציוני(ולא הממוצע!) השנתי, משהו כמו 13-14 משכורות, באוסטרליה מדובר בחצי שנה של שכר חציוני ובארה"ב 10 חודשים.

אתם יודעים מה קונים בארץ ב12 משכורות של שכר חציוני (גוגל אמר שזה 12740 לחודש, אז נעגל ל150K)? - סופרמיני GTI כלשהי (208 כשנמכרה, OPC, פולו וכו') או אבארט' 500. 

וב200K שהיא עולה יחד עם ה'אין תרבות מוטורית' אצלינו - היא תמשיך להיות 'רכב ספורט קיצוני' במונחי מכירות ולא משהו להשתעשע איתו בגיל 25.

***הכל לפי גוגל, אז אם טעיתי תאשימו את סונדאר פיצ'אי... או את פבל...(ט.ל.ח.)

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Ido12 כתב:

ברז/מיאטה לא נועדו להיות רכבים ״מהירים״(בערך כל הוט אצ תיתן בראש לשניהם בכל מצב גם במסלול)

אין צורך בתיבה רובוטית בישביל לגלח עוד חצי שנייה..

מי שקונה ברז/מיאטה זה קהל מאוד מאוד מסויים. 

זה לא רכב פרקטי ביום יום(במיוחד המיאטה,אני צעיר ובריא וזה לא פשוט לצאת ולהכנס לרכב הזה,בברז יותר קל אבל עדיין לא כיף גדול) 

יש ברז אוטומוט,מי שפוסל אותה בגלל שזה תיבה פלנטרית לא רוצה מספיק ברז וימכור אותה אחרי כמה חודשים. 

נושא מורכב,מי שצריך להחזיק ברז יודע שהיא צריכה להיות ידנית. 

מי שרוצה רכב יותר פרקטי שיקנה הוט אצית. 

בכל מקרה מדובר ברכב עם 220-230 כח הדור החדש,בלי טורבו,זה לא שעם תיבה רובוטית במקום פלנטרית יהיה הבדל גדול. 

תיבת DCT לא מיועדת רק לביצועים או פרקטיות, אישית נהנה ממנה יותר מאשר ידני.

המהירות העברה, תגובה, הסאונד (ראה ערך DSG FARTS).

התיבה הפלאנטרית של הBRZ (והמיאטה) מאוד פושרת ובעלת יחסי העברה קצת ארוכים מדי.

לBRZ יש יכולות מאוד גבוהות, עם מתלים, צמיגים וברקסים משודרגים היא מגיעה לקצב ממש גבוה בכבישים מפותלים.

דווקא פה DCT מתוכננת נכון תתן יותר תחושה של "RACE CAR".

אתם יכולים לא להסכים, אבל לכל אחד יש העדפות שונות.

היום רוב הרכבים מאוד כבדים, אפילו היותר קטנים כמו M2 (ששוקלת מעל 1600 ק"ג עד כמה שזכור לי), אז עד שיש פלטפורמות קלות כמו BRZ ומיאטה, הייתי מעדיף אותן באוטומט.

היום רכב "ספורט" לא חייב להיות ידני בשביל להרגיש כזה, יש הרבה מעבר לאם התיבה ידנית או לא שמשפיע על החוויה.

ציטוט

מי שצריך להחזיק ברז יודע שהיא צריכה להיות ידנית

פעם אמרו את זה גם על פרארי, למבורגיני או קורבטים למינהן.

גם בואו נודה באמת, רוב התיבות הידניות לא מרגישות כזה וואו.

במקרה של הBRZ היא כן טובה, אבל שוב, זה לא סותר מכירה מקבילה של DCT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

2. הכוונה הייתה לDUAL CLUTCH בכללי.

3. חוץ מה7 הילוכים יבש הראשון, שאר הDSG ברמה אחת מעל הפלאנטריות. רק ה8 הילוכים של ZF יכולה להתקרב, וגם לא בכל רכב כי הן מכויילות שונה.

אפשר לצחוק כמה שרוצים, אבל בסופו של דבר אוטומט טוב מוכר יותר מידני.

חוץ מזה אין פה סתירה, אפשר למכור גם ידני במקביל.

אבל אתה צודק. ה-DSG היא התיבה האוטומטית הכי טובה שנהגתי בה והיחידה שמתאימה לנהיגה ספורטיבית (שים בצד מכוניות יוקרה). מבחינת התפעול, היא ללא תחרות, ושום תיבה ידנית לא מבצעת טוב יותר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בימים המודרניים שום יתרון לתיבה ידנית ברכב מוכוון ביצועים. אלא שהיא מורכבת כאן (ובמכוניות טיפה יותר מבצעות כמו חלק מדגמי ה-GT של פורשה) כדי לפנות לקהל יעד יותר "פוריסטי" ובשפה פחות פלצנית - בשביל הכיף והרגשת המעורבות בנהיגה. מי שקונה ברז או מיאטה לרוב יהיה מאותו קהל היעד, ולא שווה ליצרן כמו סובארו, טויוטה או מאזדה, שלא מחזיק בהיצע שלו תיבה דו-מצמדית, לפתח אחת רק בשביל מתי המעט שלא רוצים אותן ידניות.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה גם מה שאני חשבתי, שהייתרון היחיד של גיר ידני הוא סובייקטיבי

עד שראיתי את הסרטון הזה:

• אהבתי 1
  • מעניין 1

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mcshmupi כתב:

אז זה גם מה שאני חשבתי, שהייתרון היחיד של גיר ידני הוא סובייקטיבי

עד שראיתי את הסרטון הזה:

דווקא במקרה של הBRZ והמיאטה זה הפוך, יחסי ההעברה יותר אגרסיביים בגרסאות הידניות.

מי שרוצה ידני גם ככה לא משנה לו הנתונים כל כך, אבל הם מפסידים את מי שכן רוצה את הרכב- רק באוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Nico62 כתב:

@shellcase הסכומים שאמרת הם ברוטו. בפועל בנטו זה לוקח יותר זמן.

ברור, ואפשר גם להתחיל לפקטר עלויות מחייה, אבל אני לא עושה מחקר סטטיסטי ללקוח אלא מגיב בפורום - בכל מקרה סדר הגודל של הפערים נשמר והמטרה היא להראות שהיצרן לא ממש מכוון את הברז לקהל היעד שקונה אותה בארץ, האנשים האלה ב'עולם הגדול שם בחוץ' קונים פורשה.

וכשקהל היעד הוא 'צעירים' או 'צעירים בנפשם במשבר גיל 40', אלה יעדיפו את הגיר הידני כי ל'זמנים במסלול' הם יקנו פורשה או קופרה או במוו ואלה שיבחרו באוטומטית כי 'ידני זה לא בשבילם' - גם זמנים במסלול זה לא כלכך בשבילם וכל עוד התיבה בסדר - הם בסדר.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מסתבר שבארצות הברית מכירות ה gt3 (אחרי שהחזירו את הגיר הידני) שהיא בול רכב למסלול היו 70% ידניות

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...