Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שליחת טופס בדיקה רפואית לחידוש רישיון עבור מבוגר

wzo4
שימו לב! השרשור הזה בן 783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אבי בן 80 ולכן צריך לחדש רישיון כל שנתיים (בעזרת מילוי הטופס המתאים).

בגלל הקורונה לא יכל ללכת לאופטימטריסט, ורק עכשיו עשה זאת, הרישיון יפוג בסוף החודש הזה.

את הטופס צריך לשלוח בדואר למשרד הרישוי, אבל כולנו יודעים כמה מהיר ואמין הדואר.

בשל כך שהרישיון עומד לפוג ולא יודע כמה זמן יקח לטופס להגיע בדואר, ראיתי שניתן להגיש את הטופס בצורה מקוונת, כאן:

https://motssl5.mot.gov.il/FORMS/he/medical-tests/lang/he-IL

העניין  הוא, שאין לנו סורק, וצילמתי את הטופס עם הנייד. האם זה קביל? אני יכול פשוט לשמור את התמונה כPDF, אבל אני חושש שהטפסים האלו נסרקים עם סורק מיוחד במשרד הרישוי (אולי בגלל זה מבקשים למלא בעט שחור), ולכן נראה לי שלא יקבלו את זה ככה, אלא רק אם אסרוק את זה עם סורק בצורה מקצועית. האם הדבר נכון?.

מה לדעתכם כדאי לעשות, לשלוח בדואר וזהו? או שאכן יקבלו את הטופס מצולם עם הנייד?.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אתה יכול להרגע - יש הארכת תוקף הרשיון.

אישית, במקומך, הייתי פועל בשתי הדרכים במקביל - שולח גם באתר וגם עם הצב ישראל (אולי מטריח עצמי לסניף הקרוב ושולח בדואר מהיר), ואם יש לך זמן - אפילו פונה אישית למשרד הרישוי הקרוב, אם נהלי הקורונה מאפשרים לקבוע תור מהיר. וגם דואג שתשאר לי סריקה במחשב.

בעניין סורק - אם אין לך כזה אני בטוח שבחוג המשפחה או החברים לא חסרים סורקים, מכונות משולבות (מדפסת\סורק\מעתיק מסמכים פלוס מינוס פקס) הן דבר נפוץ מאד. בכל מקרה, אם אין לך אפליקציית סריקה בטלפון חפש איזה document scanner והשתמש בו. הטריק היחיד שתזקק לו באתר של משרד הרישוי יהיה לסרוק את כל הדפים הדרושים לתוך PDF אחד. התשובה הראשונה בחיפוש - cam scan - נוח מאד, אני רק מקווה שפתרו איזה בעיית אבטחה שהיתה בו.

וכמובן, מי שמוסמך לתת לך את התשובה הוא משרד הרישוי בטל 5678*.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עושה עוד מאמץ קטן ומוצא שכן/חבר שיש לו סורק, וסורק את המסכים בצורה נורמלית טרם שליחתם בצורה מקוונת.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

קודם כל, אתה יכול להרגע - יש הארכת תוקף הרשיון.

בדקתי עם אבא, מסתבר שהרישיון בתוקף עד היום. האם  זה אומר שיש לו 90 יום לסיים את התהליך בזכות ההארכה?.

לפני 5 שעות, sperial כתב:

הטריק היחיד שתזקק לו באתר של משרד הרישוי יהיה לסרוק את כל הדפים הדרושים לתוך PDF אחד

איזה עוד דפים נדרשים חוץ מהטופס?

לגביי השאר, יש לי סורק ישן,  אנסה להשתמש בו, מעדיף שאני ובמיוחד אבי שבקבוצת סיכון לא נצא סתם למקומות.

תודה לכם.

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60 יום

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

60 יום

בטוח? רשום ש60 יום זה לרישיון רכב, ו90 לרישיון נהיגה

https://www.gov.il/he/departments/alerts/driving_license_extension

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פספסתי משהו. ראיתי את האתר ב-5 בבוקר אז אולי לא הייתי מרוכז. מכל מקום, אני מבין שכבר ביצע בדיקת ראיה אז כדאי להתקדם ולסגור את הפרשה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.11.2020 בשעה 07:11, zvit כתב:

אני הייתי עושה עוד מאמץ קטן ומוצא שכן/חבר שיש לו סורק, וסורק את המסכים בצורה נורמלית טרם שליחתם בצורה מקוונת.

