Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם אוהבים לנסוע? או יותר נכון איזה מסלול מעדיפים בWAZE?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח כי וייז מציע בעת עומס מעקף אשר זמן הנסיעה בו קצר יותר בעת ההצעה. אחרי שהוא שולח לשם את כל העולם הופך גם הוא לעמוס ופחות משתלם. לכן אבחר בו רק אם ההפרש משמעותי. 

מעבר לכך, אני תמיד מסתכל פיזית במפה של המסלול "הרגיל" שהוא הפנה אותי משם לבדוק שיש דיווחים על עומס. לעיתים הכל פנוי ומשום מה מופיע לו הכביש כחסום בגלל דיווח שגוי.

כמובן משקלל באופציות המסלולים ק"מ + דחיפות הזמן + עלות אגרה ומעדיף בכללי דרכים פחות מוכרות, אך לא עירוניות.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד מפעיל ווייז, גם אם לא אשתמש בה לניווט אלא לראות דיווחים (פקקים ומשטרה)

מי שנוסע הרבה ברחבי הארץ כבר מכיר בע"פ את השעות והמסלולים הבעייתיים שרק מסוק יכול להוציא אותך מהם.

כאשר אני משתמש בווייז אני מסתכל מראש על כל המסלול המוצע, במיוחד כאשר מדובר בנסיעה לא שגרתית,

כך אני יודע מראש את המסלול (לא שיש הרבה אופציות) ומה צפוי בהמשך בלי להיות תקוע עם העיניים במסך.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מהיר, ובדרך כלל לא מקשיב לוויז אם הוא רוצה פתאום להוציא אותי מדרך ראשית למשנית ואז לחזור לראשית בשביל ל"חסוך זמן".

כמעט תמיד עדיף להישאר בכביש המהיר גם אם הוא פקוק מאשר לנסוע בדרכים צדדיות עוד יותר פקוקות כי הוא שולח את את כל מי שקרוב באותו הזמן, כאילו הוא מקריב אותנו לטובת הכלל.(שזה מה שבאמת הם עושים, אמרו פעם באיזה שהיא כתבה)

וויז שולח אותנו לפעמים למסלולים אחרים כדי שזמן הנסיעה הממוצע של כל הנהגים לא יהיה גבוה יותר אם הוא היה שולח את כולם בדרך הכי מהירה (והראשית בדרך כלל) שהייתה מתמלאת מהר ונהיית פקוקה.
רוב הפעמים אני אם אופנוע אז שם אין את הבעיה של שינוי מסלול חוץ משהוא פתאום מחליט לשנות מסלול לכזה עם כביש 6.(אני יודע שאפשר לעשות הימנעה מכבשי אגרה, אבל אני רוצה לדעת מה ההבדל בין המסלולים ואז להחליט אם בא לי כביש שש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא כך שבשני מסלולים וייז שולח אותי לדרכים עם יותר רמזורים וצמתים עם זמן הגעה זהה, אז לא מקשיב לו בשניהם.
בגלל שאני גר באיזור הררי, לרוב לוקח את הדרך ההררית כי אני חותך את התחזית של וייז שם ב20-30% ויש בה פחות עצירות\רמזורים.

בפקקי על חלל ובניווט עירוני גם במקומות שאני מכיר אני זורם עם וייז.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה מטרת הנסיעה:

אם רק להגיע מ-A ל-B (יענו מה שאני קורא לה "משימה") - אז הוויז יכול להיות יועץ טוב.

אם זו נסיעת כיף - אז הוויז יהיה ברקע, אבל לא יעזור לו הרבה וכנראה נסיעה מ-A ל-B תעבור דרך C ו - D ותאריך בהכרח את הדרך וגם תאתגר אותו

(לא מתייאש לתת לך 3, 4 5 פרסות בדרך, עד שהוא מתייאש ומתיישר איתי 😀).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת העיקרון אם זה מסלול מוכר שאתה מכיר אותו טוב עם כל הפקקים שלו אז אתה בודק למה הוא אומר לך לנסוע מדרך אחרת אם יש שמה תאונה או משהו רציני אז אתה שואל אותו מה לעשות ואם לא אתה פשוט מתעלם כי דרך שאתה מכיר אתה יודע יותר טוב ממנו

אם אתה לא מכיר את הדרך אז פשוט אתה עושה מה שהוייז אומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא דיברנו על כניסה לשטחים מסוכנים - די מלחיץ למי שלא מתמצא.

היום ישנה לפחות התראה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנהג מונית אני תמיד בוחר את המסלול המהיר ביותר כי לפני שנה משרד התחבורה כייל את המונים שיעבדו על זמן ולא על מרחק\זמן כמו שהיה נהוג. אם אני רואה שהוא מציע מסלול מוזר אני מעדכן את הנוסע שייבחר בעצמו, ולהפתעתי רוב הנוסעים מבינים עניין ובוחרים במסלול שנראה הכי הגיוני.

עריכה אחרונה על ידי חיים.ש
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, arik100 כתב:

מה זה נסיעת כיף?

כשאתה נוסע נניח- למילואים. חצי שעה לפה או לשם לא יזיזו לאף אחד. אתה ברכב ידני והבחירה היא בין דרך הררית מאתגרת וריקה, לבין כביש דו מסלולי סטנדרטי :)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...