בתאריך 9.11.2020 בשעה 15:13, sperial כתב:

אולי פספסתי משהו. ראיתי את האתר ב-5 בבוקר אז אולי לא הייתי מרוכז. מכל מקום, אני מבין שכבר ביצע בדיקת ראיה אז כדאי להתקדם ולסגור את הפרשה.

סרקתי את זה אבל לפני שאשלח, יש עוד עניין, הוא במעקב פסיכאטרי עקב דכאון החל מהשנה (בעיקר בגלל הקורונה), כמובן שהרופא משפחה ציין זאת ולכן היינו חיבים לסמן שיש  בעיות נפשיות ורשמנו שמטופלות.

האם יש חשש לפסילת רישיון עקב כך? כל השנים חידשו בלי בעיה עם בעיות גופניות ותרופות קבועות, אבל עכשיו בגלל התוספת הזו אנו קצת חוששים. הוא גם מקבל שנים קצבת ניידות בשל נכות מביטוח לאומי וחוששים שאי חידוש רישיון יפסול לו את הקצבה.

אשמח לעצות.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרב"ד יש תקנות מאד מסודרות לגבי פסילת רשיון, לעתים נראות מאד מקלות. התקנות האלה מבוססות על תקנות קנדיות (ואולי עוד מדינות מערביות מסודרות) - ולא פוסלים בלי סיבה טובה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכמעט בטוח הוא, שהוא יוזמן לבדיקות מקיפות במרב"ד לפני שיחדשו את רישיונו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח למצוא את אותן הנחיות שעליהן דיברתי קודם. עם זאת, אני דווקא יותר אופטימי.

מכל מקום, אין ברירה אלא להמתין לתגובת משרד הרישוי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, zvit כתב:

מה שכמעט בטוח הוא, שהוא יוזמן לבדיקות מקיפות במרב"ד לפני שיחדשו את רישיונו.

גם בזמן קורונה? כאמור הוא בקבוצת סיכון, מקווה שלפחות יעשו את זה איכשהו מרחוק.

לפני שעתיים, sperial כתב:

אני לא מצליח למצוא את אותן הנחיות שעליהן דיברתי קודם. עם זאת, אני דווקא יותר אופטימי.

מכל מקום, אין ברירה אלא להמתין לתגובת משרד הרישוי. 

תודה זה קצת מרגיע...הרופא משפחה אמנם רשם דיכאון אבל סימן 'לא' ב'האם לדעתך יש צורך בבדיקה במרב"ד', זה יכול לספק אותם לדעתך?.

לא הייתי חופר בזה כ"כ אם לא התקופה הבעייתית הזו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את צד בריאות הנפש, אבל ממה שאני ראיתי הוא שאם למרב"ד יש שאלות הם שולחים שאלון שעל הרופא הרלוונטי למלא, לפעמם מבקשים תוצאות של בדיקות, ורק לאחר קבלת הטופס הזה הם מחליטים האם הם צריכים להזמין את החולה לבדיקה פנים אל פנים. זה לא שיש לו הרשעה בנהיגה בהשפעת סמים, אלא דכאון ברמה כזו או אחרת, שהיא תופעה נפוצה מאד.

שלחו את הטופס והמתינו, או שתקבלו בקשה למידע נוסף או שתקבלו הודעת חידוש רשיון.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 - לגשת פיזית למשרד הרישוי ולהנפיק רישיון זמני לעוד חצי שנה

2 - לשלוח כל המסמכים במייל (לצלם עם טלפון ולהפוך הכל ל-PDF , יש אפליקציה לכך) ולנדנד להם כל כמה ימים .  

[email protected]

[email protected]

יהיה קשה, יהיה מתיש, מייל שם נפתח אחרי 10-20 יום , יד שמאל לא יודע מה עושה יד ימין שם , אבל אחרי איזה חודשיים או שלושה הונפק רישיון חדש..... )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 783 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...